Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#826   mesia

mesia

    iPH Enthousiast

  • 519 μηνύματα
  • Twitter:@mtsiftsis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/08/2015 - 14:25

Καλημερα παιδια εχω και εγω μια ερωτηση . Στο σπιτι εχω Forthnet και εχω βρει κωδικους για να κανω την ενεργοποιηση αλλα το tablet μου ( Google Nexus ) δεν περνει sim ! Μπορω μεσω του κινητου ( συνδεση Cosmote ) να ενεργοποιησω την υπηρεσια και να παρακολουθω απο το tablet ? Ευχαριστω !

Όχι δεν γίνεται. Πρέπει το tablet να παίρνει κάρτα σιμ. Γιατί μέσα από την εφαρμογή στέλνει μήνυμα και το βλέπει από μόνο του και δουλεύει. Δεν είναι όπως όταν ενεργοποιήσουμε το viber που έρχονται μηνύματα με κωδικούς και απλά τους περνάνε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#827   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 23/08/2015 - 15:16

Καλημερα παιδια εχω και εγω μια ερωτηση . Στο σπιτι εχω Forthnet και εχω βρει κωδικους για να κανω την ενεργοποιηση αλλα το tablet μου ( Google Nexus ) δεν περνει sim ! Μπορω μεσω του κινητου ( συνδεση Cosmote ) να ενεργοποιησω την υπηρεσια και να παρακολουθω απο το tablet ? Ευχαριστω !



Όποιος έχει Tablet χωρίς sim και σύνδεση Cosmote στο κινητό μπορεί να κάνει το εξής:

Στο smartphone :

ενεργοποιείς το internet sharing και ουσιαστικά κάνεις hotspot το κινητό σου. Πάντα χρησιμοποιώντας την σύνδεση στο ίντερνετ μέσω Cosmote.

Στο Tablet:

Αποσυνδέεσαι από το wifi του σπιτιού και συνδέεσαι στο hotspot του κινητού. Κάνεις login στην εφαρμογή. Στην συνέχεια αποσυνδέεσαι από το hotspot του κινητού (χωρίς να κλείσεις την εφαρμογη) και συνδέεσαι πάλι στο wifi του σπιτιού.

#828   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/08/2015 - 15:22

Update: Μετά από μήνες τηλεφωνικών συνομιλιών (όλες από εμένα παρά τις διαβεβαιώσεις των τεχνικών & του τμήματος πωλήσεων του ΟΤΕ πως θα με ειδοποιήσουν αυτοί για την εξέλιξη της αίτησης μου) το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει.

 

Είναι τραγική η αντιμετώπιση "απαγγελίας από το βιβλίο" των κλισέ απαντήσεων χωρίς να υπάρχει καμία ουσιαστική εξέλιξη.

 

 

Η εξυπηρέτηση στο κομμάτι του OTE TV GO είναι τραγική.

 

Ευγενικοί, εξυπηρετικοί στο τηλέφωνο ΑΛΛΑ μηδέν αποτέλεσμα.

 

3 εβδομάδες τώρα που δεν μπορούν να λύσουν το πρόβλημα μου και με κάνουν μπαλάκι από το εμπορικό τμήμα στο τεχνικό τμήμα.

 

Δεν έχει περαστεί το τηλ. νούμερο του κινητού στο σύστημα και ενώ στο σπίτι μπορώ να δω OTE TV GO, δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω εκτός σπιτιού σε άλλο WiFi.

 

Γίνονται αιτήσεις κάθε 2-3 ημέρες για απενεργοποίηση / ενεργοποίηση του OTE TV GO ώστε να προστεθεί εκ νέου το τηλ. νούμερο του κινητού χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Το εμπορικό λέει πως υπάρχει συστημικό λάθος άρα πρέπει να μιλήσω με το τεχνικό τμήμα, το τεχνικό τμήμα λέει πως πρέπει να μιλήσω με το εμπορικό καθώς δεν έχει περαστεί το τηλ. νούμερο και αυτοί δεν μπορούν να κάνουν κάτι. 

 

Κανένας δεν ξέρει τι πρέπει να γίνει για να λυθεί το πρόβλημα και κανένας δεν με ενημερώνει για την πορεία της αίτησης μου. Πρέπει να παίρνω εγώ κάθε 2-3 ημέρες τηλέφωνο, να τα ξαναλέω όλα την αρχή και να ακούω ξανά τα ίδια.

 

Ωραία πράγματα...

 

 

Τεράστια απογοήτευση. Έχουν περάσει τόσοι μήνες και δεν μπορούν να προσθέσουν ένα τηλέφωνο!!! 

 

Έχω ζητήσει όλες τις τηλεφωνικές συνομιλίες και μόλις τις έχω θα ετοιμάσω ένα ωραίο άρθρο ώστε να ενημερωθείτε και να γελάσετε/κλάψετε με τα όσα έχουν ειπωθεί από την πλευρά της "εξυπηρέτησης πελατών". 


Behind the Scenes...

#829   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 23/08/2015 - 15:23

Για να μπορείτε να δείτε και σε δευτερη συσκευη που έχετε δηλωσει οταν εισαι εκτος wifi του σπιτιου σου.

Κανονικα δεν γινεται γιατι μηνυμα μπορεις να στειλεις μονο απο τον αριθμο που εχεις δηλωσει.
Όμως εάν κάνετε τα παρακάτω είστε μια χαρά :

1.πατηστε να στειλετε μηνυμα απο τη συσκευη με το μη δηλωμενο αριθμο, αλλα μη κανετε αποστολη.

2.Αντιγραψτε το μηνυμα στο κινητο που εχετε τον αριθμο που εχετε δηλωσει και στειλτε το απο εκει στο 12112.

3.περιμενε 2-3 sec και μετα πατηστε αποστολη και στο αλλο κινητο.

4.καλη θεαση

#830   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 26/08/2015 - 23:53

Πηγα σημερα να κοψω τον ΟΤΕ του πατερα μου.
Μου το προσφεραν 19.9 το πληρες πακετο χωρις αυξησεις λογω νεου περιεχομενου.
Περιεργα πραγματα...

#831   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/08/2015 - 07:08

Πηγα σημερα να κοψω τον ΟΤΕ του πατερα μου.
Μου το προσφεραν 19.9 το πληρες πακετο χωρις αυξησεις λογω νεου περιεχομενου.
Περιεργα πραγματα...


Πήγες να κόψεις τον ΟΤΕ ή το ΟΤΕtv;

#832   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/08/2015 - 07:59

1) Εαν υπάρχει ΟΤΕTV και ζητησετε διακοπη μεχρι 20 οκτωμβριου σας προτεινετε νεα συνδρομη 24μηνο στα 19.90€.

 

2) Εαν βεβαιως εχετε και τηλεφωνο σε αλλο παροχο σας δίνουν 24μηνο στα 24.90€ 24αρα απεριοριστα αστικα-υπεραστικα + 30 λεπτα προς κινητα ολα μαζί 24.90€+19.90€= 44.80€ τελικη τιμη με φπα.

 

3) Εαν στο μελλον υπαρξουν αυξησεις λογο αναβαθμισεις υπηρεσιων περιεχομενου σας δινετε και παλι η δυνατοτητα να διακοψετε το ΟΤΕTV



#833   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/08/2015 - 10:36

Πηγα σημερα να κοψω τον ΟΤΕ του πατερα μου.
Μου το προσφεραν 19.9 το πληρες πακετο χωρις αυξησεις λογω νεου περιεχομενου.
Περιεργα πραγματα...

Γιατί παραξενεύεσαι; Εγώ είχα το ΟΤΕ ΤV με 10,95 και πριν λίγο καιρό που έλειξε μου το εδωσαν με 15,95



#834   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/08/2015 - 10:40

Παιδιά εγω εχω otetv και τηλέφωνο-Internet forthnet
Αλλα το TV λήγει Φεβρουάριο
Μπορώ να το διεκδικήσω λέτε?

#835   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/08/2015 - 10:53

Παιδιά εγω εχω otetv και τηλέφωνο-Internet forthnet
Αλλα το TV λήγει Φεβρουάριο
Μπορώ να το διεκδικήσω λέτε?

13888 και κανε διακοπη λογο αυξηση τιμης και θα σε καλεσουν σε 2-3 μερες στα 19.90



#836   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 27/08/2015 - 10:59

ΟΤΕ Tv σορυ.
Δλδ αν εχω μια δορυφορικη και τους απειλησω να φυγω απο 30 (στο μελλον ) θα μου το πανε 20, ενω αν κατσω σαν καλος πελατης χωρις να πω τιποτα θα πληρωνω 30; Περιεργη τιμολογιακη πολιτικη.
Δεν επιβραβευει τον "πιστο" πελατη...

Τελευταία επεξεργασία από: rtifosi, 27/08/2015 - 11:00


#837   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/08/2015 - 11:04

δεν μας βλέπουν σαν πιστούς πελάτες άλλα σαν μ@κες  :D



#838   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/08/2015 - 11:05

ΟΤΕ Tv σορυ.
Δλδ αν εχω μια δορυφορικη και τους απειλησω να φυγω απο 30 (στο μελλον ) θα μου το πανε 20, ενω αν κατσω σαν καλος πελατης χωρις να πω τιποτα θα πληρωνω 30; Περιεργη τιμολογιακη πολιτικη.
Δεν επιβραβευει τον "πιστο" πελατη...

 

Στα πλαισια τις τιμολογιακης αυξησης που εγινε απο τις 20/8 ο ΟΤΕTV σου δινει την δυνατοτητα να καταγγειλεις την συμβαση και να διακοψης χωρις πεναλτι εως και τις 20 Οκτωμβριου. Αυτο δεν γίνεται καθε μερα παρα μονο αυτη τη περιοδο για τον λογο που ανεφερα. Ζητωντας διακοπη ο ΟΤΕTV δεν θελει να χασει τον πελατη οποτε σου προτεινει στα 19.90 για να σε κρατηση εφοσον εισαι και πελατης ΟΤΕ Double Play η 24.90€ εαν δεν εισαι πελατης ΟΤΕ.



#839   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.253 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 27/08/2015 - 11:06

Αφού έχει την δυνατότητα να σου κάνει προσφορά και να σε πάει στα 19,90 γιατί κάνει την αύξηση. Απλά σου λέει οποίος καταλάβει την αύξηση την κατάλαβε και ακυρώνει οι υπόλοιποι μ@@@κες θα πληρώσουν

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 27/08/2015 - 11:07


#840   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.253 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 27/08/2015 - 11:10

Από περιέργια η αύξηση σε ποιον λογαριασμό θα φανεί;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες