Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αξίζει η αγορά iPhone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Konstantinosdj

Konstantinosdj

    iPH Addict

  • 851 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Konstantinosdj

Δημοσίευση 11/02/2013 - 12:05

Καλησπέρα παιδιά.σκεφτομαι να αναβάθμισω απο iPhone 4s σε iPhone 5.θελω απλά να ρωτήσω αν αξίζει τον κόπο .οσοι έχετε iPhone 5 έχετε μεινει ευχαριστημένοι απο απόδοση,απο μπαταρία κτλ.???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 11/02/2013 - 12:30

Feedback από την αδερφή μου θα σου δώσω, που 'χει αλλάξει όλα τα μοντέλα - από 3G έως το 5άρι.
Το 5άρι έχει λίγο (για τον μέσο χρήστη) δυνατότερο επεξεργαστή, καλύτερη κάμερα (αλλά και του 4s είναι σούπερ), ενώ είναι φυσικά μακρόστενο και έχεις μια επιπλέον σειρά εικονίδια.
Eπίσης, λόγο σαφώς ισχυρότερου μοντέλου, η μπαταρία είναι πιο "ασθενής" από του 4s.

Κατά την γνώμη μου και εφόσον έχει ανακοινωθεί ότι θα βγει σύντομα το 5s (που ΠΑΝΤΑ η σειρά "S" είναι upgrade σε πολλά issues που έχουν οι "απλές" εκδόσεις), θα 'λεγα να κάνεις υπομονή και να πας απ' ευθείας στο 5s.
(Άσε που 'χει ανακοινωθεί ότι ΚΑΙ ΤΟ 6άρι θα βγει πριν το τέλος του 2013!!!)

#3   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/02/2013 - 12:58

(Άσε που 'χει ανακοινωθεί ότι ΚΑΙ ΤΟ 6άρι θα βγει πριν το τέλος του 2013!!!)


που εχει ανακοινωθει αυτο ακριβως...

#4   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/02/2013 - 15:20

Eπίσης, λόγο σαφώς ισχυρότερου μοντέλου, η μπαταρία είναι πιο "ασθενής" από του 4s.


Αυτό δεν είναι απόλυτο...
Αν με το ισχυρότερο μοντέλο εννοείς καλύτερο επεξεργαστή ο καλύτερος επεξεργαστής δεν είναι μόνο ταχύτητα αλλά και καλύτερη διαχείριση ενέργειας.

Το 5 έχει αρκετά καλύτερη διάρκεια από το 4ς.

Τη λογική περίμενε μερικούς μήνες να πάρεις το επόμενο που θα είναι καλύτερο δεν την κατάλαβα ποτέ μου.
Με αυτό το σκεπτικό να περιμένει ακόμα μερικούς μήνες να πάρει το 6s που θα είναι ακόμα καλύτερο.
Σε καλύπτει και μπορείς να το αγοράσεις;
Πάρε το χωρίς 2η σκέψη!

Οτι κανείς φίλε μου τώρα με το 4s θα κανείς και με το 5, τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

Εχει μεγαλύτερη οθόνη, είναι πολύ γρήγορο και για εμένα το πιο όμορφο iPhone.
Αν δεν σε ενδιαφέρει τίποτα από αυτά μείνε στο 4s...


#5   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/02/2013 - 16:17

Feedback από την αδερφή μου θα σου δώσω, που 'χει αλλάξει όλα τα μοντέλα - από 3G έως το 5άρι.
Το 5άρι έχει λίγο (για τον μέσο χρήστη) δυνατότερο επεξεργαστή, καλύτερη κάμερα (αλλά και του 4s είναι σούπερ), ενώ είναι φυσικά μακρόστενο και έχεις μια επιπλέον σειρά εικονίδια.
Eπίσης, λόγο σαφώς ισχυρότερου μοντέλου, η μπαταρία είναι πιο "ασθενής" από του 4s.

Κατά την γνώμη μου και εφόσον έχει ανακοινωθεί ότι θα βγει σύντομα το 5s (που ΠΑΝΤΑ η σειρά "S" είναι upgrade σε πολλά issues που έχουν οι "απλές" εκδόσεις), θα 'λεγα να κάνεις υπομονή και να πας απ' ευθείας στο 5s.
(Άσε που 'χει ανακοινωθεί ότι ΚΑΙ ΤΟ 6άρι θα βγει πριν το τέλος του 2013!!!)

- Ο Α6 επεξεργαστής του 5 είναι σαφώς λιγότερο ενεργοβόρος από τον Α5 του 4S.

- ΠΟΥΘΕΝΑ δεν έχει ανακοινωθεί η κυκλοφορία του 5S.
- ΠΟΥΘΕΝΑ δεν έχει ανακοινωθεί η κυκλοφορία του 6.

#6   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/02/2013 - 16:40

Feedback από την αδερφή μου θα σου δώσω, που 'χει αλλάξει όλα τα μοντέλα - από 3G έως το 5άρι.
Το 5άρι έχει λίγο (για τον μέσο χρήστη) δυνατότερο επεξεργαστή, καλύτερη κάμερα (αλλά και του 4s είναι σούπερ), ενώ είναι φυσικά μακρόστενο και έχεις μια επιπλέον σειρά εικονίδια.
Eπίσης, λόγο σαφώς ισχυρότερου μοντέλου, η μπαταρία είναι πιο "ασθενής" από του 4s.

Κατά την γνώμη μου και εφόσον έχει ανακοινωθεί ότι θα βγει σύντομα το 5s (που ΠΑΝΤΑ η σειρά "S" είναι upgrade σε πολλά issues που έχουν οι "απλές" εκδόσεις), θα 'λεγα να κάνεις υπομονή και να πας απ' ευθείας στο 5s.
(Άσε που 'χει ανακοινωθεί ότι ΚΑΙ ΤΟ 6άρι θα βγει πριν το τέλος του 2013!!!)


Τα επιχειρηματα σου δεν εχουν ουτε αρχη, ουτε τελος, ουτε τιποτα! Αρχικα αναφερεις οτι ειναι καλυτερα να παιρνει την S σειρα και μετα του λες για το 6αρι οποτε μηπως να περιμενει για τελη 2014 το 6S?

#7   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/02/2013 - 16:49

Τα επιχειρηματα σου δεν εχουν ουτε αρχη, ουτε τελος, ουτε τιποτα! Αρχικα αναφερεις οτι ειναι καλυτερα να παιρνει την S σειρα και μετα του λες για το 6αρι οποτε μηπως να περιμενει για τελη 2014 το 6S?


Ειναι καινουριος με πολλες μπερδεμενες σκεψεις σε πολλα θεματα. Θα στρωσει σε 1-2 βδομαδες... :)

You'll Never Walk Alone


#8   blondie

blondie

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/02/2013 - 16:24

Παιδιά σόρυ αλλά και εγω είμαι της αποψης ότι είναι πάντα καλύτερα τα s...και αρα αξίζει να περιμένεις να βγουν...

#9   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 14/02/2013 - 17:57

Παιδιά σόρυ αλλά και εγω είμαι της αποψης ότι είναι πάντα καλύτερα τα s...και αρα αξίζει να περιμένεις να βγουν...


Τα s ειναι καλυτερα των απλων της ιδιας σειρας και χειροτερα των απλων της επομενης ομως. Αρα οταν βγει το s μπορεις ανετα να περιμενεις κ το επομενο απλο γιατι θαναι καλυτερο. Ωχ, loop! :)

You'll Never Walk Alone


#10   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/02/2013 - 18:27

Εγώ πάντως από 4s πήγα σε 5 και δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή. Αν σου λέει κάτι αυτό...

#11   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 18/02/2013 - 18:11

Τον χρονο να γυριζα πισω,παλι 5αρι θα αγοραζα!!Βλεπω το 4αρι της αδερφης μου κ μου φαινεται τοσο βαρυ κ ατσουμπαλο..εμμ αμα εχεις συνηθησει στα δεδομενα του 5 :P

#12   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2013 - 19:12

Οχι! :D

#13   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/02/2013 - 15:09

εγω με το 5 im in love !!!!!

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#14   blondie

blondie

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/03/2013 - 14:57

Τον χρονο να γυριζα πισω,παλι 5αρι θα αγοραζα!!Βλεπω το 4αρι της αδερφης μου κ μου φαινεται τοσο βαρυ κ ατσουμπαλο..εμμ αμα εχεις συνηθησει στα δεδομενα του 5 :P


εγώ πάλι θεωρώ το 4S υπόδειγμα βιομηχανικού ντιζάιν...Θέμα αισθητικής του καθενός είναι αυτό...

#15   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:14

Kι εγώ συμφωνώ, βλέπω το 5άρι του διευθυντή μου και είναι μοιάζει... Samsung πλαστικούρα.
Συν επίσης ότι... και πείτε Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ - έχω ρωτήσει περί τα ΕΙΚΟΣΙ άτομα με 5άρι από 4s που πήρα... του 5αριού το WiFi είναι απλά για "κλάματα" (και το διαπίστωσα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ σε ένα κέντρο που ταυτόχρονα κατεβάζαμε μια εφαρμογή 4 άτομα και εγώ με το μόνο 4άρι το κατέβασα σχεδόν ΣΤΟ ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ), ενώ επίσης η μπαταρία του 5αριού είναι "για τα μπάζα" - λόγο φυσικά του ΜΑΚΡΑΝ ΠΟΛΥ ΤΑΧΥΤΕΡΟΥ επεξεργαστή.

Και όπως συμφώνησε και κάποιος άλλος με προηγούμενο ποστ μου, ΠΑΝΤΑ... μα ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ... τα "S" είναι ουστιαστικά ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ του "απλού" μοντέλου! ΠΑΝΤΑ! Η ΙΔΙΑ Η APPLE το 'χει πει/δηλώσει.

Αυτά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες