Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 15 ψήφοι

Παρουσίαση iOS 7 - WWDC 2013


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3499 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#796   Saxodark

Saxodark

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 13/06/2013 - 22:26

Δεν μπορω να κατεβασω απο καπου πανοραμικες και να τις περασω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#797   leonidask

leonidask

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@leokotsonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/06/2013 - 22:31

Δεν μπορω να κατεβασω απο καπου πανοραμικες και να τις περασω?

ψαξε στο google εχει πολλες

#798   Saxodark

Saxodark

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 13/06/2013 - 22:48

Λειτουργει ευχαριστω :-)

#799   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2013 - 22:48

Το πέρασα και εγώ παιδιά το 7 μιας και είμαι developer, και οκ όλα μια χαρά αλλά...δεν είναι υπερβολικά λευκό το όλο περιβάλλον; Πολύ φωτεινό. Με αυτόματη φωτεινότητα, νιώθω κάπως άβολα. Είναι που δεν το έχω συνηθίσει ακόμα χαχα! Είναι λίγο αργό μιας και είναι ακόμα η πρώτη beta, αλλα γενικές εντυπώσεις, πάρα πολύ καλές!

#800   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 13/06/2013 - 22:57

Πάντως εγώ έχω καταλήξει ότι ΔΕΝ μου αρέσει το νέο λογισμικό. Δεν βολεύει καθόλου... Στο 4s που το δούλεψα 2-3 μέρες τώρα είναι πολύ διαφορετικό κ δεν μου αρέσει. Επέστρεψα στο 6 πάλι που μου αρέσει καλύτερα. Συμφωνώ με κάποια παιδιά που προτιμούν το παλαιό λογισμικό. Στο 5άρι του αδερφού μου πάει καλύτερα κ όλα δείχνουν λίγο καλύτερα. Ίσως λόγω του ότι έχει μεγαλύτερη οθόνη, δεν ξέρω έτσι μου φαίνεται. Όσο για τις εφαρμογές που πρέπει κάποιος να στήσει στο 7άρι major fail το ότι το νέο xcode δεν καλύπτει πολλά από τα παλαιότερα mac που τρέχουν Lion!!! Εμένα το macbook 2008 που έχω για το xcode απλά λέει πως δεν είναι συμβατό. Τραγικό... Αναγκαστικά σε virtualbox οι νέες δοκιμές :(

#801   Macgneto

Macgneto

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2013 - 02:31

Εμένα αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι δώσανε sneak peak απο το νέο λειτουργικό χωρίς όμως να αναφέρουν ότι ακόμα το επεξεργάζονται και μέχρι την τελική release θα έχουν αλλάξει πολλά. Δεν έχουν τελειώσει καν τον σχεδιασμό των εικονιδίων (αυτά που βλέπουμε δεν θα είναι τα τελικά εικονίδια).

Τουλάχιστον έπρεπε να το αναφέρουν. Διχάστηκαν αρκετοί με αυτό το λευκό πράγμα.

Δεν λέω, ωραίο είναι (το τρέχω σε iPhone 5) αλλά δεν κόβεις έτσι απλά τον αμφάλιο λώρο με κάτι που σε κατατάσσει στην πρώτη θέση σαν User Interface Experience.

Υπήρχε λόγος που επι Jobs επιλέχθηκε το sceumorphic design. Μάθαινες να χειρίζεσαι την συσκευή χωρίς οδηγίες χρήσης μέσα σε 20 λεπτά. Πλέον δεν ξέρω κατα πόσο θα ξεφύγουμε απο αυτή την λογική και αν όντως γίνει κάτι τέτοιο θα σημάνει αυτόματα το τέλος μιας ολόκληρης (και άκρως επιτυχημένης) περιόδου.

Είδωμεν για τα επόμενα updates που θα ακολουθήσουν ευελπιστώντας να μας ξανα?-εκπλήξει η Apple λίγο πιο ευχάριστα αυτή τη φορά. Βασικά αυτό που λείπει απο το νέο iOS είναι η ταυτότητα. Να μας δείξουν τι ακριβώς θα είναι. Flat, light, dark, ψευτο-sceoumorphic, ημι-sceoumorphic, simple, tiles, gay color, light color, dark color, :huh:??

Κάτι που να μιλάει απο μόνο του και να λέει "είμαι το iOS της Apple".

Τελευταία επεξεργασία από: Macgneto, 14/06/2013 - 02:32


#802   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/06/2013 - 03:41

Πάντως αναφορά παράδοσης SMS δεν υπάρχει.. ούτε στο iOS 7!
Να λοιπόν ένας λόγος για JB, εγώ, εφόσον δεν λειτουργεί πλέον το iPhoneDelivery με το iPhone 5, έχω βάλει το SMSPrefix, ώστε να μπαίνει αυτόματα το prefix του παρόχου πριν το μήνυμα, ώστε να λαμβάνω αναφορά παράδοσης από το δίκτυο.
Δεν λέω ότι δεν έχει πολύ ενδιαφέρουσες καινοτομίες το iOS 7, θα ήμουν παράλογος αν έλεγα το αντίθετο. ΑΛΛΑ, ότι και να μου λέτε, είναι κάτι πολύ χρήσιμο η αναφορά παράδοσης για εμένα.

Για αυτόν αλλά σίγουρα και για άλλους λόγους περιορισμών της Apple που ακόμη υφίστανται....
JB never dies!! ;)

#803   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/06/2013 - 07:08

Καλά ρε παιδιά τι φούμαρο είναι αυτό με το itunes Radio? Μέσω wifi τι να το κάνω? Εχω tuninradio κ.α Οσο για τα καλούδια του για εμένα είναι παντελώς αδιάφορα γιατι ακούω/κατεβάζω πολυ συγκεκριμένη μουσική και την έχω πάντα μαζί μου.Θέλω radio κανονικό.Ξέρω,ξέρω κάνω σαν κι αυτούς τους κλασσικούς χρήστες NOKIA αλλα για εμένα που ακούω ΟΛΗ μέρα ραδιόφωνο(μουσική) είναι πολύ βασικό.
Αλλη μια άχρηστη λειτουργία της Apple.

#804   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 14/06/2013 - 07:35

120 downloads!!!

Thanks guys!!!!!! ❤️🎉❤️🎈🙏👍👍

Δουναι και λαβείν, φίλε!

#805   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2013 - 07:57

Θα ήταν καλό αυτό, αν και δε νομίζω γιατί θα το είχαν αναφέρει στην παρουσίαση του iOS 7. Εκτός κι αν το ετοιμαζούν για επόμενα updates


Μακάρι να το δούμε σε επόμενο update! Θα βολέψει πολύ κόσμο!

#806   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 14/06/2013 - 10:27

Καλά ρε παιδιά τι φούμαρο είναι αυτό με το itunes Radio? Μέσω wifi τι να το κάνω? Εχω tuninradio κ.α Οσο για τα καλούδια του για εμένα είναι παντελώς αδιάφορα γιατι ακούω/κατεβάζω πολυ συγκεκριμένη μουσική και την έχω πάντα μαζί μου.Θέλω radio κανονικό.Ξέρω,ξέρω κάνω σαν κι αυτούς τους κλασσικούς χρήστες NOKIA αλλα για εμένα που ακούω ΟΛΗ μέρα ραδιόφωνο(μουσική) είναι πολύ βασικό.
Αλλη μια άχρηστη λειτουργία της Apple.


Δεν ξέρω αν δοκίμασες το iTunes radio, αλλά δεν είναι σαν το tuneIn radio.
Θα σου πω την δική μου ολιγόλεπτη εμπειρία:
Είμαι λάτρης των Soundtracks, οπότε και αναζήτησα έναν συνθέτη αυτών των κομματιών και επέλεξα να δημιουργηθεί νέος "ραδιοφωνικός σταθμός" με βάση αυτόν τον καλλιτέχνη. Τα επόμενα τραγούδια λοιπόν ήταν από άλλες ταινίες που τις ήξερα αλλά δεν είχα στο iTunes. Οπότε με βοηθά να ανακαλύψω νέα τραγούδια που ενδιαφέρουν και αρέρουν σε εμένα.

(Παράθεση)
Κανείς δεν είπε ότι δεν στοχεύει η Apple σε αύξηση του τζίρου στο iTunes. Τζάμπα δεν το κάνει.

Με λίγα λόγια μπορείς να φτιάξεις πολλαπλούς ραδιοφωνικούς σταθμούς ανάλογα με τις μουσικές σου προτιμήσεις. Εύκολα και γρήγορα. Και παραμένει ραδιόφωνο σε ότι αφορά την τυχαία αναπαραγωγή του επόμενου τραγουδιού.

Στην πόλη που μένω έχω βαρεθεί να ακούω στο ραδιόφωνο τα ίδια και τα ίδια. Οπότε και το θεωρώ τελειωμένο μοντέλο το παραδοσιακό ραδιόφωνο. Μιλάω πάντα για ότι αφορά την ψυχαγωγία μου. Για την ενημέρωση επιλέγω άλλους φορείς.

Απλά η διάθεση απεριόριστου Ίντερνετ είναι ένα θέμα που έχει αργήσει στην Ελλάδα.
Έχω ταξιδέψει ακούγοντας TuneIn σε όλη τη διαδρομή.

#807   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2013 - 10:55

Καλημέρα,μπορεί κάποιος που φοράει iOS 7 να μου πει αν υπάρχει η προσβασιμότητα(accesibility) όπως υπάρχει και στο iOS 6?
Υπάρχουν διαφορές ή είναι τα ίδια?

#808   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 14/06/2013 - 11:52

Καλημέρα,μπορεί κάποιος που φοράει iOS 7 να μου πει αν υπάρχει η προσβασιμότητα(accesibility) όπως υπάρχει και στο iOS 6?
Υπάρχουν διαφορές ή είναι τα ίδια?


Υπάρχει κάτι επιπλέον.
Αν έχεις δουλέψει το σύστημα όπου ένας τετράγωνος κέρσορας σαρώνει όλα τα αντικείμενα της οθόνης και πατάς οπουδήποτε στην οθόνη για να επιλέξεις αυτό που είναι επιλεγμένο εκείνη τη στιγμή.

Ε λοιπόν αυτό ήταν στο 6άρι. Υπάρχει και στο 7άρκ, με την πρόσθετη επιλογή να χειριστείς τις λειτουργίες αυτής της σάρσωσης/επιλογής με το κεφάλι σου. Ναι με το κεφάλι σου. Κλίνεις προς τα αριστερά και στα δεξιά και δίνεις εντολές σε αυτό στο σύστημα πρόσβασης. Κλίση της κεφαλής και όχι περιστροφή. Δεν μπορώ να στο εξηγήσω επιπλέον, γιατί έχει πολλές επιλογές παραμετροποίησης. Πρέπει να το δουλέψεις τουλάχιστον 1 ώρα. Και πίστεψέ με αν δεν είσαι ΑΜΕΑ, δεν έχεις την υπομονή. Πάντως νομίζω ότι έχουν κάνει άψογη δουλειά σε αυτό τον τομέα.

#809   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2013 - 12:25

Οκ σε ευχαριστώ
Θα το δοικιμάσω μόλις βγει!

#810   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 14/06/2013 - 13:56

Ενώ στην αρχή μου άφησε καλή εντύπωση, όταν την έβαλα ξενέρωσα..αρκετά όμως.
Πολλή μα πολλή ασπρίλα, πονέσανε τα μάτια μου (αρκετά σπαστικό σε περιβάλλον με χαμηλό φωτισμό)
Πολύ χρώμα και κακό το οποίο σε ζαλίζει
Επίσης με ξένισε αρκετά το ντοκ καθώς επίσης και το κινούμενο background το οποίο μου άφηνε την εντύπωση πως χαλούσε την ποιότητα μιας hd εικόνας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες