Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

[Tweak] Audio Recorder


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
724 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   jonakas

jonakas

    iPH Enthousiast

  • 500 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:15

Αν θέλετε να κατα γράψετε δεν περνετε μια άλλη συσκευή τόσο δύσκολο είναι..
Κάθε μέρα καταγραφή θα κάνετε....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:16

Εμένα μου θυμίζει αυτούς που πουλάνε κοριούς και "spy gadgets" και μετά έχουν δήλωση από ποίησης ευθυνών...

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 26/03/2013 - 14:16


#18   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:17

Ασε που ήθελα να ήξερα πόσο συχνά χρειάζεται κάτι τέτοιο...

Εχει καποιες πιθανες χρησεις αλλα ειναι εξαιρετικα σπανιες,
Πχ για μια υπενθυμιση( οδηγιες για κατι ας πουμε που δεν πρεπει να ξεχασεις) ή εαν κανεις ψυχοθεραπεια απο το τηλεφωνο ( να καταγραψει ο ψυχαναλυτης τη συνομιλια σας), ξερω γω τι αλλο;

Ειναι δεδομενο οτι η χρηση του προοριζεται για παρανομους "ροζ" σκοπους...Βεβαια η ευθυνη δε βαραινει κατ εμε τον Developer αλλα τους χρηστες.

#19   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:17

κατι σαν τον καπνο εεεεε?

#20   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:18

Πραγματικά και άχρηστο tweak και επί πληρωμή (και θα είναι αδρή λογικά) και αν μάθω ότι κάποιος το έχει και το χρησιμοποιήσει σε μένα θα κάνω μήνυση σ αυτόν και στον Λημναίο ως συνυπεύθυνο σε ποινικό αδίκημα κατά των προσωπικών μου δεδομένων.

Αλλά το να πουλάς κάτι παράνομο και να το αναφέρεις και ως επίτευγμα(είναι προγραμματιστικό επίτευγμα αλλά για δικούς του σκοπούς) είναι πέρα από κάθε φαντασία.

Πριν την εγκατασταση θα σου αναφερει το σχετικο νομο και καθαρισε ο Dev

#21   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:19

δεν μπορεις να φανταστεις ποσο. με τραπεζες, με γκομενες και κανεις δεν παιρνει χαμπαρι αντε κι ενα παραμετροποιημενο pitch voice και θα μαμαει το εργαλειον

Την τράπεζα να την ηχογραφήσεις γιατί?

Για να την πας δικαστικά?

- δεν ισχύει αν δεν το γνωρίζει καθώς θεωρείται υποκλοπή.
- ούτως ή άλλως σε ήχογραφούν αυτοί και μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα αρχεία τους ανά πάσα στιγμή στο δικαστήριο.


Με γκόμενα να κάνεις τι? να της πεις μου είπες αυτό και δεν το έκανες?

Ασε που αφού λες ότι δεν παίρνει κανείς χαμπάρι είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

#22   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:20

Εχει καποιες πιθανες χρησεις αλλα ειναι εξαιρετικα σπανιες,
Πχ για μια υπενθυμιση( οδηγιες για κατι ας πουμε που δεν πρεπει να ξεχασεις) ή εαν κανεις ψυχοθεραπεια απο το τηλεφωνο ( να καταγραψει ο ψυχαναλυτης τη συνομιλια σας), ξερω γω τι αλλο;

Ειναι δεδομενο οτι η χρηση του προοριζεται για παρανομους "ροζ" σκοπους...Βεβαια η ευθυνη δε βαραινει κατ εμε τον Developer αλλα τους χρηστες.

Η ευθύνη βαραίνει και τον developer και δεν ξέρω πόσο έψαξε το νόμο πριν το βγάλει. Σίγουρα θα υπάρξουν αναφορές σε ΔΗΕ και την αμερικανική ΔΗΕ.
Αν εσύ αγοράσεις ένα όπλο παράνομα από μαγαζί (χωρίς χαρτιά) και σε πιάσουν μ αυτό (δε λέμε να σκοτώσεις) δεν θα την πληρώσει κι αυτός που σου το πούλησε παράνομα;;;

Πριν την εγκατασταση θα σου αναφερει το σχετικο νομο και καθαρισε ο Dev

Τον αναφέρει αλλά δεν καθαρίζεις έτσι απλά.

Αναρτημένη εικόνα


#23   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:21

Εχει καποιες πιθανες χρησεις αλλα ειναι εξαιρετικα σπανιες,
Πχ για μια υπενθυμιση( οδηγιες για κατι ας πουμε που δεν πρεπει να ξεχασεις) ή εαν κανεις ψυχοθεραπεια απο το τηλεφωνο ( να καταγραψει ο ψυχαναλυτης τη συνομιλια σας), ξερω γω τι αλλο;

Ειναι δεδομενο οτι η χρηση του προοριζεται για παρανομους "ροζ" σκοπους...Βεβαια η ευθυνη δε βαραινει κατ εμε τον Developer αλλα τους χρηστες.

Αυτό ακριβώς. Οι νόμιμες πιθανές χρήσεις είναι η εξαίρεση στον παράνομο κανόνα του tweak ενώ θα έπρεπε να ισχύει το αντίθετο.

#24   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:21

Την τράπεζα να την ηχογραφήσεις γιατί?

Για να την πας δικαστικά?

- δεν ισχύει αν δεν το γνωρίζει καθώς θεωρείται υποκλοπή.
- ούτως ή άλλως σε ήχογραφούν αυτοί και μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα αρχεία τους ανά πάσα στιγμή στο δικαστήριο.


Με γκόμενα να κάνεις τι? να της πεις μου είπες αυτό και δεν το έκανες?

Ασε που αφού λες ότι δεν παίρνει κανείς χαμπάρι είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

+ ότι οι τράπεζες λένε η κλήση ηχογραφείται για λόγους ασφάλειας κτλ. Αυτό δε λέει κάτι έτσι ώστε να ενημερώσει τον συνομιλητή. Κάντο στην τράπεζα αυτό με το συγκεκριμένο tweak και αν το επικαλεστείς να είσαι
σίγουρος ότι θα γίνεις από κατήγορος-κατηγορούμενος.

Αναρτημένη εικόνα


#25   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:22

Η ευθύνη βαραίνει και τον developer και δεν ξέρω πόσο έψαξε το νόμο πριν το βγάλει. Σίγουρα θα υπάρξουν αναφορές σε ΔΗΕ και την αμερικανική ΔΗΕ.
Αν εσύ αγοράσεις ένα όπλο παράνομα από μαγαζί (χωρίς χαρτιά) και σε πιάσουν μ αυτό (δε λέμε να σκοτώσεις) δεν θα την πληρώσει κι αυτός που σου το πούλησε παράνομα;;;


Τον αναφέρει αλλά δεν καθαρίζεις έτσι απλά.

Δεν ξερω κατα ποσο εινα παρανομο να δημιουργησεις μια εφαρμογη που μπορει να χρησιμοποιηθει για νομιμους σκοπους ασχετα αν εχει και αλλες χρησεις

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 26/03/2013 - 14:24


#26   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:24

Την τράπεζα να την ηχογραφήσεις γιατί?

Για να την πας δικαστικά?

- δεν ισχύει αν δεν το γνωρίζει καθώς θεωρείται υποκλοπή.
- ούτως ή άλλως σε ήχογραφούν αυτοί και μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα αρχεία τους ανά πάσα στιγμή στο δικαστήριο.


Με γκόμενα να κάνεις τι? να της πεις μου είπες αυτό και δεν το έκανες?

Ασε που αφού λες ότι δεν παίρνει κανείς χαμπάρι είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

εχεις ακουσει ποτε καθαρα τα στοιχεια αυτης που σε καλει? σου χουν δωσει ποτε αμμεσα ηχογραφημμενα στοιχει εγω δυο χρονια ακομα τα περιμενω

#27   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:26

Δεν ξερω κατα ποσο εινα παρανομο να δημιουργησεις μια εφαρμογη που μπορει να χρησιμοποιηθει για νομιμους σκοπους αχετα αν εχει και αλλες χρησεις

Αν θέλει να είναι νόμιμος θα πρέπει να ενημερώνει τον συνομιλητή με κάποιον τρόπο. Δεν έχω ακριβώς τώρα το άρθρο του ποινικού κώδικα αλλά λέει στο περίπου ότι απαγορεύεται η οποιαδήποτε καταγραφή ομιλίας ή βίντεο χωρίς την ενημέρωση όλων των συμμετεχόντων αν δεν υπάρχει σχετική άδεια.
Γι αυτό και στα μαγαζιά έχουν ταμπέλα ότι καταγράφεται σε βίντεο, στο τηλέφωνο στο λένε ότι ενδέχεται να καταγραφούν κ.ο.κ.

εχεις ακουσει ποτε καθαρα τα στοιχεια αυτης που σε καλει? σου χουν δωσει ποτε αμμεσα ηχογραφημμενα στοιχει εγω δυο χρονια ακομα τα περιμενω

Και τώρα θεωρείς ότι με το tweak έλυσες το πρόβλημα αυτό ε; Για πρόσεξε τι κάνεις με τις τράπεζες.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 26/03/2013 - 14:26

Αναρτημένη εικόνα


#28   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:26

Αν θέλει να είναι νόμιμος θα πρέπει να ενημερώνει τον συνομιλητή με κάποιον τρόπο. Δεν έχω ακριβώς τώρα το άρθρο του ποινικού κώδικα αλλά λέει στο περίπου ότι απαγορεύεται η οποιαδήποτε καταγραφή ομιλίας ή βίντεο χωρίς την ενημέρωση όλων των συμμετεχόντων και αν δεν υπάρχει σχετική άδεια.
Γι αυτό και στα μαγαζιά έχουν ταμπέλα ότι καταγράφεται σε βίντεο, στο τηλέφωνο στο λένε ότι ενδέχεται να καταγραφούν κ.ο.κ.

Να προσθεσω τη ρηση του Βουλγαρακη:
Ο,τι ειναι νομιμο ειναι και ηθικο :P

#29   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:27

Να προσθεσω τη ρηση του Βουλγαρακη:
Ο,τι ειναι νομιμο ειναι και ηθικο :P

Τώρα με αποστόμωσες πάω πάσο..:P
Επίσης ξαναλέω ότι πουλάει κάτι παράνομο. Αυτό εκτός από ανήθικο είναι και κάτι άλλο που δεν κάνει να το πω.

Αναρτημένη εικόνα


#30   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 26/03/2013 - 14:33

Αν θέλει να είναι νόμιμος θα πρέπει να ενημερώνει τον συνομιλητή με κάποιον τρόπο. Δεν έχω ακριβώς τώρα το άρθρο του ποινικού κώδικα αλλά λέει στο περίπου ότι απαγορεύεται η οποιαδήποτε καταγραφή ομιλίας ή βίντεο χωρίς την ενημέρωση όλων των συμμετεχόντων αν δεν υπάρχει σχετική άδεια.
Γι αυτό και στα μαγαζιά έχουν ταμπέλα ότι καταγράφεται σε βίντεο, στο τηλέφωνο στο λένε ότι ενδέχεται να καταγραφούν κ.ο.κ.


Και τώρα θεωρείς ότι με το tweak έλυσες το πρόβλημα αυτό ε; Για πρόσεξε τι κάνεις με τις τράπεζες.


μια την εχω ηδη πηδησει μου επιδικαστηκαν δεκα χιλιαρικακια. τωρα εχει σειρα αυτη που την απορροφησε.



ο καραμανλης το πε

παρανομη δεν ειναι η πωληση ειναι η χρηση. οπως τα αντιρανταρ ή οι μιμητες ηχων πτηνων αστε το ρε παιδια που θα εμπλεκε ετσι χαζα ο ηλιας

ασε που πρεπει να αποδειξεις οτι σε κατεγραψα πως? ειναι σαν τις φωτο σε δημοσιο χωρο τραβαω πλανα ελεος ρεεεεεεε σεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες