Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

'Γιατί iPhone': η Apple επιτίθεται στο Android με νέα σελίδα που εξηγεί γιατί οι χρήστες αγαπούν το iPhone τους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
211 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 17/03/2013 - 10:52

Αρχισανε τα οργανα...εφερε παλι αναστατωση ο Γαλαξιας! Η αληθεια ειναι οτι και εμενα αρχισε να με κουραζει η Apple και ποσο μαλλον αφου ειμαι 99% σιγουρος οτι το φθινοπωρο θα βγαλει το 5S που θα ειναι ιδιο με το 5αρι...με βλεπω να την κανω για την αντιπερα οχθη..."ετοιμαζω ταξιιιδι...μοναχααα για παρτη μου....."

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 17/03/2013 - 10:52

καλα αμα γεμισετε ψειρες τρεχατε για λοσιον. αφου βρωμαει απο ιους το δυσμοιρο και δυσχρηστο android. ενα tablet πηρα και σε δεκα μερες το εκανα δωρο. ουτε νεκρος στα χερια μου ξανα.

αμα δεν το κατεχεις δεν σε φταιει το λειτουργικο !!!
αδροιντ ειχα και δεν εχω κολησει καναν ιο ...!!ΠΟΤΕ !!
και στο ιος μπορεις να κολησεις ιο μια χαρα οταν εισαι τζειλ μπρεικ ..!!!
;)

όλοι αποχωρείτε και όλοι εδώ είστε... :rolleyes:

κατσε ρε φιλε αμεσως να μας διωξεις ... ακομα με το iphone4 ειμαστε...!!
οταν παρω τον γαλαξια θα φυγω ....!
:D :P

#33   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/03/2013 - 10:59

Προτεινω να μην λεμε πολλα μεχρι να δουμε το ios 7..τωρα λεμε διαφορα ο καθενας χωρις να ξερει τι ετοιμαζει η apple με το καινουργιο λογισμικο..περιμενετε λιγο να δουμε και μετα θα εχουμε μια πιο ξεκαθαρη αποψη και επιλογη για τον αν θα μεινουμε στο ios η παμε στο android!

#34   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 17/03/2013 - 11:17

αμα δεν το κατεχεις δεν σε φταιει το λειτουργικο !!!
αδροιντ ειχα και δεν εχω κολησει καναν ιο ...!!ΠΟΤΕ !!
και στο ιος μπορεις να κολησεις ιο μια χαρα οταν εισαι τζειλ μπρεικ ..!!!
;)

κατσε ρε φιλε αμεσως να μας διωξεις ... ακομα με το iphone4 ειμαστε...!!
οταν παρω τον γαλαξια θα φυγω ....!
:D :P

περιμενω μια αναφορα ιου στο ιος σπασμενο ή οχι

#35   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/03/2013 - 11:19

εχει τελειωσει δυστυχως το παναρχαιο λογισμικο ιοs! εχει μεινει πολυ πισω η apple..

#36   Electricalchief

Electricalchief

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/03/2013 - 11:31

Οτι κατεβαίνει ανεβαίνει, όπως λέμε Sony, και ότι ανεβαίνει κατεβαίνει, όπως λέμε apple. Αλλά δεν πιστεύω η apple να αφήσει τα πράγματα να κυλήσουν προς τα κάτω τόσο όσο να χάσει το παιχνίδι. Ισως μόνο στο επόμενο βήμα, λειτουργικό ,η hardware, να προχωρήσει ελάχιστα. Αλλά στο μεθεπόμενη βήμα, αναμένω και πιστεύω πως θα κάνει πάλι μπαμ.
ΥΣ. Εκτός και αν η απουσία του Steve jobs είναι τόσο αισθητή, που είναι σαν να έχουν χαθεί βασικά υπόβαθρο της εταιρίας.
ΥΣ2. Αλλά τι σκάνε, ο ανταγωνισμός μόνο καλό θα φέρει. Και με τις τιμές, σε λίγο θα λέμε το iPhone προσιτό σούπερ smartphone.

#37   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/03/2013 - 11:36

Καλο ειναι να ζοριζονται και λιγο για να μην νομιζουν οτι εχουν στανταρ πελατες και οτι και να κανουν παντα θα πουλανε...ισως της βγει σε καλο ο μεγαλος ανταγωνισμος πλεον.αλλα οπως ειπα και πιο πανω καλο ειναι να περιμενουμε λιγο το ios7 και μετα ξαναμιλαμε.

#38   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/03/2013 - 11:40

Αν και Εδω και 6 μηνες κατοχος Android,ειναι δεδομενο πως αν η Apple κανει φουλ ανανεωση στο iOs7 τοτε ολοι θα γυρισουμε πισω.Και μακαρι να το κανει!
Αλλιως το iphone θα καταληξει καποια στιγμη να ειναι το τηλεφωνο που αφορα μονο απλους χρηστες που δινουν εμφαση στην εμφανιση.

#39   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/03/2013 - 11:41

αμα δεν το κατεχεις δεν σε φταιει το λειτουργικο !!!
αδροιντ ειχα και δεν εχω κολησει καναν ιο ...!!ΠΟΤΕ !!
και στο ιος μπορεις να κολησεις ιο μια χαρα οταν εισαι τζειλ μπρεικ ..!!!
;)

Θα μας πεις κι εμάς περι ιων και JB?
Γνωρίζεις τι είναι "ιός";

#40   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/03/2013 - 11:50

Και εγώ πάντως με android tablet δεν έχω κολλήσει ποτέ τίποτα και μόνο δύσχρηστο δεν το λες.

Το κάθε ένα έχει τα καλά του και τα κακά του τι να το κάνω εγώ το open source και το 1.000.000 εφαρμογές του google play όταν οι μισές είναι μούφα δεν περνάνε κανένα έλεγχο λένε ψέμματα για τα χαρακτηριστικά τους και αν τα πληρώσεις δεν έχεις υποστήριξη από πουθενά για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω και κάνεις κάτι κινεζάκια πλούσια.
Έχω το GALAXY Tab 7.0 η επίσημες αναβαθμίσεις λογισμικού έφτασαν αν δεν κάνω λάθος μέχρι την 3.2 honeycomb η οποία βγήκε 15 Ιουλίου 2011 από τότε έχουν βγει 3 αναβαθμίσεις και για εμάς τίποτα πάρε άλλη συσκευή αν θες,ωραίο open source.

Και για να προλάβω κάποιους ότι δεν έχει βγει γιατί δεν το "σηκώνει" η ταμπλέτα, έχω περάσει το τελευταίο λειτουργικό και τρέχει μια χαρά.

Από την άλλη γιατί πρέπει για να έχω τα αυτονόητα σε ένα smartphone να πρέπει να του κάνω jb ή να τα πληρώσω έξτρα;

Έτσι έχω καταλήξει ότι το μηλαράκι μου δεν το αφήνω και έχω και ένα android γιατί κακά τα ψέμματα νομίζω ότι όλοι θα θέλαμε μάλλον μια μίξη και των δύο αλλά αυτό είναι όνειρο.

Τελευταία επεξεργασία από: vanni, 17/03/2013 - 11:54

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#41   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/03/2013 - 12:03

Καλά ρε παιδιά 3 σελίδες ποστ και ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ δεν είπε ακόμα "αν ζούσε ο Jobs δεν θα γινόταν αυτό" ή έστω "μετά το θάνατο του Jobs καταστράφηκαν" κλπ?

Με απογοητέυετε!

Επί της ουσίας δεν έχω να προσθέσω τίποτα πέρα από αυτό που είπε ο jimmakos.

Από παλιά η Apple χρησιμοποιούσε τέτοιες καμπάνιες.

#42   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 17/03/2013 - 12:07

το οτι δεν εχει κανεναν ελεγχο το play Store το ξερουμε αυτο ...
εκει ειναι ενα μεγαλο ++++ που εχει η αππλε ....!!

αλλα ... και στο appstore ομως κυκλοφορει μουφα πραμα ... που ειναι και επι πληρωμη επισης ....!! που αλλα screen shot εχει αλλα υποσχεται.... και τιποτα δεν κανει .....!!

και επισης εχουν αναφερθει κανα 2 περιστατικα για ιους μεσα στο appstore .... (αλλα αν θυμαμαι καλα αφορουσε windowspc)
και επισης θες να μου πεις οτι αν εγκαταστησω εγω το vShare που παιζει οτι μουφα υπαρχει και κρακεντ εκει μεσα.. θα μαι ασφαλεις...?!
οκ τοτε...!!!

επισης εγω οσους ξερω ... σε αδροιντ ΔΕΝ εχουν κολησει ΙΟ ΠΟΤΕ !!!!!!
τωρα αν κολανε μερικοι η νομιζουν οτι κολανε .... ειναι δικο τους θεμα και μπραβο τους που το καταφερανε ....!!!

#43   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/03/2013 - 12:09

Μονο και μονο που η samsung εβαλε smart scroll που κινεις τα χερια σου σαν τις smart tv και τα ματια σου για να αλλαξεις σελιδα στο browser εχω εντυπωσιαστει!
σαν κατοχος του s3 δεν θα προβω σε αγορα του s4 γιατι οτι δυνατοτητα νεα εχει το s4 θα περασει και στο δικο μου!

τωρα η apple το παιχνιδι το εχει χασει εδω και 2 χρονια,εχει μεινει πολυ πισω απο τον ανταγωνισμο και αν δεν δωσει στον κοσμο 4.3 οθονη, μοντερνα σχεδιαση,καλυτερη μπαταρια,bluetooth nfc,περισσοτερες επιλογες στην καμερα,ο κοσμος θα στρεφεται παντα στο καλυτερο!

Τελευταία επεξεργασία από: Rockettt, 17/03/2013 - 12:10

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#44   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2013 - 12:14

Για μενα καλα κανει και αρχιζει πιο επιθετικη πολιτικη προς android μερια. Φτανει μονο να μην μεινει μονο σε επιθεσεις με τα λογια , αλλα να παρουσιασει οτι καλυτερο εχει σε αυτο το ετος! Το φιασκο του s4 θα πρεπει να το εκμεταλλευτει η apple με σωστη τιμολογηση, λιγοτερες αστοχιες και καινοτομες ιδεες !

#45   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 17/03/2013 - 12:27

Και εγώ πάντως με android tablet δεν έχω κολλήσει ποτέ τίποτα και μόνο δύσχρηστο δεν το λες.

Το κάθε ένα έχει τα καλά του και τα κακά του τι να το κάνω εγώ το open source και το 1.000.000 εφαρμογές του google play όταν οι μισές είναι μούφα δεν περνάνε κανένα έλεγχο λένε ψέμματα για τα χαρακτηριστικά τους και αν τα πληρώσεις δεν έχεις υποστήριξη από πουθενά για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω και κάνεις κάτι κινεζάκια πλούσια.
Έχω το GALAXY Tab 7.0 η επίσημες αναβαθμίσεις λογισμικού έφτασαν αν δεν κάνω λάθος μέχρι την 3.2 honeycomb η οποία βγήκε 15 Ιουλίου 2011 από τότε έχουν βγει 3 αναβαθμίσεις και για εμάς τίποτα πάρε άλλη συσκευή αν θες,ωραίο open source.

Και για να προλάβω κάποιους ότι δεν έχει βγει γιατί δεν το "σηκώνει" η ταμπλέτα, έχω περάσει το τελευταίο λειτουργικό και τρέχει μια χαρά.

Από την άλλη γιατί πρέπει για να έχω τα αυτονόητα σε ένα smartphone να πρέπει να του κάνω jb ή να τα πληρώσω έξτρα;

Έτσι έχω καταλήξει ότι το μηλαράκι μου δεν το αφήνω και έχω και ένα android γιατί κακά τα ψέμματα νομίζω ότι όλοι θα θέλαμε μάλλον μια μίξη και των δύο αλλά αυτό είναι όνειρο.

αυτος ειναι ο βασικος λογος που δεν θα ξαναπαρω ουτε νεκρος τετοια συσκευη. να με εχουν δεσμιο ποτε θα τους κ.......ει να δωσουν αναβαθμιση. για καταβαθμιση δεν το συζηταμε.
ενω στα μηλαρακια με τζιμπι ο,τι θελεις κανεις. αλλα ας αφησουμε το τζιμπι. στα μαμισια. υπαρχει καμια συγκριση? αναβαθμιζουν λογισμικο και σε δεκα λεπτα το εχει ολος ο κοσμος.
και στο κατω κατω οποιου δεν του αρεσει στο καλο και να μας γραφει. τελικα τι εχει καλυτερο? σχεδιασμο? λειτουργικοτητα? χρηστικοτητα? αξια μεταπωλησης? τιποτα απο ολα αυτα. συγκρινουν το τελευταιο μοντελο της ακατονομαστης με ενα 3τζιες και μετα λενε καλυτερο. τα επισημα σαϊτ ομως δειχνουν οτι ακομα και το 4ς ξεπερασε σε πωλησεις το ΙΙΙ. τοσο πολλοι χαζοι υπαρχουν στον κοσμο? βρε μηλο και ξερο ψωμι. εγω ολη μερα το εχω λειωσει το 4ες και το παντ1 ολη μερα. 24 ωρες ειναι σε λειτουργια. ειδικα σαν πλοηγος. ιδιο προγραμμα τομτομ στο παντ σκοτωνει σε ακριβεια και ταχυτητα. στο της ακατονομαστης μεταμορφωση ηθελα να παω αλιμο με εβγαζε. και μαλιστα στο αιπαντ1 σπασμενο και στο της ακατονομαστης αγορασμενο. μετα το αγορασα και απο το απστορ και καθαρισα. παπαππαπααπ μακρυααααααααααααααααααααααααα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες