Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

OS X Mavericks: H νέα έκδοση του λειτουργικού της Apple με Finder tabs, Tags και Multiple Displays


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#736   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 28/10/2013 - 16:31

το θέμα είναι ότι είχα κάνει κανονικά την εγκατάσταση, ούτε beta περνούσα ούτε gm έκδοσης 

να φτιαξεις boot δε θες? πατα συνεχεια και οταν σ βγαλει να κανεις εγκατασταση ακυρωσε το..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#737   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2013 - 16:52

όχι, αυτό μου το εμφανίζει στις συναλλαγές του app store, με όνομα os x mavericks ''download'' το οποίο όμως όπως είπα το έχω κάνει 



#738   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 28/10/2013 - 16:54

sory δε καταλαβα δλδ εχεις κανει την αναβαθμιση απλα λες γτ στο εμφανιζει σαν download στο app store?



#739   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/10/2013 - 16:54

γνωριζει καποιος γτ δεν μπορω να ενεργοποιησω το find my mac και το keychain?στο find my mac μου λεει κατι για το partition,και στο keychain με πηγενει στα privacy settings και μετα δεν ξερω τι να κανω.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: karless, 28/10/2013 - 16:56


#740   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2013 - 17:01

sory δε καταλαβα δλδ εχεις κανει την αναβαθμιση απλα λες γτ στο εμφανιζει σαν download στο app store?

ναι αυτό δεν έχω καταλάβει, δηλαδή αν πατήσω "συνέχεια" τι θα κάνει?



#741   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 28/10/2013 - 17:20

ναι αυτό δεν έχω καταλάβει, δηλαδή αν πατήσω "συνέχεια" τι θα κάνει?

θα το ξανακατεβασει και θα σου βγαλει να το ξαναεγκαταστησεις



#742   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 28/10/2013 - 18:45

γνωριζει καποιος γτ δεν μπορω να ενεργοποιησω το find my mac και το keychain?στο find my mac μου λεει κατι για το partition,και στο keychain με πηγενει στα privacy settings και μετα δεν ξερω τι να κανω.

βρηκες ακρη?



#743   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/10/2013 - 18:46

βρηκες ακρη?

Οχι δεν βργξα,εχεις καμια ιδεα;

#744   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 28/10/2013 - 18:50

υποψιαζομαι οτι φταιει ο τροπος που εκανες εγκατασταση. το φλασακι με ποιον  τροπο το δημιουργησες?

 

παντως για τωρα υπαρχει το Recovery Disk Assistant αλλα δε το εχω χρησιμοποιησει ποτε. ψαξτο λιγο
 



#745   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 28/10/2013 - 20:28

Οχι δεν βργξα,εχεις καμια ιδεα;

 

Κάτι δεν έγινε σωστά κατά την εγκατάσταση και δεν έχεις στον δίσκο σου μέσα το Recovery Partition.. Θα το διαπιστώσεις αν κατά την εκκίνηση του υπολογιστή κρατήσεις πατημένο το Option/Alt και δε στο εμφανίσει..

 

Τι μηχάνημα ακριβώς έχεις και πώς αναβάθμισες??

 

 

Πιθανόν να μην φταίς και σύ βέβαια, πριν 1 βδομάδα είδα το ίδιο σε ενα Mac Mini Server Quad Core (με Fusion Drive) και με περασμένο το Mountain Lion.

 

Πάντως το Reinstall μια φορά δε το γλυτώνεις..!! Είναι κρίσιμο και απαραίτητο το Recovery για πολλά πράγματα..!!


Τελευταία επεξεργασία από: darklordvader77, 28/10/2013 - 20:28


#746   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/10/2013 - 21:21

εχω ενα macbook pro late 2011 με i7.οταν παταω alt κατα την εκκινηση βλπω ενα "recovery 10.8.1" .εκανα clean install με το mavericks.το flash το εφτιαξα εγω με αυτον τον οδηγο γιατι το disk maker οπως ειχα ποσταριε πριν 3-4 μερες δεν μου διαβαζε το usb stick οταν εκανα reboot και παταγα alt.τι πρεπει να κανω?


Τελευταία επεξεργασία από: karless, 28/10/2013 - 21:22


#747   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/10/2013 - 21:30

Βασικα εκανα restart πατησα alt και δεν βλεπω να υπαρχει το recovery...δεν εσβηκα εγω παντως κανενα recovery,μηπως επειδη εδυγα απο ml και πηγα σε mavericks διαγραφτηκε και το recovery?

#748   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 28/10/2013 - 23:53

Βασικα εκανα restart πατησα alt και δεν βλεπω να υπαρχει το recovery...δεν εσβηκα εγω παντως κανενα recovery,μηπως επειδη εδυγα απο ml και πηγα σε mavericks διαγραφτηκε και το recovery?


Μπα, δε παιζει κατι τετοιο.. Υποψιαζομαι παντως πως το προγραμματακι που εφτιαξες το usb φταιει..παλιοτερα ενας γνωστος μου του χε τυχει παρομοια φαση, απ οτι μου πε μαλλον αυτο εφταιγε. Του χα κανει reinstall με την κανονικη διαδικασια (μεσω disk utility κ οχι του lion diskmaker) κ το ξαναπεκτησε..!!

Γενικα δε το δημιουργει το recovery οταν δε βρισκει μερικα συγκεκριμενα αρχεια κατα την εγκατασταση και απλα το κενει.. Ignore!

#749   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/10/2013 - 23:56

Μπα, δε παιζει κατι τετοιο.. Υποψιαζομαι παντως πως το προγραμματακι που εφτιαξες το usb φταιει..παλιοτερα ενας γνωστος μου του χε τυχει παρομοια φαση, απ οτι μου πε μαλλον αυτο εφταιγε. Του χα κανει reinstall με την κανονικη διαδικασια (μεσω disk utility κ οχι του lion diskmaker) κ το ξαναπεκτησε..!!

Γενικα δε το δημιουργει το recovery οταν δε βρισκει μερικα συγκεκριμενα αρχεια κατα την εγκατασταση και απλα το κενει.. Ignore!

το usb δεν το εφτιαξα με diakmaker,με τον οδηγο που ποσταρα το εφτιαξα,τι να κανω τωρα;να ξαναφτιαξω usb?με ποιον τροπο;

#750   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2013 - 00:02

Καλά βρε τις προάλλες δεν το συζητάγαμε σε ένα άλλο topic και έγραψα την λύση και μου έλεγες και για ένα δικό σου πρόβλημα?

 

http://musings.silve...-for-mavericks/

 

Κατέβασε το script, τρέξε το, δήλωσε του ότι τρέχεις την 10.9, μετά θα χρειαστεί να του κάνεις broswe το Install os x Mavericks (αυτό που έχεις κατεβάσει από το app store)

 

Και θα σου δημιουργήσει το partition. 


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες