Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 19 ψήφοι

evasi0n: Jailbreak tool για το iOS 6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3948 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1891   GeorgeMrk

GeorgeMrk

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2013 - 17:59

προχθεs εκανα το update του envasion και παλι δεν τρεχει ο καιροs.Δεν με πειραζει απλα μηπωs καποιοs ξερει τον λογο?

+1

και μένα ενω έτρεχε κανονικά μετά το αρχικό jb μετά το update σταμάτησε να τρέχει (iphone4)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1892   mpacardi

mpacardi

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:02

προχθεs εκανα το update του envasion και παλι δεν τρεχει ο καιροs.Δεν με πειραζει απλα μηπωs καποιοs ξερει τον λογο?

kai εγω το ειχα κανει και παλι δεν δουλευε.και το περασα απο ενα αλλο repo το fix και δουλεψε κανονικα

#1893   GeorgeMrk

GeorgeMrk

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:04

kai εγω το ειχα κανει και παλι δεν δουλευε.και το περασα απο ενα αλλο repo το fix και δουλεψε κανονικα


πιο φιξ; εννοεις το update του evasion?
αν ναι μπορεις να μου στείλεις με pm το ρεπο;

#1894   mpacardi

mpacardi

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:16

πιο φιξ; εννοεις το update του evasion?
αν ναι μπορεις να μου στείλεις με pm το ρεπο;

το εστειλα

#1895   karanast

karanast

    iPH Enthousiast

  • 436 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:33

καλησπερα. Σε 4s μετα απο restore σε 6.1, set up as new και jb με evasion,δεν μπορω να κανω backup μεσω itunes στον υπολογιστη μου. Συγκεκριμενα το error γραφει "itunes could not backup this iphone because an error occured". Μπορει καποιος να με βοηθησει;

#1896   GeorgeMrk

GeorgeMrk

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:34

το εστειλα


δεν μου εχει ερθει κατι..

#1897   auteur

auteur

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:36

Με ipad3 ήμουν στην 5.1.1, πριν λίγες μέρες που είχατε ανεβάσει τον οδηγό jailbreak δεν ήταν ξεκάθαρο πως κάνουμε update στην 6.1, όπως σωστά διορθώσετε εδώ Αν ήσασταν με Jailbreak ΔΕΝ κάνετε ΠΟΤΕ update στην αναβαθμισμένη έκδοση iOS 6 αλλά ΜΟΝΟ Shift+Restore επιλέγοντας το ipsw αρχείο του firmware που έχετε κατεβάσει από εδω, και εφόσον αναβαθμίσετε, στην ερώτηση του iTunes ΔΕΝ κάνετε "Restore From Backup" αλλά "Setup as New", και μετά κάνετε Jailbreak με το evasi0n,
Οπότε και έκανα update από την 5.1.1 στην 6.1 κατεύθυαν από το iPad... Τώρα για να κάνω jailbreak με το evasion που έφτασε στην έκδοση 1.2 και διορθώθηκαν τα προβλήματα του, τι πρέπει να κάνω; Να ξαναεγκαταστησω το iOS 6 με Shift+Restore επιλέγοντας το ipsw αρχείο του firmware που έχετε κατεβάσει από εδω; Και μετά ξανά SETUP AS NEW;

Τελευταία επεξεργασία από: auteur, 12/02/2013 - 18:38


#1898   mpacardi

mpacardi

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:41

δεν μου εχει ερθει κατι..

εκανα λαθος και το ετειλα σε αλλον .πρεπει να το παρεις τωρα

#1899   GeorgeMrk

GeorgeMrk

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:43

εκανα λαθος και το ετειλα σε αλλον .πρεπει να το παρεις τωρα

μου ρθε
thnx

#1900   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:43

Με ipad3 ήμουν στην 5.1.1, πριν λίγες μέρες που είχατε ανεβάσει τον οδηγό jailbreak δεν ήταν ξεκάθαρο πως κάνουμε update στην 6.1, όπως σωστά διορθώσετε εδώ Αν ήσασταν με Jailbreak ΔΕΝ κάνετε ΠΟΤΕ update στην αναβαθμισμένη έκδοση iOS 6 αλλά ΜΟΝΟ Shift+Restore επιλέγοντας το ipsw αρχείο του firmware που έχετε κατεβάσει από εδω, και εφόσον αναβαθμίσετε, στην ερώτηση του iTunes ΔΕΝ κάνετε "Restore From Backup" αλλά "Setup as New", και μετά κάνετε Jailbreak με το evasi0n,
Οπότε και έκανα update από την 5.1.1 στην 6.1 κατεύθυαν από το iPad... Τώρα για να κάνω jailbreak με το evasion που έφτασε στην έκδοση 1.2 και διορθώθηκαν τα προβλήματα του, τι πρέπει να κάνω; Να ξαναεγκαταστησω το iOS 6 με Shift+Restore επιλέγοντας το ipsw αρχείο του firmware που έχετε κατεβάσει από εδω; Και μετά ξανά SETUP AS NEW;


Από ότι κατάλαβα δεν έκανες αυτό που λέει ο οδηγός. Καλό θα ήταν να του κάνεις Set up as new και ύστερα να προχωρήσεις στην διαδικασία του Jailbreak.
Once You Go Mac You Never Go Back

#1901   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:45

Να ρωτησω κάτι....αν και εφ οσον κάνω jailbrake τώρα...(εχω καιρο να κάνω απο 5.1 νομίζω ) οτι ειχα αγοράσει και εννοώ app απο cydia και οχι appstore θα μου παρέχονται τωρα δωρεάν?

#1902   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:46

Να ρωτησω κάτι....αν και εφ οσον κάνω jailbrake τώρα...(εχω καιρο να κάνω απο 5.1 νομίζω ) οτι ειχα αγοράσει και εννοώ app απο cydia και οχι appstore θα μου παρέχονται τωρα δωρεάν?


Ότι είχες αγοράσει, συνδέεσαι με τον λογαριασμό σου που έχεις κάνεις τις αγορές στο Cydia και τις ξανά κατεβάζεις δωρεάν φυσικά.
Once You Go Mac You Never Go Back

#1903   mpacardi

mpacardi

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:47

μου ρθε
thnx

πες μου αν δουλεψει

#1904   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2013 - 18:59

Ότι είχες αγοράσει, συνδέεσαι με τον λογαριασμό σου που έχεις κάνεις τις αγορές στο Cydia και τις ξανά κατεβάζεις δωρεάν φυσικά.

Ευχαριστώ!

#1905   george35kap

george35kap

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2013 - 19:43

παιδες εχω 4ς με jb αμα κανω επαναφορα iphone και μετα set up σαν νεο τις εφαρμογες που ειχα αγορασει απο itunes τις χανω η οχι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)