Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greek Radio App, ανανεωμένο για τους fan της ελληνικής & ξένης live μουσικής.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
104 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   pjamelo

pjamelo

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Twitter:@nscoding
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/06/2013 - 16:32

Όντως, κι εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί επενδύετε χρόνο σε εφαρμογές που έχουν τόσο δυνατό ανταγωνισμό.


Συμφωνω! Αλλα τα αππ τα γραφουμε για το κεφι μας, ειτε ειναι Greek Radio ειτε κατι αλλο... Δεν ειναι η καθημερινη μας δουλεια. Ουτε εμενα ουτε της Βασιλειας. Δεν το βλεπουμε καν σας επενδυση χρονου, Εγω προσωπικα στην δουλεια μου γραφω το Wunderlist απο εκει βγαζω τα προσ το ζην μου.

Απλα ασχολουμαστε με αυτα οταν γυρναμε σπιτι :) Οπως εχουμε ξαναπει η τιμη ειναι συμβολικη, δεν αναγκασαμε κανενα να το παρει, ειχαμε γραψει την εφαρμογη παλια, κανανμε ενα update (ξαναγραψαμε το αππ) και προσπαθουμε να κανουμε συχνα μικρα updates για ολα τα αππ μας.

Eχουμε και αλλα ναι ^^ αλλα δεν θα σας σπαμαρουμε.
Μπορειτε να τα δειτε μονοι σας www.nscoding.co.uk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   pjamelo

pjamelo

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Twitter:@nscoding
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/06/2013 - 16:34

Το πρόγραμμα ήταν free μόνο και μόνο για τα reviews. Μόλις μαζεύτηκαν αρκετές θετικές κριτικές (οι οποίες είναι η καλύτερη διαφήμιση), η εφαρμογή πήρε την κανονική της τιμή. Κάποιος που τη βλέπει στο appstore δεν ξέρει αν τα reviews έγιναν όταν η εφαρμογή ήταν δωρεάν ή paid. Έτσι παρασύρεται. Γνωστή τακτική που την ακολουθούν πολλοί...


Αυτο δεν πηγαινει για μας ετσι? Και τι παει να πει γνωστη τακτικη? Του επαγγελματος και εσυ?

#33   zozos

zozos

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2013 - 17:15

Oκ... αν ήταν πάντα 0.89 ανακαλώ. Μπορεί και να κάνω λάθος. Όσο για την "τακτική" δεν τη θεωρώ λάθος. Είναι απ' τις διαδεδομένες μεθόδους για να ανεβεί μια εφαρμογή στα charts...

#34   island

island

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/06/2013 - 09:12

Συμφωνω! Αλλα τα αππ τα γραφουμε για το κεφι μας, ειτε ειναι Greek Radio ειτε κατι αλλο... Δεν ειναι η καθημερινη μας δουλεια. Ουτε εμενα ουτε της Βασιλειας. Δεν το βλεπουμε καν σας επενδυση χρονου,

Ναι, δεν διαφωνώ με αυτό. Αλλά γιατί δεν πιάνετε να αναπτύξετε κάτι λίγο πιο πρωτότυπο. Απο εφαρμογές για ραδιόφωνα, έχει βουίξει ο τόπος.
Δεν έχω κάτι κατα νου, αλλά αφού αφιερώνετε που αφιερώνετε τον χρόνο σας, μήπως να δημιουργήσετε κάτι νέο ! Κάτι πχ με Ελλάδα, που να απευθύνεται και σε ξένους (θα έρθουν 17. εκατ. φέτος)

Εγω προσωπικα στην δουλεια μου γραφω το Wunderlist απο εκει βγαζω τα προσ το ζην μου.

Έξοχο ! Παντού υπάρχει ένας Έλληνας :-) Πολύ καλή δουλειά.
Είμαι περίεργος πώς πηγαίνει εμπορικά αυτό το εγχείρημα, που απευθύνεται και στην παγκόσμια αγορά. Πόσοι αναβαθμίζονται στο Pro ? Είναι αρκετά τα έσοδα για να συντηρηθεί (και να αναπτυχθεί) μια εταιρία; (Απαντάς μόνο αν δεν είναι confidential)


Απλα ασχολουμαστε με αυτα οταν γυρναμε σπιτι :) Οπως εχουμε ξαναπει η τιμη ειναι συμβολικη, δεν αναγκασαμε κανενα να το παρει, ειχαμε γραψει την εφαρμογη παλια, κανανμε ενα update (ξαναγραψαμε το αππ) και προσπαθουμε να κανουμε συχνα μικρα updates για ολα τα αππ μας.

Όπως είπα και πριν, η τιμή είναι ελάχιστη. Στην Ελλάδα έχουμε την νοοτροπία ότι οτιδήποτε είναι άυλο, δεν έχει αξία. Το software για παράδειγμα, δεν έχει αξία. Δεν πρέπει να το πληρώνεις...
Επίσης, το ίδιο ισχυει για την εργασία. Αν είσαι προγραμματιστής (= σπουδές για 4-5 χρόνια και διάβασμα μέχρι την σύνταξη) και ζητήσεις πχ 100€ για εργασίες σε ένα site, τότε θα σου βγάλει την πίστη ο πελάτης ("μα αφού θα το έχεις κάνει σε μία ώρα"). Αν έρθει ένας πιτσιρικάς υδραυλικός να σου ξεβουλώσει την τουαλέτα (ή κλειδαρας για την πόρτα), τότε θα τα δώσεις χαλαρά και θα πεις και ευχαριστώ (χωρίς απόδειξη φυσικά). Γι αυτό οι υδραυλικοί κυκλοφορούν με τζιπ και οι προγραμματιστές με ... λεωφορείο :-)

#35   blu

blu

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/06/2013 - 12:48

το wunderlist ειναι ελληνικο ? νομιζα γερμανικο ...

πολυ καλο

αν και μου μπερδεψε κατι στο sync μια φορα τελευταια και σβηστηκαν οι λιστες ολες στο μακ

#36   pjamelo

pjamelo

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Twitter:@nscoding
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/06/2013 - 19:06

το wunderlist ειναι ελληνικο ? νομιζα γερμανικο ...

πολυ καλο

αν και μου μπερδεψε κατι στο sync μια φορα τελευταια και σβηστηκαν οι λιστες ολες στο μακ


Γερμανικο ειναι ^^

#37   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 08/06/2013 - 19:53

Συγχαρητήρια στα παιδιά, φαίνεται οτι το προσπαθούν το αντικείμενο και μπράβο τους.

Αν η εφαρμογή είναι όντως από το 2009, ξανά μπράβο τους γιατί λογικά θα ήταν από τις πρώτες του συγκεκριμένου είδους.

Τέλος, εγώ έδωσα τα 0,89 και την αγόρασα. Και μάλιστα, τα έδωσα με χαρά, γιατί είναι δικά μας παιδιά, και είναι μια εφαρμογή που θα χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όμως να τους αρπάζετε από τα μούτρα? Σ' αρέσει, την αγοράζεις. Δεν σ' αρέσει? Δεν θέλεις να ξοδέψεις τοοοόσα λεφτά. Απλά προσπερνάς.

#38   pjamelo

pjamelo

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Twitter:@nscoding
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/06/2013 - 20:20

Έξοχο ! Παντού υπάρχει ένας Έλληνας :-) Πολύ καλή δουλειά.
Είμαι περίεργος πώς πηγαίνει εμπορικά αυτό το εγχείρημα, που απευθύνεται και στην παγκόσμια αγορά. Πόσοι αναβαθμίζονται στο Pro ? Είναι αρκετά τα έσοδα για να συντηρηθεί (και να αναπτυχθεί) μια εταιρία; (Απαντάς μόνο αν δεν είναι confidential)


Ευχαριστώ :)) Δυστυχώς, Δεν μπορώ να πω τίποτα.

Όπως είπα και πριν, η τιμή είναι ελάχιστη. Στην Ελλάδα έχουμε την νοοτροπία ότι οτιδήποτε είναι άυλο, δεν έχει αξία. Το software για παράδειγμα, δεν έχει αξία. Δεν πρέπει να το πληρώνεις...
Επίσης, το ίδιο ισχυει για την εργασία. Αν είσαι προγραμματιστής (= σπουδές για 4-5 χρόνια και διάβασμα μέχρι την σύνταξη) και ζητήσεις πχ 100€ για εργασίες σε ένα site, τότε θα σου βγάλει την πίστη ο πελάτης ("μα αφού θα το έχεις κάνει σε μία ώρα"). Αν έρθει ένας πιτσιρικάς υδραυλικός να σου ξεβουλώσει την τουαλέτα (ή κλειδαρας για την πόρτα), τότε θα τα δώσεις χαλαρά και θα πεις και ευχαριστώ (χωρίς απόδειξη φυσικά). Γι αυτό οι υδραυλικοί κυκλοφορούν με τζιπ και οι προγραμματιστές με ... λεωφορείο :-)


Αυτό ακριβώς ειναι και το πρόβλημά, απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως αναπτύχθηκε αυτό το σκεπτικό.

#39   pjamelo

pjamelo

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Twitter:@nscoding
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/06/2013 - 20:21

Συγχαρητήρια στα παιδιά, φαίνεται οτι το προσπαθούν το αντικείμενο και μπράβο τους.

Αν η εφαρμογή είναι όντως από το 2009, ξανά μπράβο τους γιατί λογικά θα ήταν από τις πρώτες του συγκεκριμένου είδους.

Τέλος, εγώ έδωσα τα 0,89 και την αγόρασα. Και μάλιστα, τα έδωσα με χαρά, γιατί είναι δικά μας παιδιά, και είναι μια εφαρμογή που θα χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όμως να τους αρπάζετε από τα μούτρα? Σ' αρέσει, την αγοράζεις. Δεν σ' αρέσει? Δεν θέλεις να ξοδέψεις τοοοόσα λεφτά. Απλά προσπερνάς.



Ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη

#40   Vasileia

Vasileia

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Twitter:@ibasy_
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/06/2013 - 21:55

Καλησπέρα σας! Με χαρά δίνω 3 κωδικούς για το Greek Radio:


M767X7XTPM9M
RYHFR7RMP3KK
JA9R3E4AW3HM

Good Luck :P

#41   wrathchild

wrathchild

    iPH Elite Poster

  • 3.140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 12/06/2013 - 22:00

RYHFR7RMP3KK thanx!

#42   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/06/2013 - 22:02

Πήρα αυτόν: M767X7XTPM9M

Ευχαριστώ και σε λίγες μέρες θα έρχεται review.

#43   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/06/2013 - 22:05

Πηρα τον τριτο κωδικο...ευχαριστω πολυ

RF forever


#44   Vasileia

Vasileia

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Twitter:@ibasy_
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/06/2013 - 22:07

Ε τι να κάνω είστε και γρήγοροι, άντε αλλοι 3:


LPEKFH7794FN
WMH3YAJ4PJFT
JHHKPHJPTNXY

;)

Τελευταία επεξεργασία από: Vasileia, 12/06/2013 - 22:17


#45   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 12/06/2013 - 22:09

Πήρα τον WMH3YAJ4PJFT ευχαριστώ!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες