Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

'Γιατί iPhone': η Apple επιτίθεται στο Android με νέα σελίδα που εξηγεί γιατί οι χρήστες αγαπούν το iPhone τους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
211 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:05

Αναρτημένη εικόνα


H Apple λάνσαρε ένα νέο τμήμα στην ιστοσελίδα της με τίτλο 'Γιατί iPhone', στο οποίο εξηγεί γιατί το iPhone είναι διαφορετικό από άλλες συσκευές και γιατί το προτιμούν τόσοι πολλοί καταναλωτές. «Ίσως είναι γιατί σου επιτρέπει να κάνεις τόσα πολλά πράγματα», αναφέρεται στη σελίδα. «Ή επειδή σου επιτρέπει να κάνεις τόσα πολλά πράγματα τόσο εύκολα».

Στη συνέχεια παρουσιάζονται και επιπρόσθετοι λόγοι μεταξύ άλλων ότι το iPhone έχει κατακτήσει την πρώτη θέση στην ικανοποίηση των καταναλωτών από την J.D. Power and Associates στις κατηγορίες απόδοση, φυσικός σχεδιασμός, χαρακτηριστικά και ευκολία χειρισμού. Επίσης, η Retina οθόνη με πυκνότητα pixels τόσο μεγάλη που το μάτι δεν μπορεί να διακρίνει μεμονωμένα pixels, φωτογραφίες και λέξεις που είναι ζωντανές και καθαρές. «Μόλις δεις μια Retina οθόνη δεν είσαι ικανοποιημένος με τίποτα λιγότερο. Παραμένει ένα χαρακτηριστικό που βρίσκεται μόνο στο iPhone και άλλα προϊόντα της Apple»

Αναρτημένη εικόνα


Εν συνεχεία παρουσιάζεται ο επεξεργαστής A6 που έχει σχεδιαστεί για να γίνονται τα πάντα στο iPhone πολύ γρήγορα χωρίς να καταναλώνεται πολύ ενέργεια. Ως εκ τούτου, η διάρκεια της μπαταρίας είναι μεγάλη: 8 ώρες browsing, 8 ώρες ομιλίας και 10 ώρες αναπαραγωγής βίντεο. «Είναι εκπληκτικό το πως χωρέσαμε μια πανίσχυρη μπαταρία σε ένα τόσο λεπτό και ελαφρύ σχεδιασμό - χάριν στους επιστήμονες της Apple που δημιούργησαν μοναδική χημεία μπαταρίας αντί να συμβιβαστούν με παραδοσιακές επιλογές». Ακόμα, γίνεται λόγος για την κάμερα και αναφέρεται ως στοιχείο ότι τα iPhone 4S, iPhone 4 και iPhone 5 είναι αντίστοιχα οι δημοφιλέστερες συσκευές στο Flickr.

Ένα άλλο δυνατό χαρτί του iPhone σύμφωνα με την Apple είναι το App Store με πάνω από 800.000 εφαρμογές, οι οποίες έχουν εξεταστεί από την Apple και δεν περιέχουν κακόβουλο υλικό. «Άλλα λειτουργικά συστήματα προσφέρουν ένα κατακερματισμένο σύστημα επιλογών που έχουν ως αποτέλεσμα προβλήματα με τη διαθεσιμότητα, εκνευρισμό από τους developers και κινδύνους ασφαλείας».

Τέλος, η Apple εκθειάζει την υποστήριξη LTE, το iOS 6, το Siri, το iCloud και την ανθρώπινη υποστήριξη από ειδικά εκπαιδευμένο προσωπικό που μπορεί να λύσει οποιαδήποτε απορία σας.

Αναρτημένη εικόνα


Ξεκάθαρα, μιλάμε για μια επιθετική στρατηγική που στοχεύει την παρουσίαση του ...αμφιλεγόμενου Samsung Galaxy S IV. Μπορείτε να επισκεφτείτε τη σελίδα εδώ.


Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PaulReal

PaulReal

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:15

Συγνώμη τώρα κιόλας, αλλά σε θέμα τεχνικών χαρακτηιστικών το SIV πραγματικά το διαλύει το iphone 5 το μόνο που κρατάει πιστεύω την apple είναι οι ποικιλία των εφαρμογών της, σε όλες τις υπηρεσίες που υποτίθεται ότι προσφέρει υπάρχουν αντίστοιχες στο google play...

Τελευταία επεξεργασία από: PaulReal, 16/03/2013 - 23:23


#3   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:19

Έρχεται το τέλος...

#4   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:20

Ειδικά στο θέμα Retina Display πηγε για Βρούβες απο προχθές μετα τα 441ppi του S4

#5   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:21

Πάλι καλά που το έβγαλε αυτό η Apple, για να ξέρω τι να λέω στους φίλους μου όταν με ρωτάνε! :lol:

#6   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:25

Πάλι καλά που το έβγαλε αυτό η Apple, για να ξέρω τι να λέω στους φίλους μου όταν με ρωτάνε! :lol:

χαχαχαχαχα Θεός
Σοβαρά τώρα η Apple δε κερδίζει τίποτα με αυτές τις επιθέσεις...

#7   kalymnos07

kalymnos07

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Ps4

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:29

εγω παντως μετα απο 5 χρονια iphone λεω να το εγκαταλειψω και να πουλησω το 5αρι και να παρω το samsung 4!!!

#8   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:30

Και εγώ το S4 θα πάρω σύντομα.

#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:30

Όταν μια εταιρεία μπαίνει σε αυτή τη διαδικασία ή αισθάνεται πως πρέπει να αποδεικνύει πράγματα και καταστάσεις, τότε υπάρχει πρόβλημα.

Το παραπάνω όπως και η δήλωση του Schiller πρίν λίγες μέρες, λυπάμαι που το λέω αλλά δεν έχουν ουσία. Δε τα χρειάζεται η Apple αυτά.

Αντιθέτως, δείχνουν πανικό.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:32

Όταν μια εταιρεία μπαίνει σε αυτή τη διαδικασία ή αισθάνεται πως πρέπει να αποδεικνύει πράγματα και καταστάσεις, τότε υπάρχει πρόβλημα.

Το παραπάνω όπως και η δήλωση του Schiller πρίν λίγες μέρες, λυπάμαι που το λέω αλλά δεν έχουν ουσία. Δε τα χρειάζεται η Apple αυτά.

Αντιθέτως, δείχνουν πανικό.

Σωστός... Νίκο σου είπα αν δε παρουσιάσει η Apple κάτι καινοτόμο στο ios7 ή στο 5s το χασε το παιχνίδι. Ήδη η Sony πήρε τα πάνω της, η HTC ανεβαίνει και αυτή και η Samsung διατηρειται στη κορυφη με το 4. Περιμένουμε όλοι την απάντηση της Apple, δεν είναι απλά ένα κινητό παίζεται η ιστορία της εταιρίας...

#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:38

O ανταγωνισμός εξελίσεται. Δεκτό και φυσιολογικό.

Εγώ το έχω πει πολλές φορές και θα το πω άλλη μια.. Οι όποιες καινοτομίες, πρέπει να γίνους στο επερχόμενο iOS 7. Όχι στη συσκευή.

Επιβάλλεται πλέον και θεωρώ βέβαιο πως θα δούμε κάτι διαφορετικό επιτέλους. Η τελευταία της ευκαιρία είναι. Δε θα την αφήσει.

Τα σημάδια τουλάχιστον, αυτό δείχνουν, μήνες τώρα.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 16/03/2013 - 23:38

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:39

O ανταγωνισμός εξελίσεται. Δεκτό και φυσιολογικό.

Εγώ το έχω πει πολλές φορές και θα το πω άλλη μια.. Οι όποιες καινοτομίες, πρέπει να γίνους στο επερχόμενο iOS 7. Όχι στη συσκευή.

Επιβάλλεται πλέον και θεωρώ βέβαιο πως θα δούμε κάτι διαφορετικό επιτέλους. Η τελευταία της ευκαιρία είναι. Δε θα την αφήσει.

Τα σημάδια τουλάχιστον, αυτό δείχνουν, μήνες τώρα.

Λες να ενσωματώσει tweaks στο iOS 7? Γιατί εγώ αυτό δε το πιστεύω.

#13   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:40

Και το τηλεφωνο χρειαζεται ανανεωση κατα τη γνωμη μου.
4,3" για ουσιαστικη και οχι τυπικη βελτιωση της χρηστικοτητας της συσκευης

#14   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:42

Και το τηλεφωνο χρειαζεται ανανεωση κατα τη γνωμη μου.
4,3" για ουσιαστικη και οχι τυπικη βελτιωση της χρηστικοτητας της συσκευης

Να μην είναι σαν τηλεκοντρόλ θέλω, γίνεται;

#15   kalymnos07

kalymnos07

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Ps4

Δημοσίευση 16/03/2013 - 23:42

εγω πιστευω οτι καθαρα iOS εαν το ανανεωση θα ειναι αρκετα διαφορετικα τα πραγματα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες