Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Backblaze


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/05/2013 - 16:40

Αναρτημένη εικόνα


Είναι περιττή η αναφορά στη χρησιμότητα του backup για τον υπολογιστή μας. Στο MacUser.gr είχαμε αναφερθεί, μάλιστα, ειδικότερα σε μερικές προτάσεις για online backup, όπως το Backblaze, που εδώ και λίγες μέρες προσφέρει μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα συνοδευτική εφαρμογή για το iPhone. Με την εφαρμογή αυτή μπορείτε να αποκτήσετε πρόσβαση στα αρχεία του υπολογιστή σας έχοντας τη δυνατότητα να τα κατεβάσετε και να τα προβάλλετε απευθείας στην φορητή σας συσκευή ή να τα ανοίξετε με κάποια άλλη εφαρμογή (πχ για αρχεία PDF).

Πρακτικά, με αυτόν τον τρόπο έχετε πρόσβαση σε οποιοδήποτε αρχείο του υπολογιστή σας - εφόσον έχει γίνει backup από το Backblaze - ανά πάσα στιγμή χωρίς να χρειάζεται να καταφύγετε σε λύσεις remote desktop κτλπ. Το μοναδικό μειονέκτημα είναι ότι δεν μπορεί να διαχειριστεί αρχεία .zip αλλά ελπίζουμε να αντιμετωπιστεί με κάποιον τρόπο σε μελλοντικές εκδόσεις.

Θα βρείτε το Backblaze για iPhone δωρεάν στο App Store [iTunes link]. Απαιτείται, φυσικά, συνδρομή στην ομώνυμη online υπηρεσία για να λειτουργήσει ενώ σύντομα θα κυκλοφορήσει και η iPad έκδοση.



Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   wyclef

wyclef

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2013 - 19:49

Είμαι συνδρομητής στην υπηρεσία.

Έχω κατεβάσει το app, αλλά μόλις το ανοίγω με πετάει στην home screen.

Έχω jailbreak αλλά δεν μπορώ να φανταστώ εάν επηρεάζει κάτι το backblaze app.

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες