Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Κλοπή iPhone στον Προαστιακό Νερατζίωτισσα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
82 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/07/2013 - 16:43

Καλησπέρα σε ολους σας,

Εχθες δεχθηκα επίθεση απο 2 αλλοδαπούς νεους, κλεβοντας μου το iPhone 5 που ειχα στην κατοχή μου, παρά τα χτυπήματα που δέχθηκα καταφερα να σηκωθώ και να πιασω τον εναν ομως παλι με χτυπησαν και καταφεραν να διαφύγουν, εχω να πω πως ειναι ΝΤΡΟΠΗ που ηταν πανω απο 30 ατομα μπροστα και παρολο που φώναζα βοηθεια ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εκανε την κινηση να με βοηθησει εκτος απο ενα παλικάρι το οποίο ετρεξε μαζι με εμενα πισω του αλλα δεν καταφεραμε να τους βρούμε...

Εκανα δηλωση στην αστυνομία καθως τα πρόσωπα τους και τον δυο καταγράφηκαν στην καμερα ασφαλείας του προαστιακόυ, η αστυνομια μου ζητησε να τους περιγράψω τα ατομα, μπορει καποιος που να γνωρίζει κατι να μου πει τι γίνεται απο εδω και μπρος ; θα δουνε τις καμερες του προαστιακού ή ουτε καν ;

Προσοχή παιδιά, μην βγαζετε το κινητο σας σε κοινή θεα, handsfree και bluetooth ΠΑΝΤΑ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   akarthis

akarthis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:akarthis

Δημοσίευση 26/07/2013 - 17:16

Λυπαμαι αδερφε. Ελπιζω να εισαι καλα. Οσο για τους θεατες(βαζω και τον εαυτο μου μεσα), καποια στιγμη θα χορεψουμε και εμεις και θα ψαχνουμε τοτε αλλους για να μας μαθουν τα βηματα.
Μου κανει εντυπωση το θρασος τους. Ηταν βραδυ?

Αν εχουν ιστορικο και δραστηριοτητα στη περιοχη μπορει και να τους τσιμπησουν καποια στιγμη. Για το κινητο ομως, να εχεις λιγες ελπιδες.

#3   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/07/2013 - 17:28

Δεν με νοιαζει για το κινητό πλεον, το ξεπέρασα, απλα θελω να τους πιασουν και να κανω τα παντα νομικά για να ερθουν στα ίσια τους.
Δεν ηταν βραδυ η ώρα ηταν 6 το απογευμα !

#4   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/07/2013 - 18:13

Λυπάμαι φίλε για την περιπέτεια σου και περαστικά. Οσο για το αν τους βρουν δεν ειμαι καθόλου βέβαιος, ειδικά με τα βίντεο απο τις κάμερες. Ειναι τραγικό να γίνονται ολα αυτά μερα μεσημέρι και ακόμα πιο τραγικό ανάμεσα σε τόσους ανθρώπους να μη βρίσκονται 2-3 για βοήθεια. Ειναι πολύ λυπηρό και συνάμα αποτελεί κραυγαλαιο παραδειγμα για το πόσο εχει ξεπεσει η κοινωνία μας. Οπως και να εχει εύχομαι να τους πιάσουν και να τους δώσουν ένα καλο μάθημα Ελληνικής φιλοξενίας.

#5   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/07/2013 - 18:18

Το μεγαλυτερο μου παράπονο ειναι αυτο, κανενας δεν ετρεξε να τον σταματήσει οσο τον κρατούσα...ο δε κυριος στον προαστικό μου ειπε οτι ειναι σπείρα και οτι δεν μπορεί να κανει κατι, οταν δε του ειπα για τις καμερες, μου ειπε οτι δεν τραβανε τα παντα, δεν εκανε καν τον κοπο να δει εαν ειχε γραψει κατι η καμερα....
Γι'αυτο ρωτάω για νομική βοηθεια μηπως μπορω να κανω κατι, να ασκήσω πιέση καπου για να γίνουν καποιες κινήσεις !
Και μετα θα τους φτιαξω εγω στα δικαστήρια...

#6   paggeorge

paggeorge

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/07/2013 - 18:53

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΛΛΑ ΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΚΑΝΕΙΣ!!ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΕΙΔΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΣΤΟ Α.Τ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΙΣ ΜΗΝΥΣΗ ΚΑΤΑ ΑΓΝΩΣΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΝΤΟΛΗ(ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ)ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ!!ΚΑΝΕΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!ΤΟΥΣ ΠΟΥΣ.....ΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΑΝ!!ΜΠΛΙΑΧ.............

#7   antreas

antreas

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2013 - 19:12

απιστευτα πραγματα ρε π^&στη μου...Κανεις να μην παει να βοηθησει το παληκαρι εκτος απο ενα ατομο μπροστα σε τοσους?

Πως καταντησαμε ετσι...

#8   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/07/2013 - 20:01

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΛΛΑ ΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΚΑΝΕΙΣ!!ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΕΙΔΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΣΤΟ Α.Τ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΙΣ ΜΗΝΥΣΗ ΚΑΤΑ ΑΓΝΩΣΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΝΤΟΛΗ(ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ)ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ!!ΚΑΝΕΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!ΤΟΥΣ ΠΟΥΣ.....ΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΑΝ!!ΜΠΛΙΑΧ.............

100€ κανει η μήνυση κατα αγνώστων εαν θυμαμαι καλα ;

απιστευτα πραγματα ρε π^&στη μου...Κανεις να μην παει να βοηθησει το παληκαρι εκτος απο ενα ατομο μπροστα σε τοσους?

Πως καταντησαμε ετσι...


ετρεχα στον δρομο απο πίσω του και φωναζα οτι ειναι κλέφτης να τον σταματήσει καποιος και απλα μου έδειχναν προς τα που πηγα, ενω εβλεπα που πηγαινε κανενας δεν τον σταματησε....

#9   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 26/07/2013 - 20:07

Κριμα για το κινητο.Τουλαχιστον δεν επαθες τιποτα εσυ.

Μακαρι να τους βρει η αστυνομια.

Παντως εκει γενικα εχει πολυ κοσμο.Σπειρα εκει δεν το ηξερα.

Απο τη μερια του mall η απο την αλλη?Η μηπως απο κατω που ειναι τα jumbo?

Εχεις το θεμα σου σε ζαλιζω και εγω με ερωτησεις απλα μου κανει εντυπωση που δε βοηθησε κανενας καθως εκει εχει πολυ κοσμο.

#10   thecloud

thecloud

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2013 - 20:27

Δηλ. Να τρέξει κάποιος να πιάσει τον κλέφτη και να δεχτεί χωρίς καν να το καταλάβει 5-6 μαχαιριές.. Για μία συσκευή συμπολίτη του..

Ή νομίζετε ότι τέτοιου τύπου κλέφτες δεν έχουν πάνω τους τουλάχιστον μαχαίρι;

Τελευταία επεξεργασία από: thecloud, 26/07/2013 - 20:28


#11   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 26/07/2013 - 23:06

για να λεμε και του στραβου το δικιο οι περισσοτεροι θα εκαναν κακα και σε περιπτωση που συνεβαινε στους ιδιους και δεν θα εκαναν τιποτα,ποσο μαλλον για ενα αγνωστο

#12   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/07/2013 - 00:05

Πριν κανά δυο χρόνια δεν πέθανε ένας από μαχαιρια, για μια κάμερα καθώς πήγαινε στο μαιευτήριο που γέννησε η γυναίκα του;
Και θα σταματήσω εγώ τον θλητή για ένα κινητό; Για να πάω ακλαφτος; ούτε καν! Οχι για το κινητο του αλλού...ούτε για το δικό μου..
Ειδικά αν δεν είσαι κανένας σωματωδης τύπος και δεν ξέρεις να δερνεις αστο...
Την μια και μοναδική φορά όταν προσπάθησαν να με πλησιάσουν για κλοπή 3 τύποι έκανα τα 0-100 σε 5" κι άντε γεια


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

#13   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 27/07/2013 - 00:18

Πριν κανά δυο χρόνια δεν πέθανε ένας από μαχαιρια, για μια κάμερα καθώς πήγαινε στο μαιευτήριο που γέννησε η γυναίκα του;
Και θα σταματήσω εγώ τον θλητή για ένα κινητό; Για να πάω ακλαφτος; ούτε καν! Οχι για το κινητο του αλλού...ούτε για το δικό μου..
Ειδικά αν δεν είσαι κανένας σωματωδης τύπος και δεν ξέρεις να δερνεις αστο...
Την μια και μοναδική φορά όταν προσπάθησαν να με πλησιάσουν για κλοπή 3 τύποι έκανα τα 0-100 σε 5" κι άντε γεια


Sent from my iPhone using Tapatalk 2


Ακριβως.

You'll Never Walk Alone


#14   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2013 - 00:40

Την μια και μοναδική φορά όταν προσπάθησαν να με πλησιάσουν για κλοπή 3 τύποι έκανα τα 0-100 σε 5" κι άντε γεια


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

χαχαχαχαχα, τι μου θύμισες
''η μάνα του φευγάλα δεν έκλαψε ποτέ''

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#15   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 27/07/2013 - 00:53

Παιδια το παλικαρι λεει οτι ηταν πανω απο 30 ατομα θεατες!

Μονο να τους φτύναν θα ειχαν πνιγεί! Και αντε να σου βγαλω τους μισούς (γυναικες γεροι παιδια), μενουν αλλοι 15....αν τους ειχαν πλακωσει στις γρηγορες οχι μαχαιρια δεν θα προλαβαιναν να βγαλουν, αλλα ουτε στον Αλλάχ να προσευχηθούν.

Αλλα δυστηχως 'αλλοιωθήκαμε'! Το καποτε κουραγιο, μαγκιά (με την αληθινή έννοια), φιλότιμο, συμπαράσταση στον συνάνθρωπο μας, φαντάζουν αξίες βγαλμένες από παλιά φιλμ του Χαμφρει-Μπογκαρντ πλεον.

Η νεα εποχη θελει παιδακια μεγαλωμένα μεσα στο σπιτι, απο φοβο κυριος και οχι τοσο έλλειψη χωρου, με χαμπουργκερ, ντελιβερι και την μανετα η το ποντικι στο χερι.

Αυτη η νεα εποχη, μας θελει πλαδαρους, (με μουσι και τατουαζ βεβαια) μαλθακούς, και αποχαυνωμένους. Χωρις καμια εμπιστοσύνη στον εαυτό μας, και προγραμματισμένους ηδη για να κανουμε αυτα που μου μας προσταζουν.

Χαιρομαι που εζησα την εποχη του ΄αγριου τσαμπουκα και ξυλου΄. Και τοτε θυμάμαι υπήρχαν συμμορίες που ξάφριζαν κατι ομορφονιους απο τα βορεια προάστια. (και οχι μονο)
Ξέρετε ...παπουτσια μπλουζες τιμπερλαντ που ηταν της μοδας, κουικ-σιλβερ, οκλει, nike, τα περφεκτο τοτε, κτλ.

Μονο που ο δραστης ηξερε οτι αν τον γραπώναν, δεν θα εφτανε στο τμημα. Αλλα στον Ευαγγελισμό κατευθείαν. Υπηρχε ο φοβος για την αντιδραση και τον τσαμπουκα του τοτε Έλληνα.

Ασε που μετα αν γινοταν κατι τετοιο σε κανα κολλητο την στηναμε ολοι μαζι σε καμια γωνια και τους περιμεναμε παλι. Μην μπω σε λεπτομέρειες τι γινοταν οταν τον/τους τσακώναμε.

Ολα αυτα ισως να ακουγονται απο τους νεότερους ιστοριες στιλ Σταθης Ψαλτης-Σταματης Γαρδελης, αλλα ναι ....υπηρξαν τέτοιες εποχες, και αυτοι οι τοτε ελληνες που δεν κώλωναν πουθενα.
Και για εναν κολλητο και μια γκομενα (αντε και μια μηχανη) μπορουσαν να τα κανουν ολα πουτ@να! B)

Πωω τι θυμήθηκα τωρα;; Συγκινήθηκα παλι. Παω να φαω ενα σουβλακι. :P





υ.γ. φιλε μου εσυ να εισαι καλα, και το τηλ. ποιος το χεζει. Αν και για το γαμωτο, σε καταλαβαινω βεβαια που θες να τους βρεις.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 27/07/2013 - 00:58

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες