Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

iPhone 4s: 5 φορές στο service (παράνοια), 3 αλλαγές συσκευών με διαφορετικό πρόβλημα έκαστη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
80 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/01/2013 - 12:30

Εξωδικαστικά μπορει καποιος να ζητήσει αποζημίωση; Αμφιβάλλω βεβαια πόσο θα τη δώσει ο γερμανος, ΟΣΟ δικιο και να εχεις....


Επειδή οι νομικές μου γνώσεις ειναι πολύ φτωχές, αν καποιος το ξερει αυτο ας με διαφωτισει!

Τελευταία επεξεργασία από: profitis, 15/01/2013 - 12:30


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   sirdimitrism

sirdimitrism

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/01/2013 - 19:45

Φιλε μου στον Γερμανο του Γαλατσιου ειναι οι πιο ΑΝΤΙΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΙ υπαλληλοι που εχω γνωρισει..

#63   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2013 - 21:38

Παιδια σημερα αφιχθηκε η αντικασταση του iphone απο τον Γερμανό.

Προς το παρόν όλα φαινονται οκ, ομως δεν λέω τίποτα απολύτως, γιατι πολλα εχουν δει τα μάτια μου...Μπορει π.χ. ενω τωρα λειτουργεί το κουμπι του ήχου και το wi-fi να ξεκινησει τα random reboot.

Μου εκανε φοβερη εντυπωση οτι ηρθε με iOS 5.0

Υπαρχει jailbreak συγκεκριμενα για iOS 5.0, για μετα θα αναγκαστω να αναβαθμισω σε 6.1 ?

#64   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/01/2013 - 21:42

Εύχομαι να είναι οκ αυτό μετά από τόση ταλαιπωρία..

Δεν υπάρχει για ios 5 jailbreak. Αναβάθμισε καλύτερα και περίμενε..;)

Αναρτημένη εικόνα


#65   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2013 - 21:46

ε στο iOS 6 δεν μπορω να πω οτι υπαρχει κατι πραγματικα που να με τραβαει! για τους καινουργιους χάρτες; προτιμω google maps :P

#66   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/01/2013 - 21:47

Στην 5.0 υπήρχε θέμα με το σήμα σε κάποιους και την αυτονομία, καλύτερα να πας 6.0.1 πάντως...
Έχει βγάλει και η Google ,χάρτες στο ios 6..;)

Αναρτημένη εικόνα


#67   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2013 - 00:50

Στην 5.0 υπήρχε θέμα με το σήμα σε κάποιους και την αυτονομία, καλύτερα να πας 6.0.1 πάντως...
Έχει βγάλει και η Google ,χάρτες στο ios 6.. ;)


και ναι, απλα δεν το ειχα παρατηρησει νωριτερα γιατι δεν ετυχε να παρω τηλεφωνο και εκει που ημουν ουτως ή αλλως ειχε χαμηλο σημα...

το κινητο που μου δώσανε ενδεχεται να εχει και αυτο πρόβλημα! ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ μαλλον, όπως αναφερθηκε και παραπάνω πως ο Γερμανος θα συνεχισει αυτη τη τακτικη του. Συγκεκριμένα τωρα το τηλεφωνο κολλαει και δεν μπορει να πιασει σημα πάρα πολλες φορες ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, σε σημειο που εχει κανονικά σήμα. Βέβαια όπως λέει και ο φιλος MarkKnopfler ενδέχεται να φταιει το iOS. μακάρι οντως να ειναι αυτο, γιατι πραγματικά εχει να γινει πανικος με τον Γερμανο...

Για να παρω ενα τηλεφωνο που ήθελα, εκανα 5-6 restart στο τηλέφωνο.....

Τελευταία επεξεργασία από: profitis, 24/01/2013 - 00:51


#68   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/01/2013 - 01:55

Clean restore & set up as new σε 6.0.1.

Αν δεν φτιάξει, πάρε την καραμπίνα και όρμα κατά πάνω τους!!!!

#69   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 24/01/2013 - 02:16

αν εισαι στο ios 5 δοκιμασε να κλεισεις το 3g και να κανεις κληση.ηταν γνωστο προβλημα τοτε.αλλα νομιζω δεν υπηρχε αυτη η επιλογη στο ios 5 για απενεργοποιηση 3g.

#70   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 24/01/2013 - 03:06

δεν υπαρχει επιλογη να κλεισεις το 3g στο ios 5,στην 5.0.1 νομίζω οτι βγηκε ο διακόπτης.

#71   House1971

House1971

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/01/2013 - 03:12

Clean restore & set up as new σε 6.0.1.

Αν δεν φτιάξει, πάρε την καραμπίνα και όρμα κατά πάνω τους!!!!

Μην λες τέτοια και το πάρει σοβαρά κανείς πάνω στην τρέλα του :D

#72   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2013 - 11:10

Αν και απο τα πολλα νευρα μου έκανα update σε iOS 6.0.1, το πρόβλημα λύθηκε, ήτανε καθαρά μάλλον software bug...

Ελπιζω πως δεν θα παρουσιαστει πλεον τίποτα καινούργιο! Λέτε να του κάνω πάλι ενα set up as new, δεν ξερω αν τα updates αφηνουν σκουπίδια, αν και το κινητο ητανε με την 5.0 καθαρό, ουτε 3 ωρες δεν ειχε χρησιμοποιηθει :P :P

Tέλος καλό (ελπίζω :P)

Σαν γενικο συμπέρασμα, με τόσα refubrished που μου στείλανε, είναι πως με σημαντικη πιθανότητα, όπως τα παιρνουν ετσι τα δινουν αλλου. Δηλαδή εμένα κάθε φορά ηρθε κινητό με τελειως διαφορετικο πρόβλημα. Τη μία είχε χαλασμένο κουμπί ήχου, την άλλη καμμένη κάρτα wi-fi και το τελευταιο που ηρθε, ειχε iOS 5.0 που σημαίνει πως παιζει αν τους ειχε ξεμεινει stock! Μπορεί απλα κάποιος να το ειχε γυρίσει στο service επειδή εχανε συνεχομενα το σήμα και ισως να μην ειχε βγει iOS update στην 5.0.1 ...

Πραγματικά δεν μπορω να βγάλω κάποιο άλλο συμπερασμα...

#73   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/01/2013 - 11:22

εγω εχω αλλαξει 7 iphone 4 white....να μην τα πολυλεω ολα ειχαν τρελα προβληματα μεχρι που κατεληξα στο τελευταιο το οποιο ηταν πενα!!πραγματικα...σε ολα..οθονη λευκη..κουμπια αψογα...αγραντζουνιστο..μπαταρια...τα παντα ομως///arvato...οποτε εφοσον το σερβις παει σε ελληναρες τι να λεμε!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#74   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/01/2013 - 11:26

Αν και απο τα πολλα νευρα μου έκανα update σε iOS 6.0.1, το πρόβλημα λύθηκε, ήτανε καθαρά μάλλον software bug...

Ελπιζω πως δεν θα παρουσιαστει πλεον τίποτα καινούργιο! Λέτε να του κάνω πάλι ενα set up as new, δεν ξερω αν τα updates αφηνουν σκουπίδια, αν και το κινητο ητανε με την 5.0 καθαρό, ουτε 3 ωρες δεν ειχε χρησιμοποιηθει :P :P

Tέλος καλό (ελπίζω :P)

Σαν γενικο συμπέρασμα, με τόσα refubrished που μου στείλανε, είναι πως με σημαντικη πιθανότητα, όπως τα παιρνουν ετσι τα δινουν αλλου. Δηλαδή εμένα κάθε φορά ηρθε κινητό με τελειως διαφορετικο πρόβλημα. Τη μία είχε χαλασμένο κουμπί ήχου, την άλλη καμμένη κάρτα wi-fi και το τελευταιο που ηρθε, ειχε iOS 5.0 που σημαίνει πως παιζει αν τους ειχε ξεμεινει stock! Μπορεί απλα κάποιος να το ειχε γυρίσει στο service επειδή εχανε συνεχομενα το σήμα και ισως να μην ειχε βγει iOS update στην 5.0.1 ...

Πραγματικά δεν μπορω να βγάλω κάποιο άλλο συμπερασμα...


Καλημέρα, διαβασα την ιστορια σου και ολα τα επομενα σχολια και πραγματικα κανω τον σταυρο μου!!! Εγω εχω το 4S και πριν 2 μηνες ξαφνηκα σταματησε να λειτουργει το Wi-Fi, το εστειλα στην Avarto
μεσο της Vodafon γιατι απο εκει ηταν αγορασμενη η συσκευη και μετα απο 1 εβδομαδα ειχα ενα καινουργιο τηλ στα χερια μου πιθανον ανακατασκευασμενο αλλα δεν με νοιαζει καθολου γιατι τελικα
βγηκε καλυτερο ακομα κ απο αυτο που ειχα αγορασει εγω. Πιστευω πως επρεπε να πας καταυθειαν στην Avarto και να μην μπλεξεις με τον Γερμονο καθολου.
Ελπιζω η νεα συσκευη να ειναι οκ και να μην σου παρουσιασει αλλο προβλημα.

#75   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/01/2013 - 11:26

φίλε πήγαινε ξανά στο κατάστημα και πάρε και ένα από αυτά μαζί σου...




Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες