Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

Καθυστερεί το iPhone 5S, πλαστικό iPhone και iPad 5 στις αρχές Σεπτέμβρη και iPad mini το 2014 (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/07/2013 - 08:42

Αναρτημένη εικόνα


Ο αναλυτής Ming-Chi Kuo σε νέα του έκθεση υποστηρίζει ότι προβλήματα στην παραγωγή του επερχόμενου iPhone 5S θα συμβάλλουν στην καθυστέρηση της συσκευής για τα τέλη Σεπτέμβρη με περιορισμένη διαθεσιμότητα έως τον Οκτώβρη ή Νοέμβρη. Συγκεκριμένα, τα προβλήματα εντοπίζονται σε ορισμένα εξαρτήματα, όπως η κάμερα που θα διαθέτει μεγαλύτερα megapixels με λειτουργία slow motion και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων.

Ταυτόχρονα, ο Kuo θεωρεί ότι το φημολογούμενο πλαστικό iPhone, με τιμή μεταξύ $450 και $550, θα κυκλοφορήσει νωρίτερα από το iPhone 5S και συγκεκριμένα στις αρχές Σεπτεμβρίου μαζί με ένα ανανεωμένο iPad πέμπτης γενιάς, με λεπτότερο και ελαφρύτερο σχεδιασμό που θα θυμίζει το iPad mini. Το ενδιαφέρον σε αυτό το σημείο έγκειται στο γεγονός ότι ο Kuo πιστεύει ότι δεν θα δούμε φέτος νέο iPad mini, Retina ή μη. «Κρίνοντας από την κατάσταση της παραγωγής του iPad mini υπολογίζουμε ότι οι αποστολές θα πραγματοποιηθούν το νωρίτερο τον Δεκέμβριο», αναφέρει ο Kuo. «Το Retina iPad mini θα κυκλοφορήσει τον Μάρτιο ή Απρίλιο του 2014».

Όσον αφορά τους υπολογιστές Mac ο Kuo δηλώνει ότι τα Retina MacBook Pro με επεξεργαστή Haswell θα κυκλοφορήσουν στα μέσα Σεπτεμβρίου και τα νέα iMac στα τέλη Αυγούστου, χωρίς να υπάρχει πιο συγκεκριμένη ημερομηνία. Πολλοί ήλπιζαν ότι η Apple θα αναβαθμίσει ολόκληρη τη σειρά Mac κατά τη διάρκεια του WWDC 2013 αλλά είδαμε μόνο νέα μοντέλα MacBook Air με καλύτερη διάρκεια μπαταρίας ευελπιστώντας παρόμοια αποτελέσματα και στα MacBook.


[via MacRumors]

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/07/2013 - 10:19

Αυτός ο τύπος έχει πέσει μέσα σε προηγούμενες προβλέψεις απ'όσο θυμάμαι.

Απλώς μού φαίνεται περίεργο να αλλάξει ξανά ο κύκλος ανανέωσης των iPads, δηλ. Retina φθινόπωρο και mini Μάρτιο. Και το ακόμη πιο περίεργο είναι να βγει μόνο το φθηνότερο iPhone (ο θεός να το κάνει φθηνό) και να μείνει η εταιρία με παρωχημένη ναυαρχίδα (iPhone 5).

#3   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 23/07/2013 - 10:50

Εάν ισχύει αυτό ελπίζω τουλάχιστον να έχουμε Σεπτέμβρη iOS 7

#4   iPanos13

iPanos13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/07/2013 - 11:06

Καταρχην δεν πιστευω μια εταιρια οπως η apple να βγαλει κι αλλο φτηνο κινητο. Ηδη ειναι φτηνο απλως ως συνηθως στην ελλαδα εκμεταλλευονται τα παντα και αφου τα σταζουμε και τα 700 καλα μας κανουν. :P

Επειτα δεν το πιστευω κι ολλας μιας και μια εταιρια που ηδη εχει αγοραστες στις τιμες πωλησης των συσκευων , ειτε εξαιτιας του λογισμικου, ειτε της κατασκευης, ειτε το design ειτε το itunes ειτε η μοστρα ειτε και εγω δεν ξερω τι σκεφτεται ο καθενας (αν αγνοει τα παραπανω) , να παραγει φτηνοτερο κινητο εχοντας καποια απο τα παραπανω.
Δλδ αμα βγαλει το πλαστικο που λενε οπως ειναι το 5ς , επεξεργαστες, ραμ, ολα ιδια αντε και την καμερα αλλα σε πλαστικο σκελετο και πολυ πιο φτηνο , λετε να παει να αγορασει καποιος το αλλο κινητο ? αυτο που θα εχει αλλο σκελετο? μονο και μονο επειδη ειναι καλυτερη η συσκευη?
Εγω θα ηθελα ενα φτηνο iphone, ας ειναι και πλαστικο, φτανει που θα εχει ios, θα τα τρεχει ολα χωρις crashαρισματα και δεν θα με ενοιαζε καθολου η ποιοτητα.(κατ εμε) , οκ ειναι ενα συν αλλα αν ειχε ολα τα αλλα , i dont give a sh@t. και σε τιμη στα 200 ευρω. ( τωρα θα μου πειτε παρε το 3gs, οχι φιλοι μου, το 3gs δεν μπορει να σηκωσει το ios7,, οπως και τα παιχνιδια και εφαρμογες, τις πιο απαιτητικες , εννοω αυτο που θα βγαλει αν βγαλει το πλαστικο, δεν πιστευω να μην μπορει να τα σηκωσει, τοτε καλυτερα να μην το παραγει, )

τωρα αμα βγαλει το πλαστικο στα 400 και το αλλο στα 500(δολλαρια, ) Ε για 100 ευρω θα παρω το κανονικο, γιατι θα ειναι πολυ ανωτερο, μπορει να εχει καλυτερο υλικο, καλυτερο επεξεργαστη, καμερα, τα σχετικα.. οπως και δυνατοτητες.. αλλα αν η διαφορα ειναι 200-300 ευρω, ασυζητητη το φτηνοτερο αν και οπως προειπα δεν πιστευω να παραγει.

Τελευταία επεξεργασία από: iPanos13, 23/07/2013 - 11:09


#5   Georgered

Georgered

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 23/07/2013 - 11:10

Εάν ισχύει αυτό ελπίζω τουλάχιστον να έχουμε Σεπτέμβρη iOS 7


Λογικά θα βγει μαζί με το 5S.

Τελευταία επεξεργασία από: Georgered, 23/07/2013 - 11:10


#6   iPanos13

iPanos13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/07/2013 - 11:21

για μενα, η apple ειναι σαν την bmw, αν βγαλει φτηνοτερο ομως παει σαν την mercedes
Και που το στηριζω αυτο.?
Η bmw δεν εχει βγαλει αμαξι κατω απο 1600 cc (παλιοτερα θα μου πειτε εβγαλε, ε ναι αφου δεν ειχαν ανακαλυφτει τα 2.000 cc . Εχει ωραιο σκαφος, υλικα , επιδοσεις , η μηχανη δεν νιωθει, το εσωτερικο της ειναι σαν το ios, αμα παρεις με τον πλοηγο ενσωματωμενο σε μεταφερει στο Ios7 καπως καλυτερευει αλλα παλιοτερα δεν ειχε και απο τα πιο ομορφα εσωτερικα αλλα σιγα, και η μηχανη δεν ενιωθε ουτε νιωθει( η μηχανη diesel του 2007 και πανω εχει βγει πρωτη μηχανη diesel απο καταναλωση ,, αντοχη εως και ομορφη , δεν παιζεται..)
Aν ομως θελει να γινει mercedes , θα βγαλει και το φτηνο , (οπως εχει βγαλει η μερσεντα το smart ) . καπου ετυχε να διαβασω οτι το 1/10 των αυτοκινητων στον κοσμο ειναι smart. Δεν ειναι τυχαιο αυτο, mercedes (αν και μπορω να πω οτι δεν μου αρεσει μηχανικα αλλα το smart ειναι κατι αλλο σε ολα αυτα για πρωτο αμαξι (στην πολη δεν παιζεται, για δευτερο φυσικα παμε σε bmw ) Ετσι καπως θα ειναι και το φτηνο κινητο.. χαχαχα τι συγκρινω αλλα δειτε το οπως το ειδα και εγω..

Αυτοκινητο - Κινητο
Μηχανη - τεχνικα χαρακτηριστικα
Σκελετος - σκελετος
Εσωτερικο - ios
Επιδοσεις - επιδοσεις
αντοχες - αντοχες

Ελατε πειτε την αληθεια, εχω δικιο :P. Δεν μπορω να πω οτι εχω και δικιο καθε φορα αλλα οχι οτι εχω και αδικο

Αν εκφρασετε αντιρρησεις, βαλτε τα κατω και δειτε την αληθεια , λαμπει ο λαμπης..,.


Και σε καθε προταση βαλτε και το emotion :P , μιας και δεν μου το επιτρεπει να το βαλω εγω

Τελευταία επεξεργασία από: iPanos13, 23/07/2013 - 11:27


#7   uric

uric

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/07/2013 - 11:27

Λογικά θα βγει μαζί με το 5S.


και το Ipad 5 θα εχει ios 6?

#8   Georgered

Georgered

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 23/07/2013 - 11:29

και το Ipad 5 θα εχει ios 6?

και το Ipad 5 θα εχει ios 6?


Σωστό αυτό... Δεν το είχα σκεφτεί...

#9   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2013 - 12:08

Παίδες φθηνό-ακριβό δε βγαίνει με γνώμωνα την μικρή και γεμάτη ανορθολογισμούς Ελληνική αγορά. Φανταστείτε οποιοδήποτε iphone να έβγαινε δωρεάν έστω και σε διετές πρόγραμμα 50 ευρώ, στην αμερική υπάρχει και μη μου λέτε για κλειδώματα και κουραφέξαλα γιατί έχω τον ίδιο πάροχο 10 και πλέον χρόνια και συνεχίσω σε αυτόν, για ποιο λόγο να με ενδιαφέρει ότι το iphone θα ήταν κλειδωμένο σε αυτόν και μόνο? Τέτοιες προσφορές δεν αντέχει η ελληνική αγορά αλλά ούτε χρειάζεται να κλειδώνει καμία συσκευή. Οι λάκηδες είμασε αρκετοί ό,τι κι αν μας ζητήσουν και ας έχουμε την χωρίς αντίκρυσμα (για τους πλείστους) ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΗ συσκευή έτσι για να χαιρόμαστε .

#10   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/07/2013 - 12:13

Παίδες φθηνό-ακριβό δε βγαίνει με γνώμωνα την μικρή και γεμάτη ανορθολογισμούς Ελληνική αγορά. Φανταστείτε οποιοδήποτε iphone να έβγαινε δωρεάν έστω και σε διετές πρόγραμμα 50 ευρώ, στην αμερική υπάρχει και μη μου λέτε για κλειδώματα και κουραφέξαλα γιατί έχω τον ίδιο πάροχο 10 και πλέον χρόνια και συνεχίσω σε αυτόν, για ποιο λόγο να με ενδιαφέρει ότι το iphone θα ήταν κλειδωμένο σε αυτόν και μόνο? Τέτοιες προσφορές δεν αντέχει η ελληνική αγορά αλλά ούτε χρειάζεται να κλειδώνει καμία συσκευή. Οι λάκηδες είμασε αρκετοί ό,τι κι αν μας ζητήσουν και ας έχουμε την χωρίς αντίκρυσμα (για τους πλείστους) ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΗ συσκευή έτσι για να χαιρόμαστε .

50€ το μηνα δεσμευμενος με συμβολαιο για δυο χρονια? :huh: really? :huh: Για να παρω το iphone τζαμπα? :mellow: Αυτο κι αν ειναι θυμα...

#11   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2013 - 14:24

50€ το μηνα δεσμευμενος με συμβολαιο για δυο χρονια? :huh: really? :huh: Για να παρω το iphone τζαμπα? :mellow: Αυτο κι αν ειναι θυμα...

Απ' όλα αυτά που γράφω εσύ αυτό κατάλαβες????
No comments

#12   Korbas

Korbas

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2013 - 12:58

Παίδες φθηνό-ακριβό δε βγαίνει με γνώμωνα την μικρή και γεμάτη ανορθολογισμούς Ελληνική αγορά. Φανταστείτε οποιοδήποτε iphone να έβγαινε δωρεάν έστω και σε διετές πρόγραμμα 50 ευρώ, στην αμερική υπάρχει και μη μου λέτε για κλειδώματα και κουραφέξαλα γιατί έχω τον ίδιο πάροχο 10 και πλέον χρόνια και συνεχίσω σε αυτόν, για ποιο λόγο να με ενδιαφέρει ότι το iphone θα ήταν κλειδωμένο σε αυτόν και μόνο? Τέτοιες προσφορές δεν αντέχει η ελληνική αγορά αλλά ούτε χρειάζεται να κλειδώνει καμία συσκευή. Οι λάκηδες είμασε αρκετοί ό,τι κι αν μας ζητήσουν και ας έχουμε την χωρίς αντίκρυσμα (για τους πλείστους) ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΗ συσκευή έτσι για να χαιρόμαστε .


Οι πάροχοι στις ΗΠΑ έχουν τρομερή δύναμη και ώς επί το πλείστον ###άνε τους καταναλωτές. Το ότι στην Ευρώπη τα πράγματα είναι πιό ανθρώπινα (και μέσα στην Ευρώπη βάζω και την Ελλάδα) είναι κάτι που το ζηλεύουν στην άλλη μεριά του ωκεανού.

#13   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/07/2013 - 13:41

Το μόνο που με νοιάζει είναι να βγει το iPad mini με retina... Για τα άλλα αδιαφορώ πλήρως.

#14   uric

uric

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/07/2013 - 13:48

Αν το ipad 5 ειναι σαν το mini οπως λενε προσωπικα δεν θα επαιρνα με τιποτα το mini


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

#15   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 24/07/2013 - 14:40

Το μόνο που με νοιάζει είναι να βγει το iPad mini με retina... Για τα άλλα αδιαφορώ πλήρως.


Φίλε κι εγώ αυτό περίμενα μέχρι που άκουσα κάτι για 2014 και Μάρτιο !
Αυτή την στιγμή σου γράφω από iPad mini φρέσκο! Πριν λίγες ώρες το πήρα!
Είχα αμφιβολίες για την οθόνη που δεν είναι ρετινα γιατί στο iPhone 5 που έχω τα χρώματα και η ανάλυση είναι εξαιρετικά.
Να σου πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει την διάφορα παρά μόνο αν τα βάλω δίπλα δίπλα .
Οπότε σου προτείνω να πας να το αγοράσεις και όταν βγει με το καλό το καινούργιο το δίνεις .
Α! Στο θέμα της οθόνης να πω ότι κατάλαβα διάφορα σε σχέση με το iPad 2.
Τελικα το mini τα σπάει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες