Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

To φθηνότερο iPhone της Apple θα διαθέτει οθόνη 4.5 ιντσών, τιμή στα $330 με κυκλοφορία το 2014 (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/03/2013 - 16:07

Σε δικό μου application που ειναι εντελώς CPU bound είδα διάφορα 30-35% από 4αρι σε 5αρι. (Tο 4s όμως ειναι γρηγορότερο από το 4αρι).
Γενικά πάντως τα specs δεν εινα κακό να υπάρχουν. Δεν φτάνουν μόνο αυτά βέβαια, αλλα τα δυνατά specs επιτρέπουν και στο software να παει παραπέρα


Όπως λες το 4S είναι πιο γρήγορο αλλά σίγουρα υπάρχει μικρή διαφορά...
Καλό είναι να υπάρχουν τα specs για να υπάρχει η εξέλιξη και το optimization σε εφαρμογές αλλά όταν τα specs υπηρετούν μόνο μαρκετίστικους λόγους τότε χάνεται το παιχνίδι. Όπως είπα και πάνω είναι σα να παίζεις υπερ-ατού.
Τα specs για τα specs είναι ένας από τους σημαντικότερους λόγους που κατακρίνω τους περισσότερους android manufacturers (Samsung,HTC κτλ) που προτιμούν να βάλουν έναν καλύτερο επεξεργαστή αλλά δεν σκέφτονται έξυπνα
δίνοντας κάτι νέο που αλλάζει την εμπειρία χρήσης. Αυτό άλλαξε λίγο στο Note II που έγινε ένα βήμα μπροστά αλλά δε φτάνει κατά τη γνώμη μου. Το να παίρνεις έναν CPU σχεδόν έτοιμο και να τον ενσωματώνεις είναι το εύκολο μέρος
σε τέτοιες εταιρίες, το να κάνεις έρευνα να βρεις κάτι πιο user-innovative είναι το δύσκολο μέρος και δεν το κάνουν...Έχει αρχίσει να αλλάζει από κάποιους αυτό βέβαια.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 01/03/2013 - 17:24

παδια μπορει και να ειμαι offtopic αλλα εχω ενα θεμα σχετικα με την καμερα στο iPhone 5...οταν ειμαι για παραδειγμα στο γηπεδο που εχει τους προβολεις μου εμφανιζει στην καμερα κατι πρασινες τελειες ενω στο 3GS δεν ειχα παρομοιο προβλημα...εχω δει στο youtube οτι το κανει και σε αλλους με το iPhone 5 αλλα και στο iPod Touch 5...να το παω για επισκευη ή το ιδιο προβλημα εμφανιζεται σε ολα ?



Είναι promo του Αλαφούζου για την πανάθα...:P :P :P




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες