Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σπάσιμο ασυρμάτου δίκτυου από το iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 11/12/2009 - 01:49

Και μία παρατήρηση ... όλη η Ελλάδα κλέβει ασύρματο... Ανόητοι αυτοί που δεν το κλειδώνουν.(εφόσον WAP2 δεν ξεκλειδώνει)


Το ότι όλη η Ελλάδα κλέβει ασύρματο δεν αποτελεί δικαιολογία για να κλέψει κανείς ασύρματο, άλλωστε η ίδια η δήλωση "όλη η Ελλάδα κλέβει ασύρματο" είναι λανθασμένη, εγώ δνε κλέβω ασύρματο. Επίσης, μην συγχέεις καταστάσεις: είναι άλλο πράγμα να μπαίνεις απο ένα ασύρματο που είναι ξεκλείδωτο (κάλλιστα ο ιδιοκτήτης του μπορεί να μην ενδιαφέρεται για το ποιός χρησιμοποιεί το δίκτυο του), και άλλο να σπάς ένα κλειδωμένο δίκτυο. Η δεύτερη περίπτωση είναι καρά-κλοπή με τα όλα της...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 11/12/2009 - 01:50

με το ιδιο σκεπτικο καποιος κανει jb για να περνει τσμπα εφαρμογες χορισ αν τισ πληρωνει απτο appstore..αρα καταληγουμε στο ιδιο


Δεν είπα ότι δεν είναι το ίδιο: είπα ότι δεν είναι δικαιολογία. Η μία παρανομία δεν αποτελεί επιχείρημα για την δεύτερη...

#18   fortuloco

fortuloco

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2009 - 02:07

Δεν είπα ότι δεν είναι το ίδιο: είπα ότι δεν είναι δικαιολογία. Η μία παρανομία δεν αποτελεί επιχείρημα για την δεύτερη...

μη μ πεις οτι δν εχεις κανει jb στο κινητο σ..αν ναι τοτε μην κατηγορεις καποιον για παρανομια τη στιγμη π το κανεις κ συ...αν οχι τοτε μπραβο σ γτ εισαι απτουσ πλ λιγουσ παρολα αυτα οπως βλεπεις σε αυτο το κομματι του forum καποιος εκφραζει τισ αποριες του οποιες κ αν ειναι αυτεσ..αμα δν σαρεσει το γεγονος οτι καποιοσ ζηταει λυση για να σπασει ενα δικτυο απλα μην clickareis πανω τ..αν oi admins τ site δν ηθελαν να περιλαμβανονται τετοιες ερωτησεις θα ειχαν κλειδωσει ηδη το topic..no offence

#19   tonydeli7

tonydeli7

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:tonydeli7

Δημοσίευση 11/12/2009 - 02:15

ο vende ρωτησε αν υπαρχει καποιο προγραμμα.τωρα μην αρχιζουμε για το αν ειναι παρονομο,αν ειναι κλοπη,αν το jb δεν ειναι νομιμο κλπ κλπ.. :rolleyes:

#20   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 11/12/2009 - 02:25

μη μ πεις οτι δν εχεις κανει jb στο κινητο σ..αν ναι τοτε μην κατηγορεις καποιον για παρανομια τη στιγμη π το κανεις κ συ...αν οχι τοτε μπραβο σ γτ εισαι απτουσ πλ λιγουσ παρολα αυτα οπως βλεπεις σε αυτο το κομματι του forum καποιος εκφραζει τισ αποριες του οποιες κ αν ειναι αυτεσ..αμα δν σαρεσει το γεγονος οτι καποιοσ ζηταει λυση για να σπασει ενα δικτυο απλα μην clickareis πανω τ..αν oi admins τ site δν ηθελαν να περιλαμβανονται τετοιες ερωτησεις θα ειχαν κλειδωσει ηδη το topic..no offence


Δεν χρειάζονται προσωπικές "επιθέσεις" σε συγκεκριμένο μέλος... Μπορεί ο καθένας να εκφράζει τις απόψεις του ελεύθερα σε σημείο που να μην παραβαίνει τους κανόνες λειτουργίας του forum. Ο "Tilter" δεν είπε κάτι κατακριτέο. Δεν υπάρχει λόγος να κλειδωθεί το topic αρκει να μην αρχίσουν οι αντιπαραθέσεις...

#21   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/12/2009 - 02:34

pff το θέμα να σταματήση εδώ.και απαντήστε αν ξέρετε στο ερώτημα του φίλου μας

#22   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/12/2009 - 09:05

Από την εργασιακή μου εμπειρία με τα δίκτυα έχω δει ότι όλα τα κλειδώματα σπάνε (ειδικά αν στον Η/Υ σου έχεις Linux και τρέξεις ειδικά προγράμματα που κυκλοφορούν). Ένας τρόπος για προστασία είναι Mac filtering.

#23   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 11/12/2009 - 11:04

Λοιπόν, εγώ ανέφερα κάποια πράγματα στο αρχικό post μου απλά για ενημέρωση. Σας παρακαλώ στο θέμα σας, έτσι ώστε να μη χρειαστεί να κλειδώσει το topic.


Ευχαριστώ για την κατανόηση - Άλκης.


#24   vende

vende

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2009 - 11:32

Ολο αυτο εγω το δημιούργησα??ισως δεν επρεπε να ρωτησω καν!τεσπα,Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ειναι οτι το αγαπημενο μας ιphone hellas (και δε το λεω ειρωνικα) μαζι με καποια αλλα sites αποτελει κομματι της οποιασδηποτε ζημιας της apple.φανταστειτε οτι εκατομμυρια jailbrake συνεπαγονται λιγοτερα official updates σε θεμα firmware.επισης εκατομμυρια jailbrake συνεπαγονται λιγοτερες αγορασμενες εφαρμογες.δεν ειναι λιγη η ζημια,αλλα προφανως το κερδος για την apple ειναι μεγαλυτερο ωστε να μη θελει να μας κυνηγησει.μπορει να σκεφτεται και εξυπνα λεγοντας "ας υπαρχουν 10-20 sites να δινουν τζαμπα εφαρμογες και κολπα, εγω ομως ετσι θα αυξησω τις πωλησεις του iphone/ipod" διοτι το τζαμπα αποτελει προκληση για ολους μας και βαζω και μενα μεσα εννοειται!και στο φιλο tilter μια παρατηρηση.αλλο να βρισκεις ενα iphone σπασμενο και αλλα να θες να το σπασεις εσυ..το δευτερο ειναι καρακλοπη..

Συγνωμη απο τους moderators,αν θελετε κατοπιν τουτου μπορειτε να κλειδωσετε το topic.απλα ηθελα και γω να φανει η αποψη μου μιας και γω δημιουργησα το θεμα.

#25   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/12/2009 - 11:34

πληροφοριακά ο σκοπός του iphonehellas δεν είναι να δώσει σπασμένες εφαρμογές στο κοινό αλλα πληροφορή τον κόσμο για τα νέα του Iphone και παρέχει βοήθεια στους χρήστες...

#26   vende

vende

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2009 - 11:39

ναι αλλα φιλε μου δινει τη βαση για ολα αυτα,το jailbrake.

#27   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/12/2009 - 11:41

άλλο να βοηθάει τους χρήστες να κάνουν jailbreak Και άλλο να δίνει σπασμένες εφαρμογές.πρόσεχε έχει διαφορά το ένα με το άλλο και μάλιστα πολύ μεγάλη

#28   vagelakis8

vagelakis8

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/12/2009 - 11:42

Παιδια μην τρελενεστε..και το JB ειναι παρανομο και το να κλεβεις wi-fi ειναι παρανομο...αλλα το JB ειναι σε βαρος της apple...ενω το wi-fi_hack ειναι σε βαρος του καθενα μας που δεν εχουμε τα λεφτα της apple...το να κανεις jb εφοσον αγορασες iphone ειναι κατι φισιολογικο οταν εχεις δωσει 650 ή 550 ευρο και το κινητο δεν κανει απλα πραγματα που κανει ενα sonyericsson των 150 ευρο... οποτε αλλο το ενα και αλλο το αλλο..γνωμη μου..

#29   vende

vende

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2009 - 11:47

άλλο να βοηθάει τους χρήστες να κάνουν jailbreak Και άλλο να δίνει σπασμένες εφαρμογές.πρόσεχε έχει διαφορά το ένα με το άλλο και μάλιστα πολύ μεγάλη



φιλε οχι γιαννης γιαννακης!σα να μου λες οτι αν δωσουμε ναρκωτικα σε εναν ναρκωμανη εκεινος θα τα πεταξει,δε θα τα παρει.το νοημα θελω να κρατησεις.καμια αντιστοιχια εμπορων-ναρκομανων με site-μελη,μην παρεξηγηθω.

#30   vende

vende

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2009 - 11:48

Παιδια μην τρελενεστε..και το JB ειναι παρανομο και το να κλεβεις wi-fi ειναι παρανομο...αλλα το JB ειναι σε βαρος της apple...ενω το wi-fi_hack ειναι σε βαρος του καθενα μας που δεν εχουμε τα λεφτα της apple...το να κανεις jb εφοσον αγορασες iphone ειναι κατι φισιολογικο οταν εχεις δωσει 650 ή 550 ευρο και το κινητο δεν κανει απλα πραγματα που κανει ενα sonyericsson των 150 ευρο... οποτε αλλο το ενα και αλλο το αλλο..γνωμη μου..



ποιος ομως μπορει να μας βαλει πιο ευκολα στη φυλακη??ο γειτονας ή η apple??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες