Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Η Apple ανακοινώνει εκδήλωση για το νέο iPhone στις 10 Σεπτεμβρίου


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
190 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/09/2013 - 02:28

crap...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   anvailas

anvailas

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2013 - 10:29

Και στο κάτω κάτω τι είναι η Κίνα που θα είχε μόνο εκεί αποκλειστικά ένα προϊόν;


Αν κι εγώ πιστεύω πως δε θα κυκλοφορήσει το 5C μόνο στην Κίνα, μια τέτοια κίνηση δε θα ήταν παράλογη λόγω του ότι οι συνδρομητές εκεί είναι όσοι σχεδόν στον υπόλοιπο κόσμο.

Μιλάμε για μια τεράστια αγορά, γεγονός που θα δικαιολογούσε μια τέτοια κίνηση.

Τώρα αν αυτό ( και γενικά το concept "φτηνό iPhone" κατά την άποψη μου) είναι αυθεντική "Apple λογική" τραβάει μεγάλη κουβέντα...

Τελευταία επεξεργασία από: anvailas, 05/09/2013 - 10:30


#93   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 05/09/2013 - 10:36

Παιδιά , θέλω να τονίσω εδώ , ότι η έννοια "φθηνο" που έχουμε βιαστεί να δώσουμε όλοι πιστεύω ότι είναι λανθασμένη.

 

Δεν πιστεύω ότι η Apple είναι η εταιρία που θα λανσάρει κάτι σαν ΦΘΗΝΟ μοντέλο.

 

Θα το δώσει σαν "χρωματιστό για διαφορετικους πελάτες" , "Customizable" όπως είπε κάποιος άλλος. Αυτή η λογική νιώθω ότι υπάρχει. (και απλά λόγω χαμηλών specs , θα το δώσει λιγο πιο φθηνά)

 

Άκουσα πολλές φορές τον όρο: "iPhone των φτωχών" . Μεταξύ μας μεγαλήτερη μπαρούφα δεν έχω ακούσει.

 

Δεν ενδιαφέρεται ουτε η apple ουτε καμία εταιρεία για τον "φτωχό" πελάτη και αυτή είναι η αλήθεια.

 

Η κοινωνία δεν είναι το δάσος του Σεργουντ και σε καμία περίπτωση η Apple δεν είναι ο Ρομπέν των Δασών. 

 

Οπότε η έννοια Cheap δεν υπάρχει.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#94   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 05/09/2013 - 11:00

Παιδιά , θέλω να τονίσω εδώ , ότι η έννοια "φθηνο" που έχουμε βιαστεί να δώσουμε όλοι πιστεύω ότι είναι λανθασμένη.

Δεν πιστεύω ότι η Apple είναι η εταιρία που θα λανσάρει κάτι σαν ΦΘΗΝΟ μοντέλο.

Θα το δώσει σαν "χρωματιστό για διαφορετικους πελάτες" , "Customizable" όπως είπε κάποιος άλλος. Αυτή η λογική νιώθω ότι υπάρχει. (και απλά λόγω χαμηλών specs , θα το δώσει λιγο πιο φθηνά)

Άκουσα πολλές φορές τον όρο: "iPhone των φτωχών" . Μεταξύ μας μεγαλήτερη μπαρούφα δεν έχω ακούσει.

Δεν ενδιαφέρεται ουτε η apple ουτε καμία εταιρεία για τον "φτωχό" πελάτη και αυτή είναι η αλήθεια.

Η κοινωνία δεν είναι το δάσος του Σεργουντ και σε καμία περίπτωση η Apple δεν είναι ο Ρομπέν των Δασών.

Οπότε η έννοια Cheap δεν υπάρχει.

Βασικα η έννοια "φτωχός" πλέον δεν έχει την ίδια ουσία με παλιά γενικά και ως λαός φτωχούς μας χαρακτηρίζουν αλλά ενα iPhone έχουμε να το πάρουμε και τα τελευταία λεφτά στην τσέπη να έχουμε και βάζω και μένα μέσα άρα και τα δυο να βγουν εδώ ο κλασικός έλληνας το ακριβό θα πάρει απλα τα δημοτικό γυμνάσια θα πλημμυρίσουν με χρώματα.... ;)

Knowledge Is Power


#95   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 05/09/2013 - 11:00

Παιδιά , θέλω να τονίσω εδώ , ότι η έννοια "φθηνο" που έχουμε βιαστεί να δώσουμε όλοι πιστεύω ότι είναι λανθασμένη.

 

Δεν πιστεύω ότι η Apple είναι η εταιρία που θα λανσάρει κάτι σαν ΦΘΗΝΟ μοντέλο.

 

Θα το δώσει σαν "χρωματιστό για διαφορετικους πελάτες" , "Customizable" όπως είπε κάποιος άλλος. Αυτή η λογική νιώθω ότι υπάρχει. (και απλά λόγω χαμηλών specs , θα το δώσει λιγο πιο φθηνά)

 

Άκουσα πολλές φορές τον όρο: "iPhone των φτωχών" . Μεταξύ μας μεγαλήτερη μπαρούφα δεν έχω ακούσει.

 

Δεν ενδιαφέρεται ουτε η apple ουτε καμία εταιρεία για τον "φτωχό" πελάτη και αυτή είναι η αλήθεια.

 

Η κοινωνία δεν είναι το δάσος του Σεργουντ και σε καμία περίπτωση η Apple δεν είναι ο Ρομπέν των Δασών. 

 

Οπότε η έννοια Cheap δεν υπάρχει.

 

 

φθηνο σε σχεση με το 5s....δεν νομιζω να περιμενει κανενας iphone με 250 η 300 ευρω



#96   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 05/09/2013 - 11:03

φθηνο σε σχεση με το 5s....δεν νομιζω να περιμενει κανενας iphone με 250 η 300 ευρω

 

Και πάλι συζητήσεις τύπου iPhone 5 C(heap) τις θεωρώ εντελώς αβάσιμες.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#97   anvailas

anvailas

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2013 - 11:14

Παιδιά , θέλω να τονίσω εδώ , ότι η έννοια "φθηνο" που έχουμε βιαστεί να δώσουμε όλοι πιστεύω ότι είναι λανθασμένη.

Δεν πιστεύω ότι η Apple είναι η εταιρία που θα λανσάρει κάτι σαν ΦΘΗΝΟ μοντέλο.

Θα το δώσει σαν "χρωματιστό για διαφορετικους πελάτες" , "Customizable" όπως είπε κάποιος άλλος. Αυτή η λογική νιώθω ότι υπάρχει. (και απλά λόγω χαμηλών specs , θα το δώσει λιγο πιο φθηνά)

Άκουσα πολλές φορές τον όρο: "iPhone των φτωχών" . Μεταξύ μας μεγαλήτερη μπαρούφα δεν έχω ακούσει.

Δεν ενδιαφέρεται ουτε η apple ουτε καμία εταιρεία για τον "φτωχό" πελάτη και αυτή είναι η αλήθεια.

Η κοινωνία δεν είναι το δάσος του Σεργουντ και σε καμία περίπτωση η Apple δεν είναι ο Ρομπέν των Δασών.

Οπότε η έννοια Cheap δεν υπάρχει.


Γι'αυτό το λόγο έγραψα "φθηνό" μέσα σε εισαγωγικά. Δεν εννοώ πως θα είναι κάτι φθηνιάρικο ή "των φτωχών", ειδικά από τη στιγμή που θα κοστίζει λογικά γύρω στα 499€.

Αυτό που λέω είναι πως δημιουργεί μια νέα κατηγορία προϊόντος, που ουσιαστικά υπάρχει λόγω της διάθεσης των παλαιότερων μοντέλων. Το 5C θα είναι για το 5S (σύμφωνα με τις φήμες πάντα) ότι ήταν για το 5 τα 4 και 4S.

Δεν είναι (ή ήταν) της λογικής της Apple η δημιουργία προϊόντων αποκλειστικά και μόνο για τις πωλήσεις. Σαφώς είναι μία επιχείρηση και θα κοιτάει το κέρδος, όμως με την ίδια λογική θα είχε φτιάξει και iPhone διαστάσεων 5+ ιντσών απλά και μόνο επειδή υπάρχει μια μερίδα πελατών που το ζητάει.

Έφτιαξε το MacBook Air για την αυξημένη φορητότητα και ανεξαρτησία της μπαταρίας σε σχέση με το Pro, το iPad mini πάλι λόγω φορητότητας και "κενού" ανάμεσα σε ένα iPad και σε ένα iPhone.

Η νέα κατηγορία iPhone σε τι αποσκοπεί;;

Αυτή είναι η απορία μου και φυσικά δεν κράζω την Apple. Είμαι σίγουρος πως κάτι παραπάνω ξέρουν από μένα και ελπίζω να το δούμε σύντομα.



#98   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 05/09/2013 - 11:24

iPhone 5C
C is for colors
5x colors (Green, Blue, Red, Yellow, White)

Behind the Scenes...

#99   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 05/09/2013 - 11:45

Αργησαν οι φήμες φέτος !!!



#100   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 05/09/2013 - 17:19

 

iPhone 5C
C is for colors
5x colors (Green, Blue, Red, Yellow, White)

 

 

Ισως και black.


You'll Never Walk Alone


#101   hci1999

hci1999

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2013 - 18:39

iphone c οπου c και Color.



#102   dedalos

dedalos

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2013 - 20:30

Αν η τιμή του δεν ξεκινά από 399 τι ελπίδες έχει στην αγορά της Κίνας. Αυτοί που έχουν λεφτά στην κίνα μπορούν να πάρουν και το 5S.

Μετά από αυτό που παρουσίασε η XIAOMI πάνω από 399 δολάρια το 5C θα είναι αποτυχία στην κίνα.



#103   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 05/09/2013 - 21:03

5 και σήμερα ούτε φαντάρος δεν μετραγα.... :P

Knowledge Is Power


#104   NitromanseR

NitromanseR

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2013 - 21:39

Εφόσον ανακοινώθηκε event της Apple στη Κίνα για μια μέρα μετά τη κανονική παρουσίαση του επόμενου iPhone μου κάνει πολύ ότι το C θα είναι εν τέλη μόνο για τη Κίνα. Η αγορά εκεί είναι τεράστια και μια τέτοια κίνηση θα έχει λογική.

 

Όσο για το επόμενο "κανονικό" iPhone, ελπίζω να πάει σε αρκετά καλύτερη κάμερα και μπρος και πίσω, x2 σε όλες τις διαθέσημες χωρητικότητες και να δούμε και επεξεργαστή με 64bit.


Τελευταία επεξεργασία από: NitromanseR, 05/09/2013 - 21:40


#105   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/09/2013 - 23:50

Τώρα βέβαια που το ξανασκέφτομαι, η πλάκα θα 'ναι να δώσει αποκλειστικά προς Κίνα μεριά το χρυσό/σαμπανιζέ 5S.

 

Αυτό θα 'χε ενδιαφέρον..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες