Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

[THEME] Andro HD


  • Please log in to reply
292 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1,893 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/02/2013 - 15:54

1) Δοκιμασε το αφου ταξιδευεις τοσο συχνα.Παλια που το ειχα δεν ειχα δει κατι με τη μπαταρια αν και μερικοι παραπονιουνται.
2)Οταν εχεις 1 ειδοποιηση η οταν μαζευονται πολλες που ξεκινανε απο ψηλα?1 screenshot θα βοηθουσε γιατι δεν το εχω το θεμα.
3)Tweak που το απενεργοποιεις αν θες στις ρυθμισεις.Καθε θεμα για lockscreen η widget για homescreen οριζει ενα συγκεκριμενο Wallpaper για background πανω στο οποιο "καθεται" το θεματακι.Αυτο το wallpaper μπαινει μεσα στο φακελο του θεματος με ενα ονομα.Ετσι καθε φορα που θες εσυ να αλλαξεις wall πρεπει να μπαινεις στο φακελο του θεματος και να αντικαθιστας αυτο που εχει με το δικο σου.Λιγο βαρετο ε?
Αυτο το προβληματακι ηρθε να διορθωσει το wallpaperjpegifier το οποιο με μια μικρη αλλαγη στο html του θεματος σου επιτρεπει να αλλαζεις οσες φορες θες wallpaper μεσα απο τις ρυθμισεις->φωτεινοτητα και ταπετσαρια.....respring.
Αρκετα θεματακια ειναι ετοιμα και δουλευουν με το tweak αλλα και οσα δεν ειναι μπορουν σε 1 λεπτο να μετατραπουν...αυτο κανω εγω τουλαχιστον

Ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις. :) Ουσιαστικά το Wallpaper JPEGifier μου'ναι ψιλοάχρηστο μιας και τα θέματα έχουν ίσως τις μοναδικές εικόνες που ταιριάζουν τα χρώματα με τα εικονίδια.

Όσον αφορά τις ειδοποιήσεις, ένα screenshot απ'το 5αρι μου.

Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,698 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2013 - 16:03

απλα το wallpaper το καθοριζει ΠΑΝΤΑ το widget το οποιο αν μεν ειναι απο το ιδιο το θεμα εχει καλως και υπαρχει μια σχετικη αρμονια με τα εικονιδια αν ομως δεν ειναι απο το θεμα αλλα απο αλλη πηγη τοτε τι κανεις?Τελοσπαντων αυτα ειναι σχετικα και αναλογα τι θελει ο καθενας.
Για το αλλο...το υψος που θα βγαινει η πρωτη ειδοποιηση,καπου στο κεντρο δηλ,ξερω πως να το αλλαζω.Τωρα,οταν ερχεται η δευτερη αυτοματα μετακομιζουν ολες προς τα πανω...ασε να το δω λιγο και αν βγαλω ακρη θα σου πω.

Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 23/02/2013 - 16:03.


#108   karless

karless

    iPH Hero

  • 5,021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/02/2013 - 16:06

Κατεβασα το iwildget περασα το wildget μεσα στο path αλλα δεν μου το εμφανιζει;πως ενεργοποιουνται τα wildgets?μεσω winterboard?

#109   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3,236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/02/2013 - 16:36

ειναι νωρις ακομα....ευτυχως εδωσε το psd ο creator και ετσι μπορουμε να φτιαξουμε εικονιδια.

πως μπορουμε να φτιαξουμε δικα μας με το psd?

#110   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6,730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/02/2013 - 17:51

Ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις. :) Ουσιαστικά το Wallpaper JPEGifier μου'ναι ψιλοάχρηστο μιας και τα θέματα έχουν ίσως τις μοναδικές εικόνες που ταιριάζουν τα χρώματα με τα εικονίδια.

Όσον αφορά τις ειδοποιήσεις, ένα screenshot απ'το 5αρι μου.


Ισα ισα εκει ακριβως ειναι που μας εξυπηρετει το WallpaperJPEGifier, αφου οι εικονες που δινουν με τα θεματα ειναι σε μορφη png και μπορουμε να τις αλλαζουμε μονο μεσα απο το θεμα και μονο με συγκεκριμενη ονομασια και μονο κανοντας respring
Ενω εχοντας το WalpaperJPEGifier, αναλαμβανει να μας κανει αυτο την μετατροπη απο png σε jpg, κατευθειαν μεσα στο camera roll και βλεπουμε τις αλλαγες αμεσως χωρις respring, πραγμα ιδιαιτερα χρησιμο οταν το θεμα μας εχει καποιο widget
Εκτος αυτου, θυμησου αν το εχεις προσεξει, που σε καποια θεματα παιζουν μικρογραφιες των wallpaper, τι κανεις εκει ;
Πολλες φορες τα θεματα καθως εξελισσονται συμπληρωνονται με νεα πακετα με διαφορες wallpaper, τι θα κανεις εκει ; θα τις περνας μια-μια ; μπελα το κοβω ;)
Φυσικα και δεν ειναι υποχρεωτικο να το περασει καποιος, συνηθως υπαρχει λυση να γινει και αλλιως, απλα το συγκεκριμενο, μας διευκολυνει αρκετα


πως μπορουμε να φτιαξουμε δικα μας με το psd?


Τα psd τα επεξεργαζομαστε με photoshop. Μολις το ανοιξεις θα το δεις

#111   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1,893 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/02/2013 - 17:54

Σ'ευχαριστώ για την επεξήγηση azaleea. :) Τώρα όποιος άλλος φίλος-η έχει κάποια λύση για τη Lockscreen και τα Notifications καλοδεχούμενη. :)

#112   Arawen

Arawen

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2013 - 20:32

Στο θεμα ολα δουλευουν σωστα αλλα στην Lockscreen Δεν μου εχει εικονα εχει μαυρο κενο + τον καιρο...Και οταν αλλαζω απο το camera roll δεν γινετε τιποτα :( καποια λυση?

#113   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6,730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/02/2013 - 20:41

Στο θεμα ολα δουλευουν σωστα αλλα στην Lockscreen Δεν μου εχει εικονα εχει μαυρο κενο + τον καιρο...Και οταν αλλαζω απο το camera roll δεν γινετε τιποτα :( καποια λυση?


Αν διαβασεις αυτα που ειπαμε για WallpaperJPEGifier θα λυθουν οι αποριες σου

#114   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1,893 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/02/2013 - 02:13

Έβαλα στη lockscreen την εικόνα με το Λονδίνο. Τώρα θέλω να επιστρέψω στο default wallpaper της lockscreen. Πώς γίνεται αυτό οέο; :)

#115   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6,730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/02/2013 - 02:20

Έβαλα στη lockscreen την εικόνα με το Λονδίνο. Τώρα θέλω να επιστρέψω στο default wallpaper της lockscreen. Πώς γίνεται αυτό οέο; :)


Πηγαινε στο Andro\LS Andro.theme\Images και αντεγραψε το error.jpg στο camera roll σου και ορισε το απο τις Ρυθμισεις σου

#116   mGiwrgos91

mGiwrgos91

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/02/2013 - 15:52

ξερει κανεις με ποιο cydia tweak θα εμφανιζεται ο καιρος της τοποθεσιας μου στην ls χωρις να χρειαζεται να το αλλαξω εγω με ifile

#117   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1,893 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/02/2013 - 15:57

myLocation, το έβαλα χθες από το repo cydia.myrepospace.com/kohidevice όπου έχει γίνει optimized για την 6.1. Δουλεύει κανονικότατα, δεν έχω παρατηρήσει καμιά τραγική διαφορά στη μπαταρία, είναι μεν λίγο ενοχλητικό ότι μένει μόνιμο ανοιχτό το εικονίδιο του Location Services στη Status bar.

#118   wolfmandim

wolfmandim

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/02/2013 - 16:09

LineCal iWidget

Πως το περνάμε μέσα;

#119   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6,730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/02/2013 - 16:19

Πως το περνάμε μέσα;


το περνας στην διαδρομη User/Library/iWidgets

#120   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6,730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/02/2013 - 16:28

Πακετο με 5 χρωματα για LiveClock

Κατεβαστε απο το Cydia, οσοι δεν το εχετε ηδη, το LiveClock (tweak)
Κατεβαστε το πακετο
Αποσυμπιεστε το και θα παρετε 5 φακελους με χρωματα
περαστε οποιον ή οποιους φακελους θελετε στο var/stash/themes
και ενεργοποιηστε απο το Winterboard
εχετε το θεμα αυτο ψηλοτερα απο το βασικο του Andro ή αν θελετε μπορειτε να τα ενωποιησετε παιρνοντας τα τελικα αρχεια του com.apple.springboard και βαζοντας τα στον ιδιο φακελο του θεματος παλι στο com.apple.springboard δηλ
Respring

Σαν αποτελεσμα το ρολοϊ σας θα αποκτησει κινηση ;)

κλικ στην εικονα για κατεβασμα

Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες