Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Η νέα εμφάνιση στο iOS 7: το μαύρο, το άσπρο και το επίπεδο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 24/05/2013 - 22:15

Πάω να βγάλω το JB , θέλω να έχω την χαρά της αναβάθμισης

Δεν το λέω για αυτό το λέω γιατί θα μας λυθούν όλες η απορίες τότε δεν θα είναι απαραίτητα και η κυκλοφορία του :) μιας και θα υπάρχουν και beta εκείνην την περίοδο :) οπότε θα μπορέσουμε και να το δοκιμάσουμε :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/05/2013 - 22:37

Εγω παντως περιμενω την αλλαγη μονο θετικη θα ειναι η apple εχει την καλυτερη σχεδιαση σε κινητο iphone 5 την καλυτερη ποιοτητα αν αλλαξει κ τ λειτουργικο γινει ποιο ελευθερο τσακιζει το αντροιδ απλα δεν πρεπει να χασει αυτο το φοβερο smoothness που εχει

#18   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/05/2013 - 23:07

Εχουν περάσει 6 χρόνια. 6 χρόνια. Ακόμη και ο πιο συντηρητικός άνθρωπος καταλαβαίνει οτι δε μπορεί ένα interface που εμπνεύστηκε η apple τότε, όταν δεν υπήρχαν καν 3rd party apps στο iPhone, να ειναι σχεδόν ίδιο σήμερα στο 4ης γενιάς iPad. Έλεος.

Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον Ive και στο γούστο του, άλλωστε πάντα έβρισκα γελοίο το βαρύ skeuomorphism σε εφαρμογές όπως το find my friends και το Game Center. Πάντως πρέπει να επενδύσουν και σε νέες λειτουργίες, όχι μόνο στο design. Κατα την ταπεινή μου γνώμη προέχει καλύτερο file management και sharing αλλά και ριζική αναθεώρηση του multitasking ειδικά στο iPad.

Και θερμη παράκληση ρε παιδιά, ας αφήσουμε τη μιζέρια και την κινδυνολογία για κάτι που δεν έχουμε δει ακόμη. Τα ίδια έχουμε πριν από κάθε apple hardware/software launch.

#19   mdsars

mdsars

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Twitter:@mdsars
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:MDSARS

Δημοσίευση 25/05/2013 - 00:29

Μια χαρα ΠΑΟΚτσίδικο το βλεπω το νεο λειτουργικό!

Και εγώ παοκι είμαι αλλά πολυ ακούει το αυτί μου κόβουν εκείνο κόβουν το άλλο και δεν μου αρέσει. Μου αρέσει αυτή η luxury αίσθηση που αφήνει το λειτουργικό και προσωπικά πάντα δεν με έχει κουράσει.

#20   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2013 - 01:36

Πάμε γερά :) και προσοχή στους γελαδάρηδες

άντε λοιπόν, ας ξεκινήσουν τα ...

Αναρτημένη εικόνα

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#21   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/05/2013 - 02:32

Καλά οποία αλλαγή κ αν κάνουν στην εμφάνιση ας προσθέσουν και μια επιλογή να μπορεί ο χρήστης να επιστρέφει στο παλιό περιβάλλον.

Προσωπικά ωραίο μου ακούγεται.

#22   Dimitris1597

Dimitris1597

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/05/2013 - 06:53

Τελικα πεδια ποτε ειναι το official realease;

#23   alexisp

alexisp

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/05/2013 - 07:05

Μετα το beta4 release...!!!


#24   island

island

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/05/2013 - 10:53

Εμένα λιγότερο με απασχολεί η εμφάνιση (αν και ενας εκσυγχρονισμός είναι ευρόσδεκτος) και περισσότερο οι λειτουργίες.
Κανέα widget ας πουμε, στο desktop που είναι υπερβολικά στατικό, κλπ.
Με τα εικονίδια ασχολείται το τμήμα των designers. Οι developers τί κάνουν ?

Αυτό περιμένω να δω στις 10 Ιουνίου

#25   xalkinos

xalkinos

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 25/05/2013 - 11:05

Μόλις διάβασα το κείμενο, πήγε το μυαλό μου στο android και ειδικότερα στις ρυθμίσεις πχ galaxy, note που ειναι μαύρο με άσπρα γράμματα! Τα δε στρογγυλά κουμπακια-> το Nexus.
Θα προτιμουσα να μην τα έβλεπα και στο iOS.


#26   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 25/05/2013 - 13:52

Μετα το beta4 release...!!!


Σε βλέπω πολύ αισιόδοξο αλλά στην beta 6 το ξανα συζητάμε :P

#27   Ahingel

Ahingel

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/05/2013 - 15:02

καλα θα πάθω εγκεφαλικό έτσι και το κάνει όλο ασπρομαυρο και δεν είναι χρωματιστό.... ουααααααα

βεβαια από την άλλη εμπιστεύομαι τον Ιβ.

Είχα διαβάσει και ένα άλλο αρθρο πάντως που έλεγε ότι στην αρχή ίσως το καινούργιο λογισμικό να ξενίσει τους φανς αλλά μετά θα τους αρέσει...
θα δέιξει λοιπόν...

λίγες μερούλες ακόμα και στισ 10 ιουνίου θα ξέρουμε επιτέλους!!! :))))

#28   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/05/2013 - 15:21

Εχουν περάσει 6 χρόνια. 6 χρόνια. Ακόμη και ο πιο συντηρητικός άνθρωπος καταλαβαίνει οτι δε μπορεί ένα interface που εμπνεύστηκε η apple τότε, όταν δεν υπήρχαν καν 3rd party apps στο iPhone, να ειναι σχεδόν ίδιο σήμερα στο 4ης γενιάς iPad. Έλεος.

Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον Ive και στο γούστο του, άλλωστε πάντα έβρισκα γελοίο το βαρύ skeuomorphism σε εφαρμογές όπως το find my friends και το Game Center. Πάντως πρέπει να επενδύσουν και σε νέες λειτουργίες, όχι μόνο στο design. Κατα την ταπεινή μου γνώμη προέχει καλύτερο file management και sharing αλλά και ριζική αναθεώρηση του multitasking ειδικά στο iPad.

Και θερμη παράκληση ρε παιδιά, ας αφήσουμε τη μιζέρια και την κινδυνολογία για κάτι που δεν έχουμε δει ακόμη. Τα ίδια έχουμε πριν από κάθε apple hardware/software launch.


Και εγω πιστευω οτι ο Ive θα καταφερει να παντρεψει το λιτο με το καλαισθητο και το λειτουργικο, αν κρινουμε απο τις γραμμες των συσκευων που σχεδιασε για την Apple εως σημερα. Ωστοσο με τρομαζει η εκταση των αλλαγων που σχεδιαζονται στο λειτουργικο συμφωνα με τις φημες. Οσο ομορφο και αν το κανουνε, οι αλλαγες πρεπει να ερχονται σταδιακα και οχι με τη μορφη χιονοστιβαδας. Αυτο ακριβως κανει την Apple τοσο δημοφιλη. Η πορεια των προιοντων της εχει συνεχεια και υπαρχει σταδιακη βελτιωση, ωστε ο χρηστης οταν αγοραζει κατι καινουργιο αισθανεται σαν στο σπιτι του. Αν θα χρειαζομαστε τωρα user manual για να χρησιμοποιησουμε το υπαρχον κινητο μας επειδη ο Cook θελει να κοψει καθε δεσμο με την εποχη του Jobs (οχι οτι με νοιαζει, δε μου ηταν και ιδιαιτερα συμπαθης ο μακαριτης) δε θα νιωσω και πολυ ικανοποιημενος. Και ουσιαστικα τιποτα δε λειπει απο το iOS αν το καλοσκεφτειτε στην παρουσα μορφη του. Οποιος θελει customizing σε εκτεταμενη κλιμακα, υπαρχουν ωραιοτατες android συσκευες.
Σταθερα βηματα εξελιξης χρειαζονται και οχι αλματα. Το καλο να γινεται ολο και καλυτερο και οχι κατι "αλλο".
Μακαρι να ειναι τοσο καλο το iOS 7 και να το αγαπησουμε οσο κανενα αλλο.

Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 25/05/2013 - 15:22


#29   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/05/2013 - 15:54

OSX 10:
Αναρτημένη εικόνα



OSX 10.8 :
Αναρτημένη εικόνα


Ετσι κινειται η Apple μεχρι σημερα. Σταθερα βηματα εξελιξης σε καθε εκδοση εκαναν το καλο καλυτερο. Ενας χρηστης του 2001 θα ενιωθε γρηγορα σαν στο σπιτι του στο νεο λειτουργικο.

Για κοιτα τωρα αυτο και πες μου τη γνωμη σου :

Αναρτημένη εικόνα


Αναρτημένη εικόνα

#30   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/05/2013 - 16:02

Εξελιξη, innovation κλπ

Αλιμονο αν κοιταγαμε να κραταμε πισω τις εξελιξεις για να αισθανετε ο καθε χρηστης σαν το σπιτι του.

Να μεινουμε δλδ στο ιδιο Interface εσαει ή να κανουμε σταδιακα τις αλλαγες, πχ να περασουν 5 χρονια για να βγαλουμε το νεο interface; Τοτε βεβαια θα ειναι ηδη παλιο οπως καταλαβαινεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες