Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συνχρονισμός για πρώτη φορά iPhone 3GS με iMac


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2009 - 09:22

θελω να ρωτησω πια διαδικασια πρεπει να κανω πριν συνδεσω για πρωτη φορα το iphone 3gs μου στον imac που αγορασα?....

τι πρεπει να μεταφερω απο τον παλιο μου υπολογιστη και που για να μην χαθουν τα δεδομενα μου?

ευχαρηστω πολυ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2009 - 18:13

Κανεις απο τον παλιο σου υπολογιστη backup τη library του itunes σε δισκακια (File>Library>Backup to disc) αφου τελειωσει η διαδικασια εισαγεις τα δισκακια με τη σειρα στο imac και ανοιγεις το itunes, αυτο αναγνωριζει αυτοματα οτι τα δισκακια περιεχουν backup του itunes και σου δινεται η επιλογη να κανεις ανακτηση απο αυτα. Αν συνχρονιζεις επαφες, ημερολογια, κλπ στο outlook θα πρεπει να τα κανεις και αυτα εξαγωγη (backup) σε καποιο αρχειο το οποιο θα μεταφερεις στο αντιστοιχο προγραμμα στο imac. Τελος θα κανεις deauthorise το παλιο itunes και στη συνεχεια authorise το νεο.

Just like underwear, passwords should be changed often...


#3   jsjim

jsjim

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/12/2009 - 00:09

Καλησπέρα,

Να κάνω μια ερώτηση?

Επειδή θέλω να βάλω νεο λειτουργικό στο laptop (απο Vista στα windows 7), εχω κάνει backup σε DVD την library του itunes και έχω κολήσει στο deauthorise. Εκεί βάζουμε το username και το password του λογαριασμού μας στο itunes που κάνουμε αγορές, που στο user βαζουμε το email και το password που έχουμε διμιουργήσει??

#4   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 11/12/2009 - 00:24

ναι ακριβώς !

#5   jsjim

jsjim

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/12/2009 - 15:13

AlexK καταρχάς καλησπέρα, Βάζω όπως λες το λογαριασμό, αλλά εχω φτιάξει 2, έναν στο Ελληνικό, και ένα στο Αμερικάνικο με διαφοερικά users, και δεν μου κάνει deauthorise ουτο στον έναν ούτε στον άλλο. Τι να φταίει ???

Σ' ευχαριστώ καταρχάς για την απάντηση.....περιμένω απάντηση όποιος ξέρει!!!

#6   jsjim

jsjim

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/12/2009 - 15:28

Βγάζει ακριβώς αυτό:

"Could not deauthorized this computer becauce either your user name of password are invalid."

#7   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/12/2009 - 16:38

Το μηνυμα αναφερει οτι δεν μπορεσε να γινει επειδη το username η ο κωδικος ειναι λαθος οποτε μαλλον χρησιμοποιεις λαθος κωδικο

Just like underwear, passwords should be changed often...


#8   jsjim

jsjim

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/12/2009 - 17:04

Η πλάκα είναι οτι στο itunes οταν βάζω τους λογαριασμούς με τα password, είναι εντάξει, μόνο όταν είναι να κάνω deauthorize δεν μπαίζει, θα μου στρίψει?

#9   jsjim

jsjim

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/12/2009 - 18:30

Η πλάκα είναι οτι στο itunes οταν βάζω τους λογαριασμούς με τα password, είναι εντάξει, μόνο όταν είναι να κάνω deauthorize δεν μπαίζει, θα μου στρίψει?

Μέτα από πολλές προσπάθειες να κάνω deauthorize τους λογαριασμούς μου, έκανα upgrade τα windows 7 ultimate EN, λέω δεν πειράζει θα χάσω 1 υπολογιστή, όλα πήγαν καλά στην εγκατάσταση, και όταν άνοιξα το itunes, προς έκπληξη μου διαπίστωσα ότι όλα δουλεύουν ρολόι, έκανα authorize πάλι τον λογαριασμό και έχω άλλους 4, δεν έχασα τελικά τις άδειες.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες