Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 19 ψήφοι

[Οδηγός] Υποβάθμιση Carrier Settings σε Cosmote/Vodafone (Επιστροφή του 3G διακόπτη/Καλύτερη μπαταρία)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1920 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1561   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/11/2014 - 09:48

[quote name="sirgeorge" post="1639959" timestamp="1415432286"]Εγω εχω το cccontrols και στη θέση δίπλα στα data αντί του 4g εχω βαλει τα settings.το ccquick δε το εχω ψάξει πρώτον λόγο τιμής και δεύτερον αφού και με αλλα tweaks τύπου cc κανεις τη δουλεια σου δωρεάν!

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1415432883.709279.jpg   119,89KB   59 λήψεις

Γιατί δε παίρνει την εικόνα να σου δείξω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1562   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/11/2014 - 09:50

ναι απο το beta repo του!



#1563   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 08/11/2014 - 10:07

Ωραια το βαλα κ εγω καλο ειναι, απλα αμα πχ παταμε πατημενο το διακοπτη wifi μας παει στις ρυθμιςεις στο wifi κτλ κτλ αμα παταμε τα δεδομενα η το lte μας παει ναι μεν ρυθμισεις αλλα οχι στη σωστη σελιδα ρυθμισεων που να καναμε κατευθειαν την εναλαγη 3g . Ετσι ειναι κ εσενα;
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1564   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/11/2014 - 10:13

Ναι αν κρατάς πατημενο το 4g πά σε παει στις πληροφορίες εάν πατησεις απλά το toggle settings σου ανοιγει ακριβως μπροστά που ειναι η αρχική με το airplane,data....

#1565   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 08/11/2014 - 10:16

Οποτε ειναι bug λογικα, γιατι επρεπε να πηγαινει κατευθειαν στα δεδομενα κτλ.
Ελπιζω να το φτιαξει..
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1566   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/11/2014 - 10:18

Μάλλον αφού ειναι ακομη beta.παρολα αυτα δεν κρασαρει και κανεις και τη δουλεια σου δωρεάν πανω απο ολα!

#1567   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/11/2014 - 10:22

Παντως μιλώντας για ταχύτητες 4g να σας δείξω μια που έβγαλα πριν κατι μερες-off topic!
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1415434945.346471.jpg   283,25KB   32 λήψεις

#1568   tzalavrag

tzalavrag

    iPH Addict

  • 827 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/11/2014 - 11:32

Εξαρταται, εαν το εχεις κανει με τον τροπο στο post 1302 θα σου βγαζει LTE. Αν το κάνεις με τον καινουριο τροπο της προηγουμενης σελιδας θα σου λεει 4G + οτι θα εχεις τον κανονικο αριθμο γραμματων στα μηνυματά σου.

με ρον καινοτργιο το εχω κανει αλλα παρ οπτι καθως λες επρεπε να λεει 4g εμενα βγαζει το E πανω και μετα όταν ενεργοποιω 2g εχω μόνο 3 γραμμες σημα...

#1569   tzalavrag

tzalavrag

    iPH Addict

  • 827 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/11/2014 - 11:52

με τον καινουργιο το εχω κανει και εχω 4g αλλά δεν θα πρεπε να χω και 4 γραμμές φουλ σ 2g?? ...



#1570   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 08/11/2014 - 14:45

Ωραια το βαλα κ εγω καλο ειναι, απλα αμα πχ παταμε πατημενο το διακοπτη wifi μας παει στις ρυθμιςεις στο wifi κτλ κτλ αμα παταμε τα δεδομενα η το lte μας παει ναι μεν ρυθμισεις αλλα οχι στη σωστη σελιδα ρυθμισεων που να καναμε κατευθειαν την εναλαγη 3g . Ετσι ειναι κ εσενα;

 

 

Ναι αν κρατάς πατημενο το 4g πά σε παει στις πληροφορίες εάν πατησεις απλά το toggle settings σου ανοιγει ακριβως μπροστά που ειναι η αρχική με το airplane,data....

 

 

Οποτε ειναι bug λογικα, γιατι επρεπε να πηγαινει κατευθειαν στα δεδομενα κτλ.
Ελπιζω να το φτιαξει..

Να σημειώσω ότι με το CCSettings που δοκίμασα, ο διακόπτης LTE ναι μεν δουλεύει κανονικά και σε πάει απο 3G σε LTE και τούμπαλιν, αλλά πατώντας παρατεταμένα είτε στον LTE είτε στον Data, δεν σε πηγαίνει στις αντίστοιχες ρυθμίσεις (βασικά δεν σε πηγαίνει πουθενά).

 

Με το FlipControlCenter οπως αναφέρθηκε υπάρχει bug και πατώντας παρατεταμένα τον διακόπτη LTE σε πάει στις ..."Πληροφορίες". Μπορούμε όμως να πατάμε παρατεταμένα τον διακόπτη "Δεδομένα" και μας πηγαίνει αυτος στις ρυθμίσεις των δεδομένων και απο κει άνετα να βάζουμε 2G.

 

Επίσης το FlipControlCenter μου βγάζει προβλήματα, όπως αυτά περιγράφονται κι εδώ:

 

After installing and using the "vibration" flipswitch, it persistently reverts my ringtones back to the default tones. As well as turning on the "Lock Sound" flip. Is anyone else having this problem?

 

http://www.reddit.co...lcenter_for_8x/


Τελευταία επεξεργασία από: stark, 08/11/2014 - 14:50


#1571   Driver3

Driver3

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/11/2014 - 15:16

Καλησπέρα!

 

Εγώ πέρασα το patch των κινέζων γιατί το τηλέφωνο δεν ήταν jailbroken. Για να επαναφέρω το 4G πρέπει να κάνω restore σωστά; Μήπως υπάρχει καλύτερη λύση;

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος! Backup μετά restore και επαναφέρεις το backup.



#1572   tzalavrag

tzalavrag

    iPH Addict

  • 827 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/11/2014 - 19:29

με τον καινουργιο το εχω κανει και εχω 4g αλλά δεν θα πρεπε να χω και 4 γραμμές φουλ σ 2g?? ...

εντωμεταξυ Εκτός εκτός από αυτό παρατήρησα οτι τις δύο με τρεις τελευταίες φορές που έκανε reboot Και έπρεπε να ξαναμπώ να κάνω τη διαδικασία δεν τα πήρε με την πρώτη και έπρεπε να το κάνουν δύο με τρεις φορες για να πιάσει..

#1573   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/11/2014 - 23:53

Το έκανα και εγώ τελικά το πόστ 1507...φαίνεται καλύτερο σήμα...θέλω να δω αν θα εχω καλύτερη μπαταρία γιατί έχει χειροτερέψει απ την 7.1.2 που είχα πάλι 2g.

Απ τα tweaks με το cc ποιο εκτός του flip control center τροποποιεί και την κατω μπάρα εικονιδιων αλλά σου επιτρέπει να βάλεις και περιορισμούς στη lockscreen??

#1574   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 10/11/2014 - 08:18

Το έκανα και εγώ τελικά το πόστ 1507...φαίνεται καλύτερο σήμα...θέλω να δω αν θα εχω καλύτερη μπαταρία γιατί έχει χειροτερέψει απ την 7.1.2 που είχα πάλι 2g.

Απ τα tweaks με το cc ποιο εκτός του flip control center τροποποιεί και την κατω μπάρα εικονιδιων αλλά σου επιτρέπει να βάλεις και περιορισμούς στη lockscreen??


Το CCQuick pro σου επιτρέπει να αλλάξεις και τα quick launches αλλά δεν βλέπω επιλογή για περιορισμούς στη lock screen

#1575   tzalavrag

tzalavrag

    iPH Addict

  • 827 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/11/2014 - 08:34

εντωμεταξυ Εκτός εκτός από αυτό παρατήρησα οτι τις δύο με τρεις τελευταίες φορές που έκανε reboot Και έπρεπε να ξαναμπώ να κάνω τη διαδικασία δεν τα πήρε με την πρώτη και έπρεπε να το κάνουν δύο με τρεις φορες για να πιάσει..

τελικά όλα καλα! Έκανα ενα restore και το εστησα απ την αρχη και ολα καλα! Κ το σημα φουλ και όλα σε 2g!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες