Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΠΡΟΣΟΧΗ: Κενό ασφαλείας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/08/2008 - 10:14

Όσοι ενεργοποιήσατε το Passcode Lock για να ελέγξετε την πρόσβαση στην συσκευή σας πρέπει να έχετε υπόψιν σας το ακόλουθο κενό ασφαλείας:

Από το εργοστάσιο, το διπλό κλικ του Home Button σας πάει στα Favorites. Αν είναι έτσι, στην οθόνη όπου σας ζητείται του Passcode, μπορεί κανείς να πατήσει "Emergency Call" και μετά ένα διπλό κλικ στο Home Button τον πάει στα Favorites, απ όπου και στα contacts και η ελεύθερη περιήγηση συνεχίζεται..

Αν χρειάζεστε το Passcode Lock καλό είναι να ρυθμίσετε στο General -> Home Button το διπλό κλικ να σας οδηγεί, π.χ. στο Home.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 28/08/2008 - 10:42

Δουλεύει άψογα η λύση με το Home, στο 2.0.3 θα είναι σίγουρα από τις πρώτες διορθώσεις που θα κάνει η Apple.

#3   geomos

geomos

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2008 - 07:40

Καλά ε, ο tsopanos με άφησε μ..... μπίτ.

Τόσο καιρό έχω το iPhone, τώρα ανακάλυψα αυτό με το home button. Όλο εκπλήξεις είναι αυτό το κινητό.

Να σε ρωτήσω μήπως ξέρεις. Εγώ όταν το πατάω με πάει στο iPod. Υπάρχει τρόπος να με πάει σε άλλη εφαρμογή που θέλω. Για δώσε τα φώτα σου.


#4   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2008 - 08:45

Αν εννοείς την αντίδραση του κινητού σε διπλό χτύπημα του Home Button όταν είναι κλειδωμένο, όχι δεν έχω βρει πώς σε πάει σε άλλη εφαρμογή. Από την άλλη, μπορείς φυσικά να το απενεργοποιήσεις από τα General.

#5   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2008 - 11:14

Επίσης αν εχετε εγκατεστημενο το bossprefs και συρετε το βελακι,πατησετε Emergency call και επειτα διπλο tap στο Home button θα σας παει στο bossprefs και αν πατησετε Power και μετα Fast respring σας βγαζει στο κυριως μενου!!

Για να ρυθμισετε αυτη την επιλογη(Double Tap sto Home Button) πηγαινετε bossprefs-->more-->BossPrefs to Double Tap Home.

#6   zoldar

zoldar

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2008 - 15:58

δοκιμασε settings=>general=>home button και θα δεις οτι εχεις 3 επιλογες.1)home  2)phone favorites  3)ipod.


#7   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 08/10/2008 - 00:20

Άλλο άλλο κενό ασφαλείας!

Όταν είμαστε σε emergency call mode επίτρεπεται κάποιος να δει εισερχόμενο sms ακόμη και αν έχουμε βάλει κωδικό κλειδώματος!

Link

#8   MILOFONIAS200

MILOFONIAS200

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2009 - 01:16

εμένα πάντως παιδιά όταν πατάω διπλό κλίκ στο home button με πετάει παλι το παραθυρο οπου χρειαζεται να πατησει καποιος το συνθηματικο(password)για να μπει οποτε ειμαι καλημενος

#9   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 14/11/2009 - 02:47

εμένα πάντως παιδιά όταν πατάω διπλό κλίκ στο home button με πετάει παλι το παραθυρο οπου χρειαζεται να πατησει καποιος το συνθηματικο(password)για να μπει οποτε ειμαι καλημενος

Και εμενα το ιδιο.

#10   Nili

Nili

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2009 - 09:59

εμένα πάντως παιδιά όταν πατάω διπλό κλίκ στο home button με πετάει παλι το παραθυρο οπου χρειαζεται να πατησει καποιος το συνθηματικο(password)για να μπει οποτε ειμαι καλημενος


κι εμένα!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες