Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

OS X Mavericks: H νέα έκδοση του λειτουργικού της Apple με Finder tabs, Tags και Multiple Displays


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/06/2013 - 10:14

Κοιτα το πυργο του Άιφελ ουτε με το iPhone δεν τον εχω δει. Δεν ειμαι σε ηλικία πλεον να με ξετρελαίνουν κατι τέτοια ανιμειτονς. (όσο ωραια και αν ειναι) :)

Θα ηθελα να μου πρόσφερε κατι πιο 'χειροπιαστό'. Πχ το νέο καλενταρ το βρισκω πολυ πιο ανανεωμένο και πρακτικό.

Τωρα να εχεις iPhone και να μην ξέρεις να πατησεις μια διεύθυνση στην εφαρμογη maps, και να περιμενεις να σου την στείλει ο φίλος-η σου με iMessages, περναμε σε αλλη σφαίρα πλεον. (γυναικεία) ;-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2013 - 10:38

Κοιτα το πυργο του Άιφελ ουτε με το iPhone δεν τον εχω δει. Δεν ειμαι σε ηλικία πλεον να με ξετρελαίνουν κατι τέτοια ανιμειτονς. (όσο ωραια και αν ειναι) :)

Θα ηθελα να μου πρόσφερε κατι πιο 'χειροπιαστό'. Πχ το νέο καλενταρ το βρισκω πολυ πιο ανανεωμένο και πρακτικό.

Τωρα να εχεις iPhone και να μην ξέρεις να πατησεις μια διεύθυνση στην εφαρμογη maps, και να περιμενεις να σου την στείλει ο φίλος-η σου με iMessages, περναμε σε αλλη σφαίρα πλεον. (γυναικεία) ;-)


άλλη σφαίρα ναι, αλλά υπαρκτή! :)

Συμφωνώ με το calendar, θα ήθελα μόνο ένα week view σε portrait mode. Επιπλέον "έφυγε" και το "List View"

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 13/06/2013 - 10:38


#48   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2013 - 10:52

Άκυρο! Μόλςι διαπίστωσα πως το List View υπάρχει και είναι "κρυμμένο" στον μεγεθυντικό φακό πάνω δεξιά...ehhh, phewww...

#49   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 13/06/2013 - 14:56

Ολα λειτουργουν μια χαρα σε εμενα. (Μαβερικς)

Περα απο καποια ψιλοκολυματάκια με τον σαφάρι, οπου δεν εμφανίζει τα tabs και την γριζα μπαρα του μακ πανω πανω μερικές φορές σε φουλ οθόνη, κατά τάλλα όλα καλα.

Οι χαρτες και το καλενταρ ειναι ομορφα σχεδιασμένα και φρεντλι γιουσερ. Το imessages στα νοτιφικεισιος οπου πλεον μπορεις να απαντησει κατευθείαν στο ποπ-απ μυνημα που σου έρχεται, δεν ξετρελάθηκα.

Σε γενικες βάσεις δεν ενθουσιαστικά και τοσο να λεμε και την αλήθεια. Δεν ειναι οπως το Lion η το Mountain Lion που ειχε οντως κατι καινουργιο να μας προσφέρει.
Για να το δουμε και στην τελικη του έκδοση, και βλέπουμε παλι. (οχι οτι θα αλλάξει κατι βασικό αλλα λεμε τωρα)!

Α επισης για το καλυτερη διαχείριση μνημης, εμενα σε Macbook Air με 4 gb μνημη, και μονο με σαφαρι ανοικτο με αφησε με 64mb free μνήμη! (παει ολη η μνημη με μια μπουκια) <_<




υ.γ. Το περασα σαν update σε εξωτερικο δισκο (SSD της Apple) οπου 'έτρεχε' ηδη το Mountain Lion.

Λουκα προφανως οι διαφορες υπηρεσιες - φιουτσερς λειτουργουν μια χαρα και φαινονται ολα ετοιμα , αλλα αυτο με την μνημη ειναι "καπως ασχημο" μιας και το αναφερεις...κανονικα τα Μαβερικς θα πρεπει τουλαχιστον στα χαρτια να ειναι καλυτερα στην αξιοποιηση πορων συστηματος και στην διαχειρηση τους αρα ελαφροτερα σε ολα απο το τρεχον λειτουργικο.....φανταζομαι ειναι ακομα μπετα 1 και πολλα πραματα εσωτερικα κατω απο το καπο και κυριως στον τομεα της διαχειρησης του συστηματος δεν ειναι ολοκληρωμενα 100% και δοκιμαζονται τωρα....αρα πιστευω οτι μεχρτι την φαιναλ εκδοση πολλα θα καλυτερεψουν , θα αλλαχτουν θα προστεθουν κτλ κτλ....!! Ο σαφαρι μονη εφαρμογη ανοιχτη και να καταναλωνει τοοοοοοσοοοο....ειναι μπαγκαρα !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 13/06/2013 - 14:59


#50   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/06/2013 - 15:03

Ετσι ακριβως ειναι φιλε μου.

Για να δουμε και την συνεχεια. Για καποιον αγνωστο λογο ειμαι αισιοδοξος!! ;-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#51   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 13/06/2013 - 15:32

Εισαι αισιοδοξος οπως και εγω λογο κοινης λογικης...οταν το βγαλουν επισημα τοτε θα ειναι ετοιμο...η σχεδον ετοιμο Οκ....τωρα απλα επιφανειακα ειναι νορμαλ...απο μεσα ομως οχι και τοσο...καποια πραματα τρωνε παραπανω πορους νομιζω και ο γιατρος που τα δοκιμασε αυτο εγραψε....
εχει δρομο πολυ μπροστα , αλλιως θα την διναν τουν Ιουλη....ομως παει για φθινοπωρο-σεπτεμβρη.....
εγω πιστευω πως ακομα και τα εικονιδια σε καποιες εφαρμογες μπορει να αλλαξουν γραφικα....θα δουμε πολλα , εχει πολυ ψωμι ακομα απλα τωρα ειναι αρχη και ολοι θελουν να δοκιμασουν :D !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 13/06/2013 - 15:33


#52   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2013 - 11:23

Clean install και όλα πανε πολύ καλύτερα! Ήρθε το SMS, όλα τα επι μέρους τμήματα του iCloud λειτουργούν κανονικά. Ο νέος Σαφάρι δυνατός, νέες επιλογές παντού (system preferences, Finders preferences)

#53   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/06/2013 - 11:47

Είναι η μέρα του clean install σήμερα φαίνεται. :lol: Μόλις τέλειωσα και εγώ και έχω μία απορία. Να κάνω επαναφορά το φάκελο users ή να τα φτιάξω όλα απο την αρχή;

#54   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/06/2013 - 11:52

Μου ήρθε και το μήνυμα στο κινητό για το Keychain του iCloud

#55   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 15/06/2013 - 12:01

τι ακριβως βαλατε για αριθμο τηλεφωνου ?
Σκετο 30 ή 0030 ?

#56   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/06/2013 - 12:03

Σκέτο 30 έβαλά εγώ.

#57   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 15/06/2013 - 12:42

τι ακριβως βαλατε για αριθμο τηλεφωνου ?
Σκετο 30 ή 0030 ?

Σκετο 30 βαλε φιλε....προφανως ζητα μονο τον κωδικο της χωρας και το πρεφιξ (+) το βαζει αυτοματα το συστημα...!!
Εφοσων ενεργοποιηθει το keychain - icloud με το μηνυμα κτλ. , τοτε πως περνανε τα passwords στο συνεφο...?? Αυτοματα οσα θυμαται ο safari απο παλιοτερα μεταφερονται αμμεσως στο αι-κλαουντ...??

#58   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 15/06/2013 - 13:04

Σκετο 30 βαλε φιλε....προφανως ζητα μονο τον κωδικο της χωρας και το πρεφιξ (+) το βαζει αυτοματα το συστημα...!!
Εφοσων ενεργοποιηθει το keychain - icloud με το μηνυμα κτλ. , τοτε πως περνανε τα passwords στο συνεφο...?? Αυτοματα οσα θυμαται ο safari απο παλιοτερα μεταφερονται αμμεσως στο αι-κλαουντ...??


Αυτομάτως οι υπάρχοντες κωδικοί που βρίσκονται στο Keychain ανεβαίνουν στο iCloud.Απο εκεί και πέρα ότι περνάς ανεβαίνει και αυτο

#59   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 15/06/2013 - 14:11

Αυτομάτως οι υπάρχοντες κωδικοί που βρίσκονται στο Keychain ανεβαίνουν στο iCloud.Απο εκεί και πέρα ότι περνάς ανεβαίνει και αυτο

Thanks :) !!

#60   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/06/2013 - 15:53

Κανένας καμία γνώμη... Να κάνω επαναφορά το φάκελο users ή να τα φτιάξω όλα από την αρχή; Θα μου πείτε beta είναι ρε φίλε παίξε λίγο και γύρνα αργότερα σε μαουνττεν λιον ξανά.
Αλλά θέλω να ξέρω τι είναι καλύτερο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες