Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

Battery Doctor Pro


  • Please log in to reply
173 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 01/05/2013 - 12:48

Καλησπέρα παιδιά.Μια ερώτηση..Όταν τρέχω το battery doctor και φορτίζει εκείνη την ώρα το κινητό, όσοι με παίρνουν τηλέφωνο εκείνη τη στιγμή φαίνεται ότι το έχω κλειστό με αποτέλεσμα να μου έρχεται μήνυμα με τις κλήσεις. Το τσέκαρα πολλές φορές, και όταν το βγάζω από την πρίζα με παίρνουν κανονικά. Να πω ότι όταν το φορτίζω χωρίς να τρέχω το battery doctor δέχομαι όλες τις κλήσεις κανονικά..Είναι λογικό να συμπεριφέρεται έτσι το κινητό με αυτή την εφαρμογή?

Τελευταία επεξεργασία από: nikolasgrg, 01/05/2013 - 12:49.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   Albert

Albert

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/05/2013 - 13:42

Γεια σας και από μένα, θα ήθελα να μοιραστώ και εγώ την "εμπειρία" μου για αυτό το tweak.... αρχικά το δοκίμασα στο 3g μου(αφού δεν με γέμιζε και τόσο πολύ το sbsettings), και ακόμη το έχω! (μέχρι που δεν κάνει update πλέων, λογικό είναι!) ούτε ένα safe mode κλπ.
Μετά που πήρα το 4αρι , το πέρασα κατευθείαν, ήτανε ένα από τα πρώτα tweak.. υπήρξαν μερικά safe mode, αλλά δεν νομίζω να ήτανε από το battery doctor! το είχα φορτώσει με tweaks.

Τώρα το έχω περασμένο σε iphone 4s επίσης ούτε και ένα safe mode κλπ... η μπαταρία μου κρατάει 9 ώρες περίπου. με απλή χρήση της συσκευής, τηλέφωνα, μηνύματα, λίγο 3g, φωτογραφίες και όταν μπω στο σπίτι, wifi ανοικτό. προσωπικά μου αρέσει και με βολεύει.

Αναρτημένη εικόνα



#138   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/05/2013 - 20:58

Και εντελώς ξαφνικά μετά απο λίγες μέρες απροβλημάτιστης λειτουργίας του άρχισε να κάνει τα δικά του. Δεν έπιανε το wi-fi,δεν μου άνοιγε κανένα toggle. Λέω να δοκιμάσω ένα hard reset. Κάνω αλλά μάταια. Βγάζω που λέτε το tweak και voila. Όλα λειτουργούν τέλεια πάλι. Γειά σου ρε SBSettings ξανά.

#139   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/05/2013 - 21:24

Τελικά ούτε εσύ τη γλύτωσες.. Δε μου κάνει εντύπωση. :)

Και 'στο χα πει.. Μακριά.

Όλες αυτές οι επιλογές - "επιστήμη" του Tweak που επεμβαίνουν τόσο πολύ, μόνο κακό κάνουν.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#140   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3,419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/05/2013 - 21:28

Εγώ πάντως, το έχω αρκετό καιρό, αλλά δεν το χρησιμοποιώ για ενεργοποιήση/απενεργοποιήση Internet και Wifi... Μόνο για τα υπόλοιπα :)

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#141   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/05/2013 - 21:28

Noap. Είχες δίκιο τελικά. Ρίξτε μια ματιά στο bla-bla για την available memory. Θέλω να συγκρίνω με το δικό μου.

#142   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 03/05/2013 - 22:34

Και εγώ το απεγκατέστησα σήμερα μετά από συνεχόμενα Safe Modes. Πέρα από το "Free Memory" που έφτανε την ελεύθερη Ram μέχρι και 780MB δε μου λείπει ιδιαίτερα. SBSettings πάλι και για εμένα..
Η αλήθεια είναι ξαναείχα Safe mode λίγο μετά την απεγκατάσταση, οπότε θα δω τι παίζει και επανέρχομαι πάλι. Ελπίζω να είναι οκ τώρα.

#143   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 03/05/2013 - 22:44

Έχει δοκιμάσει κανείς να χρησιμοποιήσει NC Settings μαζί με το SBSettings; Δημιουργείται πρόβλημα ή θα δουλέψουν οκ; Θέλω κάποιες λειτουργείες του SBSettings, όπως για παράδειγμα Free Ram, αλλά προτιμώ και τη Drop Down ενεργοποίηση των toggles από το NC Settings. Να το επιχειρήσω;

#144   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/05/2013 - 22:45

Νομίζω είναι περιττό λόγω του οτι μπορείς να βάλεις και το SBSettings στο NC.

#145   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3,419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/05/2013 - 22:48

Κάτι για free ram όταν δεν έχουμε περασμένο SBSettings?

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#146   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 03/05/2013 - 23:11

Νομίζω είναι περιττό λόγω του οτι μπορείς να βάλεις και το SBSettings στο NC.


Δε μπορώ να αλλάξω τη σειρά των toggles όμως και ενώ στη μπάρα με βολεύουν όπως τα έχω ταξινομήσει στο Κέντρο Γνωστοποιήσεων που είναι όλα στην ίδια σειρά δε με βολεύουν τόσο πολύ, γι'αυτό έλεγα μήπως έκανα συνδυασμό, αλλά λέω να αρκεστώ τελικά στο παλιό καλό, χιλιοδοκιμασμένο SBSettings.. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: guskoz, 03/05/2013 - 23:13.


#147   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 04/05/2013 - 09:15

Το εν λόγω tweak το έχω κοντα στους 3-4 μήνες...Κ στο δικο μου κινητο iPhone 4S αλλα κ ο αδερφός μου στο δικο του iPhone 3GS...Και τα δυο κινητά λειτουργούν χωρις κανένα απολύτως πρόβλημα!!!
Η ζωη της μπαταρίας δεν έχει επηρεαστει δευτερόλεπτο ούτε προς το καλο αλλα ούτε κ προς το κακο...
Η χρήση του iPhone με ένα τέτοιο tweak ,που εκτός απο άκρως λειτουργικό είναι κ πανέμορφο, είναι πολυ πιο εύκολη!!!
Ένα button SSH open close (κατι που έχει το sbsettings) του λείπει κ τίποτα άλλο!!!
Αυτα απο μένα καλη ανάσταση!!!

#148   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 04/05/2013 - 10:50

Το εν λόγω tweak το έχω κοντα στους 3-4 μήνες...Κ στο δικο μου κινητο iPhone 4S αλλα κ ο αδερφός μου στο δικο του iPhone 3GS...Και τα δυο κινητά λειτουργούν χωρις κανένα απολύτως πρόβλημα!!!
Η ζωη της μπαταρίας δεν έχει επηρεαστει δευτερόλεπτο ούτε προς το καλο αλλα ούτε κ προς το κακο...
Η χρήση του iPhone με ένα τέτοιο tweak ,που εκτός απο άκρως λειτουργικό είναι κ πανέμορφο, είναι πολυ πιο εύκολη!!!
Ένα button SSH open close (κατι που έχει το sbsettings) του λείπει κ τίποτα άλλο!!!
Αυτα απο μένα καλη ανάσταση!!!


Συμφωνώ με τον... Γιούρι. (Καλά, που πέτυχες αυτή την φοβερή φωτό του ΠΡΩΤΟΥ κοσμοναύτη;!)

#149   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 04/05/2013 - 10:54

Ούτε ένα safe mode ή κάτι άλλο, με το tweak αυτό (το κινέζικο ακόμα, δεν έβαλα το άλλο).
Μια χαρά αστραπιαία ενεργοποιώ/απενεργοποιώ το WiFi, το "kill-task-free-RAM" μια χαρά δουλεύει, έχει πολύ καλές επιλογές (προφίλ) για indoor/outdoor/sleep/custom mode, γενικά είναι αν όχι το Νο1, απ' τα κορυφαία μου tweaks μέσα στο "Μηλόφωνό" μου.
Και το SBSettings είναι φοβερό (και κάνει κι άλλα πράγματα), αλλά σε μένα ΟΥΤΕ η διάταξη των εικονιδίων γινόταν όπως το 'βλεπα στις εικόνες, ΟΥΤΕ το WeeKill λειτούργησε ποτέ, κτλ.

Οπότε, ό,τι βολεύει στον καθένα.

#150   alexv13

alexv13

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/05/2013 - 12:59

κaι εγω πaιδες το εχω aπο οτaν πρωτοbγηκε που ητaν στa κινεζικa στην aνaζητηση...τωρa προχτεσ το aντικaτεστησa με το πιο προσφaτο...κaνενa προbλημa μεχρι τωρa,,,,ολa ρολοι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες