Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iOS 7. Εγκατάσταση και πιθανά προβλήματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2788 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2161   giorgos1966

giorgos1966

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 08:28

Θέλει το itunes 11.1

Που θα το βρουμε βρε φιλε;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2162   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 08:39

Καλημέρα παιδιά....εγώ που είμαι σε καθαρό iOS 6 , με ποιο τροπο μπορώ να περάσω την iOS 7 GM ?

#2163   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 11/09/2013 - 08:56

Που θα το βρουμε βρε φιλε;

itunes beta for mac …http://iluc.de/betas...11.1_Beta_2.dmg

 

για win δεν υπαρχει ακομη



#2164   shodan

shodan

    iPH Enthousiast

  • 448 μηνύματα
  • Twitter:@i_nihl
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/09/2013 - 08:57

Που θα το βρουμε βρε φιλε;

To itunes 11.1 είναι μέχρι στιγμής διαθέσιμο μόνο για developers και μόνο για mac.



#2165   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:08

Για όσους έχουν περάσει ήδη τη GM, θέλω να μου πείτε αν παρατηρήσατε κι εσείς τα εξής θέματα:

 

Στο multitasking preview, αν κλείσω τις εφαρμογές δύο - δύο (multi-touch) καμία φορά βλέπω το εικονίδιο της μιας να παραμένει δίχως όμως preview window από πάνω, που μπορώ να επαναφέρω με swap down. Δηλαδή, δεν έχει κλείσει. Bug or feature;  :P

 

Στις καρτέλες του νέου Safari, παρατηρώ πως με swap left (για να κλείσουν) άλλες φορές αυτό λειτουργεί smooth (όπως πρέπει) και άμεσα ενώ άλλες φορές μπορεί να χρειαστεί επανάληψη "εντολής". Bug or feature;

 

Θεωρώ περίεργο το ότι πλέον στα e-mails, με swap left αντί να μου δώσει άμεσα τις εντολές διαγραφής κλπ, μου ανοίγει το μήνυμα. Αν όμως κρατήσω για ελάχιστο χρόνο το δάκτυλο πάνω στο e-mail Και στη συνέχεια κάνω swap left, τότε αυτές οι εντολές εμφανίζονται κανονικά. Bug or feature;

 

Ευχαριστώ!


Τελευταία επεξεργασία από: hellenicsun, 11/09/2013 - 09:08


#2166   shodan

shodan

    iPH Enthousiast

  • 448 μηνύματα
  • Twitter:@i_nihl
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:13

To θέμα με το multitasking το έχω παρατηρήσει και εγώ. Επίσης έχει ενα θεματάκι το gesture που σε πάει πίσω (σε μια οθόνη ή σε σελίδα στο safari) θέλει 2-3 φορές να νιώσει πολλές φορές.



#2167   giorgos1966

giorgos1966

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:51

itunes beta for mac …http://iluc.de/betas...11.1_Beta_2.dmg

 

για win δεν υπαρχει ακομη

Αμαν τωρα τι κανω; πως θα κανω back up τις επαφες μου κτλ;Βοηθεια βρε παιδια!



#2168   StavrosA

StavrosA

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 09:52

Για όσους έχουν περάσει ήδη τη GM, θέλω να μου πείτε αν παρατηρήσατε κι εσείς τα εξής θέματα:

 

Στο multitasking preview, αν κλείσω τις εφαρμογές δύο - δύο (multi-touch) καμία φορά βλέπω το εικονίδιο της μιας να παραμένει δίχως όμως preview window από πάνω, που μπορώ να επαναφέρω με swap down. Δηλαδή, δεν έχει κλείσει. Bug or feature;  :P

 

Στις καρτέλες του νέου Safari, παρατηρώ πως με swap left (για να κλείσουν) άλλες φορές αυτό λειτουργεί smooth (όπως πρέπει) και άμεσα ενώ άλλες φορές μπορεί να χρειαστεί επανάληψη "εντολής". Bug or feature;

 

Θεωρώ περίεργο το ότι πλέον στα e-mails, με swap left αντί να μου δώσει άμεσα τις εντολές διαγραφής κλπ, μου ανοίγει το μήνυμα. Αν όμως κρατήσω για ελάχιστο χρόνο το δάκτυλο πάνω στο e-mail Και στη συνέχεια κάνω swap left, τότε αυτές οι εντολές εμφανίζονται κανονικά. Bug or feature;

 

Ευχαριστώ!

 

 

αυτο με το Multitasking  και το safari μου το κανει απο την beta 6 και τωρα με την gm


Τελευταία επεξεργασία από: StavrosA, 11/09/2013 - 09:56


#2169   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 11/09/2013 - 10:48

To θέμα με το multitasking το έχω παρατηρήσει και εγώ. Επίσης έχει ενα θεματάκι το gesture που σε πάει πίσω (σε μια οθόνη ή σε σελίδα στο safari) θέλει 2-3 φορές να νιώσει πολλές φορές.

 

 

αυτο με το Multitasking  και το safari μου το κανει απο την beta 6 και τωρα με την gm

Εντάξει, τουλάχιστον δεν είμαι ο μόνος άρα αναμένουμε αναφορά και επιδιόρθωση εκ μέρους της Apple.

 

Αν διαβάζουν οι του iPhoneHellas που έχουν ασχοληθεί εκτενώς με το iOS 7 από τη 1η Beta, έχουν δει τα προαναφερθέντα θέματα;



#2170   airbus

airbus

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:04

Μου κανει εντυπωση τοσες beta δε το ειδανε αυτο με το multitasking??? Σε ios 6.1.3 πως γυρναμε χωρις itunes 11 beta?

Τελευταία επεξεργασία από: airbus, 11/09/2013 - 11:06


#2171   airbus

airbus

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:15

Ενα ωραιο ειναι οτι οταν εχει πολλους λογαριασμους εμαιλ και κανεις νεο, με το που βαλεις καποια διευθυνση παραληπτη αυτοματα γυρναει τη δικια σου διευθυνση σε αυτο το εμαιλ που εχεις μιλησει μαζι του παλαιοτερα και δε κραταει το προεπιλεγμενο. Ετσι δε μπερδευεις προσωπικα με επαγγελματικα κτλ!!!

#2172   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:34

Επιβεβαιωνω κι εγω στην gm οτι υπαρχει το θεμα με το multitasking με τις εφαρμογες που τις διωχνεις πανω αλλα δεν φευγει το εικονιδιο απο κατω. Ελεος απο την beta1 υπαρχει αυτο, δεν μπορουν να το φτιαξουν; Λετε στην τελικη στις 18 να ειναι οκ;

#2173   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:58

Επιβεβαιωνω κι εγω στην gm οτι υπαρχει το θεμα με το multitasking με τις εφαρμογες που τις διωχνεις πανω αλλα δεν φευγει το εικονιδιο απο κατω. Ελεος απο την beta1 υπαρχει αυτο, δεν μπορουν να το φτιαξουν; Λετε στην τελικη στις 18 να ειναι οκ;

Συνήθως GM και τελική είναι ακριβώς ίδιες οπότε, δε το βλέπω. Μακάρι όμως να διαψευσθώ διότι είναι κρίμα για μια συσκευή, ένα OS και μια εταιρία που διατυμπανίζουν το smoothness και την άψογη λειτουργία, να αφήνουν τέτοια bugs. Δε μπορεί να μη το έχει δει ένας major developer ή/και Apple engineer.



#2174   tandro

tandro

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/09/2013 - 11:59

Καλησπέρα σε όλους.

Πριν λίγη ώρα τελείωσε η εγκατάσταση του IOS 7 και restore απο iCloud σε Iphone 4.

Mέχρι στιγμής δείχνει για 4αρι αρκετά γρήγορο χωρίς κολλήματα.

Μια μικρή καθυστέρηση υπάρχει μόνο την πρώτη φορά που ανοίγουν οι εφαρμογές αλλά δεν είναι τραγικό, για μένα τουλάχιστον.

Δοκίμασα το multitasking και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, φεύγουν και τα εικονίδια των εφαρμογών απο κάτω. 

 

Οσο για διάρκεια μπαταρίας ...θα δούμε τις επόμενες ημέρες. 



#2175   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:05

Καλησπέρα σε όλους.

Πριν λίγη ώρα τελείωσε η εγκατάσταση του IOS 7 και restore απο iCloud σε Iphone 4.

Mέχρι στιγμής δείχνει για 4αρι αρκετά γρήγορο χωρίς κολλήματα.

Μια μικρή καθυστέρηση υπάρχει μόνο την πρώτη φορά που ανοίγουν οι εφαρμογές αλλά δεν είναι τραγικό, για μένα τουλάχιστον.

Δοκίμασα το multitasking και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, φεύγουν και τα εικονίδια των εφαρμογών απο κάτω. 

 

Οσο για διάρκεια μπαταρίας ...θα δούμε τις επόμενες ημέρες. 

Αν κλείσεις μια εφαρμογή εντελώς (μέσω multitasking bar) και την ανοίξεις εκ νέου, παρουσιάζει την ίδια καθυστέρηση όπως κατά τη 1η εκκίνηση μετά το setup; Ρωτάω επειδή υπάρχει κι ένα 4 το οποίο ακόμη δεν έχω αναβαθμίσει στη GM καθώς δεν είναι δικό μου αλλά η ιδιοκτήτης τρώγεται  :P


Τελευταία επεξεργασία από: hellenicsun, 11/09/2013 - 12:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες