Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 6 (mock-up)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/02/2013 - 15:38

μακαρι να το κανουν ετσι σε αυτο το πλατος 4.3 ειναι το ιδανικο!
τα ηχεια τα προτιμουσα σε αλλη θεση μονο!

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2013 - 17:44

Σοβαρά τώρα...ασχολείστε με ένα site με domain .ru? LOL

#18   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/02/2013 - 17:51

Μούρλια (και ας ειναι και μεγαλουτσικο).


Αρχίσαν τα "κι ας είναι και μεγάλο". Λογικό.

Αναρτημένη εικόνα


#19   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 27/02/2013 - 18:07

Αρχίσαν τα "κι ας είναι και μεγάλο". Λογικό.


Αν ηταν απλως μεγαλουτσικο θα ηταν ΟΧΙ ... επειδη ειναι μούρλια γινεται ΝΑΙ (και αν ειδες και το video εχει και για μας τους ΑΕΚτζηδες :P )

#20   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/02/2013 - 18:47

Αν ειναι οντως ετσι η επομενη γενια απλα ακυρωνεται το design του iPhone 5.
Απο τη μια δεν παει στις 5" που θα ηταν τεραστιο, κι απο την αλλη δινει πλατος ωστε να "βελτιωθει" η λειτουργικοτητα του κινητου.

Προσωπικα το προτιμω στις 4,2-4,3" οποτε απλα θα προσπερασω την υπαρχουσα γενια (5-5s).

#21   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 27/02/2013 - 18:54

Αν ειναι οντως ετσι η επομενη γενια απλα ακυρωνεται το design του iPhone 5.
Απο τη μια δεν παει στις 5" που θα ηταν τεραστιο, κι απο την αλλη δινει πλατος ωστε να "βελτιωθει" η λειτουργικοτητα του κινητου.

Προσωπικα το προτιμω στις 4,2-4,3" οποτε απλα θα προσπερασω την υπαρχουσα γενια (5-5s).


Αυτο το 'απλα ακυρωνεται το design του iPhone 5' μπορεις να μου το κανεις πιο λιανά ??

Οπως το βλέπω εγω , στην πορεια προς το 'ιδεατο τέλειο σχέδιο' που εχει στο μυαλό του ο sir για το iphone το 5αρι ηταν το προηγουμενο βημα και αυτο ειναι το επομενο βημα. Αλλα παντα στην ιδια διαδρομη και προς τον ιδιο προορισμο. Δεν υπάρχει καμμια ακύρωση , υπάρχει εξέλιξη. Αυτος ειναι αλλωστε και ο τρόπος που σχεδιάζει ο Ive κάθε προιον με εξαίρεση το ipod nano.

Ολα αυτα βέβαια αν αυτο εχει κάποια σχέση με τα σχέδια του Ive (προσωπικα και το πιστεύω και το έυχομαι)...

#22   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/02/2013 - 19:11

Εγώ ξέρεις τι βλέπω; Ότι όταν τα "rumors" μας αρέσουν τότε τα θεωρούμε πιθανά. Όταν τα "rumors" λένε κάτι κακό(για τα πιστεύω μας) τότε δεν είναι πιθανά κι αυτός που τα διαδίδει, το κάνει εκ του πονηρού.
Δεν το βλέπω υγιές αυτό.

Αναρτημένη εικόνα


#23   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 27/02/2013 - 19:19

Εγώ ξέρεις τι βλέπω; Ότι όταν τα "rumors" μας αρέσουν τότε τα θεωρούμε πιθανά. Όταν τα "rumors" λένε κάτι κακό(για τα πιστεύω μας) τότε δεν είναι πιθανά κι αυτός που τα διαδίδει, το κάνει εκ του πονηρού.
Δεν το βλέπω υγιές αυτό.

Καμμια σχέση ... Απλως λέω οτι αυτο που βλέπω μου αρέσει. Και κανω την παρακάτω πολύ ρεαλιστική επισήμανση: αν δεις την εξέλιξη των imac, των macbook pro, των macbook air, του ipod classic (γραμμες προιόντων με πολλά χρόνια ιστορια εκτος απο το air) θα καταλάβεις οτι αυτου του ειδους τα 'σχεδιαστικα βήματα' προς την επόμενη γενιά εχουν ξαναγίνει.

Αυτο τα κάνει περισσότερο πιθανα να ξαναγίνουν ? Δεν ειμαι σιγουρος βεβαια αλλα πιστευω πως, ναι ! Εξάλου η αποδοχη απο τον κοσμο ηταν ολοφάνερα θετικη .

#24   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 27/02/2013 - 19:22

i am in love .... τρελάθηκα, μου άρεσε πάρα πολύ

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#25   elefunk

elefunk

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/02/2013 - 19:39

εχω δει ακριβως το ιδιο κινητο να χρησιμοποιειται για τη παρουσιαση του galaxy 4s.
http://cloudfront2.b...laxyS4Video.jpg

#26   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/02/2013 - 19:41

εχω δει ακριβως το ιδιο κινητο να χρησιμοποιειται για τη παρουσιαση του galaxy 4s.
http://cloudfront2.b...laxyS4Video.jpg


Έχεις δίκιο αλλά αυτό δεν είναι Apple,είναι Samsung.Δεν έχει το δικαίωμα να είναι ωραίο.. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 27/02/2013 - 19:44

Αναρτημένη εικόνα


#27   kilic20

kilic20

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/02/2013 - 19:47

τι "κι ας ειναι μεγαλουτσικο" ρε παιδια πιο μικρες διαστασεις απ'το 5αρι δν υποτιθεται οτι εχει? το τραγουδακι που παιζει στο video δεν θυμιζει "χρηστο δαντη - κομματια"? ασχετο...

#28   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/02/2013 - 19:51

Αυτο το 'απλα ακυρωνεται το design του iPhone 5' μπορεις να μου το κανεις πιο λιανά ??

Οπως το βλέπω εγω , στην πορεια προς το 'ιδεατο τέλειο σχέδιο' που εχει στο μυαλό του ο sir για το iphone το 5αρι ηταν το προηγουμενο βημα και αυτο ειναι το επομενο βημα. Αλλα παντα στην ιδια διαδρομη και προς τον ιδιο προορισμο. Δεν υπάρχει καμμια ακύρωση , υπάρχει εξέλιξη. Αυτος ειναι αλλωστε και ο τρόπος που σχεδιάζει ο Ive κάθε προιον με εξαίρεση το ipod nano.

Ολα αυτα βέβαια αν αυτο εχει κάποια σχέση με τα σχέδια του Ive (προσωπικα και το πιστεύω και το έυχομαι)...

Το 2007 ειχαμε τις επαρκεις για τις τοτε αναγκες 3,5".

6 χρονια μετα στην προσπαθεια να προσαρμοστει στις τωρινες απαιτησεις, η Apple μεγαλωνει τις διαστασεις, αλλα οχι τοσο οσο περιμεναμε, δεν παει στις 5" που ειναι ο ανταγωνισμος.
Παραμενει σταθερη στο να σεβαστει τις ιδιαιτεροτητες της ως εταιρεια και φιλοσοφια.Το αποτελεσμα ειναι το iPhone 5. Ενα κινητο που σε οτι αφορα την εμπειρια χρησης δεν προσφερει κατι διαφορετικο απο τα προηγουμενα, διοτι το πλατος παραμενει σταθερο.

Στο παραπανω mock up αυξανεται το πλατος και μειωνεται το μηκος της συσκευης.Οποτε σε εμενα το 5 μοιαζει σαν το λαθος στην ολη αυτη διαδικασια εξελιξης προς το ιδανικο μεγεθος των 4,3

6 χρονια τωρα τα βηματα της εταιρειας ηταν σταθερα και οταν προσφατα τολμησε να κανει κατι διαφορετικο, δηλαδη το iPad mini, ολοι θαυμασαμε το design και τη χρηστικοτητα του.Το mini δεν προβλεπεται να αλλαξει συντομα...σε αντιθεση με το 5.

#29   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 27/02/2013 - 20:19

Δε θα πέσω πάλι στην παγίδα να πω «δε θα βγάλει κάτι τέτοιο η Apple» διότι ως τώρα, όσες φορές το είπα, με διέψευσε... :)

Σε ένα πράγμα ελπίζω μόνο: εάν όντως το Home Button πει το ποίημα, να μην αντικατασταθεί από τα καταραμένα 'touch buttons' του Android. Πραγματικά, δε πρέπει να υπάρχει χειρότερη ιδέα σε κινητό. Δε θυμάμαι ΜΙΑ φορά που να έχω χρησιμοποιήσει συσκευή με τέτοια και να μη τα πατάω καταλάθως... ελπίζω λοιπόν, αν φύγει το Home Button, να αντικατασταθεί με gestures. Ας πάρουν μια ιδέα από τα Zephyr/ Activator.

#30   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/02/2013 - 20:38

Δεν χρειάζεται ρε παιδιά να φύγει το home Button μπορεί να γίνει από τετράγωνο παραλληλεπίπεδο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες