Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 11 ψήφοι

LTE carrier update για το iPhone 5 από την Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
809 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   aggelos81

aggelos81

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2013 - 19:28

Νέες ρυθμίσεις παρόχου vodafone bulletproof μέχρι και την πρώτη beta του iOS 7 που διώχνουν τον διακόπτη LTE και επαναφέρουν αυτόν του 3G, για όποιον δεν του είναι χρήσιμος και δεν θέλει το LTE!!!

https://mega.co.nz/#...pk5PeJkQZsVsfZ0





Made by Me( Για αυτό πείτε και κάνα thanks)

Τελευταία επεξεργασία από: aggelos81, 15/06/2013 - 19:29


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   Newmannn

Newmannn

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 19:51

Και σε αυτούς που το ενεργοποίησε randomly , γιατί δεν τους ενημέρωσε; Τι νόημα είχε αν δεν μας ενημέρωσε; Εγώ από εδώ στο φόρουμ ενημερώθηκα.. Κάλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν στην αρχή ότι δεν έχει ακόμα η vodafone 4G.. Μετά όταν τους είπα για το SMS μου είπαν "ναι, έχετε επιλεγεί ώστε να ενεργοποιήσετε το 4G" . Οπότε και αμέσως μετά το έστειλα και ενεργοποιήθηκε . Δεν με είχαν ενημερώσει δηλαδή ότι είμαι στους συνδρομητές αυτούς.

φιλε εσύ δεν έστειλσε SMS? H Vodafone σου το ενεργοποίησε η εσυ το ζητήσες;

#498   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/06/2013 - 19:54

www.vodafone.gr

Δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο
Αυτο πρεπει να ξερει η εξυπηρετηση και τιποτα παραπανω.
Τωρα αν θελουν να διευκολυνουν αυτους που το εμαθαν πριν βγει εμπορικα, προβλημα τους (της εξυπηρετησης).
Φαντασου δηλαδη να ειχε και αλλες χρεωσεις. (που δεν εχει).
Μετα τι θα ελεγες? Χρεωθηκα τοσα, πιστωστε με? Και τι θα σου ελεγε η Vodafone? Σου ειπα εγω διαθετω τετοιο προιον;
Και θα μου πεις καταγγελια στην ΕΕΤΤ. οκ... Θα σου πει η Vodafone δεν σε ενημερωσα ποτε οτι δινω τετοιο προιον.

Σε καθε περιπτωση η επισημη θεση της εταιριας ειναι δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο.
Απο εκει και περα παραπονα για προβληματα στην ενεργοποιηση δεν νοουνται για κατι που δεν υπαρχει, ακομα.


Δεν ξερω τι λες εσυ.. Αλλα στα καταστηματα (τουλαχιστον σε πολλα) σε ενημερωνουν για την ενεργοποιηση και για το sms. Επισης ενα μελος πιο πριν ειπε οτι το sms του το ειπαν απο vodafone σε εταιρικη γραμμη που ειχε. Τα καταστηματα τι ειναι? δεν εκπροσωπουν την εταιρια?

Αο τη στιγμη που διερρευσε θα επρεπε να ειναι ενημερωμενοι γενικα στην εξυπηρετηση πελατων. Γιατι φαινεται γελοιο να σου λενε οτι δεν ειστε στην ομαδα για 4G ή συγχαρητηρια συμμετεχετε κι εσεις στην ομαδα του 4G μολις τους πεις για το sms

Η εξυπηρετηση πελατων ειναι η εικονα της εταιριας για τους ιδιωτες .και αν θελει να ειναι σοβαρη εταιρια δεν θα επρεπε να υπηρχε αυτο το χαλι που εγινε τωρα. Και ουτε να μενουν με το στομα ανοιχτο οταν τους λες οτι εχεις 4G!! Μολις της ειπα για τον αλλον αριθμο που εχει ενεργοποιηθει το κοιταξε και αυτη απο το συστημα και δεν το πιστευε οτι εχει ενεργοποιηθει απο τις 12 Ιουνιου ενω στην αρχη μου ελεγε οτι δεν υπαρχει 4G.

Εισης, ειναι χαζό να στελνουν 1 μηνα πριν το carrier update και να εχεις διακοπτη LTE χωρις να ενεργοποιηθεί..

Τέλος ακομα και στην ημερομηνια ολο το αλλαζουν, οταν μου ηρθε το update και καλεσα να ρωτησω, μου ειπαν μεσα στο πρωτο 10ήμερο θα έρθει. Μετα αυτο έγινε σε 5 μερες.. Μετα εγινε σε 7 μερες.. Τωρα εγινε απο βδομαδα..

Αν δεν ειναι σιγουροι ας μην πουν... Ολχι να σου λενε σε 5 μερες θα εχετε LTE !!

Αν εσυ αυτο το θεωρεις σωστη εξυπηρετηση και σοβαρη εταιρια οκ..

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 15/06/2013 - 19:56


#499   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/06/2013 - 20:00

φιλε εσύ δεν έστειλσε SMS? H Vodafone σου το ενεργοποίησε η εσυ το ζητήσες;


Εγω εχω ενα συμβολαιο και ενα καρτοκινητό.

Παιρνω αρχικα να ρωτησω αν ισχυει οντως αυτο με το sms και αν μπορω να το ενεργοποιησω.. Μετα απο λιγη αναμονη μου λενε ναι.. Ειστε απο τους τυχερους και συμμετεχετε στην ομαδα για να ενεργοποιησετε το 4G.. Οποτε στειλτε το μυνημα και θα ναι οκ.. Δεν μου ειπε οτι ελεγχουν τις κεραιες ουτε τιποτα τετοιο, απλα μου ανεφερε οτι οσοι εχουν καινουρια συμβολαια πιθανο να εχουν προβλημα στην ενεργοποιηση, στην ερωτηση μου με το τι εννοει καινουρια συμβολαια .. Μου ειπε οτι "λογικα τα red" θεωρουνται καινουρια συμβολαια.. (Ετσι ακριβως.. Ουτε κι αυτος ηξερε να μου οει τι σημαινει καινουριο και παλιο) Το εστειλα και αμεσως ενεργοποιηθηκε.

Στο καρτοκινητο ομως δεν μπορεσα να το ενεργοποιησω

#500   kozone

kozone

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2013 - 22:51

Καλησπέρα παιδια δεν εχω κοιταξω σε ολα τα προηγουμενα σχολεια αν εχετε λυσει αυτη την απορια απλα θελω να ξερω υπαρχει καποιος τροπος σε iphone 4s να ενεργοποιησω το LTE??

#501   aggelos81

aggelos81

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2013 - 22:52

Καλησπέρα παιδια δεν εχω κοιταξω σε ολα τα προηγουμενα σχολεια αν εχετε λυσει αυτη την απορια απλα θελω να ξερω υπαρχει καποιος τροπος σε iphone 4s να ενεργοποιησω το LTE??



Οχι ειναι αδυνατον μιας και το 4s δεν εχει καθολου τον δεκτη που απαιτειται για να λαβεις σημα LTE!

#502   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/06/2013 - 23:48

καλησπέρα παιδιά! εγω έστειλε μήνυμα στο 1285 κ που ήρθε απάντηση οτι η υπηρεσία δεν ειναι διαθέσιμη προσωρινά !

#503   Nikkos78

Nikkos78

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/06/2013 - 00:02

καλησπέρα παιδιά! εγω έστειλε μήνυμα στο 1285 κ που ήρθε απάντηση οτι η υπηρεσία δεν ειναι διαθέσιμη προσωρινά !

και σε μένα το ίδιο, 2 φορές που δοκίμασα σήμερα

#504   jstma

jstma

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 16/06/2013 - 03:34

Γκαζι φουλ LTE.για οσους ρωτανε απο εχθες δες λειτουργει το μηνυμα στα 1285.

#505   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/06/2013 - 07:29

Νεος κοσμος δαφνη φουλ σημα lte
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#506   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/06/2013 - 09:24

ανεβαστε κανα screenshot, αντε να αρχισουν οι κοντρες με τα cosmo...χααχα

#507   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/06/2013 - 10:08

Που βλέπουμε περιοχές που έχουν σε voda 4g ?

#508   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 16/06/2013 - 10:36

Χαμός από LTE. Από Village Ρέντη, Κηφισό μέχρι ΣΕΦ, Δέλτα Φαλήρου, Ποσειδώνος μέχρι Γλυφάδα και μέσα στη Γλυφάδα LTE παντού. Το κινητό πάει σφαίρα, τα upload φωτογραφιών είναι υπόθεση ενός δευτερολέπτου. Ευτυχώς έχω τουλάχιστον 500ΜΒ στο συμβόλαιο :P
Τα wifi μοιάζουν πλέον πολύ "λίγα".... :wacko:

#509   vfmobile

vfmobile

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/06/2013 - 11:49

Δεν ξερω τι λες εσυ.. Αλλα στα καταστηματα (τουλαχιστον σε πολλα) σε ενημερωνουν για την ενεργοποιηση και για το sms. Επισης ενα μελος πιο πριν ειπε οτι το sms του το ειπαν απο vodafone σε εταιρικη γραμμη που ειχε. Τα καταστηματα τι ειναι? δεν εκπροσωπουν την εταιρια?

Αο τη στιγμη που διερρευσε θα επρεπε να ειναι ενημερωμενοι γενικα στην εξυπηρετηση πελατων. Γιατι φαινεται γελοιο να σου λενε οτι δεν ειστε στην ομαδα για 4G ή συγχαρητηρια συμμετεχετε κι εσεις στην ομαδα του 4G μολις τους πεις για το sms

Η εξυπηρετηση πελατων ειναι η εικονα της εταιριας για τους ιδιωτες .και αν θελει να ειναι σοβαρη εταιρια δεν θα επρεπε να υπηρχε αυτο το χαλι που εγινε τωρα. Και ουτε να μενουν με το στομα ανοιχτο οταν τους λες οτι εχεις 4G!! Μολις της ειπα για τον αλλον αριθμο που εχει ενεργοποιηθει το κοιταξε και αυτη απο το συστημα και δεν το πιστευε οτι εχει ενεργοποιηθει απο τις 12 Ιουνιου ενω στην αρχη μου ελεγε οτι δεν υπαρχει 4G.

Εισης, ειναι χαζό να στελνουν 1 μηνα πριν το carrier update και να εχεις διακοπτη LTE χωρις να ενεργοποιηθεί..

Τέλος ακομα και στην ημερομηνια ολο το αλλαζουν, οταν μου ηρθε το update και καλεσα να ρωτησω, μου ειπαν μεσα στο πρωτο 10ήμερο θα έρθει. Μετα αυτο έγινε σε 5 μερες.. Μετα εγινε σε 7 μερες.. Τωρα εγινε απο βδομαδα..

Αν δεν ειναι σιγουροι ας μην πουν... Ολχι να σου λενε σε 5 μερες θα εχετε LTE !!

Αν εσυ αυτο το θεωρεις σωστη εξυπηρετηση και σοβαρη εταιρια οκ..


Επομενως για να μην υπαρχει προβλημα κοπηκε και ολοι ειναι happy.

(απο το να γινεται αυτος ο κακος χαμος, γιατι αυτος και οχι εγω, μια χαρα το βρισκω να κοπει).

#510   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/06/2013 - 11:56

Μόνο έτσι ίσως "εξιλεωθεί" η Vodafone για όλη αυτή την αναστάτωση...

Δίνοντας ένα δυνατό δίκτυο με πολύ καλύτερη κάλυψη από της Cosmote σε πολύ περισσότερα σημεία από την πρώτη στιγμή.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες