Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] ipone 4 locked


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
38 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   OreRap

OreRap

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2013 - 09:59

μπορεί να βοηθήσει κάποιος για το πού να απευθυνθώ για το official unlock σε a1 mobilcom austrias?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/07/2013 - 13:01

Mπορείς να δεις και εδώ. Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλές επιλογές για τη Α1.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#33   Nats

Nats

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:home

Δημοσίευση 28/07/2013 - 13:44

μπορεί να βοηθήσει κάποιος για το πού να απευθυνθώ για το official unlock σε a1 mobilcom austrias?


Εχμμ, απ' ότι διάβασα από τις προηγούμενες αναρτήσεις δεν είσαι και πολύ σίγουρος για την εταιρία. Εγώ επειδή λόγω δουλειάς, έτυχε να ξεκλειδώσω μερικές συσκευές με κωδικό DN , απ όσο ξέρω είναι T-Mobile, είτε γερμανίας, είτε αυστρίας,ή ακόμα ολλανδίας. Απ όσο ξέρω t-mobile και Α1 δεν έχουν σχέση. Για να σιγουρευτείς για τον πάροχο και μετά να παίξεις μπάλα, κάνε το εξής : βάλε το κινητό στον υπολογιστή, άνοιξε το redsn0w, πάνε extras, πάτα identify. Θα σου ανοίξει ένα νέο παράθυρο με όλα τα στοιχεία του κινητού, μεταξύ αυτών και του παρόχου ,μόνο έτσι θα είσαι σίγουρος πως και τι, κάντο και εάν είναι t-mobile γερμανίας, τότε θα στο κάνω και γω τζάμπα το ξεκλείδωμα, ειδάλλως θα πρέπει να πληρώσεις για τις άλλες χώρες.

#34   OreRap

OreRap

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2013 - 08:52

Εχμμ, απ' ότι διάβασα από τις προηγούμενες αναρτήσεις δεν είσαι και πολύ σίγουρος για την εταιρία. Εγώ επειδή λόγω δουλειάς, έτυχε να ξεκλειδώσω μερικές συσκευές με κωδικό DN , απ όσο ξέρω είναι T-Mobile, είτε γερμανίας, είτε αυστρίας,ή ακόμα ολλανδίας. Απ όσο ξέρω t-mobile και Α1 δεν έχουν σχέση. Για να σιγουρευτείς για τον πάροχο και μετά να παίξεις μπάλα, κάνε το εξής : βάλε το κινητό στον υπολογιστή, άνοιξε το redsn0w, πάνε extras, πάτα identify. Θα σου ανοίξει ένα νέο παράθυρο με όλα τα στοιχεία του κινητού, μεταξύ αυτών και του παρόχου ,μόνο έτσι θα είσαι σίγουρος πως και τι, κάντο και εάν είναι t-mobile γερμανίας, τότε θα στο κάνω και γω τζάμπα το ξεκλείδωμα, ειδάλλως θα πρέπει να πληρώσεις για τις άλλες χώρες.


μισό γιατί με μπέρδεψες. απο που κατάλαβες οτι δεν είμαι σίγουρος για τον πάροχο?? σιγουρότατος είμαι, είναι locked σε a1 mobilcom austrias. το πρόβλημα μου είναι οτι δεν ξέρω που να απευθυνθώ για να μου το ξεκλειδώσουν official!!

ωστόσο δοκίμασα αυτό με το rednsow και τα αποτελέσματα είναι στο παρακάτω .txt αρχείο. μήπως μπορείς να καταλάβεις εσύ που λέει για τον πάροχο?

Συνημμένα αρχεία



#35   Nats

Nats

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:home

Δημοσίευση 29/07/2013 - 13:58

μισό γιατί με μπέρδεψες. απο που κατάλαβες οτι δεν είμαι σίγουρος για τον πάροχο?? σιγουρότατος είμαι, είναι locked σε a1 mobilcom austrias. το πρόβλημα μου είναι οτι δεν ξέρω που να απευθυνθώ για να μου το ξεκλειδώσουν official!!

ωστόσο δοκίμασα αυτό με το rednsow και τα αποτελέσματα είναι στο παρακάτω .txt αρχείο. μήπως μπορείς να καταλάβεις εσύ που λέει για τον πάροχο?


Βάλε μέσα μια κάρτα sim, και ξανακάνε τη διαδικασία και στείλε το αρχείο, ή πάνε στις ρυθμίσεις, γενικά, πληροφορίες και δες εάν εκεί που λέει πάροχος έχεις κάποιες πληροφορίες (πχ cosmote 12.0)

#36   OreRap

OreRap

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2013 - 23:03

παιδια, έχω νέα σχετικά με το unlock iphone 4 locked σε a1 mobilcom austrias.

επικοινωνήσα μαζί τους μέσω mail. καταλήξαμε στο να τους στείλω με έμβασμα το ποσό που μου ζητήσανε.

έλαβα confirmation mail οτι τα πήραν. σε αυτό μου γράφαν αυτά :


Thank you! Your payment has been received!




Your IPhone is now unlocked!
In order to use it, please insert an alternative SIM card and synchronize the device with iTunes.



Many regards from Vienna

Monika Klapka
A1 service team





A1 Telekom Austria AG, Postfach 1001, 1011 Wien
Sitz: Wien, Firmenbuch-Nr. FN 280571f, Firmenbuchgericht: Handelsgericht Wien, DVR 0962635, UID ATU 62895905


To provlima einai oti vazw mia elliniki sim cosmote leitourgiki, kanw sync mesw itunes kai to ''no service'' sinexizete...

(to kinito einai j/bed)

tis gnwmes sas..ti me simvoulevete???

#37   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/08/2013 - 23:32

Πάρε Backup και κάνε Restore & Set Up As New.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#38   OreRap

OreRap

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2013 - 23:38

ok κάνω restore τώρα. backup δεν χρειάζεται να πάρω, ήταν άδειο)

αειντε να δουμε...

#39   OreRap

OreRap

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2013 - 23:50

και το ελληνικό σήμα ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ!!! :)

παντού χρειάζεται ένα restore τελικά :P

topic closed :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες