Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 11 ψήφοι

LTE carrier update για το iPhone 5 από την Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
809 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 14/06/2013 - 19:16

Επιασα στο Μαρούσι...γρήγορο το βλέπω μέχρι στιγμής

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 14/06/2013 - 20:36

Σήμερα 3η φορά που πήρα μου είπαν άλλα..
Κάλεσα για ένα καρτοκινητό που έχω για ενεργοποίηση 4G Και ακολουθεί ο διάλογος:

-Καλησπέρα, θέλω να ενεργοποιήσω το LTE στο iPhone 5.
--Το LTE δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο από το δίκτυο της ελληνικής vodafone. Θα είναι διαθέσιμο σε 5 μέρες.
- Αφού το έχω ενεργοποιήσει σε άλλον αριθμό
-- Αποκλείεται. Δεν είναι διαθέσιμο από το δίκτυό μας.
- Μα έχω 2 γραμμές και στην άλλη γραμμή το έχω ενεργοποιήσει.
-- Και πιάνεται LTE?? Το δείχνει στο κινητό σας ότι είναι LTE?
- Ναι.. το δείχνει στην οθόνη και έπιασα και ταχύτητα 40mbps στο Μαρούσι που ήμουνα. Και μου ήρθε και μύνημα από τη vodafone που λέει ότι ενεργοποιήθηκε.
-- Για δώστε μου τον άλλο αριθμό που έχετε για να το δω..

Αφού της το λέω.. μου λέει ότι έχει ενεργοποιηθεί το LTE από τις 12/06. Αφού με έστελνε μπαλάκι από τμήμα σε τμήμα.. Και μετά από 30 λεπτά αναμονής.. Μου λέει ότι αυτό με το sms δεν ισχύει επίσημα από τη vodafone και δεν είναι σίγουρο ότι θα ενεργοποιηθεί έτσι.. Και ότι το έχουν κάνει κάποιοι τεχνικοί της εταιρίας για να ελέγχουν τις κεραίες του LTE.
Ο αριθμός που μου λέτε δεν εχει κληρωθεί για να συμμετέχει στα τεστ της κεραίας !!! Ενώ η άλλη γραμμή που έχετε που είναι συμβόλαιο συμμετέχει :wacko:

#438   vfmobile

vfmobile

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2013 - 20:52

Εφοσον δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμη η υπηρεσια, λογικο να μη γνωριζει η εξυπηρετηση.
Καποιος το διερευσε προς τα εξω και γινεται τωρα αυτο το μπαχαλο.

Σε οσους δεν ενεργοποιηται το 4G, μηπως εχετε παλια καρτα; Δηλαδη μηπως δεν ειναι usim?

Τελευταία επεξεργασία από: vfmobile, 14/06/2013 - 20:53


#439   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 14/06/2013 - 20:57

Εφοσον δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμη η υπηρεσια, λογικο να μη γνωριζει η εξυπηρετηση.
Καποιος το διερευσε προς τα εξω και γινεται τωρα αυτο το μπαχαλο.

Σε οσους δεν ενεργοποιηται το 4G, μηπως εχετε παλια καρτα; Δηλαδη μηπως δεν ειναι usim?


Δεν έχει σημασία. Δεν είναι σωστή απάντηση αυτή... Τι πάει να πει ότι δεν κληρωθήκατε ή ότι δεν ανήκετε στην ομάδα του 4G??? Ή να σου λένε δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο ενώ να πιάνεις ήδη LTE :o θα έπρεπε να ενημερωθεί και η εξυπηρέτηση πελατών μετά από αυτό που έγινε..

Σαν μπακάλικο φαίνεται πλέον. Κάθε φορά σου λένε και κάτι διαφορετικό.. Στέλνεις ένα sms και μυρίζεις τα νύχια σου να δεις αν θα ενεργοποιηθεί ή όχι..

Είναι σοβαρή εταιρία αυτή/???

#440   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 14/06/2013 - 22:50

LTE και εδώ με καρτοκινητό. Έστειλα προχθές μήνυμα στο 1285 με απάντηση ότι δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση ή κάτι παρόμοιο, ενώ εχθές που έστειλα ξανά ενεργοποιήθηκε και σήμερα είχα LTE.

#441   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/06/2013 - 23:10

Αν εχουν καμια απορια οι της Vodafone να ρωτησουν εσας εδω. Πιο πολλα ξερετε εσεις απο αυτους.

#442   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 14/06/2013 - 23:20

Αν εχουν καμια απορια οι της Vodafone να ρωτησουν εσας εδω. Πιο πολλα ξερετε εσεις απο αυτους.


Εννοείται αυτό.. Εδώ μου είπαν "το LTE είναι εφαρμογή του iPhone, άρα πρέπει να σας συνδέσουμε με το τμήμα iPhone"

#443   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/06/2013 - 23:21

Εννοείται αυτό.. Εδώ μου είπαν "το LTE είναι εφαρμογή του iPhone, άρα πρέπει να σας συνδέσουμε με το τμήμα iPhone"


:lol: :lol: :lol:

#444   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 14/06/2013 - 23:54

:D
Αναρτημένη εικόνα

#445   jstma

jstma

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 14/06/2013 - 23:56

Γενικα εχω σε αρκετα μερη LTE παραπανω απ οτι περιμενα.στο Παλαιο Φαληρο οι ταχυτητες που επισυναπτω. βεβαια πανε τα 60 mb με το ενα speedtest..

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   122,63KB   15 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: jstma, 14/06/2013 - 23:59


#446   Newmannn

Newmannn

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 00:11


Παιδιά η Vodafone έχει βγάλει 4G μήνες τώρα. Δείτε http://www.vodafone.gr/portal/4G
Προφανώς αφού τα carrier settings στάλθηκαν από apple μπορείς να κανείς χρήση 4G. Για το SMS θεωρώ πως έκαναν δοκιμές και διέρρευσε.Εγώ που έστειλα μου βγάζει error message.

#447   jstma

jstma

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 00:17

Παιδιά η Vodafone έχει βγάλει 4G μήνες τώρα. Δείτε http://www.vodafone.gr/portal/4G
Προφανώς αφού τα carrier settings στάλθηκαν από apple μπορείς να κανείς χρήση 4G. Για το SMS θεωρώ πως έκαναν δοκιμές και διέρρευσε.Εγώ που έστειλα μου βγάζει error message.

τα carrier settings εχουν σταλει εδω και 1 μηνα. τωρα ομως ξεκινησε η χρηση του 4g στο iphone5. 4g γενικα για mobile internet(με στικακι για pc) και για ipad νομιζω ειναι εδω και μηνες ενεργο.για κινητα τωρα ξεκιναει.

Τελευταία επεξεργασία από: jstma, 15/06/2013 - 00:20


#448   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 15/06/2013 - 00:20

Ρε παιδιά... Η Vodafone δεν ενημέρωσε επίσημα πως διατέθηκε το 4G εμπορικά στο κοινό ακόμη. Έιναι λογικό να κάνουν δοκιμές ακόμη στο δίκτυο τους. Τώρα το ότι υπάρχουν διάφορα "γατιά" εδώ μέσα κ το πήραν χαμπάρι, είναι άλλου παππά ευαγγέλιο. Αν το είχαν ανακοινώσει κ δεν μπορούσαμε να μπούμε όλοι κ έμπαιναν κάποιοι, τότε ήθελαν τρελό κράξιμο. Τώρα για ποιον λόγο να τους κράξουμε ρε παλικάρια; Το μόνο ίσως που θα του κατηγορούσα εγώ ειναι όχι για το 4G αλλά να βελτίωναν πρώτα τις κεραίες τους με το 3G κ μετά να κοιτάξουν το 4G. Το ίδιο βέβαια ισχύει κ για την Cosmote. Διότι δεν νομίζω ότι επιτρέπεται πλέον στο έτος 2013 να υπάρχουν αρκετές περιοχές που ακόμη να ψάχνουμε να βρούμε σήμα για να μιλήσουμε. Εγω στην περιοχή μου (Κορυδαλλός) δεν έχω σήμα απο καμία εταιρία στο σπίτι μέσα, κ αν δεν υπήρχε το full σήμα;;; Ταράτσα κ αν!!!

#449   Newmannn

Newmannn

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 00:22

τα carrier settings εχουν σταλει εδω και 1 μηνα. τωρα ομως ξεκινησε η χρηση του 4g στο iphone5. 4g γενικα για mobile internet(με στικακι για pc) και για ipad νομιζω ειναι εδω και μηνες ενεργο.για κινητα τωρα ξεκιναει.

το ίδιο λέμε. Εδώ κι ένα μήνα μπορείς να κανείς 4G από το iPhone. Δεν είναι κάτι νέο λοιπόν αυτό που συζητάμε. Το SMS είναι το περίεργο αν πραγματικά είναι αληθές.

#450   jstma

jstma

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 00:26

το ίδιο λέμε. Εδώ κι ένα μήνα μπορείς να κανείς 4G από το iPhone. Δεν είναι κάτι νέο λοιπόν αυτό που συζητάμε. Το SMS είναι το περίεργο αν πραγματικά είναι αληθές.

αλλο λεμε.εδω και ενα μηνα ΔΕΝ μπορεις να κανεις χρηση 4g απο το iphone. εδω και ενα μηνα απλα με τo carrier update εχεις τον διακοπτη του LTE αντι για 3G στο iphone.αυτο μονο. η χρηση ξεκινησε εδω και 2-3 μερες.το sms ειναι αλλο θεμα, που δεν εχει και νοημα.εμενα μου απαντησαν δεν μπορει να ενεργοποιηθει το 4g και την αλλη μερα επιασα LTE κανονικα.

Τελευταία επεξεργασία από: jstma, 15/06/2013 - 00:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες