Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] iphone 4 ios 6, jailbreak. Κάνει συνέχεια επανεκκίνηση.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pakisgt

pakisgt

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2013 - 19:03

Σας ζητώ προκαταβολικά συγνώμη, είναι πρώτη φορά που γράφω σε forum.
Πιθανότατα να είμαι σε λάθος θέμα. Έκανα μια αναζήτηση σε συζητήσεις σας, αλλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο με αυτό που μου συμβαίνει.
Θα προσπαθήσω να σας εξηγήσω όσο πιο καλά μπορώ το πρόβλημα μου,

Λοιπόν, η συσκευή μου είναι ένα iphone 4 16GB με λειτουργικό ios 6.0.1 και είναι σε κατάσταση tethered jailbrake εδώ και μια εβδομάδα.
Ήταν η πρώτη μου φορά που ασχολήθηκα με jailbreak.
Όλα λειτουργούσαν τέλεια, μέχρι που εγκατέστησα ένα tweaks, το οποίο με ανάγκασε να κάνω επανεκκίνηση τη συσκευή.
Όταν ολοκληρώθηκε η επανεκκίνηση, έκανα την διαδικασία που απαιτείται για το tethered jailbreak. Δηλαδή, άνοιξα το redsnow as administrator, -> Extras, -> Select ipsw, -> Επιλέγω το ipsw, -> Just boot. Και κάνει κανονικά το reboot.
Όταν τελικά άνοιξε, ξεκίνησε και το πρόβλημα μου. Από εκείνη την στιγμή η συσκευή κάνει συνέχεια επανεκκίνηση. Ξαναπροσπάθησα με Just boot, αλλά τίποτα το πρόβλημα υπάρχει ακόμα. Το άφησα να κάνει συνέχεια επανεκκίνηση, μήπως και μπει σε "safe mode", αλλά μάταια. Απλά κάποια στιγμή μετά από 2-3 ώρες άνοιξε, δεν μου εμφάνισε κάτι για "safe mode" τα εικονίδια είναι σκόρπια, και οι εφαρμογές (όπως και το cydia) δεν ανοίγουν. Ξαναπροσπάθησα με Just boot, αλλά τίποτα το πρόβλημα υπάρχει ακόμα.
Σας παρακαλώ βοηθήστε με! Πραγματικά είμαι σε σύγχιση!
Είμαι διαθέσιμος να κάνω τα πάντα από restore μέχρι downgrade μέχρι οτιδήποτε. Πάντα όμως με την βοήθεια σας γιατί είμαι λίγο άσχετος.
Σώστε με!

Σας ευχαριστώ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 20/01/2013 - 19:05

αφαιρεσε το tweak που περασες

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#3   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 20/01/2013 - 19:06

προφανώς το tweak που έβαλες σου "χτύπησε" όλο το λειτουργικό. προσπάθησε να μπεις σε safe mode (δεν ξέρω αν γίνεται σε tethered j/b) να ανοίξεις το cydia και να βγάλεις το tweak που έβαλες τελευταία.
αν πάλι δεις ότι δεν τα καταφέρνεις..... restore/set up as new και όλα θα διορθωθούν

#4   pakisgt

pakisgt

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2013 - 19:12

Δεν μπορώ να αφαιρέσω το tweak αφού δεν ανοίγει το cydia. Ξέρω ότι άμα μπω στο Cydia μπορώ να το διαγράψω αλλά δεν ξέρω πως να μπω στο safe mode.
Από την άλλη δεν με νοιάζει να κάνω restore αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω γιατί μου βγάζει error 3194 και γενικά δεν ξέρω τη διαδικασία για να αποφύγω αυτό.
Αν μπορούσατε να μου πείτε ακριβώς τη διαδικασία να μπω σε safe mode ή να κάνω το restore θα με βοηθούσατε πολύ...

#5   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 20/01/2013 - 19:15

βαλε το τηλ σε dfu και κανε restore μεσω itunes

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/01/2013 - 19:19

Δεν μπορώ να αφαιρέσω το tweak αφού δεν ανοίγει το cydia. Ξέρω ότι άμα μπω στο Cydia μπορώ να το διαγράψω αλλά δεν ξέρω πως να μπω στο safe mode.
Από την άλλη δεν με νοιάζει να κάνω restore αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω γιατί μου βγάζει error 3194 και γενικά δεν ξέρω τη διαδικασία για να αποφύγω αυτό.
Αν μπορούσατε να μου πείτε ακριβώς τη διαδικασία να μπω σε safe mode ή να κάνω το restore θα με βοηθούσατε πολύ...


Δες αν το iFunBox το βλέπει. Απο Cydia τελευταίο τι πέρασες?

Στο PC τι λειτουργικό?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/01/2013 - 20:38

Φιλε μου ακριβως το ιδιο πραγμα ειχα παθει και εγω στο δικο μου πριν απο κανενα μηνα!!μου εκανε ολη την ωρα restart και νομιζα οτι παει το εχασα το κινητο μου(iphone 4)..κοιτα πως το εσωσα..το συνδεσα με το itunes του υπολογιστη μου και εκει που εκανε restart πατουσα να κανω restore as a new iphone μεχρι που ξεκινησε και το ξαναεκανε με εργοστασιακες ρυθμισεις και εφτιαξε τελειως!!απο τοτε σταματησα να ασχολουμε μεχρι να βγαλει την κανονικη εκδοση jb..

#8   pakisgt

pakisgt

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2013 - 23:54

Όλα πήγαν μια χαρά! Το iphone λειτουργεί κανονικά. Το σύνδεσα με το itunes, έκανα restore και "δημιουργία ως νέο iphone". Μια τελευταία ερώτηση... Επιτρέπεται να να κάνω επαναφορά από αντίγραφο;

#9   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 20/01/2013 - 23:59

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!Σε προλαβα?????

#10   pakisgt

pakisgt

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2013 - 00:44

Ναι με πρόλαβες!!! δεν ειχα σκοπό να κάνω κάτι αν δεν ήμουν σίγουρος! Πώς θα περάσω όμως τις επαφές μου? πρέπει μια-μια από την αρχή?

#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/01/2013 - 00:47

Πως συγχρονίζεις τις επαφές σου?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   pakisgt

pakisgt

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2013 - 12:44

Εντάξει τα κατάφερα! Όλα πήγαν μια χαρά! Πραγματικά σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας, τον χρόνο σας και φυσικά για την πολύτιμη βοήθεια σας!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες