Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νέος με Mac mini late 2012 i5


  • Please log in to reply
95 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1,292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2013 - 00:40

Τελικά δε διορθώθηκε το πρόβλημα;
Για να είσαι σίγουρος πως δεν είναι hardware το πρόβλημα,δεν κάνεις και ένα hardware test.

http://support.apple...US&locale=en_US

Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 12/02/2013 - 00:47.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1,803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/02/2013 - 06:58

Όχι το πρόβλημα δε διορθώθηκε τελικά. Μου το εμφανίζει τις περισσότερες φορές αν συνδέσω κάτι στο USB. Μετά την εγκατάστση ξανά του itunes υπήρχε μια βελτίωση αλλά το πρόβλημα υπάρχει ακόμα. Το harware test το έχω δοκιμάσει αλλά δεν μου βγάζει κανένα σφάλμα.
Δοκίμασα επίσης να δουλέψω με ένα σετ bluetooth πληκτρολόγιο και ποντίκι της Microsoft που έχω απο το pc μου το οποίο το σύνδεσα κανονικά, αφαίρεσα το σετακι της apple αλλά και πάλι χάθηκε η σύνδεση. Είναι κάτι με το bluetooth . Τώρα του έχω περάσει την τελευταία έκδοση (beta) 10.8.3 αλλά δεν έχει διαφορά σε αυτό το θέμα.

#78   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 12/02/2013 - 15:18

Καλησπερα φίλε μου, πως ειναι με το μακ μινι; λεω να ξεκινήσω στο τέλος του μήνα για την αγορά του και θελω να μ πεις πως σου φαίνεται ;)

#79   MANOST

MANOST

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:20

Όχι το πρόβλημα δε διορθώθηκε τελικά. Μου το εμφανίζει τις περισσότερες φορές αν συνδέσω κάτι στο USB. Μετά την εγκατάστση ξανά του itunes υπήρχε μια βελτίωση αλλά το πρόβλημα υπάρχει ακόμα. Το harware test το έχω δοκιμάσει αλλά δεν μου βγάζει κανένα σφάλμα.
Δοκίμασα επίσης να δουλέψω με ένα σετ bluetooth πληκτρολόγιο και ποντίκι της Microsoft που έχω απο το pc μου το οποίο το σύνδεσα κανονικά, αφαίρεσα το σετακι της apple αλλά και πάλι χάθηκε η σύνδεση. Είναι κάτι με το bluetooth . Τώρα του έχω περάσει την τελευταία έκδοση (beta) 10.8.3 αλλά δεν έχει διαφορά σε αυτό το θέμα.


Φιλε koumbouni το ιδιο προβλημα εχει και ενας φιλος μου. Κι αυτος μολις συνδεση κατι πανω στην θυρα usb του αποσυνδεεται αμεσως. Εγω δεν εχω αγορασει ακομα το ποντικι και το πληκτρολογιο της apple και η αληθεια ειναι πως με εχεις προβληματισει,
Να σε ρωτησω,οταν εχεις συνδεσει το πληκτρολογιο και το ποντικι της apple και στις θυρες usb δεν εχεις συνδεσει τπτ σου αποσυνδεεται?

#80   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1,803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:28

Οχι απο μόνο του δεν απο αποσυνδέεται ποτέ. Παραπάνω είπα οτι δούλεψα για λίγο με ένα σετ ασυρμάτο πληκτρολόγιο και ποντίκι της μικρομαλακης. Η διάφορα υπέρ του Magic Mouse ειναι τεράστια. Αξίζει τα χρήματα του με το παραπάνω. Απλά ελπίζω να διορθωθεί το πρόβλημα.

Καλησπερα φίλε μου, πως ειναι με το μακ μινι; λεω να ξεκινήσω στο τέλος του μήνα για την αγορά του και θελω να μ πεις πως σου φαίνεται ;)

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά μου. Δεν μετανιωσα καθόλου που πήρα το μικρό. Το μηχανάκι ειναι απλά τέλειο, και με την προσθήκη του ssd απλά πετάει.

#81   MANOST

MANOST

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/07/2013 - 10:16

Καλημέρα παίδες. Μια ερώτηση έχω. Θέλω να κάνω κοινόχρηστο το mac mini μου για να βλέπω τα αρχεία που έχω μέσα μέσω ενός wd tv live που έχω. Μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνεται γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

#82   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10,183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/07/2013 - 10:20

Μάνο καλημέρα. Δες τα παρακάτω screenshot και πες μου αν τα έχεις έτσι.

Attached File  Screen Shot 2013-07-26 at 11.19.19 AM.png   88.23KB   41 downloads Attached File  Screen Shot 2013-07-26 at 11.19.35 AM.png   55.63KB   35 downloads
Once You Go Mac You Never Go Back

#83   MANOST

MANOST

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/07/2013 - 10:26

Μάνο καλημέρα. Δες τα παρακάτω screenshot και πες μου αν τα έχεις έτσι.

Attached File  Screen Shot 2013-07-26 at 11.19.19 AM.png   88.23KB   41 downloads Attached File  Screen Shot 2013-07-26 at 11.19.35 AM.png   55.63KB   35 downloads


Φίλε jimmako καλημέρα. Θα το κοιτάξω το μεσημέρι που θα είμαι σπίτι και θα σε ενημερώσω.
Έχω βέβαια έναν δικτυακό εξώτερικο σκληρό wd και το tv live το διαβάζει τέλεια.

#84   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10,183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/07/2013 - 10:27

Οκ δες το και πες μου.
Once You Go Mac You Never Go Back

#85   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1,803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/07/2013 - 07:58

Εγώ πάλι ποτέ δεν κατάφερα να δώ τα βίντεο μου που έχω στον μακ από το media player μου. Μόνο μέσω plex μετά τη συμβουλή του τζιμακου

#86   MANOST

MANOST

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/09/2013 - 08:21

Καλημέρα σε όλους.

Έχω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Γιατί όταν συνδέω με usb στο mac mini μου ένα κινητό τηλέφωνο (όχι iphone) δεν μου το εμφανίζει στο finder σαν σκληρό δίσκο ή έστω την κάρτα sd που έχει μέσα του το τηλέφωνο??? πρέπει να ρυθμίσω κάτι από το mac? Από το τηλέφωνο το έψαξα αλλά δεν έχει κάτι που να το αλλάζει και να το βλέπει το mac.

 

Ευχαριστώ.



#87   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10,183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/09/2013 - 14:59

Καλημέρα σε όλους.

Έχω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Γιατί όταν συνδέω με usb στο mac mini μου ένα κινητό τηλέφωνο (όχι iphone) δεν μου το εμφανίζει στο finder σαν σκληρό δίσκο ή έστω την κάρτα sd που έχει μέσα του το τηλέφωνο :huh: πρέπει να ρυθμίσω κάτι από το mac? Από το τηλέφωνο το έψαξα αλλά δεν έχει κάτι που να το αλλάζει και να το βλέπει το mac.

 

Ευχαριστώ.

Δεν φταις εσύ, δεν υπάρχει σωστή συνεργασία δυστυχώς. Για sony τηλέφωνα π.χ πρέπει να κατεβάσεις το bridge for mac κτλ...


Once You Go Mac You Never Go Back

#88   MANOST

MANOST

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/09/2013 - 16:07

Ευχαριστώ jimmako.



#89   MANOST

MANOST

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/05/2014 - 18:11

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά από ένα χρόνο και κάτι που έχω το mac mini μου αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση στην μνήμη ram.

Θα ήθελα την βοήθεια σας για 16gb ram (2x8gb).

Τι μάρκα να αγοράσω και από πιο κατάστημα? Θα ήθελα να είναι από Ελλάδα και όχι από ebay η κάτι παρόμιο.

Ευχαριστώ.



#90   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10,183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/05/2014 - 18:40

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά από ένα χρόνο και κάτι που έχω το mac mini μου αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση στην μνήμη ram.

Θα ήθελα την βοήθεια σας για 16gb ram (2x8gb).

Τι μάρκα να αγοράσω και από πιο κατάστημα? Θα ήθελα να είναι από Ελλάδα και όχι από ebay η κάτι παρόμιο.

Ευχαριστώ.

Ποιο μοντέλο έχεις?


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες