Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Warhammer Quest


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 30/05/2013 - 14:41

οκ... και εμένα γτ μου ζητάει 4,99 ευρώ??


Λάθος μας. Η τιμή διορθώθηκε (4,49€) :-)
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   incas3

incas3

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2013 - 21:57

παιδια το κατεβασε κανενας να μας ενημερωσει και εμας αν ειναι καλο??

#18   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/05/2013 - 23:22

Καλο ειναι αλλα ζητάει περισσότερα λεφτά απο το Starwars knights of the old republic που ειναι 100 φορές καλυτερο

#19   incas3

incas3

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2013 - 00:16

Δεν το ξερω αυτο που λες αλλα κατι θα ξερεις...εγω εχω συναισθηματικο δεσιμο με το warhammer (παιζεμαι παλια με φιλους) οποτε το σκεφτομαι..

#20   akarthis

akarthis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:akarthis

Δημοσίευση 31/05/2013 - 08:48

Εχει καποιο story, η απλα dungeons ειναι? Ειναι warhammer οπως και να εχει.

#21   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2013 - 10:21

Έχει Story περισσότερο μοιάζει με παιχνίδι υπολογιστή παρά με επιτραπέζιο. Εντάξει έχει όλους τους κανόνες του Board αλλά επιτραπέζιο δεν είναι. Τέλος πάντων είναι πολύ καλό παιχνίδι αν και έχει πολλά σπαστικά όπως το ότι σου κλέβουν συνέχεια Gold και μετά πληρώνεις κανονικά λεφτά για να το αγοράσεις μιας και είναι απαραίτητο για να ανεβάσεις επίπεδο τους χαρακτήρες σου :P. Δηλαδή το παιχνίδι ζητάει που ζητάει 20 ευρώ θέλει και πολύ προσοχή ώστε να μην αναγκαστείς να πληρώνεις και για IAP. Στην τελική μπορεί να σου βγει πιο ακριβό από τα : Baldurs Gate και Knights of the Old Republic μαζί ;) Που το καθένα τους είναι 100 φορές καλύτερο από το WQ !!!

#22   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2013 - 10:27

Για μένα μαύρισμα μπας και βάλουν μυαλό οι απαράδεκτοι που και επιτραπέζιο δεν το έκαναν και το φόρτωσαν και με ένα σορό υπέρκοστολογημένες αγορές.

Το μοναδικό του θετικό το ότι είναι Universal και υποστηρίζει και Icloud αλλά δεν είναι αρκετό !

#23   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/06/2013 - 07:36

Χμμμ μετά από περίπου 13 ώρες Gaming στο βασικό πακέτο και αγορά όλων των IAPS (εκτός Gold) οφείλω να πω ότι το αδίκησα λίγο το game.

Καταρχήν η τιμή του μαζί με τα Expation δεν είναι και τόσο μεγάλη όση νόμιζα (Το κανονικό Board games κοστίζει αυτή τη στιγμή στο Amazon 450$) επίσης τα Iap Golds πραγματικά δεν χρειάζονται το παιχνίδι προχωράει και ολοκληρώνεται άνετα και χωρίς αυτά. Gold δεν σου κλέβουν συνέχεια όπως έγραψα πιο πάνω εκτός κι αν μπαίνεις και βγαίνεις στα μενού μέσα στις πόλεις χωρίς να πατάς τίποτα (μάλλον είναι bug) ακόμη οι χαρακτήρες χρειάζονται μεν gold για να ανεβούν επίπεδα αλλά αυτό το gold το το βρίσκεις σχετικά εύκολα μέσα στο game.

Δεύτερον το παιχνίδι δεν έχει Pass and play αλλά πραγματικά δεν το χρειάζεται. Μπορούν να παίξουν μέχρι 1,2,3 παίκτες μοιράζοντας τους χαρακτήρες. Ειδικά αν παίξουν στο πιο δύσκολο επίπεδο λόγο του ότι ο θάνατος του χαρακτήρα θα είναι μόνιμος (μετά ξεκινάς με καινούριο χαρακτήρα level 1) γίνεται πραγματική πρόκληση η λήψη αποφάσεων στη διάρκεια της μάχης. όποιοι gamers διατηρούν επιφυλάξεις όπως εγώ προτείνω να αγοράσουν το βασικό παιχνίδι και μετά να προχωρήσουν πρώτα στην αγορά των επιπλέον χαρακτήρων και έπειτα του Expansion.

Με δύο λόγια : Αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία εγώ του την έδωσα και δεν το μετάνιωσα :D

#24   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/06/2013 - 09:50

Χμμμ μετά από περίπου 13 ώρες Gaming στο βασικό πακέτο και αγορά όλων των IAPS (εκτός Gold) οφείλω να πω ότι το αδίκησα λίγο το game.

Καταρχήν η τιμή του μαζί με τα Expation δεν είναι και τόσο μεγάλη όση νόμιζα (Το κανονικό Board games κοστίζει αυτή τη στιγμή στο Amazon 450$) επίσης τα Iap Golds πραγματικά δεν χρειάζονται το παιχνίδι προχωράει και ολοκληρώνεται άνετα και χωρίς αυτά. Gold δεν σου κλέβουν συνέχεια όπως έγραψα πιο πάνω εκτός κι αν μπαίνεις και βγαίνεις στα μενού μέσα στις πόλεις χωρίς να πατάς τίποτα (μάλλον είναι bug) ακόμη οι χαρακτήρες χρειάζονται μεν gold για να ανεβούν επίπεδα αλλά αυτό το gold το το βρίσκεις σχετικά εύκολα μέσα στο game.

Δεύτερον το παιχνίδι δεν έχει Pass and play αλλά πραγματικά δεν το χρειάζεται. Μπορούν να παίξουν μέχρι 1,2,3 παίκτες μοιράζοντας τους χαρακτήρες. Ειδικά αν παίξουν στο πιο δύσκολο επίπεδο λόγο του ότι ο θάνατος του χαρακτήρα θα είναι μόνιμος (μετά ξεκινάς με καινούριο χαρακτήρα level 1) γίνεται πραγματική πρόκληση η λήψη αποφάσεων στη διάρκεια της μάχης. όποιοι gamers διατηρούν επιφυλάξεις όπως εγώ προτείνω να αγοράσουν το βασικό παιχνίδι και μετά να προχωρήσουν πρώτα στην αγορά των επιπλέον χαρακτήρων και έπειτα του Expansion.

Με δύο λόγια : Αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία εγώ του την έδωσα και δεν το μετάνιωσα :D


Συμφωνώ απόλυτα. Το παιχνίδι είναι εκπληκτικό και πραγματικά δεν χρειάζεται να ξοδέψεις τίποτα παραπάνω για να το προχωρήσεις.

Προτείνεται ανεπιφύλακτα :-)
Behind the Scenes...

#25   Labrosviz

Labrosviz

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Twitter:@labrosviz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:summergreek

Δημοσίευση 13/07/2013 - 08:24

Θα ηθελα να γραψω και εγω εχοντας παιξει πλεον καμια 10αρια ώρες ότι το παιχνιδι τα σπάει!!!αξιζει τα λεφτά του και πραγματικα θυμίζει παιχνιδι υπολογιστή...αγοράστε αφοβα...

#26   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/10/2013 - 11:09

Το Warhammer Quest αναβαθμίστηκε στην έκδοση 1.1 με νέους ήρωες, περισσότερες πίστες, νέο οπλισμό και αύξηση του level cap:

New Playable Warriors

 

  • Shadow Warrior
  • Ogre Irongut
  • Bright Wizard

New Averland Region

  • 9 New Settlements
  • 14 New Story Quests
  • New dungeon tile sets

Level Cap increased to 8

New Legendary Weapons

  • Slayer of Kings
  • Staff of Volans
  • Reaver Bow
  • Sunfang
  • Gotrek's Axe

Performance and stability improvements
Game rebalancing at higher difficulty levelsα


Behind the Scenes...

#27   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 10/04/2014 - 11:35

Δωρεάν για περιορισμένο χρονικό διάστημα! Κατεβάστε το!!!


Behind the Scenes...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες