Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 15 ψήφοι

Παρουσίαση iOS 7 - WWDC 2013


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3499 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:11

Καλα το Mac Pro απλα δεν υπαρχει, πρωτη φορα βλεπω ενα "τερας" να ειναι "κουκλι"!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:11

Με το νέο iPhone όπως έγινε και πέρυσι.. :)

iOs 7! 


#108   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:12

Πάντως νομίζω πως έχει ενσωματώσει τα πιο βασικά jailbreak tweaks, αυτά δηλαδή που οδηγούν κατά κύριο λόγο έναν iPhonakia σε jailbreak. Θα ήθελα βέβαια την ενσωμάτωση μερικών ακόμα tweaks, αλλά όπως όλα δείχουν στη jailbreak σκηνή θα έχουμε άμεση κυκλοφορία αυτού μετά την διανομή της 7ης έκδοσης λογισμικού. Πάντως, νομίζω πως ήταν πραγματικά major το update μετά από αρκετά χρόνια!

#109   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:12

Δυστυχώς δεν το έκαναν, φαντάζομαι για λόγους κατανάλωσης και μου φαντάζει λογικό διότι είναι ένα μοντέλο που έχει σαν ατού καθαρά την φορητότητα.

Συμφωνω , τα γραφικα της οθονης ειναι δευτερευον ζητημα στο δεδομενο Μακ...πρωτα απο ολα η φορητοτητα....ειναι και κατι ακομα....η καρτα γραφικων....καλη η νεα ενσωματομενη καρτα γραφικων που προσφερει εως και 3χ θεωρητικα στους δυνατους επεξεργαστες ομως...αρα εδω καπου 2χ το κοβω....αλλα αντεχει να κοντρολαρει μια ρετνα...?? Δυσκολο....ακομα...θελει και αλλο ωρημανση !!
Το μεγαλο ατου του συγκεκριμενου Μακ ειναι περα απο την φορητοτητα η πλεων η διαρκεια μπαταριας και αυτη αναβαθμιστικε με τους Χασγουελ....μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας...αυτο !!

#110   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:13

Όπως και κάθε χρόνο έτσι και φέτος έκατσα να δω το WWDC, είτε από ενδιαφέρον για κάτι νέο είτε απλά από συνήθεια. Προσωπικά το νέο UI δεν μου άρεσε και αρκετά πράγματα που πλασάρονται ως new features είναι σχεδόν αντιγραφές από android features. Δεν παύει φυσικά η ενσωμάτωση αυτών των νέων χαρακτηριστικών να ενδυναμώνει το iPhone ως συσκευή αλλά δεν είναι αυτά που θα το κάνουν το κάτι διαφορετικό. Τουλάχιστον φέτος ο λόγος που δεν θα αγοράσω iPhone θα είναι αποκλειστικά και λόγω μικρής οθόνης και όχι λόγω ενός λειτουργικού το οποίο είναι απλά λειψό.

Για ποιο λογο να αλλαξουν χρωμα?? Για το νεο multitasking στο ios7? Το airdrop? Το notification bar στην lockscreen? Τα toggles? Λυπαμαι που θα σε στεναχωρεσω, αυτα υπαρχουν πολυ καιρο στο android... ειπαμε, εκανε φοβερη δουλεια η apple, επιασε το νοημα, αλλα μην καταντατε fanboys και ξεφτιλιζετε το thread... ελεος πια καθε φορα...


To αυτο. Tα νεα features τα περιμενα, λογικα και αναμενομενα λοιπον.

Πολυ καλα για ηδη κατοχους iphone, τιποτα ομως που θα κανουν καποιον ικανοποιημενο απο αλλες πλατφορμες να στραφει σε apple.

To δε gui ασχολιαστο. Περιμενω να δω περισσοτερα.

#111   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:14

Το μόνο πλέον που έμεινε είναι να έρθει (για όσους το θέλουν) το νεο iphone -5s ή 6 λογικά- με τη νέα 5άρα οθόνη με 2gb μνήμη και να τελειώσουν όλα για τη samsung.
Και αν προσφέρουν και iphone mini σε λογική τιμή τότε να δω το market share του android-που στηρίζεται σε συσκευές των 100-250 ευρώ επί το πλείστον-.

#112   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:14

Ελπιζω να βλουν αναφορα παραδοσης στα μηνυματα

Η αναφορά παράδοσης χρειαζόταν παλιά που τα δίκτυα δεν ήταν τόσο καλα και δεν πήγαιναν πάντα τα μυνήματα. Εχουμε 2013 και αυτά τα προβλήματα έχουν αντιμετωπιστεί οπότε η αναφορά παράδοσης μυνήματος είναι ένα περιττό feature.

#113   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:16

Το μόνο πλέον που έμεινε είναι να έρθει (για όσους το θέλουν) το νεο iphone -5s ή 6 λογικά- με τη νέα 5άρα οθόνη με 2gb μνήμη και να τελειώσουν όλα για τη samsung.
Και αν προσφέρουν και iphone mini σε λογική τιμή τότε να δω το market share του android-που στηρίζεται σε συσκευές των 100-250 ευρώ επί το πλείστον-.


Μπα όσο τα ταπεινά μας iPhone δεν στέλνουνε αρχεία με bluetooth όταν είμαστε στην καφετέρια θα είναι πέταμα!! :P

#114   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:16

Η αναφορά παράδοσης χρειαζόταν παλιά που τα δίκτυα δεν ήταν τόσο καλα και δεν πήγαιναν πάντα τα μυνήματα. Εχουμε 2013 και αυτά τα προβλήματα έχουν αντιμετωπιστεί οπότε η αναφορά παράδοσης μυνήματος είναι ένα περιττό feature.


Aπλα οτιναναι.
Γιαυτο εχει αναφορα και το viber + to whatsapp + το facebook?

Αν το εχει ο αλλος κλειστο;

#115   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:16

Καλα το Mac Pro απλα δεν υπαρχει, πρωτη φορα βλεπω ενα "τερας" να ειναι "κουκλι"!

Καποιος εγραψε ...πυρηνικος αντιδραστηρας.....ο καλυτερος χαρακτηρισμος....!! Το ερωτευτικα....το επομενο Μακ μου....θα αργησει λιγο ομως :P ...θα ειναι Μακ Προ...συγνωμη ηθελα να πω πυρηνικος αντιδραστηρας....!!! :D

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 10/06/2013 - 22:17


#116   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:17

Ελπιζω να βλουν αναφορα παραδοσης στα μηνυματα


Έχουμε αναφορά όταν δεν παραδίδονται από οτι έχω δει.

#117   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:18

To αυτο. Tα νεα features τα περιμενα, λογικα και αναμενομενα λοιπον.

Πολυ καλα για ηδη κατοχους iphone, τιποτα ομως που θα κανουν καποιον ικανοποιημενο απο αλλες πλατφορμες να στραφει σε apple.

To δε gui ασχολιαστο. Περιμενω να δω περισσοτερα.

εσυ μην κανεις την αναβαθμηση!!!

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#118   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:20

Πωπω ποσοι θα κλαινε σημερα που πουλησαν την συσκευη τους εχθες για να παρουν κατι αλλο!!(ρε πως την γλυτωσα και δεν κλαιω μαζι τους ακομα το σταυρο μου κανω..)

#119   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:20

Aπλα οτιναναι.
Γιαυτο εχει αναφορα και το viber + to whatsapp + το facebook?

Αν το εχει ο αλλος κλειστο;


Εγώ προσωπικά οι μισοί άνθρωποι που τους στέλνω μήνυμα, έχουν iphone και imessage, και αυτοί που δεν έχουν, έχουν περασμένο το whatsapp, οπότε συμφωνώ πως η αναφορά παράδοσης είναι κάτι το οποίο ποτέ δεν με σκότισε μιας και ουσιαστικά την έχω ήδη. Στην τελική δεν με κουράζει και απίστευτα να βάζω prefix (πράγμα που δεν έχω κάνει ποτέ). Από εκεί και πέρα ο καθένας έχει την γνώμη του, και γνώμη μου είναι πως για ακόμα μια φορά ψάχνουμε να βρούμε αρνητικά στοιχεία και δεν κοιτάμε την πληθώρα των θετικών.

#120   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 10/06/2013 - 22:20

Aπλα οτιναναι.
Γιαυτο εχει αναφορα και το viber + to whatsapp + το facebook?

Αν το εχει ο αλλος κλειστο;

Αν κάποιος έχει κλειστό το κινητό του πολύ απλά θα σταλθεί όταν το ανοίξει κάποιος. Δεν το αλλάζει αυτό η αναφορά.
Όσο για την αναφορα του Facebook ασχολίαστο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες