Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Εγγυήση iPhone και ΟΤΕ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/08/2013 - 14:34

Κρίμα γιατί καλύπτεις και τις 3 κατηγορίες εύκολα ;)

 

Διάβασα προσεκτικα , αλλά απάντησε ο @Lellos πριν απο εμένα.

 

Εν πάσει περιπτώσει δν είχα σκοπό να σε θίξω.

 

Απλά μην επιμένεις για ένα θέμα που εχει αναλυθει 10000000 φορές (τουλάχιστον) , και μάλιστα απο τη στιγμή που δικηγόρος σου λεει οτι είναι 2ετής η εγγύηση και μάλιστα την έχει διεκδικήσει (μιλάω για τον Lellos). 

 

Δεν υπάρχει λόγος να παραπλανούμε μέλη του forum , και να μην διεκδικούν τα δικαιωματα τους.

 

Αυτό απο εμένα.

 

EDIT : Ας μου πει κ εμένα κάποιος πως κάνουμε Tag- Mention  καποιον σε ένα post γιατι θα σκάσω :P

@PanosMouz

 

μην του πει κανενας :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47 Guest_emeliss_*

Guest_emeliss_*

Δημοσίευση 21/08/2013 - 14:35

Αντί να φαγονόμαστε και να πηγαίνουμε (..με από ευγένεια) σε προσωπικές επιθέσεις, γιατί δεν κάνετε τα πράγματα απλά; Στείλτε στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή την περίπτωση να μας απαντήσει. Δεν θα αφήσετε καν την καρέκλα. 

 

http://www.efpolis.g...-paraponon.html


Τελευταία επεξεργασία από: emeliss, 21/08/2013 - 14:38


#48   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/08/2013 - 14:41

@Lellos, αργησες μικρε θεουλη αλλα το εγραψες το ποστ σου :P (σου χρωστάω ακομα εναν καφε ε :P

sorry για το off-topic

Δώσε τα μαθήματα και κερνάς καφέ σε φοιτητομάγαζο , για μένα τον πιο ώριμο :)

Από ευγένεια πάλι βλέπω ξεχυλίζουμε. Κανένας δεν κατέχει την απόλυτη αλήθεια. Ο άνθρωπος ζήτησε πληροφόρηση και γράφτηκαν απαντήσεις. Τι ισχύει και τι δεν ισχύει μπορεί να το κρίνει ο καθένας και φυσικά οι αρμόδιες αρχές όταν χρειαστεί. Η ευγένεια όμως είναι κάτι πολύ απλό, εύκολο και δυστυχώς για μια ακόμα φορά απουσιάζει από αυτό το φόρουμ.

 

Επί της ουσίας όλα τα προηγούμενα έχουν απαντηθεί και εδώ και σε άλλα νήματα.

 

Eυγενικότατος ήμουν . Δε σε χαρακτήρισα. Λυπάμαι , αλλά αν δεν είσαι νομικός και επιμένεις στη λανθασμένη σου άποψη, τοτε ναι, δεν είσαι σχετικός.Όπως κι εγώ δεν είμαι γιατρός ή μηχανικός αυτοκινήτων κλπ.

Οι δικηγόροι υπάρχουν για να κάνουν αυτά που εμείς δεν έχουμε χρόνο η δεν μπορούμε

 

@Lellos

αν σου είναι εύκολο μου απαντάς για να γνωριζουμε

Ευχαριστώ

θα σου κοστίσει λογικά κάτι παραπάνω από τα χρήματα που λες πως κοστίζει η επισκευή. Εφόσον δικαιωθείς όμως θα τα πάρεις πίσω. 



#49   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/08/2013 - 14:42

Αντί να φαγονόμαστε και να πηγαίνουμε (..με από ευγένεια) σε προσωπικές επιθέσεις, γιατί δεν κάνετε τα πράγματα απλά; Στείλτε στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή την περίπτωση να μας απαντήσει. Δεν θα αφήσετε καν την καρέκλα. 

 

http://www.efpolis.g...-paraponon.html

Δυστυχώς βγάζουνε την ουρά τους απ ' εξω. Σε μέιλ δικό μου για το θέμα με τα ανακατασκευασμένα ( όπου και τους παρουσίασα ενδελεχως τη νομική μου άποψη), μου απάντησαν πως δε μπορούν να απαντήσουν για νομικά θέματα...



#50   Tolee1992

Tolee1992

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2013 - 12:58

Παιδια μιλησα με το ινκα και πηραν τηλεφωνο τον οτε...προσοχη καθονταν...τους ειπαν θα τους στειλουν εξωδικο γτ ειναι παρανομοι...και αφου μιλησαν μ ειπαν να παω απο τον οτε και να στειλω μια αιτηση παραπονων στα κεντρικα στην αθηνα...κατα πασα πιθανοτητα θα λυθει τ προβλημα σου μ ειπαν...θα ενημερωσω ξανα οταν μ απαντησουν απτα κεντρικα...ευχαριστω για την βοηθεια σας παιδια...

#51   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/08/2013 - 13:18

Όλα καλά θα πάνε..

 

Προσωπικά θα πέρναγα μια βόλτα απο τον συγκεκριμένο μετά. Έτσι να πω ένα "γειά"..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#52   Tolee1992

Tolee1992

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2013 - 13:47

Χαχα του μιλησα...ηταν εκει και της λεω της αλλης υπευθυνης π μιλησαμε να τος ο κυριος π δν μ εδωσε το ονομα του...και λεει αυτος εγω δν εδωσα τ ονομα;;και εκανε τον χαζο...χαχα...να τον πηγε

#53   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/08/2013 - 00:47

Τι έγινε τελικά;

Τελευταία επεξεργασία από: torter10, 29/08/2013 - 00:48


#54   Tolee1992

Tolee1992

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2013 - 03:05

Εκανα μια αιτηση στην οποια αναφερω τι ζηταω και δικαιουμαι...αυτη θα σταλει στα νομικα του οτε...ετσι μ ειπαν απο καταστημα...αν σε μια βδομαδα δν εχω απαντηση ξεκιναμε εξωδικο απο ινκα(π η ιδια η υπαλληλος μ ειπε οτι θα στειλει οταν την ενημερωσω)

#55   sioulisn

sioulisn

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Twitter:@sioulisn
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/08/2013 - 06:16

Σορρυ που επεμβαινω αλλα... Πολύ φασαρία...
Καταρχάς θα πάρεις ανακατασκευασμενο και να δικαιωθεις.
Ποιο κινητο έχεις; Μια πλακέτα ήχου έχει 10-20ευρω. Ποσά τηλέφωνα έκανες, ώρες που χαλάσες...
Αν έβλεπες ένα βίντεο στο YouTube όλες αυτές τις ώρες θα το αλλάζες και θα ήσουν κομπλε.

Μη πεσετε να μου πείτε ότι υποστηρίζω τέτοιου είδους μαγαζιά η εγγυήσεις.
Απλά όταν υπάρχει ένα τέτοιο θέμα που προφανώς είναι τόσο πολύπλοκο πρέπει να βρεις την καλύτερη λύση. Πιστεύετε ότι είναι δικηγόροι, ινκα, γγ καταναλωτή; Οκ...



#56   Tolee1992

Tolee1992

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2013 - 18:32

Για ποιο λογο να μπω στην διαδικασια αυτη ενω δεν ξερω;θα πληρωνα τεχνικο απο εδω μεσα π μ ειπε 90 ευρω...ενω τρ πληρωνω το τρεξιμο...σγ τ πραμα δλδ...

#57   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/08/2013 - 18:41

Σορρυ που επεμβαινω αλλα... Πολύ φασαρία...
Καταρχάς θα πάρεις ανακατασκευασμενο και να δικαιωθεις.
Ποιο κινητο έχεις; Μια πλακέτα ήχου έχει 10-20ευρω. Ποσά τηλέφωνα έκανες, ώρες που χαλάσες...
Αν έβλεπες ένα βίντεο στο YouTube όλες αυτές τις ώρες θα το αλλάζες και θα ήσουν κομπλε.

Μη πεσετε να μου πείτε ότι υποστηρίζω τέτοιου είδους μαγαζιά η εγγυήσεις.
Απλά όταν υπάρχει ένα τέτοιο θέμα που προφανώς είναι τόσο πολύπλοκο πρέπει να βρεις την καλύτερη λύση. Πιστεύετε ότι είναι δικηγόροι, ινκα, γγ καταναλωτή; Οκ...

 

Δεν είναι θέμα ταλαιπωρίας , ή τα 20 -30 ευρώ , ή το ανακατασκευασμένο.

 

Είναι ότι τέτοιες λογικες ωχαδερφισμού είναι που πατάνε τα καταστήματα και κάνουν ότι κάνουν.

 

Ναι αξίζει το τρέξιμο και το έξοδο , γιατί μόνο έτσι θα μάθουν να φαίρονται σωστά στους πελάτες τους.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#58   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/08/2013 - 20:35

Σορρυ που επεμβαινω αλλα... Πολύ φασαρία...
Καταρχάς θα πάρεις ανακατασκευασμενο και να δικαιωθεις.
Ποιο κινητο έχεις; Μια πλακέτα ήχου έχει 10-20ευρω. Ποσά τηλέφωνα έκανες, ώρες που χαλάσες...
Αν έβλεπες ένα βίντεο στο YouTube όλες αυτές τις ώρες θα το αλλάζες και θα ήσουν κομπλε.

Μη πεσετε να μου πείτε ότι υποστηρίζω τέτοιου είδους μαγαζιά η εγγυήσεις.
Απλά όταν υπάρχει ένα τέτοιο θέμα που προφανώς είναι τόσο πολύπλοκο πρέπει να βρεις την καλύτερη λύση. Πιστεύετε ότι είναι δικηγόροι, ινκα, γγ καταναλωτή; Οκ...

προφανως κάνεις πλάκα έτσι; Πρόβλημα με ήχο και να επιδιωρθόνεται με 10€; Και γιατί να μη πάρει αυτό που δικαιούται ;

#59   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 30/08/2013 - 00:46

Don't waste your time with explanations: people only hear what they want to hear.

By Paulo Coelho

Τελευταία επεξεργασία από: silver82, 30/08/2013 - 00:52


#60   Tolee1992

Tolee1992

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2013 - 15:58

Παιδια τλκ ολα καλα!μας πηραν τηλ και μας ειπαν οτι θα σας αντικαταστησουμε το κινητο...ειναι μεσα στην εγγυηση... :) σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες