Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αποριές...


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   stargazer

stargazer

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2008 - 10:24

  Καλήμερα σε ολους ,καταρχήν καλός σας βρήκα(ειμαι καινουργιος).Χθες πηρα το iphone 16gb και βρέθηκα προ εκπλήξεως διότι γένικα μπορούσα να χειριστώ ολα σχεδόν τα κινητά που έπεφταν σταν χερια μου μέχρι που πηρα το iphone πραγματικα πιστευω οτι δεν θα μάθω ποτέ να χειρίζομαι αυτο το ''κινητό''.
  Ας μπω στο θεμα,αρχικα τι προσφερει το jailbreaking και πως μπορω να το κανω(εχω αναβαθμισει στην εκδοση 2,2)(αν αυτο που προσφαιρει ειναι το να χρησιμοποιεις οποιαδηποτε καρτα sim τουτε να σας ενημερωσω οτι χρησιμοποιει μια cosmote χωρισ προβλημα
  2)Τι ειναι το cydia & το Installer και τι προσφερουν και πως τα εγκαθιστω?
  3)Υπαρχει τροπος να περασω την ελληνικη γλωσσα στο iphone μου επειδη το αγορασα απο το εξωτερικό
  4)Ενω ενεργοποιω τα bluetooth του Iphone η παλια μου συσκευη δεν το βρισκει και το σημα  παραμενει γκρι.
  Λοιπον αυτα δεν θυμαμαι τωρα κατι αλλο που θελω να ρωτησω:D.Ευχαριστω εκ τον προτερον σε οποιον κατσει να διαβασει αυτο το μηνυμα γιατι ειμαι λιγο ασχετοσ απο'τι καταλαβατε.

Γ/Σ Kαταλαβαινω οτι πολλά απο αυτα που ρωταω μπορει να εχουν απαντηθει και με το δικιο σας βαριοσαστε να απαντατε σε χαζες ερωτησεις.Βεβαια αν και τα εχω βρει στο forum  εχω καποιους ενδιασμους να αρχισω οποτε δεν επιθυμω τιποτα περισσοτερο απο το να μου παραθεσετε καποια αλλα topics

Ευχαριστω πολυ,
Αντωνης

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   steliossm

steliossm

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@steliossm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:steliossm

Δημοσίευση 18/12/2008 - 11:22

απ οτι καταλαβαινω, εχεις αρκετο διαβασμα. ξεκινα απο εδω και συνεχιζεις
http://www.iphonehel...opic,395.0.html

επισης καλο θα ηταν να διαβασεις κι αυτο για να ξερεις τι κανει και τι δεν κανει το καινουργιο σου τηλεφωνοhttp://manuals.info.apple.com/el_GR/iPhone_User_Guide_GR.pdf

#3   stargazer

stargazer

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2008 - 11:53

Ευχαριστω καταλαβα καποια πραγματα αλλα συνεχιζω να μην καταλαβαινω κατι για τιν διαδικασια του jailbreaking στις οδηγιες λεει οτι το ''quickpwn ''  Kάποιες γενικές οδηγίες από την devTeam
   1. ΧΡΥΣΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ: Εάν έχετε iPhone 3G και θέλετε πιθανό software unlock σύντομα τότε ΜΗΝ χρησημοποιήσετε το QuickPwn, και ΜΗΝ χρησιμοποιήσετε την επίσημη ipsw ή την διαδικασία για update μέσω iTunes χωρίς να χρησιμοποιήσετε το Pwnage Tool

Δηλαδη να  το χρησιμοποιησω η οχι γιατι εχω την εκδοση 2,2 και δν υπαρχει για το WinPwn???

#4   steliossm

steliossm

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@steliossm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:steliossm

Δημοσίευση 18/12/2008 - 12:22

εαν εχεις κινητο απο vodafone δεν εχεις κανενα προβλημα μπορεις να κανεις οτι θελεις. το κινητο σου ειναι ξεκλειδωτο. δεν υπαρχει winpwn για την 2,2 μονο quickpwn.

#5   stargazer

stargazer

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2008 - 13:01

To Κινητο το πηρα απο το turban της Νοτιας Αφρικης :P Και δουλευει μια χαρα η sim μου.Μπορω αφοβα να κανω την διαδικασια με το quickpawn?


Tελικα εκανα το jailbreaking δεν ηταν τοσο δυσκολο...:)Eυχαριστω για την βοηθεια!!!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες