Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Κλοπή iPhone στον Προαστιακό Νερατζίωτισσα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
82 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/07/2013 - 02:51

Παιδιά ηρεμία, οχι πολιτικά και τέτοια ήμαρτον δηλαδή !
Το σκηνικό ελαβε χώρα μερα μεσημέρι, στον προαστιακό εκεινη την στιγμή στο προαστιακό ηταν πολλά ατομα πανω απο 30, 4 ατομα το πολύ να τον κρατάγανε θα ειχαμε φωναξει την αστυνομία και θα τελειωνε το θεμα... ομως το αισθημα του φοβου δεν αφησε κανεναν να ερθει, παρόλο που φωναζα βοηθεια, η δε απαντηση του υπευθουνε στον προαστιακο οτι "μην νομιζεις οτι η καμερες γραφουν ολες και συνεχεια" ειναι αστεία, αμα ειχα την οικονομική δυνατοτητα θα κατέβαζα και μια μήνυση κατα του ΟΣΕ, για αμέλεια και αλλα χίλια δυο, αλλα ολα αυτα θέλουν λεφτα, ζω λοιπον σε μια χωρα που για να βρω το δίκιο μου πρεπει να πληρώσω και εαν δεν εχω να πληρώσω δεν θα βρω το δικιο μου....
Τι να πεις....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/07/2013 - 20:42

Εχω μερικά νεα, το κινητό ανοιξε σημερα (να'ναι καλα το Find my iPhone) και αμεσως κλειδώθηκε (μπηκε passcode) και εμφανίστηκε μηνυμα με τον αριθμό μου να με καλεσουν για την επιστροφή του, μαλλον καταλαθος το πάτησε ο τυπάς και μου εκανε αναπαντητη στο κινητο μου, τον πηρα πισω και μου το εκλεινε, πηγα στο αστυνομικό τμημα εκανα μήνυση κατα αγνώστων και τους εδωσα τον αριθμό που με καλεσε και την τοποθεσία που βρέθηκε το κινητο (Ανω Λιοσια), ελπιζω να εχω θετικές εξελίξεις.

#18   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/07/2013 - 20:45

Εχω μερικά νεα, το κινητό ανοιξε σημερα (να'ναι καλα το Find my iPhone) και αμεσως κλειδώθηκε (μπηκε passcode) και εμφανίστηκε μηνυμα με τον αριθμό μου να με καλεσουν για την επιστροφή του, μαλλον καταλαθος το πάτησε ο τυπάς και μου εκανε αναπαντητη στο κινητο μου, τον πηρα πισω και μου το εκλεινε, πηγα στο αστυνομικό τμημα εκανα μήνυση κατα αγνώστων και τους εδωσα τον αριθμό που με καλεσε και την τοποθεσία που βρέθηκε το κινητο (Ανω Λιοσια), ελπιζω να εχω θετικές εξελίξεις.


ωραίος και σου εύχομαι να βρείς μια άκρη :)

#19   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/07/2013 - 20:46

ωραίος και σου εύχομαι να βρείς μια άκρη :)


Ειναι για το γαμώτο ρε φιλε και για το θράσος τους, μονο γι'αυτο !

#20   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/07/2013 - 20:48

Ειναι για το γαμώτο ρε φιλε και για το θράσος τους, μονο γι'αυτο !


εγω μαζί σου.
Εαν επιτρέπεται τι ηλικίας ήταν η τσογλαναρία που σου την έπεσε πιτσιρικάδες ;

#21   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/07/2013 - 20:49

εγω μαζί σου.
Εαν επιτρέπεται τι ηλικίας ήταν η τσογλαναρία που σου την έπεσε πιτσιρικάδες ;


παίζει και να ειναι ανήλικα...

#22   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2013 - 21:53

Εχω μερικά νεα, το κινητό ανοιξε σημερα (να'ναι καλα το Find my iPhone) και αμεσως κλειδώθηκε (μπηκε passcode) και εμφανίστηκε μηνυμα με τον αριθμό μου να με καλεσουν για την επιστροφή του, μαλλον καταλαθος το πάτησε ο τυπάς και μου εκανε αναπαντητη στο κινητο μου, τον πηρα πισω και μου το εκλεινε, πηγα στο αστυνομικό τμημα εκανα μήνυση κατα αγνώστων και τους εδωσα τον αριθμό που με καλεσε και την τοποθεσία που βρέθηκε το κινητο (Ανω Λιοσια), ελπιζω να εχω θετικές εξελίξεις.

Μέσα στην ατυχία σου είσαι πολύ τυχερός γιατί έχεις περιοχή + το τηλέφωνο του αληταρά
Υπάρχει μεγάλη περίπτωση να τους βρεις, αν βέβαια βοηθήσει η αστυνομία.
Καλή επιτυχία!

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#23   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/07/2013 - 23:06

Καλη επιτυχία φίλε, κυνηγησέ τους όσο πάει,σαν σκυλιά.
Με αστυνομία κ όλη τη διαδικασία που πρέπει,μην φας καμια φόλα κ πας πουθενά μόνος κτλ.
Προσοχή.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 27/07/2013 - 23:07


#24   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/07/2013 - 07:25

μια φορα που ειχα κανει μηνυση κ ειχα δωσει αριθμο κινητου για αλλο λογο βεβαια τον βρηκε η αστυνομια τον τυπο κ βρηκα περιπου το δικιο μου!

#25   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 28/07/2013 - 10:04

Και ο ιδιος ο αστυνομικός (κατοχος iPhone) μου λεει δεν πας μονος σου εκει αμα το βρεις το κινητο στο Find my iPhone, το λες στην αστυνομία.
Οπως ειπε ο φίλος απο πανω, ειμαι τυχερός πανω στην ατυχία μου, επίσης το παιδί απο την ασφάλεια μου ειπε θα κανουμε μήνυση για κλοπή και σωματικές βλαβες (γιατι ακομα το ματι μου ηταν μαυρο), αν θελεις μετα να ζητήσεις και αποζημίωση.
Νομίζω πως ειμαι σε καλο δρομο, απαξ και τα πιάσουνε τα κωλοπαιδα, θα τους βγαλω την παναγια.

#26   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/07/2013 - 10:13

Εχω μερικά νεα, το κινητό ανοιξε σημερα (να'ναι καλα το Find my iPhone) και αμεσως κλειδώθηκε (μπηκε passcode) και εμφανίστηκε μηνυμα με τον αριθμό μου να με καλεσουν για την επιστροφή του, μαλλον καταλαθος το πάτησε ο τυπάς και μου εκανε αναπαντητη στο κινητο μου, τον πηρα πισω και μου το εκλεινε, πηγα στο αστυνομικό τμημα εκανα μήνυση κατα αγνώστων και τους εδωσα τον αριθμό που με καλεσε και την τοποθεσία που βρέθηκε το κινητο (Ανω Λιοσια), ελπιζω να εχω θετικές εξελίξεις.


φιλε σορρυ αλλα το κινητο σου εχει ηδη πουληθει μαλλον κ το ανοιξε ο "ανυποψιαστος" κ καλα νεος ιδιοκτητης...θα κανει ενα ρεστορε κ τελος...επισης δεν ξερω ακομα, θελω να ρωτησω αν υπαρχουν ακομα αυτοι οι πουθεναδες φυλακες στα μετρο που ειχαν ξεμεινει απο το 2004 κ τους πληρωναμε για νασ καθονται μια κ τοτε που επερνα καθημερινα τρενο σχεδον καθε μερα στο σταθμο βικτωριας κ μοναστηρακιου την επεφταν σπειρες αλλοδαπων κ ξαφριζαν τα παντα κ αυτοι κοιταγαν, πολλες φορες ειχε τυχει να περιμενει το τρενο 4-5 λεπτα στην ομονοια γιατι επεφτε πολυ ξυλο σε μπουλοθκι ατομων κ κανεις απο τους φυλακες του σταθμου δεν εκανε τιποτα, κοιταγαν, ουτε καν η αστυνομια που απο πανω στην πλατεια ειναι σχεδον συνεχεια δεν εκανε κατι...μην το ψαχνεις, βρισζουμε την ΧΑ αλλα σε κατι τετοιες φασεις θα ευχομασταν να τους ειχαν καθαρισει ολους...τεσπα

#27   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 28/07/2013 - 10:26

φιλε σορρυ αλλα το κινητο σου εχει ηδη πουληθει μαλλον κ το ανοιξε ο "ανυποψιαστος" κ καλα νεος ιδιοκτητης...θα κανει ενα ρεστορε κ τελος...επισης δεν ξερω ακομα, θελω να ρωτησω αν υπαρχουν ακομα αυτοι οι πουθεναδες φυλακες στα μετρο που ειχαν ξεμεινει απο το 2004 κ τους πληρωναμε για νασ καθονται μια κ τοτε που επερνα καθημερινα τρενο σχεδον καθε μερα στο σταθμο βικτωριας κ μοναστηρακιου την επεφταν σπειρες αλλοδαπων κ ξαφριζαν τα παντα κ αυτοι κοιταγαν, πολλες φορες ειχε τυχει να περιμενει το τρενο 4-5 λεπτα στην ομονοια γιατι επεφτε πολυ ξυλο σε μπουλοθκι ατομων κ κανεις απο τους φυλακες του σταθμου δεν εκανε τιποτα, κοιταγαν, ουτε καν η αστυνομια που απο πανω στην πλατεια ειναι σχεδον συνεχεια δεν εκανε κατι...μην το ψαχνεις, βρισζουμε την ΧΑ αλλα σε κατι τετοιες φασεις θα ευχομασταν να τους ειχαν καθαρισει ολους...τεσπα


Το κινητό πλεον ειναι άχρηστο γιατι ειναι στην iOS 7, αμα κανει restore, πρεπει να βαλει το ID και το PASS μου στο iTunes για να τον αφησει να το κανει activate.

#28   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/07/2013 - 10:36

Α οκ, κατι ειναι κ αυτο...θα τα χει δει ολα ο γύφτος κ θα μπαίνει στα φορα να ρωτα, πρόσεχε μπας κ τον ψαρεψεις...επίσης κανε κ διαπραγμάτευση μπας κ τσιμπήσει κ έρθει να στο πουλήσει πισω

#29   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 28/07/2013 - 15:43

γνωρίζετε ποσο καιρό διαρκεί η άρση απορρήτου ; γιατι ναι μεν εχουμε τον αριθμό του δράστη αλλα τα στοιχεία του τα εχει δηλώσει ως απόρρητα.

#30   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/07/2013 - 17:07

Κανε μια εισαγγελική επιταγή κ τον τσακωσες τον αληταρα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες