Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σπάσιμο ασυρμάτου δίκτυου από το iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   vende

vende

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2009 - 23:01

καλησπερα παιδια!θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμματακι στο cydia ή γενικα για να σπαει κλειδωμενα δικτυα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/12/2009 - 09:24

Αυτό που λες βέβαια είναι παράνομο και δε νομίζω να σου απαντήσεις κανείς ειδικά εδώ.

#3   papadakis

papadakis

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 11:52

Αυτό που λες βέβαια είναι παράνομο και δε νομίζω να σου απαντήσεις κανείς ειδικά εδώ.



και που θα βρουμε απαντηση??υπαρχει καταρχην?

#4   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2009 - 12:44

Η διαδικασια αυτη ειναι παρανομη. Υπαρχει τροπος αλλα δεν ειναι για απλους χρηστες καθως απαιτουνται ορισμενες γνωσεις πανω στο αντικειμενο.

Just like underwear, passwords should be changed often...


#5   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2009 - 12:50

και καλά είχε βγεί ένα πρόγραμμα που το κάνει αυτό αλλα δν εμφανίστηκε ποτέ στο cydia.οπότε μην περιμένεις κάτι τέτοιο να γίνει ποτέ.

#6   vende

vende

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 21:08

Με συγχωρειτε για την ερωτηση,αλλα για να καταλαβω, τι κανει την δικη μου ερωτηση παρανομη και οχι την διαδικασια jailbreak για παραδειγμα που αυτο το site "διαφημιζει".Ευχαριστω κ παλι συγγνωμη.

#7   fortuloco

fortuloco

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 21:13

Με συγχωρειτε για την ερωτηση,αλλα για να καταλαβω, τι κανει την δικη μου ερωτηση παρανομη και οχι την διαδικασια jailbreak για παραδειγμα που αυτο το site "διαφημιζει".Ευχαριστω κ παλι συγγνωμη.

εχει απολητο δικιο..θα ηθελα κ εγω να ακουσω την απαντηση..το jb ειναι παρανομο απο οσο ξερω

#8   fortuloco

fortuloco

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 21:17

φιλε vende εψακξα κ βρηκα οτι κυκλοφορει ενα προγραμμα π λεγεται wifi joker στο cydia π κανει αυτο π θες..το επομενο βημα ειναι δικο σ:P

#9   9863

9863

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 21:59

φιλε vende εψακξα κ βρηκα οτι κυκλοφορει ενα προγραμμα π λεγεται wifi joker στο cydia π κανει αυτο π θες..το επομενο βημα ειναι δικο σ:P


εγω παντως το wi fi joker δεν το βρηκα στο cydia

#10   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 10/12/2009 - 22:11

Η διαδικασια αυτη ειναι παρανομη. Υπαρχει τροπος αλλα δεν ειναι για απλους χρηστες καθως απαιτουνται ορισμενες γνωσεις πανω στο αντικειμενο.


Εγώ το θεωρώ πολύ απλό από την εφαρμογή του iPhone. Για το pc είναι λίγο πιο πολύπλοκο, αλλά και πάλι...Την έχω κάνει πολλές φορές την διαδικασία μέσω pc. Να γνωρίζετε όμως ότι μόνο WEP και πολύ δύσκολα WAP δίκτυα θα μπορέσετε να ξεκλειδώσετε. WAP2 μη προσπαθήσετε καθόλου, όσον αφορά την διαδικασία μέσω pc. Τώρα για το iPhone.... :rolleyes: Με την νέα έκδοση 3.1.2, δεν έχω δοκιμάσει κάτι. Επίσης, για το συγκεκριμένο θέμα δεν απαντάω ούτε σε pm's. Απλά μία ενημέρωση σας κάνω.

Ευχαριστώ!

#11   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 22:21

Παιδιά εδώ με το ζόρι κατάφερα και εσπασα έναν κωδικό WEP από pc. Γίνεται και από iPhone ; Δε νομίζω . Και ναι , είναι «παράνομο» . Μόνο με ΠΜ μπορούν να σου πουν ποια εφαρμογή κάνει αυτή τη δουλειά αν και δεν υπάρχει στο iPhone .

#12   tonydeli7

tonydeli7

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:tonydeli7

Δημοσίευση 11/12/2009 - 00:50

iwep pro λεγεται το προγραμμα.δεν κανει brute force αλλα χρησιμοποιει ενα τροπο,που μεσω του ονοματος του wifi δικτυου βρισκει τον κωδικο.δεν πιανει σε ολα τα router,και θελει να εχουν mac addresses μεσα σε ενα συγκεκριμενο ευρος διευθυνσεων.. πχ. αν το ονομα ειναι Thomson52d253,απο τα τελευταια ψηφια και το ετος παραγωγης του βρισκει τον κωδικο..

#13   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 11/12/2009 - 00:57

Με συγχωρειτε για την ερωτηση,αλλα για να καταλαβω, τι κανει την δικη μου ερωτηση παρανομη και οχι την διαδικασια jailbreak για παραδειγμα που αυτο το site "διαφημιζει".Ευχαριστω κ παλι συγγνωμη.


Εν συντομία: δεν έχει σημασία. Το γεγονός ότι συντελείται μια ενδεχόμενη παρανομία δεν μπορεί να αποτελέσει επιχείρημα για να να συντελέσεις και εσύ άλλη μία. Το ότι κάποιος κάνει jailbreak τη συσκευή του μπορεί να σημαίνει ότι θέλει απλά να επεκτείνει τις δυνατότητες της, μπορεί και να σημαίνει ότι θέλει να κατεβάζει σπασμένα παιχνίδια. Το γεγονός όμως ότι εσύ θέλεις ένα πρόγραμμα για να σπάς ασύρματα δίκτυα σημαίνει ότι είσαι τζαμπατζής και προτιμάς να κλέβεις το internet που πληρώνει κάποιος άλλος απο το να αγοράσεις ένα data plan για το κινητό σου τηλέφωνο...

#14   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 11/12/2009 - 01:05

Εν συντομία: δεν έχει σημασία. Το γεγονός ότι συντελείται μια ενδεχόμενη παρανομία δεν μπορεί να αποτελέσει επιχείρημα για να να συντελέσεις και εσύ άλλη μία. Το ότι κάποιος κάνει jailbreak τη συσκευή του μπορεί να σημαίνει ότι θέλει απλά να επεκτείνει τις δυνατότητες της, μπορεί και να σημαίνει ότι θέλει να κατεβάζει σπασμένα παιχνίδια. Το γεγονός όμως ότι εσύ θέλεις ένα πρόγραμμα για να σπάς ασύρματα δίκτυα σημαίνει ότι είσαι τζαμπατζής και προτιμάς να κλέβεις το internet που πληρώνει κάποιος άλλος απο το να αγοράσεις ένα data plan για το κινητό σου τηλέφωνο...


Παρόλα αυτά αυτή καθαυτή η διαδικασία είναι παράνομη! Δεν το αναιρεί ούτε το ελαφρύνει το γεγονός ότι το κάνει κανείς για να "επεκτείνει" δυνατότητες.. Θα μπορούσε κάποιος κάλλιστα να ισχυριστεί ότι αν δεν σου ταιριάζουν τα features του κινητού μην το παρεις από το να κάνεις κάτι παράνομο !

Και μία παρατήρηση ... όλη η Ελλάδα κλέβει ασύρματο... Ανόητοι αυτοί που δεν το κλειδώνουν.(εφόσον WAP2 δεν ξεκλειδώνει)

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 11/12/2009 - 01:06


#15   fortuloco

fortuloco

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2009 - 01:06

Εν συντομία: δεν έχει σημασία. Το γεγονός ότι συντελείται μια ενδεχόμενη παρανομία δεν μπορεί να αποτελέσει επιχείρημα για να να συντελέσεις και εσύ άλλη μία. Το ότι κάποιος κάνει jailbreak τη συσκευή του μπορεί να σημαίνει ότι θέλει απλά να επεκτείνει τις δυνατότητες της, μπορεί και να σημαίνει ότι θέλει να κατεβάζει σπασμένα παιχνίδια. Το γεγονός όμως ότι εσύ θέλεις ένα πρόγραμμα για να σπάς ασύρματα δίκτυα σημαίνει ότι είσαι τζαμπατζής και προτιμάς να κλέβεις το internet που πληρώνει κάποιος άλλος απο το να αγοράσεις ένα data plan για το κινητό σου τηλέφωνο...

με το ιδιο σκεπτικο καποιος κανει jb για να περνει τσμπα εφαρμογες χορισ αν τισ πληρωνει απτο appstore..αρα καταληγουμε στο ιδιο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες