Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Tranfer mp3 from iTunes to iPhone


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   EkLekTos

EkLekTos

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/12/2008 - 21:59

Καλησπέρα παιδιά, έχω κάποια κομματια στο υπολογιστή και θέλω να τα βάλω και αυτά μέσα στο iphone ως albums, το θέμα είναι πως όταν τα κάνω drag n' drop στο itunes δεν μου τα περνάει όλα ... Δεν ξέρω πως να βάλω μέσα στο Music ένα φάκελο με mp3', μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί μου σπάει τα νεύρα το itunes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iason1907

iason1907

    Advanced Member

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2008 - 23:33

Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω την δυσκολία του itunes δεν ξέρω... Όλα είναι αρκετά απλά, όταν λες οτι δεν στα πέρνει τι εννοείς? Πας να τα βάλεις κατευθείαν στο iphone? Έχεις επιλέξει manually manage music and videos για το iphone? Δεν χρειάζεται να τα έχεις μέσα στο music για να μπουνε στο itunes. Α και πήγαινε στα preferences του itunes, πάτα advanced και ξε-τικαρε το copy files to iTunes Music Folder when adding to library για να μην στα μεταφέρει αλλού!

Περιέγραψε λίγο τι κάνεις για να βρούμε το λάθος!

#3   EkLekTos

EkLekTos

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/12/2008 - 02:56

Συγγνώμη για την καθηστέριση ...
Για να σου δώσω να καταλάβεις... Έχω ένα φάκελο με κάτι τραγούδια στο C: και θέλω να το βάλω στο iphone ... Αυτό που κάνω είναι drag and drop μέσα στο Library Music αλλά όταν πάω να το κάνω αυτό δεν μου τα βάζει το φάκελο ... Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις την διαδικασία που πρέπει να κάνω για να μπούν-προσθεθούν στην Library ένα τραγούδι ή ένας φάκελος? Αν είναι ευκολο με απλά βήματα γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα το iTunes...
(το επιλέγω το manually manage...και πατάω apply sync αλλά μετά όταν το ξανανοίγω το itunes και συνδέω το iPhone πάλι πρέπει να το τικάρω... )

Ευχαριστώ.

#4   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 18/12/2008 - 16:14

Quote

Συγγνώμη για την καθηστέριση ...

Για να σου δώσω να καταλάβεις... Έχω ένα φάκελο με κάτι τραγούδια στο C: και θέλω να το βάλω στο iphone ... Αυτό που κάνω είναι drag and drop μέσα στο Library Music αλλά όταν πάω να το κάνω αυτό δεν μου τα βάζει το φάκελο ... Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις την διαδικασία που πρέπει να κάνω για να μπούν-προσθεθούν στην Library ένα τραγούδι ή ένας φάκελος? Αν είναι ευκολο με απλά βήματα γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα το iTunes...

(το επιλέγω το manually manage...και πατάω apply sync αλλά μετά όταν το ξανανοίγω το itunes και συνδέω το iPhone πάλι πρέπει να το τικάρω... )



Ευχαριστώ.

1ον όσο ξέρω φάκελο δεν κάνεις sync... μπορείς να κάνεις Playlist άμα θες
2ον το iTunes αντλεί πληροφορίες για τη μουσική από το D:/My Documents/My Music ...

#5   EkLekTos

EkLekTos

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2009 - 13:03

Ωραία βάζω τα κομμάτια που θέλω, τώρα σε κάποια θέλω να βάλω cover, σε κάποια μου παίρνει και σε κάποια όχι :@ ... Πως θα επιλέξω μαζικά τα κομμάτια που θέλω να έχουν cover?
Ευχαριστώ,

#6   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2009 - 13:48

Μπαινεις μεσα στο album κανε shift και τα μαρκαρεις ολα και δεξι κλικ get info


#7   EkLekTos

EkLekTos

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2009 - 19:55

Ναι ωραία, όταν το κάνω αυτό σε μαζικά τραγούδια δεν μου έχει την επιλογή artwork, μόνο όταν κάνω δεξί κλικ σε ένα song...  :'( please help!

#8   invader

invader

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 26/02/2009 - 21:40

Παιδια επηδει πειρα καινουργιο pc εχω μεταφερει ολη τη μουσικη απο το παλιο στο καινουθργιο αλλα δεν μπορω στο itunes να στησω ξανα ενα ενα τα ratings thubmails playlists Κτλ κτλ..

Πως μπορω να μεταφερω την μουσικη απο το iphone κατευθειαν στο PC? Δοκιμασα με Touch Copy kai TuneAid  αλλα δεν τα κανουν σωστα οπως θα επρεπε

Υπαρχει καποια αλλη λυση σιγουρη που να κανει την δουλεια να αποφυγω τον κοπο ?

#9   invader

invader

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 01/03/2009 - 18:43

Δεν υπαρχει τιποτα ρε παιδια ?

#10   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/03/2009 - 19:24

Τα περισσότερα USB Browsers το κάνουν αυτό. Φυσικά μην περιμένεις να στα βγάλουν με artwork και τα πάντα. Είναι σαν να παίρνεις τα κομμάτια ξεχωριστά. Εγώ με το iFunBox τα είχα πάρει μια φορά που χρειάστηκα




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες