Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

iPhone 5 από Skroutz - Birdphone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pasxalismp

pasxalismp

    iPH Enthousiast

  • 450 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 31/07/2013 - 18:44

καλησπεραα.. θα ήθελα ντν βοήθεια σας διοτι δεν γνωρίζω ειναι η πρώτη φορα που θα παρω ιφονε και το βρηκα στα ηλετρ. κταστηματα στα 550 ευρο σε σχεση με τα 740 που το εχουν τα μεγαλα.. τι παιζει και η τιμη ειναι το χαμηλή λέτε να την πατήσω η ειναι εγγυημένο?? τι θα πρεπει να προσεξω για τν αγορα του... και κατι ακομη να παρω το το ιφονε 5 η να περιμενω το 5σ μου ειπαν οτι βγαινει αρχες σεπτεμβρη...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   uric

uric

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/07/2013 - 18:46

καμια διαφορα δεν υπαρχει απλα ειναι προεισαγωγης,μην σου δωσουν κανενα demo προσεχε και καλυτερα να περιμενεις το 5s για μενα

#3   pasxalismp

pasxalismp

    iPH Enthousiast

  • 450 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 31/07/2013 - 18:52

οταν λες οτι μπορει να ειναι demo τι εννοεις πως μπορω να το καταλαβω??? 5s μου ειπαν για σεπτεβρη οτι θα βγει αλλα βγει τοτε?? και εδω ελλαδα ποσο θα κανει??!!!

#4   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 31/07/2013 - 19:23

Μέχρι να φέρουν το iPhone 5s τα σκρουτζομαγαζα θα περάσει περισσότερος καιρός απ ότι τα μεγάλα καταστήματα .
Αν μπορείς να περιμένεις καντο μιας και η σειρά s ειναι πάντα πιο προσεγμένη .

Για το demo νομίζω οτι το γράφει πίσω στο κουτί .


#5   uric

uric

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/07/2013 - 19:33

ξερει κανεις ποσο αργοτερα τα φερνουν στα σκρουτζομαγαζα σε σχεση με τα μεγαλα καταστηματα?

#6   pasxalismp

pasxalismp

    iPH Enthousiast

  • 450 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 31/07/2013 - 19:33

και πότε περίπου θα ξέρουμε αν βγει το Σεπτέμβρη??? επίσης σε οσα μαγαζιά να πήγα βλεπε πλασιο παμπλικ γερμανο βονταφονε ολα μου ελεγαν να αποφύγω να πάρω ιφονε 5 και να παρω σαμσουνγκ παίζει κατι με τν προώθηση του σαμσοθνγκ η οντως ειναι τοσο καλύτερο απο το ιφονε 5 ???

#7   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/07/2013 - 19:49

Μέχρι να φέρουν το iPhone 5s τα σκρουτζομαγαζα θα περάσει περισσότερος καιρός απ ότι τα μεγάλα καταστήματα .
Αν μπορείς να περιμένεις καντο μιας και η σειρά s ειναι πάντα πιο προσεγμένη .

Για το demo νομίζω οτι το γράφει πίσω στο κουτί .


δεν ισχυει αυτο που λες τα συγκεκριμενα τηλεφωνα ειναι παραεισαγωγης (πχ Γερμανια) οπου η επισημη ημερα διαθεσης ειναι πολυ πιο πριν απο αυτην της Ελλαδας αλλα η τιμη τους δεν ειναι στην αρχη με αυτη που ειναι τωρα πχ στο ιphone5

το demo ναι το γραφει πισω και γραφει συγκεκριμενα "demo not for sale" το συγκεκριμενο καταστημα που λες στον τιτλο ειναι πολυ εγκυρο οποτε δεν παιζει να σου πουλησουν demo ποιο πιθανον να σου πουλησουν σε τιποτα germano ή οτε παρα στα online καταστηματα ,νομιζω θα συμφωνησουν πολυ με την αποψη μου...

#8   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/07/2013 - 19:53

ξερει κανεις ποσο αργοτερα τα φερνουν στα σκρουτζομαγαζα σε σχεση με τα μεγαλα καταστηματα?

Σχετικά γρήγορα τα φέρνουν και εκεί, τις περισσότερες φορές λίγο μετά από την κυκλοφορία του εδώ. Στην αρχή έχουν μια πιο υψηλή τιμή (η οποία είναι αρκετά χαμηλότερη από αυτήν που το δίνουν "επίσημα" τα υπόλοιπα καταστήματα) η οποία με τον καιρό πέφτει μέχρι να σταθεροποιηθεί σε μια τιμή. Το 5άρι έχει παραμείνει στην τιμή των 550 ευρώ περίπου, πχ το S4 στα 470 πλέον.
Το μόνο σίγουρο ότι πλέον μετά από αγορά 3 συσκευών το τελευταίο εξάμηνο από εκεί, έχω πολύ μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στα συγκεκριμένα μαγαζάκια απ'ότι έχω στα πιο "γνωστά"..

και πότε περίπου θα ξέρουμε αν βγει το Σεπτέμβρη :huh: επίσης σε οσα μαγαζιά να πήγα βλεπε πλασιο παμπλικ γερμανο βονταφονε ολα μου ελεγαν να αποφύγω να πάρω ιφονε 5 και να παρω σαμσουνγκ παίζει κατι με τν προώθηση του σαμσοθνγκ η οντως ειναι τοσο καλύτερο απο το ιφονε 5 :huh:

Αναλόγως τι ζητάς εσύ.. Μιλάμε για δυο εντελώς διαφορετικές αλλά πολύ καλές συσκευές.
Τώρα για τι το κάνουν αυτό και προωθούν το S4, ιδέα δεν έχω. Το μόνο σίγουρα ότι αποκλείεται να το έπαιρνα από αυτούς αφού το βρίσκεις σε πολύ χαμηλότερη τιμή αλλού.

#9   uric

uric

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/07/2013 - 19:59

μηπως εχεις προσεξει μετα απο ποσο καιρο σταθεροποιουνται οι τιμες περιπου?

Τελευταία επεξεργασία από: uric, 31/07/2013 - 19:59


#10   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/07/2013 - 20:04

μετα την επισημη τιμη ελλαδας τον πρωτο μηνα ειναι περιπου 80,00-100,00e κατω και μετα απο 3-4 μηνες πλεον εχει πεσει 200,00e τουλαχιστον ετσι τουλαχιστον εγινε με το iphone5

#11   uric

uric

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/07/2013 - 20:09

Με το ipad μηπως προσεξες τι εγινε?

#12   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/07/2013 - 20:12

για το ipad mini θα σου πω που θελω να το παρω στην αρχη 30,00e - 40,00ε κατω απο την επισημη (369,00e) και μετα απο 3-4 μηνες επεφτε συνεχεια και πλεον το βρισκεις σημερα στα 287,40e

#13   pasxalismp

pasxalismp

    iPH Enthousiast

  • 450 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 31/07/2013 - 20:22

δλδ εσεις προτείνετε ανεπιφύλακτα να το παρω απο εκει.. απλα με προβλημάτισε το γεγονός οτι μ ειπαν αν χαλάσει το κιν η έχει κάποιο πρόβλημα όταν το παρω δεν ισχύει το doa τν 7 ήμερων μου είπαν στο birdphone οτι αυτη ειναι η πολτικη τσ αππλε. και οτι παει στν ινφοκοεστ οπου αυτη εειναι το επισημο σερβισ για τα αππλε προιοντα που έρχονται απ εξω.

Τελευταία επεξεργασία από: pasxalismp, 31/07/2013 - 20:23


#14   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/07/2013 - 20:32

μηπως εχεις προσεξει μετα απο ποσο καιρο σταθεροποιουνται οι τιμες περιπου?

Δεν μπορώ να το υπολογίσω αυτό, πάντως συνεχώς πέφτουν πολλές φορές μέρα με την μέρα..
Υπολόγισε πότε έχει κυκλοφορήσει το S4 και ότι έχει σταθεροποιηθεί εδώ και 2 εβδομάδες περίπου. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι για όλες τις συσκευές είναι έτσι.
Το iphone 5 πάντως έχει σταθεροποιηθεί εκεί (στα 550 περίπου), δεν νομίζω ότι πρόκειται να πέσει άλλο αυτή η τιμή.

#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/07/2013 - 22:40

δλδ εσεις προτείνετε ανεπιφύλακτα να το παρω απο εκει.. απλα με προβλημάτισε το γεγονός οτι μ ειπαν αν χαλάσει το κιν η έχει κάποιο πρόβλημα όταν το παρω δεν ισχύει το doa τν 7 ήμερων μου είπαν στο birdphone οτι αυτη ειναι η πολτικη τσ αππλε. και οτι παει στν ινφοκοεστ οπου αυτη εειναι το επισημο σερβισ για τα αππλε προιοντα που έρχονται απ εξω.


To DOA γενικότερα δεν είναι υποχρεωτικό. Αν θέλει το κατάστημα το δίνει.

Απο τα Skroutzoμαγαζα μόνο ένα έχω βρεί που δίνει DOA.

Τώρα για την αγορά σου, προχωράς άφοβα. Δοκιμασμένο και απο ΄μενα το συγκεκριμένο κατάστημα. Άψογοι σε όλα.

Όσο για την εγγύηση κτλ, υπεύθυνη όπως πολύ σωστά είπες, είναι η Infoquest.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες