Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με σήμα Vodafone


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tauraki

tauraki

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/12/2009 - 14:56

Γειά χαρά σε όλους!

Μία βοήθεια σε κάτι που δεν ξέρω αν αποτελεί πρόβλημα κ αν λύνεται. Είχα 2G jailbroken και αγόρα 3GS. Μέχρι εδώ καλα...Το 2G το χάρισα σε έναν φίλο μου. Όπως ήταν ..σπασμένο και αυτός το μόνο που έκανε είναι να βάλει τη δική του κάρτα sim της Vodafone. Την ίδια εταιρεία έχω και εγώ, αλλά μετά από κάποιες ημέρες το φιλαράκι μου, μου είπε πως το 2G δεν πιάνει σήμα σε πολλά σημεία που πριν με το blackberry που είχε έπιανε. Το έχω διαπιστώσει και εγώ, διότι όταν τον περνω πολλές φορες τηλέφωνο δεν πιάνει σήμα και μου λεει η κλήση σας προωθείται. Και απορώ...γιατί; αφού και εγώ vodafone είχα πριν και δεν είχα κάποιο πρόβλημα στο σήμα. Και γενικά έπιανε σήμα όταν το είχα εγώ και δεν είχα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Έχω σκεφτεί να κανω restore και jailbreak ξανά, αλλά θα βοηθήσει; Σας ευχαριστώ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pstrav

pstrav

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/12/2009 - 16:20

Φίλε μου κοίταξε μήπως είναι ανοιχτό το 3g γιατί σε μένα πολύ συχνά συμβαίνει αυτο όταν εχω το 3g ανοικτό.

Τελευταία επεξεργασία από: iPodTouchPro, 10/12/2009 - 19:02


#3   stratigos

stratigos

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/12/2009 - 16:48

Κάλεσε και στη Vodafone να τους μεταφέρεις το πρόβλημα σου. Θα σου πουν αν στην περιοχή που μένει ο φίλος σου υπάρχει θέμα με το σήμα.
Κι εγώ σπίτι μου έχω το ίδιο θέμα, και μου είπαν οτι έχουν παραπονεθεί οι κάτοικοι της περιοχής και δεν μπορούν να βάλουν άλλες κεραίες. :unsure:

Τελευταία επεξεργασία από: iPodTouchPro, 10/12/2009 - 19:01


#4   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 19:03

Φίλε μου κοίταξε μήπως είναι ανοιχτό το 3g γιατί σε μένα πολύ συχνά συμβαίνει αυτο όταν εχω το 3g ανοικτό.

Αφού είναι το 2G αποκλείεται να έχει το 3G ανοιχτό!

Πάντως, όσον αφορά το θέμα, πιστεύω ότι με μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου θα στρώσει.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες