Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Signal 2: Η νέα εφαρμογή χαρτογράφησης των κεραιών του δικτύου κινητής τηλεφωνίας από τον planetbeing


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/03/2013 - 16:14

Μπορει επισης να μου πει καποιος ,ποιο ειναι το repo του?στην αναζητηση δεν το εμφανιζει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   jonakas

jonakas

    iPH Enthousiast

  • 500 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/03/2013 - 11:54

Αναρτημένη εικόνα
Πολύ γαματο τελικά!!!

#48   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2013 - 12:11

Τις μπλε γραμμες εμενα δεν τις εμφανιζει...παρολο που κανει συνεχεια αναβαθμισεις!

#49   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 04/03/2013 - 12:36

Αυτα που δειχνει ειναι οντως αληθινα ?

#50   itaxionline

itaxionline

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Twitter:@iTaxi_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 04/03/2013 - 13:14

Αυτα που δειχνει ειναι οντως αληθινα ?

Αυτό ρωτάω και εγώ είναι όντως αληθινά,ή μούφα?σήμερα πήρα απόφαση να κάνω επιτόπια έρευνα γιατί εάν είναι όντως αληθινά έχω τρομάξει από τις κεραίες που βρήκε σε κατοικημένες περιοχές!

#51   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/03/2013 - 13:46

Εχεις δίκιο να έχεις τρομάξει. Χρόνια τώρα οι εταιρείες κινητής εγκαθιστούν κεραίες σε ταράτσες ιδιόκτητων ακινήτων πληρώνοντας ένα ενοίκιο περίπου 15000 ευρώ τον χρόνο. Εχει εγκαταστήσει γνωστός μου στο σπίτι του στην Ν.Ερυθραία της Vodafone.

Οσο για το Signal 2, είχα το παλιό, αγόρασα και αυτό με αναβάθμιση. Μετά την εγκατάσταση έκανα respring ενώ δεν ζήτησε. Μετά το respring μου εξαφάνισε το εικονίδιο του Skype το οποίο είχα τοποθετήσει ως 5ο στο Dock (με το Five Icon Dock), μιλάμε δεν το έβρισκα πουθενά, ούτε με το spotlight. Ειπα λοιπόν να κάνω ένα reboot. Ε, μετά το reboot, σε όσους φακέλλους είχα δεύτερη σελίδα ή φάκελο μέσα στον φάκελο (FolderEnhancer), μου έβγαλε τα εικονίδια χύμα στην Homescreen. Σαν εφαρμογή δούλευε, αλλά το απεγκατέστησα μέχρι να ενημερωθεί ξανά, γιατί κάποια προβλήματα παρουσιάζει προφανώς.

#52   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 04/03/2013 - 19:44

Αυτό ρωτάω και εγώ είναι όντως αληθινά,ή μούφα?σήμερα πήρα απόφαση να κάνω επιτόπια έρευνα γιατί εάν είναι όντως αληθινά έχω τρομάξει από τις κεραίες που βρήκε σε κατοικημένες περιοχές!

Φίλε μου κάποια στιγμή πρέπει να ενημερωθείτε λίγο ότι όσο λιγότερες κεραίες υπάρχουν τόσο μεγαλύτερη είναι η ακτινοβολία που εκπέμπει.

Αυτό βεβαία δεν σημαίνει και βάζουμε παντού μια αλλά όσο μεγαλύτερο είναι το δίκτυο καλύπτεται η ζήτηση εκπέμποντας το ελάχιστο. Όσο γεμίζει παλι...

Να μην πω για μερικούς όχι εδώ μέσα που λένε για τις κεραίες και ταυτόχρονα έχουν ένα mini cell μέσα στο σπίτι από την εκάστοτε εταιρία για 3g..

#53   itaxionline

itaxionline

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Twitter:@iTaxi_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 04/03/2013 - 21:04

Συμφωνώ και επ"αυξάνω φίλε μου,φυτρώνουν όμως πολλές "κρυφές"και δεν καταλαβαίνω το λόγο γιατι να είναι κρυμένες και όχι πιστοποιημένες κανονικά,αυτό μας βγάζει από τα ρούχα και σκεφτόμαστε έτσι!

Συνημμένα αρχεία



#54   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2013 - 21:29

Αναρτημένη εικόνα
Πολύ γαματο τελικά!!!


pff emeνα ακομα μου βγαζει μονο το κοκκινο και αυτο χωρις γραμμη -.-

#55   sv2hnh

sv2hnh

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/03/2013 - 22:50

Παρολα τα αρκετα update που εχουν γινει εδω και μια εβδομαδα περιπου, η εφαρμογη εχει ακομα ΄΄θεματακια΄΄

Μερικες φορες εντοπιζει την κεραια με αποκλιση αρκετων εκατονταδων μετρων μακρυα απο την πραγματικη θεση της κεραιας.

Πολλες φορες εντοπιζει, και αποθηκευει κεραιες (με κιτρινο κυκλο), που σιγουρα δεν υπαρχουν οποτε δεν υπαρχει πραγματικος λογος να ανησυχουμε για ακτινοβολιες και τα σχετικα....

Αρκετες φορες φορες δειχνει οτι συνδεομαι σε κεραια η οποια βρισκετε πολλα χιλιομετρα , μακρυα μου εκτος πολης , (πραγμα που ειναι και θεωρητικα αλλα κυριως πρακτικα αδυνατο) , εφοσον
ειμαι μεσα στην πολη και σιγουρα υπαρχει καποια διαθεσιμη κεραια πιο κοντα μου.

Καποιες φορες πεφτει και ΄΄μεσα΄΄ δηλαδη τις εντοπιζει σωστα!!

Ολα τα παραπανω για 3g δικτυο.

Τελος στο τελευταιο update εχει επιλογη ΄΄submit diagnostics΄΄ την οποια ελπιζω να λαμβανουν υποψιν τους ωστε να διορθωσουν τα σφαλματα που εχει η εφαρμογη.

#56   taotao

taotao

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/03/2013 - 22:57

Ο',τι νά 'ναι δηλαδή για την ώρα..
Εχω ήδη αγοράσει πολλά άλλα άχρηστα tweaks, οπότε πριν αγοράσω κι αυτό θα περιμένω κανά καλό review.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες