Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

To Google Play ξεπερνά για πρώτη φορά το App Store στις λήψεις εφαρμογών


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 02/08/2013 - 00:34

Ακομη και αλλο ui να εχουν απο iphone σε ipad γιατι να την πληρωνεις διπλα? Λογω αναλυσης?
Να την πληρωνεις, αν θελει ο dev δεν μου πεφτει λογος... αλλα το διπλα δεν το πιανω...
(Γιατι τα κοροιδα που εχουν apple πληρωνουν... ισως?)

Κοιτά, η Apple απλώς συστήνει μια εφαρμογή για ipad να εχει ένα UI που να εκμεταλλεύεται την μεγαλύτερη οθόνη. Απο εκεί και πέρα, όλα μας όλα αφήνονται στην διακριτική ευχέρεια του developer. Μπορεί να αγνοήσει το recommendation της apple και να μην παρέχει ξεχωριστή εφαρμογή για ipad. Μπορεί να κάνει κάτι για ipad και να ειναι ξεχωριστή εφαρμογή η μπορεί να κάνει μια universal εφαρμογή. Και για κάθε μια απο αυτές τις επιλογές μπορεί να χρεώσει ότι αυτός θέλει.
Τώρα για αυτα που λες περί κορόιδων που έχουν apple και πληρώνουν, μάλλον πρεπει να ζητήσεις την βοήθεια κάποιου ειδικού ...

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 02/08/2013 - 00:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2013 - 08:11

Συμφωνώ απολύτως αλλά πρέπει να αναγνωρίσουμε πως ο developer κάνει μια νέα εφαρμογή για το ipad δεν παίρνει του iPhone και την κάνει optimized για μεγαλύτερη ανάλυση είναι σαν να δημιουργεί μια από την αρχή

Ξεκινας μια εφαρμογη απο το μηδεν (για iphone) και στο τελος την χρεωνεις 3€ (πχ).

Ξεκινας μια αλλη εφαρμογη απο το μηδεν (για ipad) και στο τελος την χρεωνεις 6€ (πχ).

 

Ας υποθεσουμε τωρα οτι το παραπανω παραδειγμα ειναι για την ιδια εφαρμογη. Γιατι στη μια περιπτωση το καθε βημα του κοστισε 3€ και στη δευτερη 6€?

Δεν ειπα αυτοι που κανουν ενα απλο port ή optimized να την δινουν τσαμπα γιατι ηδη την δουλεψαν στο iphone, αλλα το διπλο δεν το πιανω αφου την ιδια δουλεια κανει δουλευοντας σε αλλη αναλυση... Τα βαρια παιχνιδια ισως λογω αλλης αναλυσης γραφικων να εχουν αλλη δουλεια αλλα οχι η καθε εφαρμογη.

Τελος παντων αποψη μου ειναι, συζητηση κανουμε, απλα αναρωτιεμαι και εγω μαζι με εσας...



#18   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/08/2013 - 10:32

Το ξεπέρασε αλλά όταν οι 260.000 είναι μολυσμένες με virus, τι να τις κάνεις;



#19   tangoipad2

tangoipad2

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2013 - 10:43

παιδιά η αλήθεια είναι οτί εδώ και τρείς ημέρες δοκιμάζω το κινήτο της γυναίκας μου galaxy s4 και χαίρεσαι να ανακαλύπτεις καινούρια πράγματα κάθε ημέρα αφού έχω κατεβάσει εδω και τρεις ημέρες πάνω απο 50 free εφαρμογές που όντως χρησιμεύουν !! Καλά βεβαια εγώ δεν αλλάζω το iphonaki Μου απλά σχολιάζω και όντως έχει χιλιάδες free εφαρμογές και ολοκληρωμένες οχί Lite και τετοιά διαφορα !!



#20   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 14/08/2013 - 11:11

Το ξεπέρασε αλλά όταν οι 260.000 είναι μολυσμένες με virus, τι να τις κάνεις;


μονο τοσες?? βαλε καμια 200.000 ακομα μην εισαι τσιγκουνης

#21   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2013 - 11:21

Ακομη και αλλο ui να εχουν απο iphone σε ipad γιατι να την πληρωνεις διπλα? Λογω αναλυσης?
Να την πληρωνεις, αν θελει ο dev δεν μου πεφτει λογος... αλλα το διπλα δεν το πιανω...
(Γιατι τα κοροιδα που εχουν apple πληρωνουν... ισως?)

 

Αν δεν θέλεις δεν την πληρώνεις και απλά χρησιμοποιείς και στο Tablet την ίδια που έχεις αγοράσει για το Iphone το Android δεν σου δίνει αυτή τη δυνατότητα σε αναγκάζει να χρησιμοποιήσεις υποχρεωτικά την εφαρμογή του τηλεφώνου και στο tablet εφόσον ελάχιστες Android εφαρμογές έχουν έκδοση ξεχωριστή για Tablet. Είπαμε οκ να φανατίζονται κάποιοι  αλλά μη βγάλουμε και τα θετικά του IOS αρνητικά ;)  



#22   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2013 - 11:28

Εντάξει ειδικά για παιχνίδια δεν υπάρχει καν σύγκριση το Appstore είναι πολύ μπροστά για παράδειγμα οι 10 καλύτεροι τίτλοι του Appstroe ούτε καν υπάρχουν για Android το αντίθετο δεν συμβαίνει εφόσον οι Top τίτλοι του Android κατά κανόνα βγαίνουν πρώτα σε IOS    

 

Και επειδή κάποιοι μπορεί να δοκιμάσουν να κάνουν το άσπρο μαύρο παραθέτω και μερικούς EXCLUSIVE τίτλους

 

Baldurs gate

SW KOTOR

Sky Gamblers

Infinity Blade

XCOM

Warhammer Quest

Hunders 2

Battle Bulge

Battle Academy

 

KAI

 

Καμιά 100 BoardGames (Ghost Stories, Pandemic, Agricola, Eclipse, Summoner Wars, Dominant Species, Nightfall, Ascension και πολλά πολλά άλλα  :)))))))))


Τελευταία επεξεργασία από: lula, 14/08/2013 - 11:36


#23   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 14/08/2013 - 11:30

Ακομη και αλλο ui να εχουν απο iphone σε ipad γιατι να την πληρωνεις διπλα? Λογω αναλυσης?
Να την πληρωνεις, αν θελει ο dev δεν μου πεφτει λογος... αλλα το διπλα δεν το πιανω...
(Γιατι τα κοροιδα που εχουν apple πληρωνουν... ισως?)

Πως γίνεται κάθε φορά που υπάρχει τόπικ σύγκρισης iOS-Android κατ' ευθείαν να ξεφυτρώνεις και να τρολάρεις, μόνο εσύ το ξέρεις.

 

Και ναι, τα κορόιδα που έχουν Apple πληρώνουν. Εσύ που δεν έχεις Apple γιατί έρχεσαι εδώ και πνίγεις τον καημό σου?



#24   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 14/08/2013 - 11:31

Το ξεπέρασε αλλά όταν οι 260.000 είναι μολυσμένες με virus, τι να τις κάνεις;

 

Μπορει να ακουγεται υπερβολικο αυτο που λες αλλα η αληθεια ειναι οτι την ποιοτητα στις εφαρμογες του appstore δεν την εχει ουτε κατα διανοια το google play. Η google στην προσπαθεια της να κανει τεραστιο το store της δεν εκανε σωστο ελεγχο.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες