Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

PlayStation App


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/02/2013 - 10:41

Αναρτημένη εικόνα


H Sony πραγματοποίησε εκδήλωσε στην οποία παρουσίασε κατά κάποιον τρόπο το επερχόμενο PlayStation 4 - λέμε κατά κάποιον τρόπο διότι στην εκδήλωση που κράτησε 2 ώρες δεν έδειξαν καν τη συσκευή (!) - και ταυτόχρονα ανακοίνωσε και μια εφαρμογή για iOS και Android που θα λειτουργεί ως δεύτερη οθόνη για τα παιχνίδια σας επιτρέποντας για παράδειγμα στους φίλους σας να βλέπουν αυτό που παίζετε αρκεί να είναι συνδεδεμένοι στο Internet.

Όπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχουν και περισσότερες λεπτομέρειες πέρα του ότι η εφαρμογή θα ονομάζεται PlayStation App και θα είναι διαφορετική από την υπάρχουσα PlayStation Official App που διατίθεται ήδη στα καταστήματα iOS και Android και ότι θα διαθέτει λειτουργίες, όπως in-game χάρτες κτλπ. Επίσης, με την εφαρμογή θα μπορείτε να αγοράσετε παιχνίδια απευθείας από το smartphone ή tablet σας και αυτά θα κατεβαίνουν αυτόματα στο PS4 σπίτι σας.

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση για το πότε θα κυκλοφορήσει η εφαρμογή αλλά δεδομένου ότι το PS4 θα διατεθεί στην αγορά στα τέλη Δεκέμβρη - δηλαδή το 2014 κατά πάσα πιθανότητα - μάλλον θα περιμένουμε αρκετά ακόμα.

[via TheVerge]

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 21/02/2013 - 10:45

Ετσι κάνουν και μας ξεσηκώνουν και περιμένουμε... :rolleyes: Οσο για την εφαρμογή καλοδεχούμενη !

#3   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 21/02/2013 - 12:26

Αυτή η "παρουσίαση" ήταν ένας ωραίος τρόπος να γλυκάνεις τους μετόχους. Ή κάνω λάθος?

#4   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/02/2013 - 12:58

Απαράδεκτη η Sony που Δυστηχως δεν Θα δώσει στο PS4 την δυνατότητα τα παιχνίδια του PS3 να ειναι συμβατά.Δηλαδη μου λέει κατα μούτρα ¨βάλε στον κ@λο σου και τα 39 ps3 games που αγόρασες και ας σου στοίχισαν μια περιουσία.¨ εύχομαι να παει ειλικρινά άπατο όπως το PSVita με αυτή τη πολιτική που εφαρμόζει η Sony.
Τα εχω παρει στην κράνα απο εχθες μετα την παρουσιασει και Προσωπικά μετά απο 18 χρόνια φανατικός gamer και playstationακιας περιμένω υπομονετικά το τι θα παρουσιάσει και η Microsoft και ανάλογος θα πραξω εάν θα μείνω η θα μετάπηδησω στο στρατόπεδο τις Microsoft.
Ενα αναμονή τον Ιούνιο στην Ε3

#5   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 21/02/2013 - 13:17

Απαράδεκτη η Sony που Δυστηχως δεν Θα δώσει στο PS4 την δυνατότητα τα παιχνίδια του PS3 να ειναι συμβατά.Δηλαδη μου λέει κατα μούτρα ¨βάλε στον κ@λο σου και τα 39 ps3 games που αγόρασες και ας σου στοίχισαν μια περιουσία.¨ εύχομαι να παει ειλικρινά άπατο όπως το PSVita με αυτή τη πολιτική που εφαρμόζει η Sony.
Τα εχω παρει στην κράνα απο εχθες μετα την παρουσιασει και Προσωπικά μετά απο 18 χρόνια φανατικός gamer και playstationακιας περιμένω υπομονετικά το τι θα παρουσιάσει και η Microsoft και ανάλογος θα πραξω εάν θα μείνω η θα μετάπηδησω στο στρατόπεδο τις Microsoft.
Ενα αναμονή τον Ιούνιο στην Ε3


εγω δεν καταλαβα αυτο απο την παρουσιαση. Απ οτι θυμαμαι ειπαν οτι φτιαχνουν μια cloud υπηρεσια για να μπορεις να παιζεις τα παιχνιδια του ps3 και αργοτερα ισως και του 2 και του 1. καταλαβα λαθος? :blush:

#6   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 21/02/2013 - 13:57

Τελικα ... παρουσιασαν το νεο της ονομα!!! Ναιαιαιαι... και το ονομα αυτης της παιχνιδοκονσολας: PS4 :P :P :P

Περιμεναμε σα μ@λ@κες μεχρι αργα (σχεδον ξημερωμα) για να μαθουμε ουσιαστικα τιποτα!!

Μια φημη ελπιζω μονο να μην επαληθευτει... η τιμη που ξεπερναει τα 400$ (δηλαδη τα 400 euros sto ellada).

#7   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/02/2013 - 14:04

εγω δεν καταλαβα αυτο απο την παρουσιαση. Απ οτι θυμαμαι ειπαν οτι φτιαχνουν μια cloud υπηρεσια για να μπορεις να παιζεις τα παιχνιδια του ps3 και αργοτερα ισως και του 2 και του 1. καταλαβα λαθος? :blush:


Ναι αλλά θα τα αγοραζεις ξανα μεσω cloud

Τελικα ... παρουσιασαν το νεο της ονομα!!! Ναιαιαιαι... και το ονομα αυτης της παιχνιδοκονσολας: PS4

Περιμεναμε σα μ@λ@κες μεχρι αργα (σχεδον ξημερωμα) για να μαθουμε ουσιαστικα τιποτα!!

Μια φημη ελπιζω μονο να μην επαληθευτει... η τιμη που ξεπερναει τα 400$ (δηλαδη τα 400 euros sto ellada).


523$ η ακριβη εκδοση λενε αστα να πανε :(

#8   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 21/02/2013 - 14:06

Ναι αλλά θα τα αγοραζεις ξανα μεσω cloud


αυτος όντως ειναι μαμακια μεγαλη και ακριβη. ακυρωνει ολους τους gamers που εχουν το 3

#9   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 21/02/2013 - 14:10

Πρεπει τουλαχιστον αυτοι που εχουν αγορασει τα παιχνιδια να μπορουν να τα κατεβασουν τσαμπα. Πως θα γινει δεν ξερω αλλα πρεπει. Και εγω νταξει εχω 10 παιχνιδια, αλλοι που εχουν 40+ τι θα κανουν?

#10   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 21/02/2013 - 14:34

Ναι αλλά θα τα αγοραζεις ξανα μεσω cloud



523$ η ακριβη εκδοση λενε αστα να πανε :(

Ωχωχωχωχωχ... :wacko:

#11   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/02/2013 - 14:37

Γιαυτό πιστεύω οτι στην Ε3 θα ξεκαθαριστούν όλα

#12   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/02/2013 - 18:06

Ps3 δεν έχετε να παίζετε εκεί τα παιχνίδια? Για ποιο λογο να επιβαρύνεις την καινούρια σου κονσόλα παίζοντας παιχνίδια του 3? Πέρα από αυτό, πείτε μου λιγάκι ποιος από εμάς που θα πάρει ps4 θα παίξει παιχνίδι του ps3? Είναι τουλάχιστον χαζό για μένα αυτό. Από την άλλη αν είσαι φανατικός gamer, κρατάς τις κονσόλες σου και δεν τις πουλάς για να πάρεις την καινούρια. Εγώ έχω ακόμα ps, ps2 fat και slim, ps3 και σε λίγο ps4 :P

#13   akarthis

akarthis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:akarthis

Δημοσίευση 21/02/2013 - 22:00

H sony ειπε οτι οτι το PS4 will indeed include backwards compatibility. Τωρα τι ακριβως σημαινει αυτο θα δειξει.

Συμφωνω οτι δεν ειναι καλη κινηση η ακυρωση παλαιοτερων τιτλων. Οντως, ποτε δεν επαιξα παλιους τιτλους σε νεωτερη κονσολα αλλα δεν εχει σημασια. Ουτε θελω να εχω ολες τις κονσολες απλωμενες στο σαλονι μου, μηπως και μου ερθει η ορεξη να παιξω κατι παλιο.
Το σημαντικο ειναι η διαψευση της φημης μη λειτουργιας μεταχειρισμενων τιτλων, που ηταν ο μεγαλος φοβος μου.
Απο εκει και περα η τιμη μου ακουγεται λογικη στα 400 - 500, αν φανταστεις οτι εγω υπολογιζα στα 700, οπως και οι παλιοτερες. Εν αναμονη για επιβεβαιωση τιμης.

#14   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 22/02/2013 - 04:00

Για να δουμε φυσικα και την απαντηση απο την αλλη πλευρα... ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες