Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 10 ψήφοι

WWDC 2013: Ανακοινώθηκε για τις 10 Ιουνίου


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
560 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   TheKelm

TheKelm

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2013 - 12:50

Ρε τι αισχη ειναι αυτα ρε σεις;

Καλα αυτο σκεφτηκε ο μλκς ο Sir john ivy? βλεπω να χανει πολυ συντομα την δουλεια του.

Εχει τοσο μα το τοσο ωραια θεματα στο Cydia ιδιως ενα υπεροχο λευκο τωρα τελευταιο που εβγαλαν και το ειχα βαλει που ηταν χιλιες φορες πιο ομορφα.

Αυτο το καραγκοοζιλικι λες και το κανανε 5χρονα θα βαλουν;

Ειναι για τον π....ο.

Ειμαι πορωμενος αιφονακιας γιατι μου αρεσει σε ολα τα επιπεδα αλλα αυτο ειναι η μεγαλυτερη μαλακια της Apple.

Τα πραγματα ηταν και ειναι απλα. Δεν θελαμε νεα εικονιδια ρε ηλιθιοι. Θελαμε μεγαλυτερη ΟΘΟΝΗ καπου στα 4.3' και ισως κανενα ελαφρυ widget.
Και φυσικα να ανοιγανε υτα γκαβα τους και να περνανε ή να συνεργαζονταν καλυτερα με το cydia και να περνουσανε τις καλυτερες εφαρμογες και tweaks απο τους developers του Cydia (βλεπε ηλιας Λημναιος, Ryan Petrich κτλ).

Και τελος.

Μας εχουν αγανακτησει με τις μαλακιες τους και οτι δεν ακουνε τι θελει ο κοσμος.

Και να ξερετε οτι ο κοσμος κραταει τα iphone για τις εφαρμογες του και το Appstore γενικα που ειναι χιλιομετρα μπροστα απο αυτες του android.

Οριστε τα ειπα και ξεγνοιασα.

Σας ακουω τωρα. :-(

Ποσο δικιο μπορει να εχεις?? Μου λες??? B)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 10/06/2013 - 12:51

Δεδομένο.

Αν δεν έχει 5'' οθόνη FULL HD ανάλυση πάνω από 12 Megapixels κάμερα,τετραπύρηνο με πάνω από 2GHz επεξεργαστή και 4 gb ram,να με ξεχάσουν από τώρα.
Δουλεύουμε σαν σκυλιά για ένα καρβέλι ψωμί,μας το κόβουν και αυτό,θέλουμε τα πλούτη και καταφέρνουμε ότι μπορούμε για να μας τα "φάει" η Apple με μηδενική υποστήριξη,πολιτική ασύμφορη και μέγιστη τιμή.
Ε ΌΧΙ ΛΟΙΠΌΝ.


Μην μπερδεύεσαι. Σήμερα θα δούμε το iOS 7 και όχι το νέο iPhone...
Behind the Scenes...

#183   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/06/2013 - 12:51

εγω κραταω μεγαλυτερο, δεν την περνει να μεινει τελειος στασημη! θα ειναι τρομερο λαθος και δεν πιστευω να το κανει, εχουν υποθει διαφορα για ανοιγματα, προγραμματισμενα wisget, toggles,wifi αποστολες, ε καποια θα τα δουμε... δεν πιστευω οαλ φημες παει πολυ.......


Το θέμα είναι πως εννοεί ο καθένας τα "ανοίγματα". Συντομεύσεις πιθανό να δούμε, το θέμα όμως είναι πως η σημερινή παρουσίαση του iOS 7 θα επικεντρωθεί κυριώς στο εμφανισιακό κομμάτι.

δεν ειπα να μην ειναι flat, ισα ισα που με ψηνει υπερβολικά το flat, αλλα ετσι; ΕΤΣΙ;;; δηλαδη ειναι χρωματικοι συνδυασμοι τωρα αυτοί; αν εχουμε το θεο μας.


Η αλήθεια είναι πως δε γίνεται να αρέσει σε όλους. Το δέχομαι.

Προσωπικά αυτό περνάει σε 2η μοίρα. Το εμφανισιακό. Θέλω να δω και άλλα πράγματα. Ξέρω όμως περίπου τι να περιμένω απόψε.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#184   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/06/2013 - 12:51

Γουσταρω !!! Προβλεπω μεγαλο ξεσκαρταρισμα !

#185   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 10/06/2013 - 12:53

Μερικοι κραζουν τον john ivy που οτι σχεδιαζει ειναι διαχρονικο.Κοιτας το iphone,ipad,macbook και τα χαιρεσαι.Τι να πω δεν θα εχουμε ολοι τα ιδια γουστα αλλα σχεδιαστικα ο ανθωπος ειναι στην δικη του κατηγορια.

#186   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 10/06/2013 - 13:01

Μόλις 6 ώρες απομένουν για την έναρξη του WWDC 2013 και η Apple ενεργοποιεί και πάλι το κανάλι "Apple events" στο Apple TV.

Αναρτημένη εικόνα



Τι σημαίνει αυτό; Πως το keynote της παρουσίασης του iOS 7, του OS X 10.9 και των άλλων υπηρεσιών/προϊόντων που αναμένονται να παρουσιαστούν σήμερα, θα μεταδοθεί ζωντανά μέσω του Apple TV!

Αναρτημένη εικόνα



Προς το παρόν δεν υπάρχει ενημέρωση για το αν η Apple μεταδώσει το keynote Live μέσω της ιστοσελίδας της, ωστόσο όσο δεν έχετε Apple TV μην απελπίζεστε καθώς μπορείτε να το παρακολουθήσετε και να το σχολιάσετε μαζί μας, σε ένα Live σχολιασμό του event με πολλές εκπλήξεις και δώρα! Σας περιμένουμε στις 20:00...
Behind the Scenes...

#187   Erotokritos94

Erotokritos94

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Twitter:@Erotokritos94
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:erotokritos94

Δημοσίευση 10/06/2013 - 13:02

Σαν εικόνα έτσι όπως το είδα είναι τραγικό πιο πολύ με ενθουσίασε το Logo του ios 7 θα φανεί λίγες ώρες έμειναν...

#188   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/06/2013 - 13:02

τα μαγαζια μεχρι τις 3 ειναι παμε να παρουμε apple tv

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#189   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/06/2013 - 13:02

Πιστεύω να κάνεις πλάκα, δεν σε ανάγκασε κανείς να πάρεις κάτι, επιλογή σου ήταν.

Ευτυχώς υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός και πάρα πολλές συσκευές έξω στην αγορά, σίγουρα θα βρεις μια για να καλύπτει τις ανάγκες σου και να μην νιώθεις ότι σε κλέβει/εξαπατεί η Apple.


Φυσικά και ήταν επιλογή μου,απλά χάνουν τους πελάτες τους.Εμένα θα νοιάζει;Αυτούς νοιάζει.
Εγώ θα πάω σε κάτι καλύτερο όπως το Galaxy S4.

Υποστήριξη μηδενική.
Service με ανταλακτικά που δεν βρίσκεις,Apple πουθενά στην Ελλάδα,1 χρόνο εγγύηση (μοναδικότητα).
Αυτή είναι η υποστήριξη;

5" δυσκολο, εκτος αν βγαλει 2 συσκευες, 12 πιστευω θα εχει, τωρα πυρηνες μνημες και βλακιες ειναι εφε, σημασια εχει να τρεχει smooth και οχι ποσους θα εχει!

οσο αφορα την υποστηρηξε χει την καλυτερη απο καθε αλλη εταιρια....


Συμφωνώ στην καινοτομία αλλά δεν πας μόνο έτσι μπροστά.
Πρέπει να διατηρείς την καινοτομία και την αρχή σου αλλά να αναπτύσσεις τα υπόλοιπα.Αυτό είναι μοναδικότητα στο εμπόριο.

#190   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/06/2013 - 13:05

Φυσικά και ήταν επιλογή μου,απλά χάνουν τους πελάτες τους.Εμένα θα νοιάζει;Αυτούς νοιάζει.
Εγώ θα πάω σε κάτι καλύτερο όπως το Galaxy S4.

Υποστήριξη μηδενική.
Service με ανταλακτικά που δεν βρίσκεις,Apple πουθενά στην Ελλάδα,1 χρόνο εγγύηση (μοναδικότητα).
Αυτή είναι η υποστήριξη;



Συμφωνώ στην καινοτομία αλλά δεν πας μόνο έτσι μπροστά.
Πρέπει να διατηρείς την καινοτομία και την αρχή σου αλλά να αναπτύσσεις τα υπόλοιπα.Αυτό είναι μοναδικότητα στο εμπόριο.

απλα μην μπερδευομαστε, αι θελει αλαγες το ios! αλλα μην περιμενουμε καθε χρονο την apple να δινει τεχνολογικα αριστουργιματα και καινοτομιες. αυτο δεν γινετε. οταν ειναι να καινοτομησει θα το κανει, ειναι λαθος να εχουμε την απαιτηση να το κανει καθε χρονο....

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#191   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/06/2013 - 13:05

Άντε με το καλό να ανακοινωθεί το νέο software για να συζητήσουμε, με ψυχραιμία και γνώση, πάνω σε πραγματικά δεδομένα αν και πάλι από την ανακοίνωση μιας beta μέχρι τη χρήση του έτοιμου iOS 7 υπάρχει μεγάλη απόσταση.
Η γνωστή σύγχυση που επάγουν τα mockups και η αναμονή ενός major Apple event είναι πάντα εδώ!

#192   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/06/2013 - 13:05

Μην μπερδεύεσαι. Σήμερα θα δούμε το iOS 7 και όχι το νέο iPhone...


Δεν μπερδεύομαι αλλά για να είμαστε αντικειμενικοί,το theme αλλάζει,το Hardware όχι.
Όταν έχεις τις δυνατότητες μπορείς να τις αξιοποιήσεις όπως θέλεις,όταν δεν τις έχεις όμως...

#193   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/06/2013 - 13:07

Εμένα πάντως δε με καίει να αλλάξει το UI έτσι κ αλλιώς είτε αλλάξει τα εικονίδια είτε όχι θα τα τροποποιήσω εγώ από μόνος μου με το jailbreak. Ουσιαστικές διαφορές δε θα δούμε αυτή είναι η πρόβλεψη μου. Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου πάλι απλά θα παρουσιαστούν όλα αυτά ως καινοτόμα και αρκετοί θα τσιμπήσουν.

#194   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2013 - 13:08

Όλα γίνονται για να φέρει η Apple την επανάσταση με το IOS 8 που θα είναι και πάλι 3D !!! :D

#195   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/06/2013 - 13:09

Δεν μπερδεύομαι αλλά για να είμαστε αντικειμενικοί,το theme αλλάζει,το Hardware όχι.
Όταν έχεις τις δυνατότητες μπορείς να τις αξιοποιήσεις όπως θέλεις,όταν δεν τις έχεις όμως...

το hardware δεν εχει να κανει τοσο.... μπορει να σου βαλει 100 πυρηνες πιος σου λεει πως οι εφαρμογες η το λειτουργικο θα το εκμεταλεβετε? η apple εχει το πιο δεμενο λειτουργικο-hardware και ολα τρεχουν απροβληματηστα! πες μου ενα game που δεν μπορεις να παξεις? η μια εφαρμογη που δεν μπορεις να τρεξεις καλα? δεν υπαρχει! τα να εχεις στα χαρτια 10πυρηνο δεν λεει κατι αν δεν μπορεις να τον αξιοπηισεις

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες