Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Android TV


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/07/2013 - 21:50

Μιας και περίμενα πολύ καιρό για το jailbreak για Apple TV 3, χωρίς βέβαια μέχρι σήμερα να έχουμε κάποια εξέλιξη, έψαξα να βρώ κάτι, κάποιο gadget, το οποίο να συνδέεται στην TV και στο οποίο να μπορώ να περάσω το ΧΒΜC ( Icefims, onechannel, navi-x), πράγματα για τα οποία τo jailbreak του ΑΤV2 ήταν must ας πούμε. Μετά από λίγο ψάξιμο, έπεσα πάνω σε κάτι κινέζικα " κουτάκια ΄΄ μίνι android TV συγκεκριμένα στο ΜΚ808Β απο Geekbuying. Από ότι είδα σε μερικά βίντεο στο youtube, με πολύ λίγα χρήματα (35,00 €) περίπου, έχεις σχεδόν όλα όσα προσφέρει το Apple TV για να μη πώ και παραπάνω. Παίζει τα πάντα. Ολα τα γνωστά αρχεία βίντεο, μουσική, συνδέεται με wi-fi, blutooth και φυσικά internet, android shop gia εφαρμογές και πολλά άλλα. Μπήκα λοιπόν στον κόπο να το παραγγείλω και σε κανα δεκαπενθήμερο πιστεύω να το έχω στα χέρια μου. Ως προς την εμπειρία μου με αυτό θα σας πώ νεότερα ύστερα δοκιμή του. Αν κάποιος απο σας έχει ήδη αποκτήσει παρόμοια συσκευή ας μας πεί τις εντυπωσεις του.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/07/2013 - 22:07

Περιμένω να ακούσω τις εντυπώσεις σου γιατί ψάχνω και εγώ να βρω κάτι φθηνό για το υπνοδωμάτιο.
Από που το πήρες αν επιτρέπεται

Τελευταία επεξεργασία από: koumbouni, 21/07/2013 - 22:07


#3   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/07/2013 - 22:32

Απο Geekbuying... :lol:

#4   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 22/07/2013 - 23:53

Έχω πάρει 3-4 απο δ´αυτα..Απίθανα..το μονο πλεονέκτημα στο Apple TV ειναι το AirPlay mirroring και το hardware acceleration..

#5   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/08/2013 - 08:11

Μιας και περίμενα πολύ καιρό για το jailbreak για Apple TV 3, χωρίς βέβαια μέχρι σήμερα να έχουμε κάποια εξέλιξη, έψαξα να βρώ κάτι, κάποιο gadget, το οποίο να συνδέεται στην TV και στο οποίο να μπορώ να περάσω το ΧΒΜC ( Icefims, onechannel, navi-x), πράγματα για τα οποία τo jailbreak του ΑΤV2 ήταν must ας πούμε. Μετά από λίγο ψάξιμο, έπεσα πάνω σε κάτι κινέζικα " κουτάκια ΄΄ μίνι android TV συγκεκριμένα στο ΜΚ808Β απο Geekbuying. Από ότι είδα σε μερικά βίντεο στο youtube, με πολύ λίγα χρήματα (35,00 €) περίπου, έχεις σχεδόν όλα όσα προσφέρει το Apple TV για να μη πώ και παραπάνω. Παίζει τα πάντα. Ολα τα γνωστά αρχεία βίντεο, μουσική, συνδέεται με wi-fi, blutooth και φυσικά internet, android shop gia εφαρμογές και πολλά άλλα. Μπήκα λοιπόν στον κόπο να το παραγγείλω και σε κανα δεκαπενθήμερο πιστεύω να το έχω στα χέρια μου. Ως προς την εμπειρία μου με αυτό θα σας πώ νεότερα ύστερα δοκιμή του. Αν κάποιος απο σας έχει ήδη αποκτήσει παρόμοια συσκευή ας μας πεί τις εντυπωσεις του.

Έχουμε κανένα νέο. Παρέλαβε στο μηχάνημα; Επίσης αυτό που πραγματικά με ενδιαφέρει είναι αν έβαλες το XBMC να δεις αν δουλεύει καλά.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες