Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 15 ψήφοι

Παρουσίαση iOS 7 - WWDC 2013


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3499 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1051   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 26/06/2013 - 01:33

αρκετά bugs σε σχέση με την beta 1 μετά από κλείσιμο από multitasking μαυρίζει το iphone 5 και τα γράμματα γίνονται φανταχτερά grow επίσης πριν λιγο είχε πεσει το σήμα εντελώς :P και με ψαχνανε και επέστρεψε όταν εκανα κλήση διάφορα κολλήματα στην lockscreen με το ρολοι να το δειχνει στο κεντρο και μετά να ανεβαινει πανω πανω κανονικα στην lockscreen και αλλα..

σκεφτομαι να γυρισω στην 6.1.4 :P οσο και να με τρελενει η beta του ios7 :S

τα ιδια ακριβως bugs αντιμετωπισα και εγω...οπως επισης και οταν γυρναγες στη homescreen απο το multitasking αν η πρωτη σου κινηση ηταν να κατεβασεις το NC ή να ανεβασεις το CC δεν εμφανιζοταν τιποτα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1052   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 26/06/2013 - 01:36

τα ιδια ακριβως bugs αντιμετωπισα και εγω...οπως επισης και οταν γυρναγες στη homescreen απο το multitasking αν η πρωτη σου κινηση ηταν να κατεβασεις το NC ή να ανεβασεις το CC δεν εμφανιζοταν τιποτα...


ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ!! Δεν φαινόταν τιποτα και επρεπε να το κλείσεις από το power ωστε να γινει lock και να κανεις slide να ανοιξει

#1053   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 26/06/2013 - 01:44

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ!! Δεν φαινόταν τιποτα και επρεπε να το κλείσεις από το power ωστε να γινει lock και να κανεις slide να ανοιξει

Εγω απλα εκανα μια κινηση πανω στην οθονη οπως κανουμε για να παμε στην επομενη σελιδα και τοτε δουλευε και το NC και το CC....power off μην κανεις γιατι εγω εκανα και μετα η αφη στη lockscreen δεν λειτουργουσε με αποτελεσμα να παω για restore και iOS 6.1.4

#1054   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 26/06/2013 - 01:45

βαζω και εγω 6.1.4 να κανω την δουλεια μου αρκετα χαρηκα :P

#1055   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 26/06/2013 - 01:48

βαζω και εγω 6.1.4 να κανω την δουλεια μου αρκετα χαρηκα :P

το καλυτερο αυτο ειναι....λογικο οτι η 6.1.4 για καθημερινη χρηση ειναι πολυ καλυτερη απο τη beta !

#1056   Lnds500

Lnds500

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2013 - 01:51

1) Εβαλα 6.1.3
2) Εκανα new device setup
3) Update σε iOS 7

Υπαρχει τροπος να του δωσω το iCloud backup ή δεν; Πρεπει να παω στο (2) και να το κανω restore απο iCloud?

#1057   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 26/06/2013 - 01:53

1) Εβαλα 6.1.3
2) Εκανα new device setup
3) Update σε iOS 7

Υπαρχει τροπος να του δωσω το iCloud backup ή δεν; Πρεπει να παω στο (2) και να το κανω restore απο iCloud?

Ναι λογικα πρεπει να πας στο (2) και να το κανεις set up from iCloud...νομιζω δεν υπαρχει αλλος τροπος απο τη στιγμη που το κανει as a new δηλαδη με εργοστασιακες ρυθμισεις

Τελευταία επεξεργασία από: darko, 26/06/2013 - 01:55


#1058   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 26/06/2013 - 03:27

Πρέπει να φτιάξουν και λίγο το notification center στο iPad!
Απο ότι βλέπω σε βίντεο είναι μεγάλα τα εικονίδια και δεν χωράει preview με πολλές εφαρμογές που ειναι ανοικτές.
Επίσης θα έπρεπε να υπάρξει ενα gesture -swipe- για close all running apps command.
Ενα καλο παράδειγμα θα ήταν έτσι όπως κλείνει μια μια τραβώντας την προς τα επάνω να κλείνουν όλες μαζί όταν τραβας μια γραμμή (swipe) πάνω απο όλες τις ανοικτές εφαρμογές. Οπότε σαν να τις κόβεις στη μέση ενα πράγμα (για όσους δεν καταλαβαίνουν ακόμα, ενα πράγμα σαν την κινήση του slide to unlock).
Το gesture θα λειτουργεί μετά απο τις 2 εφαρμογές που θα έχουν επιλεκτει με το swipe κα μετά οπότε μόνο απο όσες εφαρμογές εχει τραβήχτει γραμμή πάνω τους θα κλείνουν.

Έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου θα ήταν πολυ καλο απο το βαρετό κλασσικό και πάνω απο ολα παρά πολυ αργό παραδοσιακό τροπο κλείσιματος εφαρμογών.

#1059   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/06/2013 - 03:42

:D

Αναρτημένη εικόνα

#1060   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 26/06/2013 - 03:48

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1372211306.046946.jpg   114,95KB   58 λήψεις



#1061   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2013 - 09:43

Η beta 2, πάει σαφώς καλύτερα από την beta 1 στο iPhone 5 μου και η beta 2 πάει αρκετά καλά στο iPad mini (4G) μου.
Η αλήθεια είναι ότι το iOS 6 μοιάζει παλιό, μπροστά στον νέο iOS 7 και είναι ένας σοβαρός λόγος, που δεν πρόκειται να πάω πίσω στο iOS 6.
Επίσης πολλά νέα χαρακτηριστικά που διαβάσατε όλοι μέσα από τις σελίδες του iphonehellas. Πραγματικά νομίζω το iOS 7 είναι το πιο σταθερό iOS.
Από την beta 1 στο iPhone 5 μου πάει τέλεια, με πολύ λίγα bug και εννοείται ότι η beta 2 είναι κατά πολύ βελτιωμένη.
Aκόμη το iPad mini (4G) μου είναι πιο ζωντανό σε χρώματα και εικονίδια, αλλά και πολύ πιο λειτουργικό, με περισσότερα χαρακτηριστκά!
Το προτείνω σε όλα τα παιδιά που θέλουν να δουν το καινούργιο πρόσωπο της Apple, πραγματικά τα κατάφερε πολύ καλά και μας έκανε χαρούμενους!
Να σημειώσω ακόμη, ότι το iOS 7 beta 2 μπαίνει στις συσκευές μας και χωρίς UDID (dev account) και αυτό είναι ένα πολύ σημαντικό βήμα από την Apple και μάλιστα πρωτοπορεί, ώστε να δίνει στους χρήστες iOS και την γεύση από το προίόν που θα έρθει επίσημα σε λίγους μήνες στις συσκευές της. Μπράβο και απλά τέλειο!

#1062   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/06/2013 - 09:52

Η beta 2, πάει σαφώς καλύτερα από την beta 1 στο iPhone 5 μου και η beta 2 πάει αρκετά καλά στο iPad mini (4G) μου.
Η αλήθεια είναι ότι το iOS 6 μοιάζει παλιό, μπροστά στον νέο iOS 7 και είναι ένας σοβαρός λόγος, που δεν πρόκειται να πάω πίσω στο iOS 6.
Επίσης πολλά νέα χαρακτηριστικά που διαβάσατε όλοι μέσα από τις σελίδες του iphonehellas. Πραγματικά νομίζω το iOS 7 είναι το πιο σταθερό iOS.
Από την beta 1 στο iPhone 5 μου πάει τέλεια, με πολύ λίγα bug και εννοείται ότι η beta 2 είναι κατά πολύ βελτιωμένη.
Aκόμη το iPad mini (4G) μου είναι πιο ζωντανό σε χρώματα και εικονίδια, αλλά και πολύ πιο λειτουργικό, με περισσότερα χαρακτηριστκά!
Το προτείνω σε όλα τα παιδιά που θέλουν να δουν το καινούργιο πρόσωπο της Apple, πραγματικά τα κατάφερε πολύ καλά και μας έκανε χαρούμενους!
Να σημειώσω ακόμη, ότι το iOS 7 beta 2 μπαίνει στις συσκευές μας και χωρίς UDID (dev account) και αυτό είναι ένα πολύ σημαντικό βήμα από την Apple και μάλιστα πρωτοπορεί, ώστε να δίνει στους χρήστες iOS και την γεύση από το προίόν που θα έρθει επίσημα σε λίγους μήνες στις συσκευές της. Μπράβο και απλά τέλειο!


Τελειο δεν ειναι και μην το ξαναπεις !! Εμεις οι Apple fans εχουμε συνιθισει σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο φινιρισματος και προσοχης στην λεπτομερεια (σε καθε σταδιο, απο το design μεχρι το implementation). Θεωρω πολλες απο τις αρχες του iOS 7 πολυ σημαντικες αλλα πιστευω οτι δεν θα βρουν την ολοκληρωση τους στο iOS 7. Ισως στο 8 η και παραπερα ...Η Apple εκανε κατι πολυ τολμηρο προσπαθωντας να φτιαξει κατι που δεν ηταν σπασμενο. Το ios 7 ειναι μια εξαιρετικη πρωτη ιδεα αλλα μονο αυτο. Επισης, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι αυτοι που βαρεθηκαν το iOS 6 και γκρινιαζαν για αλλαγη θα βαρεθουν το iOS7, δεκα φορες πιο γρηγορα ...

#1063   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2013 - 11:29

Koιτάξτε το iOS 7 είναι πιο προχωρημένο από το iOS 6 και αυτό δεν φαίνεται μόνο στην εμφάνιση, αλλά και στα χαρακτηριστικά!
Σίγουρα θα υπάρχουν και κάποιοι που το iOS 7 δεν θα τους αρέσει... εμένα προσωπικά μου άρεσε και μάλιστα πολύ!
Να σκεφτούμε ότι είμαστε στην beta 2 και σίγουρα θα έχουμε και άλλα χαρακτηριστικά και πολλές βελτιώσεις.
Το ξαναλέω, το προτείνω, έχει φρέσκο look και νέα χαρακτηριστικά, καμιά σχέση με το iOS 6.

#1064   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2013 - 12:16

Η beta 2 λήγει Πέμπτη 8 Αυγούστου στις 12.00, λογικά όμως μέσα στον Ιούλιο θα έχουμε την beta 3, μιας και οι βελτιώσεις τρέχουν!

What's new in iOS 7 beta 2:

■This release is all around snappier and more stable
■Voice Memos app is back
■Beta 2 is now available for iPad
■New male and female Siri voices
■The Messages app now shows contacts photos in conversation threads
■New animation when a message is sent
■A bigger “Send” button in Messages
■You contact’s Nickname now shows in Messages instead of his full name
■See Messages timestamps by swiping left
■Reminders app works now, and has received some UI touchups
■FaceTime app has a darker background
■Minor UI changes in Newsstand app
■Music controls are always on Lock screen when music is playing
■You can turn the Parallax effect Off in Accessibility Settings

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 26/06/2013 - 12:23


#1065   mikatsan

mikatsan

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2013 - 12:58

Το ελληνικό τελικό σίγμα "ς" που πήγε στο τέλος των λέξεων όταν γράφεις μήνυμα?? Στη beta 1 ήταν οκ!

Τελευταία επεξεργασία από: mikatsan, 26/06/2013 - 12:59


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες