Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Restore σε officially unlocked 3gs


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   marantonio

marantonio

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2013 - 02:56

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα iphone 3gs από Αμερική που όταν το σύνδεσα στο itunes μου έδωσε συγχαρητήρια γιατί ξεκλειδώθηκε. Ήταν jb με ios 6.0.1 και bb 6.15.00 (new br). Αφού με βοήθησαν τα παιδιά από το forum, έκανα downgrade την ipad baseband και τώρα το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά. Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω ημερολόγιο και υπηρεσία καιρού όταν το δουλεύω χωρίς jb. Διάβασα κάπου οτι το ημερολόγιο σε jb συσκευές λειτουργεί μόνο σε jb mode, πράγμα που διαπίστωσα και εγώ. Τώρα όμως που δε χρειάζομαι jb για να λειτουργήσω το τηλέφωνο, σκέφτομαι να κάνω restore για να έχω όλες τις λειτουργίες του τηλεφώνου μου, και κυρίως το ημερολόγιο. Προτιμώ να έχω πλήρως λειτουργικό και 'καθαρό' τηλέφωνο γιατί cydia δε χρησιμοποιώ ούτως ή άλλως. Είναι ασφαλές να κάνω restore, ή υπάρχει κίνδυνος να δημιουργήσω πρόβλημα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/01/2013 - 03:00

Αγόρασες δηλαδή από κάπου official unlock έτσι?

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/01/2013 - 03:01

Τι πρόβλημα έχεις με το ημ/γιο?

Μπορείς αν θες να πας στην 6.1.. DFU και Shift + Restore το IPSW. Στο τέλος, Set Up As New.

Να πάρεις πρώτα Backup για ο,τι θες.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   marantonio

marantonio

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2013 - 03:11

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Δεν αγόρασα official unlock. Όταν όμως το σύνδεσα στο itunes μου έβγαλε το μήνυμα και κάποιο από τα παιδιά του forum μου είπε οτι πριν το στείλουν από Αμερική πιθανότατα το έκαναν official unlock. Πάντως το λειτουργώ χωρίς jb και δουλεύει κανονικά με εξαίρεση το ημερολόγιο, καιρό, maps και cydia. Είναι ok να το κάνω restore;

Όταν προσπαθώ να ανοίξω το ημερολόγιο, ανοίγει η εφαρμογή αλλά δε δείχνει τίποτα.

Το ίδιο κάνει και με τον καιρό, maps, cydia. Όταν το κάνω jb, λειτουργούν κανονικά αυτά.

#5   marantonio

marantonio

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2013 - 03:27

Update: Το maps λειτουργεί μάλλον αλλά δεν έχω φορτώσει κάποιο χάρτη. Επομένως το πρόβλημα είναι με το ημερολόγιο, καιρό και cydia. Όταν λέω να το κάνω restore, εννοώ με το itunes.

#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/01/2013 - 03:36

Απο τη στιγμή που ξεκλείδωσες μπορείς να πας κανονικά στην 6.1.

Στο τέλος Set Up As New. Να πάρεις φυσικά Backup.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 30/01/2013 - 03:36

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   marantonio

marantonio

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2013 - 00:20

Καλημέρα σε όλους. Τελικά έκανα update σε iOS 6.1 και μετά set up as new. Εξαφανίστηκε το cydia και επανήλθε κανονικά το ημερολόγιο, ο καιρός και οι χάρτες. Αυτό ακριβώς που ήθελα. Xρειάστηκε να κάνω και ένα update στο antivirus του pc γιατί δεν άφηνε να κατεβεί το update από το itunes. Μετά όλα πήγαν μια χαρά.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες