Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Παρατράγουδα με tronixcity.com


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   konstask

konstask

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/04/2013 - 23:05

Παιδιά με λίγα λόγια θα σας πω τι έπαθα και θα ήθελα τη γνώμη σας για το τι να κάνω παρακάτω.
Έρχεται φίλος που έχει μαγαζί με κινητά και μου δήνει ενα iphone4s ενός πελάτη του και μου λέει
μπορεις να δείς που είναι κλειδωμένο και αν μπορούμε να το ξεκλειδώσουμέ? Επειδή του το έχω κάνει σε άλλα δύο iphone που ήταν κλειδωμένα σε AT&T λέω να δοκιμάσω. με 2 ευρώ βλέπω οτι είναι κλειδωμένο σε O2 Ireland οπότε ψάχνω online υπηρεσία για να προχωρίσω. Βρίσκω την http://www.tronixcity.com/ με 36 ευρώ, κάνω την διαδικασία πληρώνω και αντί για 3-4 μέρες κανει 7 και μου βγάζει οτι το imei είναι : CM5968489-EA2A7 BARRED οπότε τους ρωτάω τι κάνουμε τώρα, δεν πέρνω απάντηση και εν ολίγης χάνω τα λευτά.
Οπότε λέω μηπως λένε ψεματα και κάνω dispute στο paypal.
Σήμερα μου στέλνει η paypal αυτό :

View dispute comments
  • 4/5/2013 10:07 PDT - PayPal: Seller escalated this dispute to a Claim.
  • 4/5/2013 10:07 PDT - Seller: REPORTEd LOST /STOLEN as per CHECKMEND.comwith verification ID CM5968489-EA2A7
  • 4/5/2013 10:05 PDT - Seller: checkmend.com verification detail CM5968489-EA2A7 it reported lost or stolen/ bared by network. you filed dispute- we will bring this case to the police authority
  • 3/31/2013 16:03 PDT - Buyer: Hello, I send emails to you you inside the web page and with my email and you didn't answer. I made the purchase at 22/03/2013 and as you said the service is for 3-5 days. in thease days you have done nothing.Today 31/03/13 you said that is barred but I know it's not. so please refound back.

    και με email η tronixcity.com αυτό: Order ID: 3715
  • Date Ordered: 22/03/2013

    Your order has been updated to the following status:
    Completed

    To view your order click on the link below:
    http://www.tronixcit...o&order_id=3715

    The comments for your order are:

    you will eb listed to international forum as CHARGEBACK CHEATER i fyou will not close the dispute

    you submitted wrong info: you submitted barred IMEI
    you try to trick the website by submitting it as not barred

    we have report in chekcmend.com CM5968489-EA2A7

    we already escalated it to paypal- to look onto this matter
    Please reply to this email if you have any questions.
Στο paypal οτι θα το πάνε στην αστυνομία (γίνεται αυτό?) και με email με απειλούν οτι αν δεν κλείσω το dispute θα με βάλουν σε λίστα (μάυρη?) σε κάποιο forum.
Πώς λέτε να ενεργήσω τώρα? Να παρατήσω τα λευτά ή να κάνω κάτι? οχι για τα λεφτά αλλα για τον τρόπο τους.
Ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από: konstask, 05/04/2013 - 23:06


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/04/2013 - 23:10

Κατα την αποψη μου, αν ηταν τιμιος πωλητης, θα επρεπε οταν ειδε πως ειναι barred να μην αναλαβει καν

#3   konstask

konstask

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/04/2013 - 23:38

Και γω αυτο πιστευω γι'αυτό πήγα σε dispute αλλα να βρώ τον μπελά μου?

#4   SteveArm

SteveArm

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 24/04/2013 - 08:12

Κανονικά κάνουν refund. Μην κλείσεις το dispute, το Paypal δεν θα ασχοληθεί. Από την στιγμή που δεν είναι εμπόρευμα
με αποστολή, ο αγοραστής πέρνει πάντα τα λεφτά του πίσω από το dispute.

Επειδή πέρασε και καιρός από τότε, έαν δεν τα έχεις πάρει, στείλε μου το transaction id και θα επικοινωήσω εγώ με αυτούς τους
τύπους.

#5   konstask

konstask

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/04/2013 - 19:04

Φίλε μου σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αλλα δυστηχως εκλεισε πριν 5 μερες χάνοντας τα χρηματα.
το paypal εγραψε
Status

After careful consideration, we're unable to decide this claim in your favor at this time.

Μαύρο στο site αυτο απο μένα λοιπον.





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες