Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Ξεκλείδωμα iPhone 4S με άγνωστο IMEI και Carrier


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
84 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Antmavr

Antmavr

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2013 - 08:49

Απο ebay την πήρα, μην αγχώνεσε έχω ξεκλειδώσει διαφόρους παροχούς σε διάφορα τηλέφωνα, και δε μιλάω για ένα μόνο...πάρε αυτήν

 

Το αν είναι κλεμμένο, ή γενικότερα μπλοκαρισμένο σε απασχολεί αν θες να προχωρήσεις σε Official.

 

Ναι, θα πρέπει να μάθεις το πάροχο απο imei.info. Πληρώνεις 2Ε περίπου.

 

Gevey - R-SIM

 

Προσωπικά θα σου έλεγα τη Gevey.

 

Λοιπόν πήγα χθες συστημένος σε κάποιο κατάστημα επισκευής κινητών τηλεφώνων, στο οποίο είχε πάει προγενέστερα κάποιος φίλος μου και του ξεκλείδωσαν 1-iphone 4, και μου είπαν ότι οι αναφερόμενες κάρτες (r-sim και gevey) δεν ξεκλειδώνουν κανένα κινητό και είναι μούφα! Συγκεκριμένα πριν από 1-εβδομάδα τους είχαν πάει 1-iphone 5, το οποίο δεν μπορούσε με τίποτα να ξεκλειδωθεί.

Οφείλω να ομολογήσω ότι για τις κάρτες ξεκλειδώματος με r-sim και gevey έχω μια γενικότερη υποψία , μιας και παλαιότερα μου είχαν πει για την Ε3 FLASHER για το PS3 μου, το οποίο ακόμη είναι τουβλιασμένο!!!

Προτείνω μέχρι την ερχόμενη εβδομάδα να μην αγοράσει κανείς τις προαναφερόμενες κάρτες!!!

Περισσότερα εντός της ερχόμενης εβδομάδας! !!


Τελευταία επεξεργασία από: Antmavr, 15/09/2013 - 08:51


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/09/2013 - 08:51

Λοιπόν πήγα χθες συστημένος σε κάποιο κατάστημα επισκευής κινητών τηλεφώνων, στο οποίο είχε πάει προγενέστερα κάποιος φίλος μου και του ξεκλείδωσαν 1-iphone 4, και μου είπαν ότι οι αναφερόμενες κάρτες (r-sim και gevey) δεν ξεκλειδώνουν κανένα κινητό και είναι μούφα! Συγκεκριμένα πριν από 1-εβδομάδα τους είχαν πάει 1-iphone 5, το οποίο δεν μπορούσε με τίποτα να ξεκλειδωθεί.
Οφείλω να ομολογήσω ότι για τις κάρτες ξεκλειδώματος με r-sim και gevey έχω μια υποψία γενικότερη, μιας και παλαιότερα μου είχαν πει για την Ε3 FLASHER για το PS3 μου, το οποίο ακόμη είναι τουβλιασμένο?
Προτείνω μέχρι την ερχόμενη εβδομάδα να μην αγοράσει κανείς τις προαναφερόμενες κάρτες!!!
Περισσότερα εντός της ερχόμενης εβδομάδας! !!

καλό θα ήταν αν δεν έχεις προσωπική εμπειρία να μην παραπληροφορείς.

#48   mixalhs13

mixalhs13

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/09/2013 - 09:49

Φίλε μου εγω εχω το 4s και το εχω ξεκλειδώσει με τιν Gevey και δουλεύουν όλα και το 3G γιαυτο μην λες αν δεν έχεις εμπειρία με το Ξεκλειδωμα .

#49   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2013 - 11:18

Λοιπόν πήγα χθες συστημένος σε κάποιο κατάστημα επισκευής κινητών τηλεφώνων, στο οποίο είχε πάει προγενέστερα κάποιος φίλος μου και του ξεκλείδωσαν 1-iphone 4, και μου είπαν ότι οι αναφερόμενες κάρτες (r-sim και gevey) δεν ξεκλειδώνουν κανένα κινητό και είναι μούφα! Συγκεκριμένα πριν από 1-εβδομάδα τους είχαν πάει 1-iphone 5, το οποίο δεν μπορούσε με τίποτα να ξεκλειδωθεί.

Οφείλω να ομολογήσω ότι για τις κάρτες ξεκλειδώματος με r-sim και gevey έχω μια γενικότερη υποψία , μιας και παλαιότερα μου είχαν πει για την Ε3 FLASHER για το PS3 μου, το οποίο ακόμη είναι τουβλιασμένο!!!

Προτείνω μέχρι την ερχόμενη εβδομάδα να μην αγοράσει κανείς τις προαναφερόμενες κάρτες!!!

Περισσότερα εντός της ερχόμενης εβδομάδας! !!

Οι συγκεκριμένες κάρτες, Gevey και - R-SIM λειτουργούν άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα και είναι μια φθηνή, προσωρινή λύση.

 

Τώρα στο καταστημα που στο είπαν αυτό, είτε ήταν απλά άσχετοι, είτε πάταγαν στην άγνοια του κόσμου όπως στη δική σου περίπτωση για να πουλήσουν τα δικά τους.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#50   cyberfox

cyberfox

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2013 - 12:08

προσωρινή λύση...??? τι εννοείς,,???



#51   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2013 - 12:16

Δεν είναι μόνιμο ξεκλείδωμα με τις παραπάνω όπως αν επιλέξεις να κάνεις Official.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#52   Antmavr

Antmavr

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2013 - 21:00

καλό θα ήταν αν δεν έχεις προσωπική εμπειρία να μην παραπληροφορείς.

Φίλε εγώ δεν παραπληροφορώ κανένα. Απλώς εξέφρασα μια καχυποψία για τις κάρτες ξεκλειδώματος, κατά την προσωπική μου πάντα άποψη, σύμφωνα με τον τεχνικό του καταστήματος που πήγα, στο οποίο όπως είπα πήγα συστημένος. 

Ωστόσο χωρίς να κάνω τον ειδικό και από προσωπική εμπειρία, οι περισσότεροι που δίνουν οδηγίες και το παίζουν ειδικοί είναι ειδικοί του youtube! Δηλαδή αν δεν τον κατάλαβες δεν έχουν ουδεμία σχέση με το αντικείμενο, δεν έχουν ξεκλειδώσει ποτέ τους κινητό με κάρτα και απλά το έχουν δει στο youtube, όπου εκεί ασφαλώς βλέπεις ότι μαγικό θέλεις.

Για αυτό άλλωστε απευθύνθηκα αρχικά στο forum, γιατί είχα αμφιβολία για το αν γίνεται ξεκλείδωμα μέσω λογισμικού!



#53   Antmavr

Antmavr

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2013 - 21:04

Φίλε μου εγω εχω το 4s και το εχω ξεκλειδώσει με τιν Gevey και δουλεύουν όλα και το 3G γιαυτο μην λες αν δεν έχεις εμπειρία με το Ξεκλειδωμα .

Πες μας εσύ ρε φίλε που έχεις εμπειρία στο ξεκλείδωμα τα ακόλουθα:

1. Τι μοντέλο (τύπο) κινητού ξεκλείδωσες?

2. Με ποια κάρτα Gevey?

3. Το κινητό που ξεκλείδωσες από ποιον πάροχο ήταν κλειδωμένο?

4. Τι λογισμικό είχε το κινητό που ξεκλείδωσες?



#54   Antmavr

Antmavr

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2013 - 21:05

Οι συγκεκριμένες κάρτες, Gevey και - R-SIM λειτουργούν άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα και είναι μια φθηνή, προσωρινή λύση.

 

Τώρα στο καταστημα που στο είπαν αυτό, είτε ήταν απλά άσχετοι, είτε πάταγαν στην άγνοια του κόσμου όπως στη δική σου περίπτωση για να πουλήσουν τα δικά τους.

Δεν νομίζω να ήταν άσχετοι και όπως σου είπα πήγα συστημένος. Τι εννοείς θέλουν να πουλήσουν τα δικά τους?



#55   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/09/2013 - 21:21

Φίλε εγώ δεν παραπληροφορώ κανένα. Απλώς εξέφρασα μια καχυποψία για τις κάρτες ξεκλειδώματος, κατά την προσωπική μου πάντα άποψη, σύμφωνα με τον τεχνικό του καταστήματος που πήγα, στο οποίο όπως είπα πήγα συστημένος. 

Ωστόσο χωρίς να κάνω τον ειδικό και από προσωπική εμπειρία, οι περισσότεροι που δίνουν οδηγίες και το παίζουν ειδικοί είναι ειδικοί του youtube! Δηλαδή αν δεν τον κατάλαβες δεν έχουν ουδεμία σχέση με το αντικείμενο, δεν έχουν ξεκλειδώσει ποτέ τους κινητό με κάρτα και απλά το έχουν δει στο youtube, όπου εκεί ασφαλώς βλέπεις ότι μαγικό θέλεις.

Για αυτό άλλωστε απευθύνθηκα αρχικά στο forum, γιατί είχα αμφιβολία για το αν γίνεται ξεκλείδωμα μέσω λογισμικού!

Επειδή είσαι απότι καταλαβαίνω νέος στο χώρο και στο φόρουμ θα στο πώ μια φορά μήπως και το καταλάβεις. Μέχρι και σήμερα με Gevey και rsim ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ IPHONE 4S ΚΑΙ IPHONE5 ανεξαρτήτου ios αρκεί να είναι GSM, αν είναι CDMA ξεκλειδώνουν πάλι αλλα με GPP και με τις υπόλοιπες κάρτες αρκεί να έχει jailbreak. Και επειδή είμαι σίγουρος ότι θα μου πείς πάλι για το super κατάστημα που πήγες συστημένος θα σου πώ ότι έχω ξεκλειδώσει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΓΩ IPHONE 4S ΚΛΕΙΔΩΜΈΝΑ ΣΤΟΥς ΠΑΡΑΚΆΤΩ ΠΑΡΟΧΟYΣ O2 UK, Orange UK, Vodafone UK, 3 UK, Softbank japan και δουλεύουν τα ΠΑΝΤΑ χωρίς καμία ενέργεια απο το χρήστη. Τα τηλέφωνα είχαν έκδοση απο 5.1.1 έως και ιος 7 beta 6. Αν το μαγαζάκι που πήγες εμπορεύεται official unlock 100% πάνω απο τις τιμές που δίνουν πωλητές στο ebay, σαφώς και έχει συμφαίρον να σου πεί ψέμματα για να μη πάρεις το τσιπάκι που κάνει 10$...Εγώ ρε αδερφέ και όσοι λέμε ότι δουλεύουν κανονικά τα τσιπάκια τι κέρδος έχουμε????



#56   mixalhs13

mixalhs13

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/09/2013 - 22:20

Πες μας εσύ ρε φίλε που έχεις εμπειρία στο ξεκλείδωμα τα ακόλουθα:
1. Τι μοντέλο (τύπο) κινητού ξεκλείδωσες?
2. Με ποια κάρτα Gevey?
3. Το κινητό που ξεκλείδωσες από ποιον πάροχο ήταν κλειδωμένο?
4. Τι λογισμικό είχε το κινητό που ξεκλείδωσες?

1. Το κινητό μου ειναι 4s
2. Με τιν Gevey ultra turbo το Ξεκλειδωσα
3. Το κινητό ειναι ακόμα κλειδώμενω σε Orance UK
4. Στιν 6.1.3 ειμαι τώρα και δουλεύει κομπλε τα πάντα τώρα περιμένω εάν γίνει το jaibraik να το βάλω και μια χαρά μέχρι να το κάνω official αυτά .

#57   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2013 - 23:00

Δεν νομίζω να ήταν άσχετοι και όπως σου είπα πήγα συστημένος. Τι εννοείς θέλουν να πουλήσουν τα δικά τους?

 

Όταν σου λένε πως είναι "μούφα", άσχετοι είναι. Τις έχω χρησιμοποιήσει και τις 2, και πρόβλημα δεν υπάρχει.

 

Είναι μια φθηνή λύση για κάποιον που που πρέπει να πληρώσει ακριβά για ξεκλείδωμα συγκεκριμένων παρόχων.

 

Αγόρασες απο αυτούς ξεκλείδωμα. Σωστά? Αυτά είναι τα δικά τους. Και είμαι σίγουρος πως το πλήρωσες αρκετά πιο πάνω απ' ότι θα μπορούσες να βρείς ebay.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#58   MeRo

MeRo

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 24/09/2013 - 00:53

Όταν σου λένε πως είναι "μούφα", άσχετοι είναι. Τις έχω χρησιμοποιήσει και τις 2, και πρόβλημα δεν υπάρχει.

 

Είναι μια φθηνή λύση για κάποιον που που πρέπει να πληρώσει ακριβά για ξεκλείδωμα συγκεκριμένων παρόχων.

 

Αγόρασες απο αυτούς ξεκλείδωμα. Σωστά? Αυτά είναι τα δικά τους. Και είμαι σίγουρος πως το πλήρωσες αρκετά πιο πάνω απ' ότι θα μπορούσες να βρείς ebay.

Νικο εγω εχω iphone 4s 5.1.1 jailbreak το κιν ειναι κλειδωμενω στη γερμανια μπωρο να κανω τη χρηση sam ?



#59   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/09/2013 - 01:02

Το SAM πλέον δε λειτουργεί.

 

Πάροχο γνωρίζεις? Γιατί δε ψάχνεις για Official?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#60   MeRo

MeRo

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 24/09/2013 - 01:06

Το SAM πλέον δε λειτουργεί.

 

Πάροχο γνωρίζεις? Γιατί δε ψάχνεις για Official?

 

 

ειναι κλειδωμενω γερμανια t-mobile και εχει συμβολαιω μεχρι 24/01/2014 εδω ενας στο μαγαζι μου ειπε 200ευρο και ειναι σιγουρο



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες