Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 10 ψήφοι

WWDC 2013: Ανακοινώθηκε για τις 10 Ιουνίου


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
560 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:05

Είμαι περίεργος εσείς που δεν σας άρεσαν αυτές οι σχεδιαστικές αλλαγές, τι ακριβώς περιμένατε? Μέχρι τώρα βλέπουμε ένα σχεδιαστικό Lifting που δεν δείχνει άσχημο. Εξάλλου οι βασικές σχεδιαστικές αρχές του ios πιστεύω θα παραμείνουν ίδιες. Αλήθεια τι ακριβώς κράζετε? Αφού ακόμη δεν είδαμε κάτι?


εγω προσωπικα κραζω αυτο που βλεπω...αν δεν ειναι ετσι τοτε πασο...

αν ημουν 18 η κοπελα τοτε μπορει να μου αρεσε αλλα στα 28 μου το εικονιδιο photos πχ (αν ειναι ετσι)ειναι τελειως παρταλι...

κυκλοφορουν πολλα ωραια θεματα εκει εξω και ειναι κριμα να διαλεξουν το πιο ασχημο (για μενα μιλαω)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:06

εγω προσωπικα κραζω αυτο που βλεπω...αν δεν ειναι ετσι τοτε πασο...

αν ημουν 18 η κοπελα τοτε μπορει να μου αρεσε αλλα στα 28 μου το εικονιδιο photos πχ (αν ειναι ετσι)ειναι τελειως παρταλι...

κυκλοφορουν πολλα ωραια θεματα εκει εξω και ειναι κριμα να διαλεξουν το πιο ασχημο (για μενα μιλαω)


Ελα μωρε ... Να δεις που τελικα θα σ'αρέσει ;)

#153   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:13

Ελα μωρε ... Να δεις που τελικα θα σ'αρέσει ;)


θα μου αρεσει γιατι πιστευω δεν θα ειναι ετσι...

#154   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:14

Θα έχουμε κ μέσω twitter ενημέρωση;

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#155   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:15

http://www.ustream.tv/ltktv

παιδια για δειτε εδω για livestream εχει και countdown

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#156   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:31

Live blogging θα κάνει κατα 99%.

Live Streaming απο εξωτερικούς δε θα υπάρξει.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#157   KASIMIS

KASIMIS

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:36

Πριν βιαστούν να απαντήσουν κάποιοι να ενημερώσω οτι και εγώ σχολιάζω για την εικόνα που βλέπω.
Συγχαρητήρια στην Apple που δείχνει ότι πάει κάθε φορά και 3 βήματα πίσω. Ακόμα περισσότερα συγχαρητήρια (ειλικρινά αυτή τη φορά) στην Apple που καταφέρνει (και θα τα καταφέρει το πιστεύω) να πουλάει και να προωθεί ότι αηδία και να βγάλει.
Μετά το iPhone 4 που πραγματικά ήταν το τελευταίο κινητό που έκανε τον ανταγωνισμό να ιδρώνει και να τρέχει και να μην φτάνει δεν έχει ξαναβγάλει τίποτα απειλητικό. Την βλέπει η Microsoft και γελά... Εκεί καταντήσαμε.

#158   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:40

Πριν βιαστούν να απαντήσουν κάποιοι να ενημερώσω οτι και εγώ σχολιάζω για την εικόνα που βλέπω.
Συγχαρητήρια στην Apple που δείχνει ότι πάει κάθε φορά και 3 βήματα πίσω. Ακόμα περισσότερα συγχαρητήρια (ειλικρινά αυτή τη φορά) στην Apple που καταφέρνει (και θα τα καταφέρει το πιστεύω) να πουλάει και να προωθεί ότι αηδία και να βγάλει.
Μετά το iPhone 4 που πραγματικά ήταν το τελευταίο κινητό που έκανε τον ανταγωνισμό να ιδρώνει και να τρέχει και να μην φτάνει δεν έχει ξαναβγάλει τίποτα απειλητικό. Την βλέπει η Microsoft και γελά... Εκεί καταντήσαμε.

ασε μας ρε φιλε.... ακομα δεν ειδαμε τιποτα αρχησες εσυ να κραζεις? τι κραζεις ακριβως? ειδες τι παρουσιασε? μαντης εισαι? ας δουμε πρωτα και μετα συζηταμε! αν δεν σαρεσουν τα προιοντα μην αγοραζεις? εμεις τι σας φταιμε να μας ζαληζετε ολοι εσεις? εδω ειναι ενα thread να συζητησουμε τι μας αρεσε και τι οχι οταν δουμε, οχι να ακουμε τον πονο του καθενος, μην κλειδωσει και αυτο το θεμα ελεος

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#159   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:45

Η αλήθεα είναι πως η Apple έχει μείνει πίσω. Γιατί δλδ να βλέπουμε τέτοια μόνο στο Android; Γιατί; Οι χρήστες iOS δεν έχουν ψυχή;

http://www.techgear....o-remove-70729/
Behind the Scenes...

#160   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:45

Τόσο σάλο,τόση αγωνία (υποτίθεται),countdown λες και παίζει ο τελικός των τελικών στη Formula 1 για να φάμε ένα ios 7 μέτριο και ένα iphone 5s,πιο μέτριο.
Αυτό φοβάμαι μόνο.
Μακάρι να κάνω λάθος.

#161   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:47

Η αλήθεα είναι πως η Apple έχει μείνει πίσω. Γιατί δλδ να βλέπουμε τέτοια μόνο στο Android; Γιατί; Οι χρήστες iOS δεν έχουν ψυχή;

http://www.techgear....o-remove-70729/

για να δουνε καποιοι πως το να ειναι ολα ξεκλειδωτα ειναι κακο!

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#162   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:50

Η αλήθεα είναι πως η Apple έχει μείνει πίσω. Γιατί δλδ να βλέπουμε τέτοια μόνο στο Android; Γιατί; Οι χρήστες iOS δεν έχουν ψυχή;

http://www.techgear....o-remove-70729/


http://www.techgear....e-update-70582/

Ούτε αυτά κάνει η Apple,πάντως.

Αρχηγέ,βγάλε κάνα λόγο για το IOS 7 και το Iphone 5s γιατί θα αλλαξοπιστήσουμε πολλοί.
Πες τους να σοβαρευτούν...

#163   makemono

makemono

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/06/2013 - 11:50

Εγω σκεφτομαι που μετα το facelift θα μπουκωσει ολο το συστημα στο app store με ενα backlog απο updates σε εφαργμογες που θα αφορουν αποκλειστικα στα icon τους. Θα γινει της ποπης ...


Καλά αυτό είναι σίγουρο αν και λογικά όλο και κάποια θέματα συμβατότητας θα έχουν οι εφαρμογές και θα πρέπει να αλλάξουν και άλλα πράγματα, άρα ακόμα πιο μεγάλος χαμός :P.

Όσο για το λογισμικό είναι δεν είναι έτσι εμένα το ίδιο μου κάνει. Το περιτύλιγμα είναι το λιγότερο. Αυτό που με νοιάζει είναι να έχουν βάλει και τίποτα της προκοπής εκτός από αλλαγή εικονιδίων και χρωμάτων. Και κυρίως με νοιάζει να το δώσουν και στο ipad 2 που έχω γιατί δεν περιμένω ότι το 3gs μου θα υποστηρίζεται πλέον :P.
Και ειδικά το θέμα με τα tablet πρέπει να το προσέξουν λίγο και λόγω μεγαλύτερης οθόνης και λόγο ανταγωνισμού. Στα κινητά όλοι πάνω κάτω παράθεση εικονιδίων έχουν. Τα πολύπλοκα widgets κλπ δεν πολυφαίνονται έτσι και αλλιώς στις μικρές οθόνες. Στα κινητά πρέπει να επικεντρωθούν σε features ευκολίας χρήσης και όχι μόνο σε φρου φρου και αρώματα. Και όλοι ξέρετε γιατί μιλάω... με απλό παράδειγμα το τύπου sbsettings που υπάρχει παντού και ακόμα και τα gestures που τα έχουν βάλει στο Ipad και δεν τα δώσανε ποτέ στο iphone χωρίς να καταλάβω ποτέ τον λόγο και η λίστα συνεχίζεται...
Ελπίζω να δούμε κάτι σε αυτόν τον τομέα και επειδή κάπου διάβασα ότι δεν θα δείξουν κάτι από Ipad, οι ελπίδες μου θα συνεχίσουν να υπάρχουν ότι θέλουν να το δουλέψουν κι άλλο.
Αναμένουμε.....

#164   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 10/06/2013 - 12:02

Ρε τι αισχη ειναι αυτα ρε σεις;

Καλα αυτο σκεφτηκε ο μλκς ο Sir john ivy? βλεπω να χανει πολυ συντομα την δουλεια του.

Εχει τοσο μα το τοσο ωραια θεματα στο Cydia ιδιως ενα υπεροχο λευκο τωρα τελευταιο που εβγαλαν και το ειχα βαλει που ηταν χιλιες φορες πιο ομορφα.

Αυτο το καραγκοοζιλικι λες και το κανανε 5χρονα θα βαλουν;

Ειναι για τον π....ο.

Ειμαι πορωμενος αιφονακιας γιατι μου αρεσει σε ολα τα επιπεδα αλλα αυτο ειναι η μεγαλυτερη μαλακια της Apple.

Τα πραγματα ηταν και ειναι απλα. Δεν θελαμε νεα εικονιδια ρε ηλιθιοι. Θελαμε μεγαλυτερη ΟΘΟΝΗ καπου στα 4.3' και ισως κανενα ελαφρυ widget.
Και φυσικα να ανοιγανε υτα γκαβα τους και να περνανε ή να συνεργαζονταν καλυτερα με το cydia και να περνουσανε τις καλυτερες εφαρμογες και tweaks απο τους developers του Cydia (βλεπε ηλιας Λημναιος, Ryan Petrich κτλ).

Και τελος.

Μας εχουν αγανακτησει με τις μαλακιες τους και οτι δεν ακουνε τι θελει ο κοσμος.

Και να ξερετε οτι ο κοσμος κραταει τα iphone για τις εφαρμογες του και το Appstore γενικα που ειναι χιλιομετρα μπροστα απο αυτες του android.

Οριστε τα ειπα και ξεγνοιασα.

Σας ακουω τωρα. :-(


#165   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/06/2013 - 12:09

Η αλήθεα είναι πως η Apple έχει μείνει πίσω. Γιατί δλδ να βλέπουμε τέτοια μόνο στο Android; Γιατί; Οι χρήστες iOS δεν έχουν ψυχή;

http://www.techgear....o-remove-70729/


βρε admin πως το βλεπεις οτι κατα καιρους μια μια οι εταιριες αυτου του ειδους λογισμικου αναφερουν οτι ανακαλυψαν και κατι...

πριν ηταν avg μετα η macafee κ τωρα η kaspersky...

δεν λεεω οτι ολα ειναι πεντακαθαρα αλλα σιγουρα σε καμια περιπτωση δεν πιστευω να ισχυουν στο βαθμο που τα παρουσιαζουν...

ασε που καπως πρεπει να πουλησουν κ αυτοι..... ;)




για το θεμα να πω οτι μεχρι και τα εικονιδια του meego καλυτερα μου καθονται στο ματι


Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 10/06/2013 - 12:11


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες