Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone 5S και iPhone 5C στην Ελλάδα στις 20 Σεπτεμβρίου;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
38 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/08/2013 - 13:17

1974-2014

άσχετο- σχετικό αφού η κουβέντα πήγε στην οικονομική κρίση



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/08/2013 - 11:53

Ο Έλληνας μπορεί να μην έχει 1 μήνα να φάει αλλά και μπουζούκια θα πάει και iPhone θα πάρει... Μην τα λέμε συνέχεια!


#18   Chico71

Chico71

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/08/2013 - 22:53

Φίλε μου macgalileo άσχετο αλλά το τραγούδι που έβαλες στο βίντεο πραγματικά με συγκίνησε ακ και τότε ήμουν μόλις 3 χρονων. Καλο σου βράδυ φίλε μου.

#19   echo51

echo51

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 16/09/2013 - 14:53

Ειναι λαθος της Apple η τιμη του 5C, 599€ για ενα πλαστικο τηλεφωνο που το κοστος κατασκευης δεν δικαιολογη την τιμη του οι αγοραστες δεν ανταποκρινονται, μονο 1 εκατομυριο πωλησεις.



#20   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 16/09/2013 - 15:06

Ειναι λαθος της Apple η τιμη του 5C, 599€ για ενα πλαστικο τηλεφωνο που το κοστος κατασκευης δεν δικαιολογη την τιμη του οι αγοραστες δεν ανταποκρινονται, μονο 1 εκατομυριο πωλησεις.

Ούτε για πλάκα δεν αξίζει τόσο - φυσικά λόγο φόρων, εδώ.
Αλλά έπρεπε, έστω και με τους πανύψηλους φόρους μας, το 5c να 'ταν ΤΟ ΠΟΛΥ στα 450 ευρώ.



#21   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 16/09/2013 - 15:10

Παιδιά, iOS συσκευή (και μάλιστα ολοκαίνουργια), δεν παίρνει ο... μισθωτός με 700 ευρώ!

Την αγοράζει ο μάρκετινγκ μάνατζερ που βγάζει κάνα 3χίλιαρο στη χειρότερη, το μήνα!

Φυσικά... την αγοράζουν οι πιτσιρικάδες (εμ... οι ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ τους τις αγοράζουν, ήθελα να πω - για να πάψουν να γκρινιάζουν!) ή γκομενίτσες που αγοράζουν το "Μηλόφωνο" και για ΟΛΑ τα άλλα έχουν τον... "χορηγό"-γκόμενο που τους τα κάνει όλα αυτός.

 

Χαμηλομισθωτός και μάλιστα κι οικογενιάρχης, "κομματάκι χλωμό" να πάρει νέα συσκευή Apple! Είναι όπως και με τ' αμάξια. Αν θέλει αμάξι, θα πάρει ..."ΚΙΑ".

(Ο μάνατζερ, θα πάρει την ΚΑΡΕΡΑ - Πόρσε).



#22   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/09/2013 - 15:16

Καλά δεν είναι απαραίτητο αυτό που λες, διότι μέχρι πρότινος υπήρχαν και οι επιδοτήσεις. Αλλά και πάλι με ένα σωστό κουμάντο στα οικονομικά μιας οικογένειας μπορεί να πάρει ο οποιοσδήποτε iPhone. 

 

Μην το πάμε στην λογική ότι το iPhone είναι για τους πλούσιους. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#23   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/09/2013 - 15:46

Παιδιά, iOS συσκευή (και μάλιστα ολοκαίνουργια), δεν παίρνει ο... μισθωτός με 700 ευρώ!

Την αγοράζει ο μάρκετινγκ μάνατζερ που βγάζει κάνα 3χίλιαρο στη χειρότερη, το μήνα!

Φυσικά... την αγοράζουν οι πιτσιρικάδες (εμ... οι ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ τους τις αγοράζουν, ήθελα να πω - για να πάψουν να γκρινιάζουν!) ή γκομενίτσες που αγοράζουν το "Μηλόφωνο" και για ΟΛΑ τα άλλα έχουν τον... "χορηγό"-γκόμενο που τους τα κάνει όλα αυτός.

 

Χαμηλομισθωτός και μάλιστα κι οικογενιάρχης, "κομματάκι χλωμό" να πάρει νέα συσκευή Apple! Είναι όπως και με τ' αμάξια. Αν θέλει αμάξι, θα πάρει ..."ΚΙΑ".

(Ο μάνατζερ, θα πάρει την ΚΑΡΕΡΑ - Πόρσε).

Ποιός σου είπε εσένα ότι δεν μπορεί ένας "πιτσιρικάς" να πάρει μόνος του iPhone ; Για σκέψου καλύτερα. Βέβαια συμφωνώ ότι υπάρχουν και αυτοί που τους τα παίρνουν οι γονείς τους, αλλά μην τους βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι. Δεν ξέρεις τι κάνει ο καθένας και πως υπολογίζει τα οικονομικά του!


Τελευταία επεξεργασία από: ZeroTime, 16/09/2013 - 15:46


#24   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/09/2013 - 15:57

Ρε παιδες παλι θα τα λεμε σε αλλους το αγοραζουν οι γεροι , αλλοι παλι γα...ντε στη δουλεια κ το παιρνουν, αλλοι κοβουν το τσιγαρο , το σινεμα , τον καφε κτλ.

Αλλοι το βρισκουν κατω , αλλοι το ... βρισκουν καπου και τα λοιπα κ τα λοιπα...

Απλα κ τωρα σε περιοδο κρισης αν θελεις ανετα παιρνεις καθε 2 χρονακια νεο αιφονι!!

Φτιαξτε ενα κουμπαρα κ καθε μερα βαλτε μεσα ενα ευρω, σε 2 χρονια ετοιμο το 750αρι !

Και μετα πουλατε κ το υπαρχων iphone κ παει λεγοντας!!


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#25   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/09/2013 - 16:37

εγω παντως καθε μηνα βαζω 50-100 ευρω στην ακρη για καινουριο iphone...και οταν ερθει η ωρα πουλαω το προηγουμενο μοντελο και παιρνω το καινουριο αφου εχω μαζεψει το επιθημητο ποσο ειτε για μεταχειρισμενο ειτε για καινουριο!και ουτε κανενας πλουσιος ειμαι και ουτε καμια μουρη..με το ζορι 700 το μηνα βγαζω..αλλα το iphone ειναι ευχαριστηση να σκοτωνεις την ωρα σου η να σε ψυχαγωγει οταν χρειαζεται..δεν ειναι λοιπον απαραιτητο να ειμαστε μοστραδες οσοι εχουν iphone..οποτε ας αφησουμε τις ζηλειες και τις κριτικες στην ακρη γιατι οντως κανεις δεν μπορει να ξερει πως κανει ο αλλος κουμαντο την προσωπικη του ζωη και για πιο λογο εχει ως πρωτη προτιμηση το iphone εναντι κατι φθηνων android..!


Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 16/09/2013 - 16:38


#26   zog89

zog89

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 16/09/2013 - 16:49

omg και 5 lol

 

1,5 μηνιατικο για ενα κινητο...

Αλλα ετσι ειναι ο Ελληνας.

 

Εδω(Γερμανια) εχουν αρχισει η παραγγελιες και 25 βγαινει στα καταστηματα saturn και media markt,να παω να δω τι παιζει και πως ειναι.

 

Παντως ειναι πολλα τα λεφτα.για το c Ουτε καν λογος.



#27   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/09/2013 - 17:53

Πάντως έχει πλάκα το ότι πολλοί (αν όχι οι περισσότεροι) κατηγορούν τον "μέσο Έλληνα" που θα ξοδέψει 1,5 μηνιάτικο για να πάρει iPhone, ενώ οι ίδιοι ξοδεύουν ας πούμε πολλά περισσότερα σε τσιγάρα.

 

Εγώ ας πούμε δεν καπνίζω πλέον κύριοι και εξοικονομώ ένα ποσό πολλαπλάσιο της αξίας ενός iPhone τον χρόνο.

 

Μου επιτρέπετε να το πάρω ενώ δεν είμαι μάνατζερ ή υψηλόμισθος?

 

Και για πείτε μέχρι πότε θα κάνουμε κουμάντο στην τσέπη του διπλανού μας?



#28   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/09/2013 - 18:04

4 euro το πακετο επι 7 μερες ισον 28...28 ευρω επι 4 βδομαδες που εχει ο μηνας ισον 112 ευρω..επι 12 μηνες ισον 1344...!λοιπον..παιρνεις δυο και το ενα το δινεις δωρο σε μενα και θα καπνιζω εγω για σενα χαχαχαχα   :lol:     ;)

Πάντως έχει πλάκα το ότι πολλοί (αν όχι οι περισσότεροι) κατηγορούν τον "μέσο Έλληνα" που θα ξοδέψει 1,5 μηνιάτικο για να πάρει iPhone, ενώ οι ίδιοι ξοδεύουν ας πούμε πολλά περισσότερα σε τσιγάρα.

 

Εγώ ας πούμε δεν καπνίζω πλέον κύριοι και εξοικονομώ ένα ποσό πολλαπλάσιο της αξίας ενός iPhone τον χρόνο.

 

Μου επιτρέπετε να το πάρω ενώ δεν είμαι μάνατζερ ή υψηλόμισθος?

 

Και για πείτε μέχρι πότε θα κάνουμε κουμάντο στην τσέπη του διπλανού μας?



#29   secouross

secouross

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 16/09/2013 - 18:10

παιδιά δεν παίζει ρολο αυτό μιας και εγώ δεν έχω οικονομικό στένεμα και πάλι το σκέφτομαι για να πάρω δώρο το 5s στην αδερφή μου και στην γυναικα μου :P :P

 

εγώ δεν αλλάζω το 5 το λάτρεψα και ας είμαι και κάτοχος λίγες μέρες :P

  B)


Τελευταία επεξεργασία από: secouross, 16/09/2013 - 18:10


#30   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 16/09/2013 - 18:19

Πάντως έχει πλάκα το ότι πολλοί (αν όχι οι περισσότεροι) κατηγορούν τον "μέσο Έλληνα" που θα ξοδέψει 1,5 μηνιάτικο για να πάρει iPhone, ενώ οι ίδιοι ξοδεύουν ας πούμε πολλά περισσότερα σε τσιγάρα.

 

Εγώ ας πούμε δεν καπνίζω πλέον κύριοι και εξοικονομώ ένα ποσό πολλαπλάσιο της αξίας ενός iPhone τον χρόνο.

 

Μου επιτρέπετε να το πάρω ενώ δεν είμαι μάνατζερ ή υψηλόμισθος?

 

Και για πείτε μέχρι πότε θα κάνουμε κουμάντο στην τσέπη του διπλανού μας?

φιλε εχεις απολυτο δικαιο απλα οσα δεν φτανει η αλεπου....η συνεχεια γνωστη απλα δεν λεμε οτι μας γυρνανε τα αντερα οταν ο αλλος μπορει και μεις οχι εγω δεν μπορω και το λεω το 5αρι ειναι μια χαρα πρωτα ο θεος με το καλο να ερθει το 6 και αν εχουμε τοτε το παιρνω απο κει και περα δεν θα κρινω τον αλλο.....


Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες